American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

majo0007 odpad!

Horor-nie,thriller-nie.Čo je to vlastne?To nevedia ani sami tvorcovia a ani tuná rádoby intelektuáli.Z hovna tortu nespravíš! ()

Pilgrimka

Hororový americký seriál. Lucifer je mi svědkem, jaké jsem z toho měla obavy. Hororový film ano, ale seriál? A to jsem ani nevěděla, že v tom mají prsty tvůrci Bléé a Plastické orgie. Překvápko no. První řáda : Kouzelnost. Vydařená duchařina, ikdyž né z toho nejsilnějšího soudku. Děj s přiměřeným množstvím romantiky, který nenudil, překvapoval, rozesmál, rozbrečel, úplně mi změnil život. Né, vážně. Opravdu jsem to hlatala díl po díle a vím, že jednou se na to znovu podívám. Atmosféra byla vydařená a konec tak akorát. Co se týče herců a postav, nejvíce na mě udělali dojem Lange a Peters. Druhá řada : O dost "drsnější" děj, postavy, prostředí. Více napětí a provokace. Náářez. Lange a Rabe to kvalitně rozjely, a v těsném závěsu taky Paulson a Peters. A konec, epic. Už teď mám nažhavené elektronky na třetí řadu. ()

phoebe.h2

American horror story se zpočátku rozjíždí pomalejším tempem, ale po pár dílech se rozjede smršť zvratů, které vyvrcholí v parádním finále. První a druhá řada se od sebe naprosto liší, ale každá dokáže plně uspokojit choutky fanoušků hororu a napětí. Seriál, který dominuje skvělým hereckým obsazením včele s famózní Jessicou Lange, zvrácenými příběhy a pořádnou dávkou napětí. Doporučuji sledovat v noci, dodá to tomu tu správnou atmosféru. ()

URBAN

Nenapadlo by mě že mě bude bavit hororový seriál obzvlášt když se tomuhle žánru vyhýbám velkým obloukem , ale tu jsem udělal vyjímku a podíval se nato a teda musím říct fůha je to vážně báječný a to už od začátku je to takový tajemný a velmi dobře atmosfericky provedené . Obzvlášt mě zaujal styl kamery takový chaotický , ale dodává tomu takovou štávu . Postavy mě i jenom po zhlédnutí pilotu zaujaly a to i ty vedlejší především pacient " Téjt " . A dávka černého hmoru taky není špatná : ) Řekl bych že to je jedna z věcí která me upoutala ( 26.6.13 - .../MAC ) ()

markyz.

Ačkoliv nejsem vůbec horrorový fanda, většinou mi tohle téma nudí a přijde bez nápada, american horror story boří všechny zdi a já po dokoukání druhé řady seru kostky maggi. ()

Radiq

Na jednu stranu se mi libi, že někdo natočil hororovej seriál, ale na druhou stranu je všechno hrozně komplikovany. Ta rodinka se většinu času chová docela hloupě, a proto se nořej do sraček čím dál víc. Třeba že jim není divný, proč se všichni kolem nich chovaj tak divně nebo že jim furt každej leze kdykoliv do baráku. Taky mi některy situace přijdou docela uměle vytvořeny, jak z donucení, jak kdyby scénáristi nevěděli, čím ještě zaujmout a co ještě vymyslet. A hlavně je to hrozně přeplácany - snažijou se tam toho nasrat co nejvíc a to mi vyznívá dost uboze. Prostě místo aby se to snažilo zaujmout jednou pořádnou zápletkou, tak jich tam je víc, ale jak všichni vime, kvalita má přednost před kvantitou. Musim ale ocenit skvělou úvodní znělku, která (nevim proč) mi přijde jak od Nine Inch Nails (ktery neposlouchám). Každopádně je ale skvěle ponurá a temná a jedna z nejlepších. K hercům zatím tohle: nejlepší je pan popálenina Denis O'Hare, to je prostě démon, i když je to člověk. Dylan McDermott ani Connie Britton mi tam nějak moc nesedí, mladej divnej pacient Tate (Evan Peters) dokázal zaujmout a su zvědavej, co se z toho vyvine. Pak tady máme docela chytrou mongoloidku a její starou a škaredou matku Jessicu Lange, která mi teda dvakrát po chuti není - ale chuť tam obstarává někdo jinej - mladá verze Moiry od Alexandry Breckenridge - ale po chuti přijde hlad, takže jak je to s krví a masakrama? Nic moc. Ve skutečnosti tam toho moc neukážou a když jo, tak žádny extra detaily. Ale hoď hovno za hlavu, tohle je o atmosféře a ta se nějaká najde. Trapny mi přišlo zakomponování případu Black Dahlia do děje - opět se projevila scénáristova schopnost dělat to zbytečně překombinovany. Celkově žádny super nadšení, že bych nemoh vydržet do dalšího dílu... Spíš mě to bavilo čím dál míň... ()

Deyw

Prvni serie si zaslouzi urcite 4hvezdy i kdyz to skripe..napad super.. ale nekdy to byla fakt slabota a vypln zbytecnych kecu..jo bavil sem se dobre..necekal sem nic a zaver prekvapil i kdyz to bylo celkem jasny.. :) ()

Mr.Ripley

Murder House: Ryan Murphy splnil přesně to co sliboval. Hororovo-mysteriozních seriálů s erotickým nábojem a inovativním přístupem k žánru jako takovému je pomálu. Vlastně nedokážu uvést jeden jediný příklad, který by po delší době nekrachnul. Tak mistrně vybudovaná atmosféra absolutního strachu se jen tak nevidí! Katarzi takových rozměrů jsem u televizního seriálu nezažil hodně dlouhou dobu! Po šesté epizodě zvedám na plný počet, protože takto nekonvenční lahůdku na poli televizní zábavy jen tak nenajdete. A víte co, já jej hrdě háži mezi oblíbené! 90% ________ Asylum: Murphyho tým jde přes veškerá tabu a silou orkánu boří veškeré žánrové hranice! Herecké osazenstvo se překonává a samotná Jessica podává svůj životní výkon. Tahle laťka se bude hodně těžko překonávat. Držím palce v další, tentokrát čarodějnické štaci! 100%________ Coven: Coven je těžké milovat, ale zároveň příliš snadné nenávidět. Můj původní komentář byl plný nenávistí a zklamání, ovšem po druhém shlédnutí musím svůj pohled na věc značně poupravit. Aspirant na nejlepší sérii utrpěl především závěrečným dvoudílem v němž twisty vytáčely a gradace či nějaké tempo se vytratilo do neznáma. Což vzhledem k snadno zamilovatelným postavám zabolelo trojnásob. Třetí řada začínala přímo raketově. Počínaje propracovanou psychologií, vztahy mezi postavami, mytologií dvou odlišných čarodějnických etnik, odkazy a citacemi jiných děl (např. tolik kritizované zombie), ale ve výsledku nám zůstává na jazyku trpká pachuť. Ústřední linie s Delphine, Marii Laveau či Misty Day bolestivě vyšumí do prázdna. Po gotickém, morbidním, úchylném, ale zároveň "oduševnělém" a ve výsledku na srdci hřejivém psychopatickém Asylu Coven klame tělem. Vše je zabalené v precizně promyšleném módním světě, kde veškerá barva má své místo. Každá předem zvolená hudba něco symbolizuje a jednotlivé cynicky-sarkastické hlášky tnou natolik do živého, že se budete řehtat na celé kolo. Hřebíčkem do rakve ovšem zůstalo doslova mrtvolné tempo v poslední epizodě, kterou zachránila především druhá polovina. Je mi líto tolika skvělých postav, humoru a propracované mytologie. Tohle si čarodějnice z New Orleans nezasloužily. P.S. Ať Coven haním sebevíc díky postavám a uvolněnosti se k ní budu vracet pravděpodobně nejvíce, ač to finále bude utrpení stejně velké jako poprvé. 60%________ Freak Show: __________ Hotel: Je pravda, že druhá polovina byla citelně slabší (Začíná se z toho stávat tradice. Murphy & spol. načrtnou výborné linky a postavy, ale do zdárného finále dovedou pouhou část.), ale stále se jedná v rámci "konkurence" o nadprůměrnou zábavu. Co mě trápí je Murphy sám. Nějak mu přestávám žrát vše co nám předhodí. Hotel sice efektivně a zábavně reflektuje popkulturu 90s, 60s, 20s pomocí postav z různých dekád, ale chybí mu jednotná tvář. Zběsile se přebíhá z komicky laděné scény, do romantické, parodické, splatterové, cukrkandlové a pouze místy hororové (v tomto případě spíše thrillerové). Zásadním změnou prošlo především obsazení. Milovaná Jessica a Frances daly seriálu vale a jejich místo "lead star" nahradila Lady Gaga. Stefanie je neuvěřitelně charismatická a talentovaná osoba, v herectví má ovšem značné limity. Můžeme pouze spekulovat zda-li za tím stojí scénář nebo Gaga samotná. Kolem a kolem jsme se dočkali jiné "lead star" a to nečekaně v Denisovi O. Jeho postava je srdcem i duší série. Komplexní, dravá, vtipně napsaná postava, která si bez sebemenší námahy pro sebe krade každou scénu (O nenominování na Glóbech mi zůstává rozum stát.) Mile se propojují jednotlivé série a podobnost s Murder House ve finále dává mnohem větší smysl, než jen zbytečná výplň z Covenu. Po komické čarodějné štaci a temném putování freaks je Hotel jakýmsi kompromisem. Buď vám sedne nebo nikoliv. 75% () (méně) (více)

