Mezi námi děvčaty

• USA Freaky Friday (více)

Energická psycholožka Tess Colemanová je vdova. Vychovává sama patnáctiletou Annu a mladšího Harryho a zanedlouho se má provdat za přítele Ryana. Ona i dcera mají každá své starosti a příliš spolu nevycházejí. Zatímco Anna není vůbec nadšena, že se matka chce znovu provdat, Tess zase vadí Jake, do kterého se zakoukala její dcera. Anninou jedinou radostí je rocková kapela, zkoušejí v garáži a připravují se na konkurz. Jejich vystoupení je však ohroženo, protože se ve stejnou dobu koná předsvatební hostina matky a Ryana. Když se ji Anna pokouší přemluvit, je z toho hádka, do které nečekaně zasáhne majitelka čínské restaurace se svou matkou. Stará žena jim nabídne kouzelný koláček s proroctvím. A když se pak ráno obě probudí, zjistí, že si vyměnily těla. Po marných pokusech o návrat si uvědomí, že jedinou nadějí je zajít znovu do čínské restaurace. (TV Nova)

Prochy38

Moc příjemná komedie s celkem originálním průběhem. Hezké, dost vtipné a koncem i hezky dojemné. Jak J. L. Curtis nemusím, tady se pěkně vyřádila a role jí sedla. L. Lohan zde skvělá a krásná. Pohodovka, která neurazí. ()

Yardie

Po třetím shlédnutí to vidím na takových lepších 70%. Je to velice dobrá komedie s inteligentním humorem, výbornými výkony hlavních protagonistek, se svižným dějem a takovou tou pozitivní náladou. Není to zase ta typická komedie, že se smějete od začátku do konce, ale pár hlášek je tam fakt výborných. A zbytek je takový zábavný. Nicméně na potřetí mi připadalo první půlka filmu až ne tak vtipná jako druhá polovina. Ale krom této nevyváženosti je to svkělý počin a svěží vánek v přiblblých amerických komedií poslední doby. Howgh! ()

AlchENEMY

Z tohodle žánru komedií jednoznačnej favorit. Jak tady na tyhle slaďáky moc nejsem, tak tenhle mám fakt ráda už jen proto, že když to vyšlo tak jsem ve svých 12 letech na ty písničky totálně ulítavala. Dokonce to ani nekazí Lindsay Lohan, což se ovšem nedá říct o jejím soukromém životě, ale to už sem nepatří.. :-) 4 hvězdy bravo! ()

Zombi

Říkal jsem si že tomu dám 4 hvězdy, ale když o tom tak přemýšlím, není důvod nedat 5. Opravdu vtipná a zábavná komedie s dobrým scénářem a vynikajícími herci, obě holky v hlavních rolích (ano, ta holka platí i pro Curtisovou, zaslouží si to :o) jsou bezvadné. Připočtěte dobrou hudbu a lehce dojemný, ale nepřepálený konec. ()

Ollie235

Zpočátku jsem byl celkem překvapen, že film s takovým námětem přijala zdejší komunita tak vlídně. Po zhlédnutí, ale tyto pocity mizí. Námět, který je skoro synonymem ke slovo klišé byl zpracován velice povedeně a téměř po celou dobu se film obratně vyhýbá trapným chvilkám a po všech stránkách funguje jako výborná komedie. Navíc to, co předvádí ústřední dvojice, je vážně neuvěřitelné - takové herecké výkony se v rodinných komediích nevidí často. Pohodová zábava, kterou si určitě někdy zopáknu. ()

Rufete

Matka sice dokáže porozumět svým pacientům ve své práci a dobře jim poradit, ale nedokáže porozumět vlastní dceři. Dcera zase nedokáže ocenit, co vše pro ni matka dělá a jak moc jí na ní záleží. A tak si jedna stará čínská paní řekne, že se to pokusí dát dohromady a pomocí koláčků štěstí se jí podaří oběma ženám vyměnit těla. Celý film byl úžasný, Lindsay Lohan stačilo, aby se jedinkrát upřímně usmála a naprosto mě dostala do kolen. Jamie Lee Curtis si vedla bravurně, když představovala Annino chování. Přidejme k tomu jednoho zmateného kluka, který si nedokáže ujasnit, co vlastně chce, snad ještě více zmateného nastávajícího manžela Ryana a skvělé doplňující postavy malého Harryho a dědy. Písničky hrající ve filmu byly příjemné a osvěžující, stejně tak byla výborná i kapela, se kterou Anna vystupovala. Já osobně jsem se moc dobře bavil, jen bych si přál, aby Lindsay Lohan zůstala stále taková, jako v době natáčení tohoto filmu. Protože byla vážně dokonalá... ()

suzanne1997

Hodně dobrý film, kdy si matka spolu se svou dcerou vymění svá těla a na chvíli si vyzkouší, jaké to je být v kůži té druhé. Tenhle film se mi líbil hlavně proto, že byl plný vtipných situací a míst, kde se člověk musí zasmát a to ať už pro sebe nebo na celé kolo. Není to ale jen o těch dobrých situacích, má to pro ně řadu nevýhod, Tess se pohádá s Anniným učitelem angličtiny, zničí test své sokyni a Anna zase změní své matce vizáž, to všechno za nevědomosti té druhé, rozhodně doporučuji, budete se skvěle bavit. ()

Jaro_slav

Proč je remake lepší než předloha? Protože remake nemá zbytečný voiceovery a zbytečnou zběsilou akční scénu na konci. O obou filmech ale platí, že jsou herecky bezvadně zvládnutý, přičemž u toho původního jako bonus člověk může obdivovat herectví mladý Fosterový a u toho novýho se smutkem v očích vzpomínat na dobu, kdy Lohanová ještě nebyla ochlasta a fetka. ()

Pennyzka

Čekala jsem obyčejnou otřepanou komedii založenou jen na přeměně duší, ale přede mnou stála naprosto úžasná komedie a myslím, že matka a dcera byly dobře zvolené postavy a zvlášť konec- jak se hádal dědeček s vnukem a mélem se jim stalo to samé, co hlavním hrdinkám. Ani chvíli jsem se nenudila, děkuji za těchto skvělých 96 minut, amen :D ()

sedlo03

Příjemné, ale rozhodné né skvělé. Humor jsem moc nemusel a připadlo mi to, že se tvůrci nemohli rozhodnout kolik té komedie do toho filmu dají. ()

Yokolobuna

Nemůžu si pomoci, ale tohle je pro mě ve svém "žánru" úplná špička Jamie Lee Curtis rozjiždí parádní herecký koncert a tehdy ještě vcelku slušná Lindsay jí sekunduje. Ani jedna postava není nesympatická a to se stává v tomto typu komedií jen málo kdy. Pokaždé pobaví a rozesměje 9/10. ()

Tomislav

Královská zábava! Vtipné, inteligentní, svižné! Především obě excelující herečky v hlavních rolích vytváří filmu skvělou atmosféru plnou humorných scén. Trošku tuctový konec se prostě dal čekat a přiznávám, že bych si jiný (tím pádem lepší) dokázal jen stěží představit. ()

Berry

Kdo by to do těch Amíků řekl? Konečně se jim podařilo natočit opravdu dobrou, neotřepanou a hlavně vtipnou komedii! A aby toho nebylo málo, tak tu ještě přesně pochopíte režisérův záměr. A to takový, že každý by měl být rád za to, co je. Všude jinde by toto možná vypadalo nudně a nevtipně, ale režisér Waters nám to servíruje v pravidelných dávkách, což znamená, že se nedočkáme žádných trapných a dojemných scén, ale lehce šílených a opravdu legračních scén s vynikající Jamie Lee Curtisovou a Lindsay Lohanovou. ()

strangercz

Opravdu výborná komedie kde sem se řezal smíchy od začátku do konce. Lindsay Lohan je tu ještě v době kdy byla považovaná za vycházející hvězdu. Škoda že si to sama zničila. Zvyšuji na 5* :) ()

blazenka

Nejlepší komedie Linsday Lohan. Vtipná, nápaditá a nekřečovitá. Pravdou je, že většinu zachraňuje Jamie Lee Curtis, takže pro ni jsou ty hvězdy... 70% ()

H4N1CK4

Zábavná komedie o matce s dcerou, které se jednoho dne probudí v tělé té druhé. Divácky vděčné téma, ze kterého se dá vytřískat spousta komických situací, což se filmu bezpochyby podařilo. Jamie Lee Curtis je jako puberťačka-rockerka v těle své matky excelentní. ()

Šmoula

Skvělá komedie! Z prvu to vypadalo jako nějaký snímek pro puberťáky, ale opak by pravdou. Hlavně Jamie Lee Curtis předvedla perfeltní výkon v roli "dcerky"... 75% ()

jasanka

Zajímavá myšlenka, sympatické hlavní hrdinky. Pokud se vám film líbil, doporučuji i Wish Upon a Star s K. Heigl, který je založený na stejném principu, jen se vzájemně vymění dvě sestry. ()