Návrat k vítězství

• Česko Vítězství (více)

Je rok 1943. V nacistickém zajateckém táboře pro vojáky spojeneckého bloku se dává dohromady elitní fotbalové družstvo, které má v rámci propagandy sehrát s německým výběrem zápas před vyprodaným pařížským stadionem. Trenér Colby (M. Caine) shromáždí kolem sebe samé hvězdy, přizve dokonce i zajatce z východních pracovních táborů. Z kdysi vynikajících hráčů vyšli však z koncentráku jen zubožení jedinci. Přesto je Colby přijme do družstva. Američan Hatch (S. Stallone), jenž se fotbalu nikdy nevěnoval, chce využít účasti v Colbyho mužstvu k útěku. Venku má však poslání – v Paříži dojednat s odbojem osvobození celého fotbalového týmu během chystaného zápasu. Utkání se však ze zástěrky pro útěk změní v něco, co začne převyšovat každého z hráčů a ti se rozhodnou podat svůj životní výkon… (Česká televize)

Martin741

Film o futbale zo zajateckeho tabora z II. svetovej vojny. Fanusikov futbalu potesi, ja som sa vsak vrcholne nudil a zival. 50 % ()

Stallone

Miluju Stalloneho, miluju fotbal, miluju filmy z prostředí 2. světové války. Miluju tento film. Povedený film, který pohladí po duši. Závěrečný fotbalový zápas za doprovodu hezké hudby mě pokaždé neskutečně dojme. Carole Laure je tu nádherná. Doporučuji. ()

Adaamos21

Něco mi lehce chybělo k většímu zážitku, ale rozhodně tu nechyběl s přehledem hrající Michael Caine a Max von Sydow, Sly v bráně a nejen Pelé v poli. Dobrý, válečně-sportovní film, který úplně nenadchne, ale rohodně neurazí. Závěr s tunelem a hráči, kteří se vrátili dohrát utkání a po zápase se ztratili v davu za pomoci fanoušků je super. ()

Pajky3

Ten film je celej takovej.. já vlastně nevim jakej. Je fajn se podívat po letech, že Pelé do toho uměl kopnout. Jinak ale fotbalový filmy jsem viděl lepší (není jich moc) a filmy ze zajateckýho tábory jsem taky viděl lepší (těch už je mnohem víc). Sly je jako gólman opravdu hroznej... ()

campix

Teď si představte sportovní film z druhé světové války ve kterém se objeví najednou Michael Caine, Sylvester Stallone a zároveň také Pelé se spoustou dalších významných, ale nám nepamětníkům již méně známých fotbalových hráčů. Děj filmu je hodně volně založen na skutečných událostech a co se týče kvality, tak není žádným výrazným kultovním počinem. Rozhodně zajímavé vidět, ale že by se Vám něco stalo pokud Vítězství vynecháte, tak to tedy ne. ()

Juto

Ako fanúšik futbalu som vždy rád, keď vidím dobrý film o ňom. Na podiv hra Péle veľmi dobre ani, by som nepovedal, že nie je herec, keby som to nevedel. 7/10 ()

eye candy

filmy o sokru stojí za hovno .. i kdyby dali na křídlo Steva McQueena obranu vystužili zkušenou stoperskou dvojicí Lino Ventura - Alain Delon a na pravýho halva poslali shodit pár kil Billa Murrayho ani tak by to nestačilo na největšího favorita na titul útěkové ligy FC Papillon ()

hans500

Díky výborné (což je očekávatelné) režii Johna Hustona a také zajímavému obsazení (Caine, Stallone, Sydow, Pelé) se tento vcelku kvalitní snímek vyšplhal na 4*. ()

andrii

Osudový výkop bohatýrů pažitu. Tuš šutérům hřiště, co s míčem jako mečem, tříští čas hříchů Říše, až řinčí v ochozech: "Nejlépe jedenáctku, do sítě "nácků." Celou jedenáctku přes, orlí stadion." ()

Mrkvič

I když jsem netušil, kdo je to Pelé, se mi film moc líbil. Nyní po letech je to pořád stejně skvělé a například davový zpěv marsejesy je nezapomenutelný. Co se vidí málokdy, je nasnímání a choreografie sportovních scén. Zvláště fotbal je na to náročnější, ale zde se dokazuje, že to je. Několik hráčů v pohybu a vypadá to smysluplně. Dobře, často díky dobrému stříhu, ale i to je kumšt. Jen ten Sly by tam být nemusel, ale budiž. ()

drederik

Stallone a jeho pokus o revoluci ve způsobu chytání. Je vážně škoda, že se jeho styl neuchytil, hned by fotbalové zápasy končili spíš hokejovými výsledky. Naštěstí fotbalovou čest zachraňují opravdové hvězdy v čele s Pelém, takže pro mě, jakožto fotbalového fandu, jsou to alespoň 3*. ()

JohnSmith

Průměrná oddychovka. Ale rozhodně to není skvost vězeňsko válečných filmů,což zamrzí zvlášť vzhledem k obsazení. ()

solskjaer

Fotbalově perfektní. Herecky - hrůza Sylvestr Stallone si snad to kroucení tý svý držky nikde a za žádných okolností neodpustí. Nejhorším zážitkem z tohoto filmu je pro mě Stalloneho huba , když chytá ve zpomaleném záběru míč! PS: Stallonemu by dala góla i bába Tutovka:-)) ()

sedm.1

Plejáda známých herců,zkušený režisér,ani zajímavý námět nezabrání jedné velké nudě s dost nepravděpodobným a za vlasy přitaženým dějem. ()

Arius

Velmi odvazny snimok, s vynikajucim Michaelom Cainom a veteranom Maxom von Sydowom. Navyse bolo peknym s prijemnenim sledovania ucast Peleho na filme ktory film asi najviac obohatil, priemrny vytvor, aj ked musim uznat ze scenar bol sam o sebe nemyslitelny a navyse na spracovanie s 81 tiez dost optimalne. ()

Jiří K.

Výtečné herecké výkony Pelého, Lata, Moora. Škaredé fotbalové umění Staloneho, Caina a Merrisona sráží tento dramatický snímek na 3*. Závěr filmu je trochu nerealný, ale co, ve své podstatě originální námět to vyvažuje. ()