Mezi námi děvčaty

• USA Freaky Friday (více)

Energická psycholožka Tess Colemanová je vdova. Vychovává sama patnáctiletou Annu a mladšího Harryho a zanedlouho se má provdat za přítele Ryana. Ona i dcera mají každá své starosti a příliš spolu nevycházejí. Zatímco Anna není vůbec nadšena, že se matka chce znovu provdat, Tess zase vadí Jake, do kterého se zakoukala její dcera. Anninou jedinou radostí je rocková kapela, zkoušejí v garáži a připravují se na konkurz. Jejich vystoupení je však ohroženo, protože se ve stejnou dobu koná předsvatební hostina matky a Ryana. Když se ji Anna pokouší přemluvit, je z toho hádka, do které nečekaně zasáhne majitelka čínské restaurace se svou matkou. Stará žena jim nabídne kouzelný koláček s proroctvím. A když se pak ráno obě probudí, zjistí, že si vyměnily těla. Po marných pokusech o návrat si uvědomí, že jedinou nadějí je zajít znovu do čínské restaurace. (TV Nova)

Lukasenko

Tento film je po Lhář, lhář!, Po čem ženy touží a Božský Bruce dalším, ve kterém příběh těží z antického zásahu shůry. Tentokrát jde o výměnu těl mezi matkou a dcerou. To logicky vede k důležitosti hereckého obsazení, které je jednou z nejsilnějších zbraní tohoto snímku. Na filmu je dobré, že se scénář téměř vyhnul scénám znázorňujícím náhlé změny chování po výměně a rychle se pouští do promítnutí změn mezilidských vztahů „postižených“. Bohužel se příběh nevyhnul romantickému konci, ale to se dá tomuto typu snímku odpustit. Celkově to je celkem zábavný snímek, který má svižné tempo. Hudební složka je podřízena zaměření na mladší publikum, mně ale moc nesedla. ()

Libb

u tohohle filmu jsem vrněl blahem, přesně, jak to mám rád. Trošku pomalejší rozjezd a pár scén typu, který moc nemusím (vystoupení v TV) to nemohlo zkazit. ()

Siena

Film u kterého se budete zaručeně bavit. Ačkoli nemám ráda filmy s témetikou: "ráno se probudím v těle jiného člověk". Tady mi tahle "záměna" nepřišla vůbec trapná - ba naopak. Jamei Lee Curtis je jako matka/dcera úžasná a Lindsey jí zdatně sekunduje. Po dlouhé době komedie u které jsem se opravdu od srdce zasmála. ()

Fill16

Je to jeden z těch oblíbených filmů, na který se mohu dívat i několikrát po sobě. Jsem prostě vždycky z toho "fakt vodvařenej". Nejen z toho šíleného tempa, skvělých hlášek a vtipných situací, ale také z přesvědčivých hereckých výkonů Lohan, Curtis a také všech ostatních. Věřím, že si všichni herci natáčení užili, z filmu to prostě dýchá. Vystoupení v House of Blues je dokonalé a hodně vtipné a při poslední pop-punkové "svatební" písni mi vždy běhá po zádech. Ani nevím proč, ještě jsem to nikdy nezjistil a můj oblíbený hudební žánr to fakt není. Každopádně doporučuji! "Jistě, že pojedu Volvem!" ()

Olafa

Jo, příběh je zas trošku jiný, ale to neomlouvá, že obě herečky strašně přehrávají a vlastně to byla místy celkem nuda. Škoda. Ale pro cílovou skupinu (která je předpokládám 12-16 let) to celkem ujde. ()

lapatata

Že by se u toho člověk vyloženě nudil, to se říct nedá, ale druh zábavy je to velmi podbízivý a dost trapný. Upřednostňuju více přirozenosti a méně křečovitosti. K dobrému dojmu z této komedie mi určitě nepřidal fakt, že jsem ji shlédl jen pár dnů po jejím mladším klonu Ty jsi já a já jsem ty. Ale to mi přišlo snad ještě horší. ()

Marward

Opravdu milá a nápaditá komedie. velice jsem si to užil a některé scény jsem si pustil znovu, abych si je připomněl. Na filmu je velice dobré, že hlavní hrdinka a její kamarádky na kytaru opravdu hrají a také zpívají. Vztah majitelky čínské restaurace a její neukázněné matky je takovým záhadným prvkem tohoto filmu a dodává napětí tomuto snímku. Vážně nevím, jak to s nimi vlastně je... :) ()

Palizer

Už dlho som sa nepobavil na komédií ako v tomto prípade. Väčšinu to skonči na Americkej demencií v štýle The Disaster Movie. Ale tento film milo prekvapil a zvlášť v prípade Jamie Lee Curtis. Vedel som, že to je dobra herečka, ale toto zahrať, tak klobúk dole! Inak aj Lindsay Lohan bola skvela. Musím uznať, že to je nadaná herečka. ()

camomilla

Podobne tema bylo zpracovano uz nekolikrat, ale tohle se vazne povedlo. Lehke, svizne, vtipne a predevsim bez hluchych, trapnych a vulgarnich mist. Holkam to ladi (musim pochvalit i cesky dabing) a i detsky herec mladsiho filmoveho bratra Anny (Lindsay) me vazne rozesmival. Mezi nami devcaty patri do krabicky s komediemi po kterych sahnu vzdy, kdyz se chci prijemne nenarocne pobavit. ()

zero_zelo

Asi sem se nějak minula, ale mě to tak strašně vzácný a vtipný nepřišlo. jasný, je to dobrá rodinná komedie, parádní výkony a dobrý téma. nicméně to už tu taky bylo. sama se musím přiznat, že me chvílema J.L. Curtis až lezla na nervy, jak byla "nezávislá", přišlo mi to někdy trošku přitažený za vlasy pro udělání forku (zvonění mobilních telefonů v kabelce apod). proto si myslím, že tohle víc než mládí ocení střední a starší generace (patřím do střední). hlavní postavy si to evidentně uživaly ... ale že by to byl takovej trhák, u kterýho brečím smíchy? taková teenage komedie, na kterou by se měly kouknout společně rodiny, aby se pak objaly se slzama v očích a tichým pochopením. rozhodně stojí za zkouknutí, ale o bolestech břišních svalů teda rozhodně mluvit nemůžu. ()

MARLENE.DAFT

I když v poslední době Lindsay není zrovna šálek mého čaje, tady jsem ji zbožňovala. Stejně jako zbožnuji celý film, ať už zavání romantickou komedií, jak chce. Výměna duše dcery a matky je skvělý nápad, zvlášť když znáte spor matka vs. dcera do všech podrobností...to vše opepřeno rockovou hudbou, skvělými komickými momenty (viz. slipy na bratrově hlavě, ,,matka" na velké černé motorce za zvuku kytarových riffů...) Chad Murray mimochodem rozhodně není k zahození. A teď mne omluvte, jdu vzít matku na koláček štěstí. ()

DrahciiiRe

Úžasná komedie. Když jsem si přečetl o čem to je, viděl téma matka x dcera, viděl Lindsay Lohan, upřímně jsem se bál, že z toho vyleze podprůměrná tuctovka. Tato americká komedie ale překvapila a patří určitě mezi ty lepší. Nicméně nenechám se unést momentálním okouzlením a dávám "jen" 4*, protože to už bychom nebyli fér. ()

Frollka

Hm... za stak nadšená z filmu nejsem, po prvních pár minutách, jsem myslela, že film rovnou vypnu, opravdu koukat na uřvanou puberťačku, mi nepříjde až tak úžasné vyplnění času. Postupně se film rozjel, ale na to jaké má film hodnocení, jsem čekala nějakou výbornou komedii, nejen film s trapnými okamžiky. Hodnocení 3*, má film jen za proslov na předsvatební večeri, jinak by šlo hodnoceni sakra dolu, ač se J.L. Curtis snažila jak mohla, přišlo mi že to táhne celé sama, bohužel neutáhla. Jednou stačilo díky. ()

JB001

Už dlouho jsem se tak nepobavil. Možná proto, že jsem od filmu nic moc nečekal. Nápaditý scénář i skvělé herecké výkony mne mile překvapily i když u Jamie Lee Curtis to zas tak velké překvapení není. ()

marien1039

Jedinou naději jsem vkládala do úžasné Jamie Lee Curtisové. Musím upřímně uznat, že obě zde hrají na výbornou. Nápad je nejenom zajímavý a docela originální, ale vážně perfektně zpracovaný. Kdybych ze sebe měla dělat takového šaška jako Jamie v tomhle filmu, rozhodně bych byl nejenom rudá až za ušima, ale vypadala bych u toho jako sjetá...jen jedna poslední věc, asi jsem naivní, ale nějak si nedokážu představit, že na tomhle světě vůbec existuje takový nevychovaný spratek, co se neumí ani trochu chovat, jako filmová Anna, já mít tohle doma, tak ji nevezmu dveře, právě naopak, v tom pokoji ji zamknu. Nicméně i tak má duše hudebníka plakala, při vyhození lampového komba z pojistek... ()

T600

Skvělá komedie, u které se vždy příjemě pobavím. Například hláška typu: ,,Co blbneš v tom bych mohla prodávat bible" mě absolutně dojala. Skvělé. Skvělé. Skvělé. Určitě doporučuji na zpříjemění večera ()