Cedr

Ve srovnání s ostatní hororovou produkcí současnosti American Horror Story zatím působí překvapivě velmi svěže. ()

Copacabana

Čo to tu máme za novinku? Pri sledovaní som mala pocit neistoty haunted house, morbídnosti a zvrátenosti vlastnej rodine Addamsovcov a pomedzi to sa mihali ako deja vu rôzne znepokojivé postavy ako vystrihnuté z prastarého filmu Freaks. Avšak táto verzia bola o poznanie viac vytúnená a dokonale prestrihaná so šialeným tempom. So štipkou perverzna až fetišu presne podľa môjho gusta. Všadeprítomná paranoia a podozrievanie nedá vydýchnuť, no na prebratie sa zjaví zase scéna plná nadhľadu, ktorá sa neberie príliš vážne, a to je na tom práve sympatické a dodáva story nový rozmer. Osobitne ma zaujal samotný dom, ktorý je na jednej strane desivý, ale na strane druhej niečím neskutočne príťažlivý, až som si ho obľúbila, takisto ako novoprisťahovanú rodinku, a z nej najviac Violet, ktorá mi niečím pripomína veľmi veľmi Wednesday z Addamsov (a tú zbožňujem). Herci navyše podávajú celkom dobré výkony, vôbec nehysterčia ani neprehrávajú. Aby som sa nerozpisovala donekonečna, čo by sa o tomto seriáli v kľude dalo, tak spomeniem ešte úderný opening, hudbu, a v halloweenskom dieli tiež neprekonaeľne skvelé masky. Pre tých, čo čakajú gore fest nič moc, je to skôr také umeleckejšie a mysterióznejšie, ale pre mňa numero uno. ()

filmmovier

Čistokrevný hororový seriál o kterém se všude mluví? To je něco pro mě, i když přiznávám, že jsem čekal na dabing, který mimochodem není vůbec zlý. Ten seriál mě pohltil od první minuty - strašidelný dům, ve kterém se vraždí, rodina na pokraji rozpadu a děsuplné psycho theme. Celkem obyčejný příběh se strhující atmsoférou. Kruté flashbacky, podivné postavy a zjevení, excelentní scénář, výborné obsazení a navíc milý bonus s hlasem Elišky Balzerové a Mirka Táborského. Jak děj postupuje, pohlcuje mě to víc a víc. Šokézní, překvapivé, vtipné, napínavé, občas opravdu i hororové a někdy přitažené za hlavu, což bude v tomto případě asi spíš kompliment. Skvělé prostředí, úžasně napsané postavy, výborný scénář, zajímavé zápletky a konec v tom nejlepším. A co je na seriálu nejděsivější? Zase se budu opakovat - luxusní, děsivé intro a vskutku povedené flashbacky. Rád bych vyzdvihl také Jessicu Lange. A abych to shrnul - pro seriálové fanoušky dokonalé potěšení, pro ctitele starých, klasických hororů hotové orgie, to teda jo. Nejvíc mě dostává Muž v latexu a úplně mě odorovnala epizoda Piggy, Piggy, tsakže hororové to opravdu je, i když převládá dramatická rovina a to se mi na tom nehorázně líbí. Po sérii doplním ki seriálu plnému šílenců komentář, ale myslím, že nebude nic moc co dodávat. Mistrovské dílo. Moje pravidelná dávka hororů z moc pěkného baráčku jako stvořeného pro Gomeze Addamse. Luxus. 100%. Jo. Druhá řada, Asylum, je celkově mnohem kvalitnější. Lepší prostředí, příběh i atmosféra, postavy a herci, finále. Pokud jsem první sérii hodnotil plným počtem (což si s odstupem času nemyslím), tak Asylum má na plný počet rozhodně. Opravddu je to mnohem kvalitnější než první série, která v porovnání s Briarclifferm působí poněkud plytce. Asi tak dvakrát lepší je to. Od Coven očekávám ještě víc, tak uvidíme, jestli jde, protože laťka je po blázinci opravdu hodně moc vysoko. Bůh tomu chtěl. ale stalo se to, co jsem čekal - Coven je JEŠTĚ lepší než Asylum, což znamená, že je to doposud nejlepší série vůbec a je rozhodně moc dobře, že má tenhle seriál vzestupnou tendenci, rozhodně mu to prospívá. Naprosto fantastický herecký koncert Jessicy Lange a Kathy Bates, okořeněný bravurním dabingem Barcelky a Nadi Konvalinkové, vynikající zápletky, prostředí, atmosféra a obsazení je taky vyšperkované... Moje závislost na AHS se díl od dílu zlepšuje. A já se tedy ptám. Může být "Freakshow" opravdu ještě lepší, než všechny předešlé série dohromady? Hm? Teď už je to čistých 100% (předtím to nebylo ani náhodou) a já to žeru. ()

dan.pacino

1. série - Temná atmosféra skvělého hororového seriálu, která je okořeněna až atavistickou hudbou, kterou jsem v podobné verzi slyšel naposled u Osvícení. Po celých dvanácti dílech se tempo ani na chvíli nezastaví a neztratilo svůj um vyděsit již v prvních minutach. ()

cocrHeLL

1. serie: Funguje jako perfektní duchařina, která opravdu stojí za shlédnutí. Velmi chytlavý příběh normální rodinky. 90% 2. serie už však nebyla tak slavná. příběh z blázince mě nezaujal natolik, i když stále solidní nadprůměr. 70% 3. serie ... ty baby čarodějnický? ... aaaaach jo.... no nebylo to úplně špatné, že? Ze startu jsem se bavil, byla to "prdel" ... ale pak to zas ztrácelo kouzlo. 65% 4. serie: (E01 - E03) No to si ze mě děláš prdel? Napůl electro-post punkový muzikál z roku 1952, bo co to má být? ... ble i když šášovy rubačky jsou docela fajn, ale zatím mě příběhová linie teda vůbec nenadchla... a těma hudebníma výstupama to ještě brutálně ztrácí atmošku, kterou to už tak nemá ... ach jo... zatim 40%... jako celek hodnotim 3* bo dle kalkulačky prej 66,25% ()

TomStall

První sezonu jsem si dal 2x hned po sobě, naprosté nadšení, k soundtracku se neustále vracím, boží Taissa Farmiga Druhá sezona solidně vystrašující, bavil mne koncept stejných herců, kteří se zhostili jiných postav, jeptiška Lily Rabe tuhle sezonu ovládla.. No a trojka - nutím se abych to dokoukal. Zbytečně moc motivů, přeplácaný příběh, spousta postav do počtu (jen aby se využili herci z předchozích sezón). Jessica Lange to neutáhne. Za zmínku snad stojí parádní úvodní titulky.. ()

mr.kliky

u týhle věci je dobře zbytečně nešponovat závity a nechat je tak jako navolno, ale ne zase úplně, aby jima nemohly proudit hovna, tolik primitivní to není.. nicméně po pár (dvou, max. třech) dílech, kdy se člověk zorientuje, přichází poměrně uspokojivý zjištěni, že je to jako facka jednoduchá duchařina s pěknou atmoškou, velkým množstvím úmrtí a vcelku slušným spádem.. "hlavní" příběhová linka je strašně vratká a stejně víceméně slouží jen jako pozadí pro příběhy z tohohle baráku, což je malinko škoda, protože u těch postupem času trošku narůstá předvídatelnost. ale okej, díky atraktivním vedlejším postavám to vem čert.. co mě ale nasralo je poslední díl - nejzbytečnější a nejnudnější a jako bonus i nejdelší.. pro mě nejzoufalejší zakončení, absolutní srážka s nepochopením a degradace celý serie.. hodnocení platí pro první sérii, chcete-li si odmyslet poslední díl, klído přičtěte hvězdičku. ()

Laerry

Pomalý rozjezd Murder Housu je následován překvapivými zvraty a antiklimatickým finále. Nejvíc na mě zapůsobilo Tateovo školní řádění - protože tohle není fantasy a ani sci-fi, ale krutá realita. ()

tatanapope

V první sérii se podíváme do domu , kde se právě nastěhovala nová rodina , Dům má ale svou temnou historii . Stalo se v něm nespočet vražd a duše zůstávají v domě . Na začátku většiny ze všech dvanácti dílů se vždy seznámíme z jednou z vražd , která se v domě odehrála v minulosti a která se v daném dílu , nějakým způsobem promítne do současnosti . Nová rodina často ani netuší , že se baví z duchy . V domě umírají další lidé a rodině postupem času začíná docházet , co se vlastně v domě skutečně děje .Na odchod už je ale bohužel pozdě....Seriál má zajímavé zápletky a velmi dobrou hudbu , která prostě navodí ten správný pocit něčeho vošklivého . Je tu spousta zabíjení, bohužel fakt , že každý , kdo umře zůstane v domě , tak trochu ubírá na strašidelnosti . ()

Qitek

Po dvou dílech jasných pět. Dokonalý střih, vynikající kamera, bizarní scény a černočerný humor. MILUJU TO! ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly