Nebojácnou malou rybku Nemo uloví potápěč a odveze daleko od domova do svého akvária. Jeho velmi starostlivý otec Marlin se ihned vydá za svým synkem na dalekou pouť. K němu se připojí Dory, milá rybka, která ovšem trpí poruchou krátkodobé paměti. Na cestě spolu potkají vegetariánské žraloky, frajerské želví surfaře, fascinující medúzy a stále hladové racky! (Warner Home Video CZ)

MaxQ69

Perfektní animace, dokonalé dialogy, díky nimž a určitě i díky příběhu to nejspíš nejen já považuju za jeden z nejlepších animáků...90% ()

Sentinel

Jediný animák svého druhu, který mě opravdu zaujal a upřímně pobavil. Zaměření na malé obecenstvo ale nezapře. ()

racing666

Pixar se předvedl v plné kráse. Tenle animák je prostě výbornej! A rybka Dory se žralokama nemají konkurenci. K tomu všemu ještě přispívá skvělý dabing. Míň než 5* si to nezaslouží. ()

haack

Nejsem příznivcem a ani nadšencem těchto dětských filmů, ale musím uznat, že tento je velmi dobrý a povedený a nenudí ani staršího diváka. Vtipné, vkusné s dobrou zápletkou i dialogy. Nečekal jsem to, ale jsem mile překvapen. 8/10 ()

KacHnAop

Jeden z nejlepších animáků a určitě ten nejhezčí. Počítačová animace studia Pixar je prostě lahůdková. Navíc příběh je chytrý a udrží pozornost i jiného než dětského diváka. Nádherný podmořský svět, do kterého se s radostí ponoříte znovu a znovu. A ty skvělé postavičky: ryba se žárovkou, želva bourák, kterému je 150 nebo vegetariánský bílý žralok Bruce nebo rybička Dory trpící ztrátou krátkodobé paměti. Špičkový film pro celou rodinu. ()

Tristanian

Já se teda citově vidírat nenechám. Tomuhle filmu hodně pomohla až hysterická kampaň o téměř nadpozemských kvalitách tohoto snímku. Osobně si myslím, že je spousta mnohem lepších animáků... ()

klapqua

Čo sa animákov týka, je to pre mňa určite jeden z najlešpích filmov aké som kedy videla. Vizuálne aj zápletkov. Skvelá grafika, skvelé výtvarné spracovanie, skvelé postavičky, zamilovala som sa do vegetariánskych žralokov, rybka Dori bola ozaj chutné sústo no a skrátka ako celok fakt super... (alergia na H2O ma dostala ;) ()

icare

jeden z mála filmů, které si mohu pouštět pořád dokola a přesto mě neomrzí. Hlášky si pamatuju doslova a přiznám se, že občas mám pocit, že mluvím jako Dory: "Něco tě žere, žere, žere?" Mimochodem výborný dabing:) ()

Mukl007

Vím, že hodně lidí považuje Hledá se Nemo za jeden z nejlepších animovaných filmů, ale mně prostě nesedí. Nemá cenu se zde bavit o kvalitě zpracování, ta je bezpochyby skvělá, ale příběh mě nenadchl. To samé platí o vtipnosti celého díla (zde tedy musím přiznat, že hodně srovnávám se Shrekem, kterého považuji za vzor pro animované komedie, ale i tak to prostě nějak nevybočuje z průměru). Pro mě tedy 3 hvězdičky za zpracování a průměrný obsah. ()

Nicole32

Zrejme moja naobľúbenejšia animovaná rozprávka. Je to krásny príbeh, ktorý vo vás vyvolá všetky emócie a je jedno v akom ste veku. Od úvodných minút až po tie posledné je to úžasne vtipné. Nema som videla len v slovenskom dabingu a nemôžem byť spokojnejšia. Milujem rybku Dorry. Stále plávam, stále plávam. ()

Braga

Skvělý animovaný film . Příběh tohoto filmu byl výborný . Tento film není jenom pro děti , doporučuji všem k shlédnutí. ()

Desmi

Pro mne je tenhle film jedním z úplně prvních animáků "nové generace", které za poslední léta rostou jak houby po dešti. Nemovo dobrodružství stojí za shlédnutí z mnoha důvodů. Lehce vtipně pojetý příběh se skvělou animací a netradičně shovaný pod hladinu moře potěší a neurazí.. =)) ()

Hellhajzl

Nejlepší animák na světě...dostává mě jak příběh, tak provedení podmořského světa. Navíc se u toho zasměje nejen dítě, ale i zádumčivý dospělý člověk. ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (více)