American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

Zagi20

Seriálových hororů člověk moc nenajde. A tady dostaneme snad všechno co z hororů dělá HORORY! Bohužel ty díly uprostřed (4 až 9 epizoda) si nedokázali udržet mou pozornost, jen se rozvíjel příběh, pořád jen kecalo a toho strašení sem až tak moc nenašel. Naopak nejvíc mě bavila první a poslední trojice epizod. Na začátku totální WTF ? a na konci jen spokojený úsměv od ucha k uchu. Všechno dobře dopadlo ... nebo, počkat ... vlastně nedopadlo :) ... PRVNÍ SÉRIE 80% ... Druhá série je možná trochu přeplácaná, ale mě se líbila ještě víc než ta první . DRUHÁ SÉRIE 90% ()

Scar

Je to len 1. séria vs 2. séria. Žiadna iná konkurencia nejestvuje! Tá tretia je len slabým odvarom jej predchodcov, ktorú som dopozeral s čiastočným odporom. ()

Guzo

První série o něco málo lepší než druhá. Ta si to bohužel pokazila posledními dvěma díly, které zbytečně dorozpletly některé příběhy (raději mám víc otevřené konce). Nicméně i tak se jedná o skvělý seriál, pro milovníky hororů to je podstatně lepší volba než mnohé filmy. Tak snad se bude pokračovat třetí sérií v podobném duchu. ()

Linkyc

Je to zvrácená zábava, je to v podstatě nesmyslné plné nelogičností a nucených zvratů, ale je to sranda, skvěle natočené, zahrané a napínavě působící. Já říkám, proč si nedopřát podobných seriálů častěji? ()

dinsdale

První díly byly ohromující, návykové, bizarní, ale ke konci už autoři vystříleli všechnu munici a finále nic zajímavého nepřineslo. Nejoblíbenější postava: Tate, nejpříjemnější herecký výkon (kromě Jessicy Lange): Zachary Quinto out. ()

Lenulinka

Úžasná věc. Už po pár dílech silně návykové. Nemyslela jsem si, že u seriálu můžu být takto přimražená k sedačce, napjatá jako struna a u některých scén opravdu vyděšená. Za tento počin opravdu díky a jen tak dál.. doufám, že kvalita jen tak neklesne. ()

Madlene

Jak by řekl klasik: "...a půllitry jim o lebky tříštil, ale neměl ještě vyhráno..." Jinak je to prostě překvapivě dobrý seriál, který má svou klasickou hororovost přesně nadávkovanou a pod kontrolou. ()

zolo23

Po prvých 7 častiach je to paráda. Som rád, že horrorový seriál ešte má čo to povedať. A ževraj druhá séria je ešte lepšia, takže dopozerám a komentár zveľadím....Nezveľadím, tak nám to rozdelili na samotné série. Každá je iná a "rotujúci" herci mi náramne sedia. ()

Philoun1

Slušnej seriál s dobrou atmosférou. Spíš se mi líbila druhá série, sice není tak hororová, ale aspoň si pořád neříkáte, proč ty lidi prostě nevypadnou z toho domu? Jsou snad úplně blbý? ()

zsn

Nejkrutější věc na světě je falešná naděje. Jsem otřepaná co se týče krutosti života a co se týče fantazie filmových tvůrců, ale tvůrcům tohoto seriálu bych postavila sochy jejich podobizen na místo sochy svobody! Zvrhlost tohoto seriálu mne očarovala, tak jako neskutečné herecké výkony, speciálně jmenuji Jessicu Lange a Evana Peterse v obou řadách, tak jako Lily Rabe, Sarah Paulson a Zachary Quintoa v řadě druhé. Žáden seriál (krom Invaze, ve které též vystupuje mladší Evan Peters) mne tak nepohltil, už když jsem v prvním díle viděla "dvou verzi" náruživé hospodyně, sama jsem propadla peklu. Že druhá řada bude o naprosto něčem jiném mne nenapadlo ani ve snu, na charismatického Dylana McDermotta jsem si až příliš zvykla,o to víc mne překvapila účast frontmana Maroon 5 - Adama Levinea v "druhé jedničce", tak jako Joseph Fiennes a neskutečné zvraty, lidský hyenismus, ale i konečně veřejně prezentovaný, zcela běžný život za zdmi takových institucí, který se v reálném životě dodnes tají, tak jako se právě v dobových letech tohoto seriálu tajili zvláště vizuálně "nepřizpůsobiví" jedinci. Chci další řadu - řady, lepší seriál neznám a Jessica mne jen utvrdila ve svém postu nejlepší herečky. Už v Krevním poutu z roku 98, kde vystupovala po boku Gwyneth Paltrow jako extra "příjemná tchýně", jsem věděla, že je to paní herečka. Je od pohledu tak nepříjemná až ji miluju, a o tomto charisma to je. Verze a la Glenn Close. ()

Styxos

Ďábel, starej nacista, psychopat, tančící jeptiška, která ve chvílích nudy trestá lidi rákoskou, super retro atmosféra a další skvělé věci - druhá série je fajn. Ale u mě vítězí ta první kvůli sympatičtějším postavám a zdálo se mi, že příběh byl lepší ()

Almásy

absolútne DOkONALÉ!!! neskutočne výborný nápad- narážam teraz na celkový koncept: každá séria, iný príbeh, nové obsadenie. 1. séria berie na paškál fenomén ,,strašidelný dom" a panečku! čo epizóda to skvelá atmosféra, kvalitné herecké výkony a absolútne triumfálna Jessica Lange. za záverečný monológ mal byť aj oscar. ,,Don´t make me kill you again!" 2. séria- prekonala všetky očakávania a považujem ju za to najlepšie čo sa dá vidieť na hororovom aj seriálovom trhu v súčasnosti. za epizódu s Annou Frankovou mal byť aj oscar. ()

Trapper33

Hodně, hodně povedené a vítané. Skvělý seriál s hororovou tématikou, tato série mě absolutně pohltila. Atmosféra je skvělá, natočené je to snad ještě lépe. Postavy jsou odehrané výborně, Evan Peters a Taissa Farmiga pro mě nejlepší. Konec série je taktéž skvělý, nemám co vyčítat. ()

KR4T4S

Zatím je to drzé podobně jako Nip/Tuck, což je hodně dobře. Nelineárnost se mi taky hodně líbí, obsazení hlavně vedlejších rolí je super. Ale nevím proč, ke konci čekám, že to bude nebetyčně blbě rozuzlené... Po prvních dvou dílech nadšení. Jen ať je to víc Plastická sro než Glee. Denis O'Hara vypadá na další svou kultovní roli. A ta Jessica Lange!!!!! ___________ Po 5.díle vypěstovaná závislost (takové pocity jsem snad naposled zažíval při nových dílech LOST - kterému je to dost podobné)______Několik příjemných zvratů, bizardních situací, dobře se držící atmosféra cca do 10.-11. dílu. Ve finále to prostě "jen" dojelo. Celkově finále snad nejslabší díl, průser to nebyl, jak jsem se obával, ale stejně... Po posledním díle vypadá seriál trochu sešit horkou jehlou a splácaně, takže se mi zjevují trhlinky. Nejvíc za to může pro mě dost zavádějící předtitulková úvodní scéna ve 12.dílu. V druhé sérii, doufám, zůstane jen Constance s malým, někde úplně jinde a doufám, že 2. sezóna bude mít zcela jiný příběh. Murder House už bych nechal být. 85%_______2.série: V prvním díle se spolu s tvurci utrhl ze řetězu i šílený nanosekundový a občas i nesmyslný či zbytečný střih. To se pak ovšem zlepšilo. Ale prostě celkově Asylum bylo tak rozproztřeno zápletkami a promotanicemi, že ta zvrhlost a šoky zaváněla lehce laciností a přeplácaností. Přesto to není ještě špatné, hlavně díky triumvirátu Lange, Rabe a Paulson. (Menší výtka putuje i díky absenci Denise O´Harey a nakažení písní Dominique nebo jak...) 70% PS: A jestli něco tvůrcům opravdu nejde, je to ukončování jednotlivých linií (předvídavé, uspěchané) a finále (slabá). ()

Šakalík

První série: Tohle je tak podivný seriál, že jsme celou první sérii nevěřícně kroutil hlavou. Filmaři mají očividně spadeno na náročnějšího diváka, který by jim ohraný motiv strašidelného domu prostě nežral, a tak zvolili velmi originální koncept příběhu a stylu vyprávění. Místy jsem měl dokonce pocit, že televize omylem pustila do vysílání pracovní verzi, protože některé scény jsou podivně sestřihané a sled událostí je tu a tam velmi uspěchaný, což divákův zmatečný pocit ještě umocňuje. Přesto se dá tenhle seriál považovat za dar z nebes, protože něco takového jsme prostě ještě neviděli (a asi jen tak znovu neuvidíme). Jeho hlavní devízou je mimořádně zdařilý casting, kdy všechny role padnou hercům jako ulité a jsou taktéž výborně zahrané, takže ve výsledku je seriál prudce sledovatelný, a to i přesto, že není tak úplně jasné, o čem že to vlastně je. :-) Druhá série: Jestliže se první řada dala považovat pouze za "divnou", ta druhá je čistá HOROROVÁ EXTÁZE. S hodnocením jdu bez jakýchkoli pochybností do plných, protože dle mého názoru druhá série AHS je vůbec nejlepší hororový počin roku 2012. ()

Babous

A já se bál, že bych se mohl více věnovat seriálu než učení... Tenhle seriál mi k srdci nepřirostl, i když sem tam se člověk bojí. Jenomže to by se zbytek děje nesměl táhnout jako dopravní zácpa, postavy by měly být alespoň trochu sympatické, a přidat víc děsivostí na úkor nechutností (kdo se má koukat na toho chlápka s půlkou ksichtu?). ()

Soweek

Tohle není žádný horor ani thriller. Je t klasický seriál o vztazích mnoha osob, co na tom sejde, že někteří z nich jsou duchové. Působí to celé levně a dělá to z diváka debila, popravdě jsem serii dokoukal pouze kvuli tomu abych věděl, jak to dopadne. Poslední díl však srazil mé původní 3 hvězdy ještě o hvězdu dolu. Odinace v Růžové zahradě v jiném prostředí, přesbně tak bych popsal tento seriál. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly