Když začnou nevinní občané po celém Metropolis a v Gotham City páchat zločiny jako z nejhoršího snu, hledá Liga spravedlivých příčinu mimo tento svět – v říši nadpřirozena! V závodě o čas se Batman obrátí o pomoc na jediného muže, který se nadpozemským silám dokáže postavit: na Johna Constantina. Obvykle arogantní sólista Constantine brzy zjistí, že temnou moc může porazit jen tajemný tým ve složení Zatanna, Deadman a Etrigan Démon a sázka na divokou kartu, kterou se Constantine zdráhá povolat. (Magic Box)

Raziel_cz

Čekal jsem mnoho, ale že bude mít DC koule řešit tu masové vraždění, sebevraždy a házení dětí ze střech, to tedy ne. John Constantine je zpátky a pořád ve formě – především na ojebávání svých kámošů. Pojaponštělý styl mě sice pořád trochu štve, ale hojně znázorňované efekty magie jsou poutavé a atraktivní a DCčkovské animáky dlouhodobě (popravdě už asi tak pětadvacet let) lepší než jejich hrané protějšky a tenhle není výjimkou. Je temný, dospělý, někdy až hororový a snad s výjimkou závěru pořádně cynický. Inu, jak se na cokoliv, v čem má hlavní roli John Constantine (zde výborně dabovaný Mattem Ryanem z TV seriálu), patří. Jestli někdy skutečně vznikne hraná JLD, bude to mít, stejně jako přednedávnem díky Assault on Arkham Suicide Squad, velmi těžké. ()

tomik99

První dvě scény navodily skvělou atmosféru a dobrou zápletku, bohužel pak šlo vše rychle dolů. Poměrně nesourodá skupinka, kde je jeden větší exot než druhý, putuje z místa na místo, aby nalezli strůjce temných plánů. Upřímně mě to moc neoslovilo a poměrně jsem se nudil. Batman neměl takový šmrnc jako vždy. Pár dobrých záblesků měl Boston a Etrigan, zbytek bohužel nic moc. Constantine a Zatanna mě neskutečně zklamali. Tohle rozhodně není Justice League: Dark, jak jsem si původně představoval. Nicméně akční scéna s hnědým hovnem, které vyjde na povrch z nemocničního hajzlu, mě pobavila. ()

Sweat55

Rozhodně zlepšení oproti předchozímu dílu s titány. Animace je sice pořád stejná a někdy docela nezajímavá, oproti tomu příběh je hodně zajímavý a někdy i celkem napínavý. Je ale škoda, aby hlavním plusem animáku byly dialogy a scénář místo akce, která je prostě v těhle novejch kusech docela průmněrná a hlavně pořád stejná. I tak jsem se u toho nenudil tak jako u Titánů. ()

vikino1

Já si vždy myslel, že Constantine je vostrej lovec démonu. Tady je vykreslen jakok konkurent Dr.Strange od Marvelu. A ten mě teda vůbec nebaví. Rozhodně nejslabši Jay Oliva ()

Likan7

Mám celkem rád tyhle animáky ze světa DC. Jsou lepší než hrané, jsou temnější, často syrovější a rozhodně akčnější. Jenže tenhle jaksi není Liga spravedlivých. Je to spíše sólovka Constatnina, kde mu přihrává Batman. V závěru se to sice zase seřeže, ale tentokrát to šlo úplně mimo mě. Jay Oliva tentokrát zklamal na plné čáře. ()

Bube1

Jay Oliva je opravdu král DC animáků. I když měl tento film očividně jediný účel - vrátit fanouškům seriálu Constantine (2014) jejich ''hrdinu'' i s nekompromisním projevem Matta Ryana - bavil jsem se královsky (možná i proto, že k těm fanouškům patřím). Justice League je tu zcela na vedlejší koleji a místo ní nás dějem provází partička (pro neznalce komiksu Hellblazer) neznámých postav, které jsou více či méně zajímavé, ovšem vůbec ne otravné, takže v pohodě. Temný nádech potěšil, kouzlení pobavilo a slušný záporák překvapil. K páté hvězdě tomu chybělo již zmíněné větší zapojení Ligy do děje a lepší představení nových tváří (například černý Green Lantern svou přítomnost vysvětlil doslova jednou větou). ()

JohnZ87

Velice slušná, netradiční a tentokrát i poněkud drsnější podívaná. Liga spravedlivých zde nyní hraje druhé housle, tedy kromě Batmana, který dá dohromady Justice League Dark založenou na členech, kteří mají co dočinění s magií (chybí snad jen Shazam). Osobně jsem nečekal, že může být téma magie a démonů podaná v rámci DC tak poutavou formou. Jednoznačně palec nahoru a velké díky za tento povedený animák. 80% ()

george82

Taky nějaký kouzla konečně. :) a Constantine to tam pěkně rozjíždí. Celkově to strašně uteklo a mělo to spád. Povedená věc. ()

jojto

Ja ako fanúšik podobných blbostí som sa skvelo bavil. Bravúrne skĺbenie postáv a pútavý dej nie je to jediné čo zaujme. Nie nikto sa nemusí hanbiť, že pozerá s otvorenou hubou na animák a má hoc 40 zím. ()

spawnxp

Tak Oliva opět nepřekvapil, Batman upozaděnej a vůbec celý to po celkem slušným začátku šlo do... magický pr*ele. Dokonce i ta multikulti nabíječka o tom, že agresivní cizince maš jen ve svý hlavě působí debilně. Slabší průměr. ()

Martin29

Spíše slabší záležitost. Justice League je tam úplně zbytečná (Batman jen sekunduje Wonder Woman, Green Lantern a Superman tam mají zhruba tak prostor cca 10 minut ani to možná ne) takže zbývá prostor pro ostatní z nichž někteří ujdou a někteří bída. Záporák potěšil a konec je hodně povedený s tím šílenstvím do té doby je to spíše slabší. 60 procent ()

Wiceman

Po Flashpoint Paradox jsem nečekal, že by mohlo přijít něco lepšího a to obvzlášť tehdy, kdy WB a DC chrlí jedno kreslený prznění za druhym. Tenhle počin ale dost příjemně překvapil. Nejenom, že je dost dobře obsazenej (jak po kreslenejch hrdinech tak i po hlasový stránce) ale i ten mysteriózní příběh je supr. V době Strangů a jinejch čarovylomenin musím říct, že mystický svět Johna Constantina, Zatanny, Deadmana a Bažináče je zatím můj nejoblíbenější. No a k tomu si přidejte mručícího Batman, kterej pro změnu vůbec nechápe, co se kolem něj děje a dostanete tak zábavnou, temnou podívanou se sympatickýma antihrdinama a záporákama. Lepší čtyři hvězdy. ()

KcarlosK

Sice mám radši klasickou rubárnu, ale je třeba ocenit tu temnotu. A Bažináče. Jen tak dál. Třeba se jednou dočkám i erkového animáku. ()

Co se děje s Justice League Dark?

Co se děje s Justice League Dark?

30.08.2017

Comicsoví fanoušci prahnou po návratu Johna Constantinea a zatím se bohužel neblíží. Po zrušeném seriálu se začala chystat týmovka Justice League Dark, v níž měl John potírat démony s pomocí Bažináče… (více)