American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

Streeper

První série byla zajímavá a díky ní jsem zústala věrná celému seriálu. Okouzlila mě Jessica Lange. která se do takových rolí hodí. Ale sérii něco chybělo, nebyla jsem do toho zcela úplně položená ale obdivuji Ryana Murphyho za jeho fantazii a nápady. ()

Caym

Přidávám se k těm několika málo, co 2. sérii hodnotí jako žánrově nevyváženou imbecilitu a 4. sérii jako naprosto odpudivou podívanou (za hranicí únosnosti či zábavnosti), která má k hravě ujetému hororu ze série 1 a 3 hodně, hooodně daleko. Klauna, dvouhlavou Sarah a - jejda spoiler - beznohou Langovou nechávám tímto po prvním dílu být. Goodbye, freaks. ()

TomikZlesa

Do doby než se tak nějak odhalí o co jde je to celkem ujetá zábava na bázi mistra Lynche. Dost psycho výjevi, všude samej magor. Bohužel po zjištení že skoro každej je mrtvej sem byl trošku zklamanej, no ale s očekáváním příchodu pána pekel se zase cítím lépe, jen doufám že tvůrci budou mít koule a nebudou skromní jako v Point Pleasant. Flashbacky jsou celkem zábavné. Škoda holky magor :-( ()

wohna

Po první sérii mohu konečně hodnotit. Seriál patří mezi ty lepší. Jelikož jsem nikdy neviděl nic podobného, s hororovou tématikou, nemohu srovnávat. Tento seriál je velice povedený. Skvělé herecké výkony, které jsou díl od dílu lepší a lepší. Vyzdvihnul bych rád hlavně Jessicu Lange a Taissu Farmigu, která snad půjde ve šlépějích její starší sestry. To že jsem se zamiloval do Alexandry Breckenridge, to asi netřeba zmiňovat. Věřím, že nejsem jediný. Já krásná, vyzývavá a ty vlasy? Nádhera. Škoda, že si ji v seriálu moc neužijeme. Ponurá atmosféra je skvělá. Díl od dílu se Vám seriál víc vyjasňuje a už konečně chápete předchozí věci. To je asi důvod, proč jsem AHS zkouknul během pár dnů. Chtěl jsem vědět co dál. AHS Vás doslova vtáhne a potřebujete vědět co bude dál. Teď načínám druhou sérii. Doufám, že Asylum bude o něco temnější než Murder House. Potenciál je v tom opravdu veliký. Budu po druhé řadě zvyšovat na pět hvězdiček a zařadím seriál do svých nejoblíbenějších? Doufám, že ano. Edit: Asylum je super, fakt super. Pro mě zatím TOP! Re-Edit: Coven zatím nejslabší. Sice palec nahoru za Emmu Roberts, kterou asi miluju, jinak opravdu slabé. Re-re-edit: Freak SHOW?? TOP! TOP! TOP! ()

dubinak

Pilot navnadil tak, že jsem si seriál nemohla nechat ujít. Krásné temno toho všeho někdy až nahánělo husí kůži. 1. série: Nádhera. Jednoduše nádhera. Tak osobitý, originální seriál jsme tu už dlouhé časy neměli. To, že je zde několikrát zmiňováno, že postupem času ubývá hororových scén je sice pravda, ale mně to vůbec nevadilo. Potom už jsem se ani nesoustředila na to, jestli čekám, až už tam konečně bude nějaké to bubáctví, ale jak se děj asi vyvine. Strašně zábavnej seroš. Za čtyři dny jsem to měla zhltnuté a teď se chystám na druhou, docela rozporuplnou sérii. Jsem zvědavá, jak si producenti poradí, když se rozhodli točit v úplně jiném směru. Četla jsem, že chtějí umožnit, aby dívák nemusel zjišťovat, co bylo v předchozích dílech a děj nebude navazovat. No, uvidíme, jestli mi tam ta návaznost bude chybět. Šestou hvězdičku bych dala za geniální úvodní znělku. ()

danecek24

Zlatý glóbus - cena (1) - 69. ročník (za rok 2011) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jessica Lange + nominace (2) - Nejlepší seriál (drama), 70. ročník (2012) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jessica Lange ()

pufina

Pilot: byl to svěží a poutavý díl, kde nechyběla ta pravá hororová atmosféra, až mi šel mráz o zádech a výborný černý humor jako bonus (taktéž milé překvapení). American Horror Story aneb tak trochu jiná Addamsova rodina. Hodně mě zaujalo herecké obsazení, ani nedovedu říct, která postava mě zaujala víc. Krásně propracované příběhy a úžasně šílené postavy. A Frances Conroy byla to největší překvapení! Oblíbené postavy: Moira, Violet, Tate, Vivien, Nora, Chad.. 2. série - tvůrci ukazují svůj talent a také to, že dovedou udržet nejen diváky, ale hlavně nádech originality v seriálu. Moc se těším na závěrečný díl a taktéž i na další sérii/série. ()

Pajky3

Tak já nevim, mě to přišlo strašlivě moc zmatený, hrozně moc překombinovaný a nesrozumitelný a taky ne zrovna strašidelný. Jak se ta strašidelná atmosféra vytrácí polehku přichází na řadu vysvětlování a většina věcí se dá nakonec pochopit. Ale mě to tady neučarovalo a nebýt zkouškového, těžko říct jestli bych to vůbec dokoukal. Obsazení je fajn, jsem rád za dvě své ovečky (napsal jsem jim biografii) mamku Connie Britton a perverzní služku Alex Breckenridge. A nejvíc mě zaujala dcerka Taissa Farmiga, ta mi navíc připomíná někoho, koho normálně znam, i když nemůžu vymyslet koho. Samozřejmě že i zbytek je dobrej, třeba pro mě známější herci jako Kate Mara nebo Zachary Quinto si to tady užívají. Těžko říct jestli se podívám na další sérii, težko říct, když to bude o něčem jiném. Zajímavé vyvrcholení ()

MovieKings

Jestliže jsem první sérii zhlédl doslova jedním dechem, tak přemýšlím, jak nazvat extra rychlé zhlédnutí druhé. Horor je prostě můj žánr. Úvodní psychopatické znělky (s dětmi v první a s blázincem ve druhé sérii) vždy dokáží nahlodat divákovu mysl dlouho dopředu než Murder House, popřípadě Asylum, začnou strašit naše vnímání. Dohady o tom, která série je děsivější jsou nemístné; zlo je vždy tam, kde ho čekáme nejméně. Jediná děsivá věc na tom je ta, že si to ještě jenom plně neuvědomujeme. ()

Martrix

Přestože má k dnešku AHS deset řad, je tato pravděpodobně poslední, kterou jsem shlédl. Po vynikající druhé, rozpačité páté a hloupé polovině desáté řady, můžu klidně i po nadšených kritikách prohlásit Murder House za průměr. Pokud někoho láká AHS zkusit, doporučil bych asi jen Asylum. Celý ten koncept s nemrtvými/duchy, kteří sice nemají svá těla, ale může je kdokoliv vidět, mohou sekat dříví, zabíjet, kouřit, potřebují si svítit...vlastně jsou jako lidé, jen jsou uvázáni na konkrétním místě a jsou nesmrtelní, mi připadá jako hodně nelogická a humpolácká pomůcka pro konstrukt scénáristů, kteří si tak vlastně mohou dělat cokoliv. Není to vysloveně rušivé, ale oproti Šestému smyslu, kde si tvůrci dali náramný pozor, aby neměl duch fyzické projevy, je Murder House i Hotel jen efektní vyvražďovačka obalená rodinným dramatem. Možná jsem zbytečně přísný, vždyť v rámci žánru se to hemží mnohem horšími kousky, ale žádný z nich nebyl tak "vyhypeovaný", jako AHS. Pokud chcete něco víc, tak sáhněte třeba po The Haunting, nebo po něčem z úplně jiného...korejského soudku Tajemný pop-up bar. ()

V_erus_h

Už dlouho se mi nestalo, abych musela do noci čučet na jeden díl za druhým, protože prostě nejde přestat.. Takže jsem měla za 2 dny po obou sériích a nezbývá mi nic jiného než odpočítávat dny do nové.. Absolutní pecka.. ()

WolfR

Za čistý horor bych to nepovažoval. Za kvalitní mysteriózní thriller však ano. Tajemství, intriky, lži, krev, hodně sexu a občas porce mrazivého strachu. American Horror Story nabízí hodně hustou směsici a po 1. sérii, která oplývala silným scénářem a dobře zvolenou hereckou sestavou, se velmi těším na sérii druhou, 4 hvězdy. ()

animaxis

Upřímně jsem očekával že bude American Horror Story psycho, ale nečekal jsem, že až tak velké. Takže postupně... Pilot byl dokonalý a nemám mu co vytknout. Vznikla díky němu hodně děsivá atmosféra, byl sám o sobě strašidelný a jako většina pilotů vás donutil pustit si ze zvědavosti další díl. V dalších dílech se atmosféra vůbec neztrácela, víc jak psycho to spíš začínalo být drama (což je dost dobře) a každý díl odhaloval něco nového z historie "Murder House". Žádný z příběhů tu není zbytečný a každý sem krásně zapadne. S příběhem se tu vyvíjí i jednotlivé postavy a vy vlastně čekátě co jaká udělá. No a nejlepší na tom asi je to, že nic nedopadne tak, jak čekáte. Vlastně každý díl se mi co nejvíc líbil a celou sérii jsem dokoukal vlastně za dva dny (11 dílů 1. den, 1 díl 2. den), což jen potvrzuje jak si vás seriál může získat. Konec byl taky skvělý, takže vážně nemám co vytknout. Herecké výkony byly lepší než jsem očekával. Každý herec tu hraje naplno a to mě vážně mile překvapilo. Hudba je tu dobrá. Některá je možná trochu vypůjčená od jiných filmů, ale to vůbec nevadí, naopak sem krásně zapadne. Opening je skvělý a dobře navodí atmosféru na začátku každého dílu. Nic jiného než pět hvězdiček si ode mě 1. série American Horror Story ani nezaslouží. ()

okkac

Season 1: 95% . Příjemné překvapení v rámci nových seriálů. Na první pohled se zdá být zápletka tuctová, když máme dům, ve kterém straší, ale brzy vyjde najevo, jak originální tvůrci jsou. Prvních pár dílů nám udělá v hlavě zmatek, hlavně i díky skokovému střihu, ale později se to ustálí a pozadí domu a jeho výjevy se začnou vysvětlovat a téměř všechny věci se vyřeší a sezóna tak naštěstí končí uzavřeně. V další sezóně bude už nové místo, nové postavy a jiný typ hororu, dle prohlášení tvůrců. Nakonec by měl být seriál jakousi antologií amerického hororu, což je jen dobře, než dávat brutální cliffhangery na konci každé sezóny. Season 2: Asylum 80% Season 3: Coven 85% Season 4: Freakshow 85% ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly