American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

PitBitch

O American Horror Story jsem se poprvné dozvěděla z reklamy na Primě Cool a už jen krátká ukázka mě dost zaujala. Nicméně dál jsem tomu nevěnovala pozornost a až ve škole jsem viděla Pilota. Doma jsem pak na jeden nádech sjela všechny díly a musím říct, že je to opravdu skvělý seriál. Mně osobně se víc líbila druhá řada, ale první taky nebyla špatná. Líbí se mi, že v obou řadách hráli stejní herci, jiné role. Nejlepší herečka pro mě byla Jessica Lenge. V roli sestry Jude byla naprosto úchvatná a v posledním díle jsem u její scény bulela jak šílená :-) Taky bych pochválila výběr hudby. Těším se na třetí řadu :-) ()

Timy68

Já jsem věděla, že na konci všichni umřou. To byl ale hloupej seriál... Jediný, co mě donutilo dokoukat první sérii byl Tate, kterej nebyl nijak hezkej, ale tak ukrutně záhadnej, až byl svým způspbem přitažlivej. Snažila jsem se hodně dlouho, ale nemůžu najít vhodný přídavný jméno, který by moje pocity vystihlo. Přemýšlela jsem i o tom, že si znovu přečtu 50 odstínů šedi, tam bych ho možná našla, protože asi tak, jak působí Christian Gray na Anastasii, tak nějak působil Tate na mě. První polovina byla super - děsivá, strašidelná, mělo to hlavu a patu. Ale zbytek byl přesný opak. Jako bych začala koukat na jinej seriál. Děs běs. Děj horší než telenovela, ještě víc zamotaný a do předposledního dílu se to zamotávalo víc a víc, až jsem si říkala, jak to všechno chtěj za jeden díl rozlosknout. Konec ? O tom ani nemluvim. Prostě všichni umřeli, jak se dalo očekávat. A žili štastně až do konce světa. Jediný, co na posledním dílu stálo za to byla scéna ve sklepě, kdy povedená rodinka Harmonových chtěla vyhnat nové obyvatele domu, a Viv rozpárala Benovi břicho a on jí zastřelil, to jsem se nasmála. Moje hodnocení seriálu jako takového je na 2*, jednu hvězdu dám Tateovi a další půl hvězdičky patří všem ostatním hecům, kteří byli excelentní (hlavně Constance), a kteří povznesli tuhle pitomost o stupínek výš. ()

little_kitty

no poviem vám, čakala som viac... a to moje nároky naozaj neboli veľké.. pilot vyzeral sľubne (doslova ako prísľub že ďalší diel bude lepší a lepší) .. ale nič takého... ani neviem či som videla štyri diely alebo iba tri... taký chabý dojem to vo mne zanechalo.. jedine snáď to, že som sa nudila... a hoci uznávam, že mnohé detaily boli veľmi originálne... prišlo mi to ako kopirák všetkých priemerných klišé hororov o starých domoch s tajomstvom... a zas úprimne... kukať na niečo také sa dá 2 hodiny ale nie niekoľko sérií po 12 alebo 13 dielov. ()

snupko13

Hodnotim len druhú sériu, keďže prvú som nevidel. Duchárska záležitosť sa mi nezdala, až tak atraktívna. Čiže dvojka. Prvá väčšia polovica viac ako dobrá, hororová, ale posledné 3-4 časti to už sa nazýva varenie z vody alebo sociálna dráma. ()

Shaman::..

Po prvních dílech se přestanete lekat. Vše je děláno na oko a děj splácán tvůrci tak, aby bylo co nejvíce epizod - co nejvíce "kaček". Pochvala za dobrý casting. Zejména Jessica Lange hraje svoji postavu velmi dobře, nevíte, kdy jí máte věřit, a kdy ne. ()

Chloe..

Zprvu jsem seriál zavrhla jako další americké hororové klišé, nicméně po nějaké době jsem na něj opět narazila a získal si mně na plné čáře. Líbí se mi, že jednotlivé série na sebe nenavazují a každá má jinou tématiku, nedochází tak ke zbytečnému natahování a kažení příběhu. V každé sérii se objevuje většina herců z řad předchozích, pokaždé jako jiné postavy. Nejlepší výkon podává jednoznačně přesvědčivá Jessica Lange a v druhé sérii se ukázala jako velice dobrá herečka i okouzlující Sarah Paulson. ()

montel

1. SÉRIE Manželé Harmonovy, Ben (Dylan McDermott) a Vivien (Connie Britton) prožívají krizi a tak se rozhodnou začít znovu, v novém domě. Společně s dcerou Zoe (Taissa Farmiga) přicházejí do velkého a zároveň krásného domu, s velmi pochybnou minulostí. Hned od počátku se v domě začnou objevovat jeho bývalý majitelé nebo podivná sousedka s ještě divnější dcerou. Obavy a pochybnosti kulminují ve chvíli, kdy Vivien zjistí, že je těhotná a ve dveřích se objeví Benova bývalá milenka, která se jej jen tak nechce vzdát...Prozatím jsem viděl první sérii a už teď nutno říct, že tvůrci musí být pořádní magoři. Občas jsem na tu čučel s otevřenou pusou, občas sem se nudil, občas fandil kladným hrdinům, občas záporným a tak bych mohl pokračovat. Prostě jsem se u toho bavil, nemůžu si ale odpustit ten pocit, že z toho šlo vymáčknout daleko víc, že se někdy zbytečně všechno obkecávalo v době, kdy už měl divák jasno a hlavně mě štval závěr, který mohl krásně gradovat ale místo toho se vše důležité odehrálo během pár minut dvou posledních dílů. No už teď se těším na druhou sérii, která je údajně lepší a tak si nechávám k lepšímu hodnocení ještě prostor. 1. SÉRIE 60% 2.SÉRIE Briarcliff je blázinec, ve kterém šéfuje sestra Jude (Jessica Lange). Ta přivítá ve svém zařízení Kita Walkera (Evan Peters), kterému se přezdívá Krvavá tvář. Má na svědomí, brutální vraždy několika žen, včetně své přítelkyně. Kit ovšem tvrdí, že je nevinný a důkaz chce najít novinářka Lana Waters (Sarah Paulson). Sestra Jude ovšem cítí, že by napovrch mohli vyjít všechny zvrácenosti, které blázinec ukrývá a tak Laneu zavře mezi pacienty a shledá jí nemocnou. V tu chvíli nas cénu přichází opravdová Krvavá tvář...Po shlédnutí druhé série se mé dojmy opět rozcházejí. Některé díly jsou k sežrání a opravdu perfektně natočené a pár dílů se zase veze na předešlém úspěchu. Pořád ale tvrdím, že se celé AMH rodí v hlavách otálně vypatlaných géniů a tak si dám s chutí brzy další sérii. Hodnocení si nechávám ale stále otevřené a druhou sérii hodnotí stejně jako první. 60% ()

Showmi

COVEN- po zhliadnutí prvých dvoch častí konštatujem, že tvorcovia majú čo ponúknuť aj v tretej sérii, ktorej hlavná téma-čarodejnice je podľa mňa ešte lepšia ako blázinec či strašidelný dom. Je pravda, že sa tu objavuje pár klišé a prehnaných scén (oživenie mŕtveho študenta bolo dooosť zlé), no herecké výkony (Jessica Lange opäť dokonalá a Frances Conroy ma v 2 minutách pilotu bavila viac než v predchádzajúcich 2 sériách dokopy)... Zdá sa mi, že sa akosi vytráca hororovosť a zatiaľ som sa moc nebál, no mne osobne to neprekáža. Určite zostávam fanúšikom :) ()

zima27

1. séria 80% , 2.séria 90%, 3. séria zatiaľ 100%. Jessica Lange úžasná ako vždy. Nezaostává tiež Frances Conroy. Každá séria je o niečom inom. Sama za seba môžem povedať že najviac ma očarila 3. séria Coven. ()

D||X

První série geniální. 5*, druhá mě popravdě moc nezaujala a nedokážu se odhodlat ani ke třetímu dílu. ()

Katherin

Po první sérii jsem byla příjemně spokojená, ale až při sledování té druhé, jsem se zamilovala. Neskutečná psycho jízda, ale fakt to funguje. Sympatické je zachování hereckého obsazení- Jessica Lange je rozhodně nejlepší z celé party. ()

machmej

Z první série jsem měl rozporuplné dojmy, ale líbila se. Druhá série mi sedla podstatně více a musím uznat, že mne už dlouho žádný seriál neudržel koukat 4 hodiny v kuse a "sekat" tam jeden díl za druhým. ()

ScoRPy

1. série ****, 2. série - velká paráda, jasných *****, 3.série - slabé, velmi slabé ***, 4. série - TOP, Freakshow je jednoznačně nejlepší sérií AHS, bizarní, zvrácené, nápadité. ***** ()

Kreveta.punk

Když jsem viděl prvních pár dílu, tak jsem si říkal: Kurva, konečně pořádnej hororovej seroš se vším všudy. A dokonce to byla pravda. 1) murder house sérka plná brutálních a zvrácených scén naprosto parádní 4-5* 2) Asylum snad ještě ukrutnější. Jestli byl murder house psycho, tak tohle je totalní psychopatickej námrd, určitě zatím nejlepší 5* 3) Coven...WTF? proč tenhle román s občasnou brutalitou nazývaj horror story? Je to sice trochu zvrácený, ale rozhodně to nestačí. S hororem to má společnýho asi tolik co Michal David s black metalem. Takže celkem zklamání 2-3* Snad se do toho v další sérce zase obujou a nepude to úplně do kopru. ()

Dvyt

Bylo to fajn. Nejvýraznější je rozhodně výkon Jessicy Lange, ultimátní mimika, neverbální gesta atd. dokonale ladící k dané postavě, málo kdo dokáže takto přesvědčit diváka. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly