American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

MrFarmer

První sezóna byla super, ale ke konci až moc překombinovaná. Druhá sezóna byla naprosto parádní. Třetí se už nemůžu dočkat ! ()

klinkacek

Tenhle seriál si každý příznivce horroru musí zamilovat. Na ploše seriálu se podařilo rozpracovat a spojit motivy ze všech možných odnoží horroru a díky tomu že tvůrci nejsou limitováni krátkou filmovou stopáží se podařilo i propracovat charaktery a dát příběhu věší hloubku více než bývá u filmových horrorů běžné. První série působí kompaktnějším dojmem než série druhá a je v ní mnohem víc pracováno s jednotlivými postavami, druhá série je zase podstatně zběsilejší a celkově šílenější (však podtitul asylum ji sedí jak prdel na zlatej nočník). A Jessica Lange je královna obou dvou sérií (v první je mrchou par excellence a musim říct, že jsem její postavu nesnášel od samého začátku, ale hrála to skvěle a v druhý ji snad ke konci nelze než vše odpustit). Zkrátka a dobře jen houšť takovejch seriálů! ()

CaptNemo

I. série: Výborně obsazené, výborně natočené, scénář se však brzy začně topit v nelogičnostech. Chybí stupňované napětí - po pár dílech zjistíte, že se může stát kdykoliv cokoliv a jak to celé dopadne je vlastně jedno. Jessica Lange je ovšem extratřída! II. série: Měním hodnocení z 3 * na 4 *. Mnohem lepší příběh. Kromě ještě úžasnější Jessiky Lange oceňuji i Lily Rabe. Skvělí jsou ale všichni herci. ()

SuzieS

American Horror Story svou táhlou hrůzou hravě strčí do kapsy i své "neseriálové" sourozence. U první série jsem si říkala, že to místy až tak hororové není. Tomu se mi naplno dostalo u druhé série, kde byla báječná už úvodní znělka (bravurně udělaná, jedna z nejlepších vůbec!!) 13. dílů druhé série už bylo moc, poslední díly už jsem zkoukla, že jsem to chtěla mít už za sebou. Rozjezd je ale hodně dobrý! -: Největším zlem jsou lidé a jejich psychické nedostatky, nenaplněná ega, nesplněná přání..... ()

bmolko

1.série - rozjezd docela slušný, postupně přerod ve stoprocentní duchařinu..60%. 2.série - absolutní špička, až na příhodu s UFO reálnější a tím i syrovější a děsivější. Hodně zajímavá psychologie postav oproti první řadě. Opět skvělá Jessica Lange, James Cromwell, Zachary Quinto a Lily Rabe..95%. 3.série - Kathy Bates jako výborná posila hereckého ansámblu..zatím 80%. ()

bulawaio

8/10. První série je naprosto nadupaná atmosférou, i když přichází ke konci trochu pokles (9/10). Druhá série nenavazuje na první. Divák sleduje nový příběh. A ta už je pouze "nadprůměrná" (7/10). Nicméně seriál ukazuje, že jde v dnešní době natočit opravdu zajímavou a doslova hororovou sérii, která není o upírech nebo nějaká kriminálka. Palec nahoru. ()

dadule777

První série pěkná. Ta mi sedla na čtyři hvězdy. Po shlédnutí pár dílů z 2. série mě AHS naprosto pohltil a nemůžu dát jinak než 5/5. A dodávám, že herci jsou dobře vybraní a jsem ráda, že jsou i v druhé sérii. Super serioš! ()

sinjakupre

Výpis žánrů v titulku koresponduje s obsahem seriálu. Od každého je tam něco. Vezmu-li v úvahu, že je to směsice trochu všeho, výsledek je kupodivu zdařile sledovatelný. V každé ze tří epizod se divák naladí na jinou notu. Trochu může vadit konec daného příběhu a přeladění se na jiný. Když budu hodnotit jednotlivé epizody. 1. série - líbivý příběh rodiny psychologa a ze začátku docela děsivé scény. Po pár dílech už je člověk otrkaný a bere zbytek série spíše jako příběh, kde se těší na pokračování. Velice mě překvapila Connie Britton její sympatií a je škoda, že se neobjevila v dalších dvou sériiích. 2. série - z mého pohledu nejhororovější popisuje příběh sanatoria pro duševně choré. V této epizodě se člověk dočká v titulku zmiňovaného sci-fi v podobě zelených mužíčků :-D, příběh jednotlivých postav se mu dostává pod kůži a místy prožívá šoky v podobě hrůzných scén. Tady se Jessica Lange dostává do hlavní role a zvládá ji obstojně. 3. série - vychází z připraveného diváka na jakkoukoli tématiku a proto se nebojí nastavit téma čarodějnictví a wooduu magie. V této epizodě představuje Jessica Lange šmrncovní dámu jako nejvyšší čarodějnici klanu. Přichází asi nejvíce sci-fi scény ze všech epizod v podobě oživování mrtvých, věčně žijící, zakletá, sadistická panička v podobě Čachtické paní :-D a pár mladých čarodějek, které přicházejí na zábavný způsob využití svých schopností. Asi si každý divák najde svoji oblíbenou sérii, ale z mého pohledu vede 1.série a to ředevším díky zajímavému příběhu, efektním scénám a v první části perfektní kombinaci hororového napětí. ()

Simba72

1. séria (75%)-je celkom pútavá a ku koncu je už dosť napínavá. Na to, že dej nie je vôbec originálny ma celkom bavil a aj na hercov sa dobre pozeralo. Škoda, že tu nie je o niečo viac hororovej atmosféry, pretože mi to ani veľmi nepripadalo že pozerám hororový seriál. 2. séria (85%)-jednoznačné zlepšenie. Táto séria ma bavila najviac. Výborný dej, postavy aj celková atmosféra psychiatrickej liečebne bola dosť drsná. Jediné čo mi tu vadilo bolo nevysvetlenie mimozemšťanov a vlastne mi tam ani nejak nepasovali. 3. séria (?%)-videla som prvé štyri časti a mám dosť. Už je to strašne prehnané. Čarodejnice, zombíci a neviem čo všetko spolu vôbec nejdú dokopy. Tieto prvé časti ma vôbec nezaujali, tak som sa rozhodla že túto sériu ani nedopozerám a počkám si na 4. sériu, ktorá bude dúfam lepšia........4. séria (70%) ()

linger

Hodnotim vysoko uz len kvoli silnej navykovosti, vsetky tri serie som zhliadla v priebehu cca tyzdna, navyse pred statnicami! uz v prvej serii mi serial zaimponoval sposobom, akym v kazdom dieli nacal nejaku mysterioznu dejovu linku, ktora sa postupne zamotava a jej rozuzlenie je minimalne zvrhle, v najlepsom pripade sokujuco prekvapivo vtipne. Dalej musim vyzdvihnut vykreslenie postav, ktore je krasne neciernobiele -zo spektra vsetkych charakterov nik nie je vysloveny kladas, ktory by nemal na triku nejaky "hriech", a naopak. Hudba skvela, scenar tiez, v celkovom ponurom vyzneni potesi cynicky a cierny humor a kvalitne napisane dialogy. Vsetky serie hodnotim nad 80%, ale najviac mi sedela a bavila ma posledna. Za minusy pokladam niekedy zbytocne nechutnosti alebo vrazdy (postupne pocas serialu nadobudam pocit, ze kazdy ma motiv vrazit niekomu dyku do chrbta, poliat ho kyselinou, zmrzacit a pod., hlavne a vedlajsie postavy sa proste neustale kosia ako zito) a dalej, na rozdiel od 99% nazorov ma irituje herectvo Jessicy Lange. V prvej serii hra zlostnu mrchu s pochybnou minulostou. V druhej tiez - no dobre, aj ked na konci je nejaky naznak zmeny (?). V tretej tiez. A vyrazove prostriedky stale tie iste... Niekedy v polke druhej serie som zacala byt na jej neustaly usker s umelym chrupom a vytrestenymi ocami alergicka, a veru ze v inych hereckych polohach je zriedka. Co sa ostatnych hercov tyka, sympatak je Evan Peters a Sarah Paulson, Lily Rabe mi imponovala ako fanusicka Stevie Nicks. Potesila Mena Suvari v prvej serii. Secteno a podtrzeno, pre mna vysoky serialovy nadpriemer. ()

H3LLraiser

1. Série: Musím říct že ta mě až tak nenadchla a nechápal jsem to nadšení kolem tohoto seriálu, nedokázala mě dostatečně vtáhnout do děje abych u toho vydržel těch několik dílů pozorný o postavách ani nemluvě, ovšem na radu kamaráda jsem dal šanci 2. sérii... a ta už byla podstatně lepší, jak příběhově, tak vykreslením postav, takže jen čekám na konec třetí jestli ta utvrdí dvojku (nebo podle toho co jsem slyšel, bude horší než jednička) uvidíme... edit: 3. byla pěkná sračka... vzhledem k průměrnosti jedničky, nadprůměrnosti dvojky tomu dám ještě šanci po čtvrté, až to odvsílají, ale už bez očekávání ()

fininka

Teda musím říct, že je to seriál, který je lepší s každou sérií. Jsem zvědavá, jestli to tak bude i s očekávanou 4. ()

Scaevola

(obsahuje spoiler) Předně upozorním, že hodnotím pouze třetí sérii s podtitulem "Coven", neboť mne jako jediná zaujala slibovaným námětem. A přes značně rozporuplné dojmy jsem víceméně nebyl zklamán, byť jednoznačně nejlepším (a nejstrašidelnějším) prvkem jsou úvodní titulky hrající si s hudbou, barvami a motivy, které k mému zklamání ani v jediné episodě nevystupují. Ostatek tohoto počinu v ničem nepřevyšuje nablýskanou a módní obvyklost a je pro to možné soustředit se na vlastní děj: Z počátku výborné rozvržení postav se s každým dalším dílem začíná zamotávat a zvrhávat; každá z postav (i těch vedlejších!) je masový vrah nebo perversní odpadlík a každá alespoň jedenkrát tak či onak vstane z mrtvých. Absolutní přehnanost těchto prvků bohužel zadupává ústřední nosný motiv - čistě dámských - konversačních vztahů a kamsi se vytratily i samotné čarodějnice, neboť o nich to opravdu není a jestli, pak jsou jejich schopnosti pouze pro efekt sám. Patrně kdyby se autoři drželi při zemi a zůstali by pouze v rovině okultního naznačování (a kdyby si odpustili typicky americkou puritánskou přístupnost pro třináctileté děti), hodnotil bych výše. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly