American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

LaDilettante

Jen v American Horror Story se vám může stát, že ve 40 minutách uvidíte Anne Frank v Shutter Island, doktora Mengeleho, Buchenwaldskou bestii v podobě Single Mana Toma Forda, to vše zahaleno UFO rouškou tajemství ve stylu H. G. Wellse. American Horror Story nepokrytě čerpá z jiných filmů, urban legends a z historie (Waverly Hills Sanatorium, vražda 8 sester v Chicagu, 1966... a mnoho dalších). Tomuto konceptu ostatně napovídá i samotný název. To vše dohromady tvoří béčkovou pastiš, která mě kupodivu ničím neuráží, naopak. Baví mě Jessica Lange a to i s dabingem Elišky Balzerové. American Horror Story je často tak absurdní, až se ani nejde bát. Ale to nevadí, protože pořád funguje jako zábavná poznávačka nejrůznějších citací a odkazů. ()

milanondic

Nejvíce se mi líbila 2. série (Asylum) - až na ty mimozemšťany. Jinak 1. série také dobrá, ale na 2. sérii, která Vám naskytne pohled do amerického blázince, jehož vedoucí sestra má vášeň ve fyzických trestech a kde doktor provádí drastické pokusy na pacientech, prostě nemá. 3. série - zajímavé téma, ale čarodějnice, které proti sobě vedou boj o žezlo nad covenem moc strašidelné nebyly. Velmi se mi na tomto seriálu líbí, že kombinuje vymyšlený hororový scénář s osobnostmi daného prostření (Am. horror story: Coven - děsivé osobnosti historie New Orleans - vražedkyně D. LaLaurieová a sériový vrah "sekerník"). ()

BR23

Zatiaľ pozretá len 2. séria- ASYLUM. Bolo to celkom dobré ale nie super. Nie úplne a vždy hororové ale skôr také psychopatické. Zaujímavé línie: mimozemšťania, démon a nácek -chirurg. Tá Krvavá tvár a mutanti okolo pozemku neboli pre mňa až tak zaujímaví. A andel smrti- tá stará bozkávajúca žena... WTF? to ma vôbec nebavilo ani nezaujalo. Dúfal som že aspoň tú mimozemšťanskú ,,eugeniku,, vyriešia lebo hento čo robili bolo skrátka super, šup sem, šup tam... ,,á mamička vy ste tehotná, gratulujem,, :D ale ani pri tomto sa v závere nedostali. Ba ani motívy konania naších susedov nevysvetlili, iba námatkovo načrtli ale čo my vieme ked je to výplod niekoho z blázninca kto sa dá upiecť s mŕtvou mníškou? Možno sa mýlil a dôvod bol iný a ako to malo ovplyvniť další chod? Zachrániť starú šéfovú blázinca párikom detí? Inak kto čakal že tomu típkovi v prvej epizóde Asylumu, odsekol ruku nejaký mutant, zombík, démon alebo starý cvok? Ja určite... žial i toto malo úplne nehororové vysvetlenie. :/ ()

Sonjoe

Nic spolocne to s horrorom nema. Obycajna telenovela o rodinnych vztahoch, sex a psychosi...Keby to bolo mexicke, bolo by to autenticke. Najhororovejsie na celom serialy je uvodna zvucka...Moze to zaujat, ale ako horor urcite nie... ()

LUCCKE

V rámci daného žánru je to najlepší seriál aký som kedy videl :) 1.séria: 100% ; 2.séria: 85% ; 3.séria: 90% ; 4.séria: 75% ; 5.séria: 45% . OK takže 5.séria ma donútila prestať pozerať, neskutočná sračka! ()

Rasanda

První série se opravdu povedla. Podle mě je ze všech nejlepší. A navíc ta představa domu s duchy mrtvých je opravdu povedená. Sledovanost 13-30 si ujistila i zamilovaným story i když s tragickým koncem. Občas něco děsivého, občas erotika nebo láska. Gratuluji, škoda, že to nevydrželo i v pokračování. ()

L.a.My

L: Vítejte, dámy a pánové, vítejte v našem domě hrůzy! Čeká na Vás úžasná podívaná. V hlavní roli děs a strach, hutná atmosféra a spousta krve. Ve vedlejších rolích zde uvidíte velice povedenou kameru, skvělé herecké výkony, originální nápady a poctu všem hororovým klasikům. Musím také zmínit, že pokud se Vám během představení bude zdát, že je v něm příliš brutality nebo některá z věcí nemá své místo v příběhu, není tomu tak. Vše je dokonale promyšleno aby to dávalo smysl. Tedy alespoň v první sérii. V té druhé si užijete mnohem více krve a zvrácenosti, avšak na nějakou logickou návaznost nesmíte koukat, ta se schovává v koutě své cely a marně doufá v odemčení. ()

Jarmika

Kdyby tam nebyl ten chaos mezi scénami, tak by to byla o dost větší nuda... Nechápu, jak je možné, když něco připomíná americkou ulici, je to o to víc líbivější. Ačkoli, taky jsem nedala odpad, občas nějaká hláška sedla... ()

CyWilly

Především a hlavně je to skvěle napsané. Jak se postupně rozkrývá celá zápletka, jak se ukazuje kdo komu vlastně vrazil kudlu do břicha...nejdřív jsem se tomuhle seriálu, ani nevím proč, vyhýbal, teď patří k nejoblíbenějším. Hlavně to má atmosféru, není to o gore efektech, ale o náladě, což mě dost překvapilo, vzhledem k tomu, že je to vlastně dost béčkový...k tomu skvělí, opravdu skvělí herci v čele s Jessicou Lange, která je prostě dokonalá....no velká spokojenost, jdu na další serii... ()

TynTynka

Musím říct, že tento seriál mě jako jediný nadchl už od první scény. Na seriálu se mi líbí, že jednotlivé série na sebe nenavazují a každá má svůj vlastní příběh. Jessica Lange své role ztvárňuje naprosto úžasně, velmi jsem si ji oblíbila. Na seriálu se mi líbí odkazy na reálné události. Škoda jen, že je jen těžko poznat, které události se doopravdy staly. Bylo by fajn vědět všechny skutečné události, kterými se autoři inspirovali. Pro mě osobně to, že vím, že se to někdy stalo, dodává tomu všemu více "strachu" a hororu. Rozhodně nesmím zapomenout vyzdvihnout hudbu, která je naprosto dokonalá. Také prostředí, kostýmy, masky a efekty jsou opravdu parádně zpracovány. Po vizuální stránce si s tím tvůrci opravdu vyhráli. 1. série bych řekla, že je nejvíc našlapaná. Dobře promyšlené příběhy postav, v každém díle se dozvíme něco nečekaného a čím více dílů shlédneme, tím více se nám odkrývá tajemství. Také se mi líbí, že se každou chvíli objevují nové postavy a příběhy z minulosti domu. Dívám se na díl a najednou se objeví scéna, kterou nechápu a říkám si "cože?" To se mi líbí, že mi to tak zamotá hlavu, dodává to seriálu šťávu a hlavně mystiku a napětí. (100%) 2. série (100%) Pro mě osobně je druhá série nejlepší, i když má svoje chybky. 3. série (30%) Tuhle sérii hodnotím jako nejhorší. Nápad byl dobrý, ale zpracování mohlo být rozhodně lepší. 4. série (90%) Tato série je také velmi povedená. Spoustu dobrých prvků, i když chvílemi se objevují scény, které jsou trošku nezáživné. Celý seriál a 1. sérii komentuji tady, další série budu komentovat zvlášť. ()

petaechelon

Já se u toho prostě bojim. At už u House,Asylum,Coven nebo freakshow. Pilot byl hodně napínavý,zaujal mě a získal si mé srdce. Musím říct,že výběr herců je hodně kvalitní a neklesá. American Horror story je něco jako nevysvětlitelná bouře skvělých postav,které potřebují strašit,nebo lidí kteří jsou trošku odlišní a dělá to tedy z nich... Zrůdy. To já miluju. 100% na House. Violet a Tate je nejlepší dvojice z celého seriálu:D ()

Killerrade

Nejsem zrovna žrout tohoto tématu a tak se na to prostě koukám spíše vědecky než nadšeně nekriticky. Zatím jsem viděl pouze první sérii a těžce bojuji s tím pustit si druhou. Duchové nestárnou? Tak proč nám zestárla služebná? Osvobodí se z domu pokud vykope svoje pozůstatky? Tak proč si je prostě nevykope vždyť duchové můžou dělat absolutně všechno co živí. A poslední díl ten mě teda vysloveně nasral duchové budou vychovávat živé dítě??? Manžel sám uříznul vánoční stromek i když nesmí opustit dům???? Čekal jsem vysvětlení proč prostě zrovna v tomhle domě to funguje tak jak to tam funguje a nic. Chápu že tvůrci chtěli fascinovat a ne přemýšlet ale mě tohle nestačí. Například u Ztracených byl formát stejný fascinace něčím co na obrazovkách bylo do té doby neviděné ale tvůrci si dali práci s tím aby vysvětlili všechny okolnosti a to až do detailu. ()

lucakkk

Nejlepší seriál...je dobré že každá série je spolu nějak propojená..3,4 série podle mě nejlepší..u 2 mi sice příjde že tam je to spíš hlavně o tom aby se lidi báli a to mě moc nebavilo,ale každá série má něco do sebe. ()

MichalHavros

Takže si objasníme tuto 12ti hodinovou chujovinku točící se okolo bandy blbečků a jedné barabizny. Z počátku vás celý seriál posadí do židlí či křesel a udrží vás velmi pevně a donutí se dívat dál a dál. První série... Úžasné herecké obsazení.. Víc než dokonalý soundtrack a to co se odehrávalo v domě, taky maso. Dále mě nesmírně potěšila role ,,Teata'' tento psychopatický sprostý blonďáček na vás zapůsobí dojmem že se budete ptát či je to postava dobrá nebo špatná. Pak neskutečně dobrý herecký výkon vedlejší herečky ,,Jessicy Lange'' která se svou obludnou retardovanou dceruškou tvořili dobrou součást první série. Ke konci série také obdivuji práci scénaristů kdy se dva zaláskovaní blbečci navzájem miluji i přes smrt, sice klišé, ale i tak to bylo dobré. A závěr celé série a vyvrcholení příběhu.. škoda slov.. bezkonkurenčně 5* PS: Tento seriál je jediný který ve mě něco zanechal.. Nelituji že jsem se na něj podíval a v jeden den jej shlídl až do konce. ()

theblackswan

Můžu hodnotit jen 1. sérii nazvanou Murder House. Polorozpadlá rodinka se stěhuje za lepším životem do nového domu, to ale ještě netuší, jakou má onen dům děsivou minulost. Už od prvního dílu skvělá mysteriózní atmosféra. Je to místy opravdu ujeté a bez některých scének by se seriál určitě obešel, to ale na mém hodnocení nic nemění. Námět s domem by se mohl zdát otřepaný, ale v tomto provedení rozhodně nebyl. Famózní seriál! (pořád mluvím jen o 1. sérii:)) Další série jsem už nesledovala, vždy jen pár dílů a už to nebylo ono. P. S. Opravdu zvláštní, jak ti samí tvůrci mohli natočit toto a zároveň i Glee :) Oblíbené postavy: Tate, Constance, Moira. ()

oleg121

Zakladateľ stále populárnejšieho námetu čo séria, to iný príbeh. Jednotlivé série ponúkajú rovnaké obsadenie, avšak iné postavy, inú dobu a dokonca aj vždy trochu iný žáner. A až na 3. (Coven) sú všetky viac-menej rovnako kvalitné. Klenot. 90% ()

Veronika.Sl1

Všetci fanúšikovia divných a psycho vecí si prídu 100% na svoje! Seriál ma podľa mňa najlepší soundtrack pri ktorom som vždy mala zimomriavky. Dej je veľmi prepracovaný hlavne v prvej sérii a druhá séria (moja obľúbená) ma jednoznačne najzamotanejší a hrôzostrašný príbeh. Hodnotenie: 95%/100% ()

tXtX

Konečne seriál pre mňa. So 4-ročným sklzom sa konečne púšťam do AHS a neviem prestať. Výborne spracované, výborne zahraté.. Prvej sérii niet čo vytknúť. Bleskovo idem do Asylum. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly