Moje tlustá řecká svatba

• USA My Big Fat Greek Wedding (více)

Je jí třicet, je svobodná, má kila navíc a úžasnou rodinu! ... Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět milionů amerických dolarů, překročil hranici tržeb 240 milionů dolarů, za kterou se nedostanou mnohé z hollywoodských megaprojektů! Za úspěch může i oscarová hvězda Tom Hanks, který zaštítil svou produkcí vtipný scénář doposud nepříliš známé kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalosové. V divadelní hře, která se stala podkladem pro scénář, prostě jen popsala svou svéráznou rodinu. Každý její člen má strach o Toulu (Nia Vardalosová), které je třicet, není zrovna štíhlá jako proutek a doposud je svobodná. Pracuje v řecké restauraci, kterou vlastní její rodiče Gus a Marie. Toula je schopna udělat všechno, jen aby nemusela zbytek života strávit v restauraci. Chodí do večerní školy a najde si práci v cestovní kanceláři… a potká Iana Millera, učitele na střední škole. Ian je vysoký, hezký, ale rozhodně není Řek. Toula si není jista, co zraní jejího staromódního otce víc, jestli to, že je Ian cizinec, anebo to, že je vegetarián… V postavě Iana uvidíme Johna Corbetta, kterého si mnozí diváci pamatují ze seriálu Sex ve městě jako Carriina milence Aidana. (Česká televize)

petite fille

film, čo si pravidelne púšťam ako oddychovku, keď mám vymetený mozog a nechce sa mi rozmýšľať. koniec koncov, na to ho tu máme, aby nás pobavil tým, aké všetky slová sú gréckeho pôvodu a prečo by mal každý normálny človek chcieť byť Grék. páči sa mi humor, ktorý mi pripomína romantické rodinné filmy prvej polovice 90. rokov. a preto som sa s hodnotením vyšplhala takto vysoko. ()

Fenris 13

Příjemná komedie. Boduje hlavně ortodoxní tatík (zdravotní problémy řeší zásadně Okenou), ale vůbec celá řecká rodina, včetně lehce senilní babičky, na jejíž zpacifikování je třeba celého klanu. A věděli jste, že každé, ale skutečně každé slovo pochází z řečtiny? Dokonce i kimono :-) ()

zuzzuli

Milý, pěkný film s vtipnými dialogy. Z řecké dívky, která se ve 30 letech ptala tatínka, jestli může s někým chodit, se stane okouzlující dívka, která je inteligentní, sečtělá a hlavně vtipná... ()

Lewisssek

No. 1 v žebříčku nejnepochopitelnějších hodnocení a komentářů nejen na csfd. Podprůměrná romcom s nudnou, nevtipnou, neatraktivní hlavní hrdinkou, potažmo celým osazenstvem. A co mají všichni s tím otcem? V každém obdobném filmu je nějaký ten hláškující v jádru dobrý kretén, který to nakonec celé zachrání. Ovšem většinou bývá aspoň trochu vtipný. Jedna hvězda za bratry, druhá za to, že se najdou i podstatně tragičtější žánrovky. P.S. Ke dni hodnocení by se dala najít pěkná paralela, jak jsme na to těm Řekům pěkně skočili...(já vím, není to řecký film). ()

knihovna

Velmi příjemný a milý film. Jasně není to umění, ale hezky se na to kouká. Je to takový příběh sousedů od vedle. A tatík je hezky ujetej, babička mile švihlá. ()

Stejšn

Mňo. Poznali se, naplánovali svatbu, vzali se. Tečka. A kde je nějaký děj? Nějaký příběh, něco? Pár ohraných fórků a jinak nic. Tohle mi opravdu nestačí. ()

ostravak30

Po shlédnutí jsem hned usoudil, že film bude patřit k mým oblíbeným. Je to milá, romantická a docela zábavná komedie. Po jejím podívání možná usoudíte, že vaše rodina není zase tak špatná. Ne, nebudete se u filmu popadat za břicho. Na druhé straně, slovo, které vystihuje tento film je - milá. Častokrát se pousmějete, ale hlavní hrdinka hrála perfektně a líbili se mi i další herci. Víc nevím co uvést. Je to zkrátka příjemná oddychovka, u které se budete usmívat a udělá vám radost. Takových filmů v poslední době mnoho není. Tom Hanks udělal dobře, že do toho šel. A já mám zase o jeden oblíbenější film navíc. ()

Petule3

Moc mily film :). Ona je mooc roztomila a John Corbett, toho ja zeru ze Sexu ve meste, takze dobra volba, je to kocourek :). Neni to na oscary, ale vtipny a prijemny je to velice. ()

PlysovyMacko

Príjemná komedia, v ktorej humor obstaráva blazniva grécka família. Po tom, čo sa hlavná hrdinka Toula zamiluje do negréka, nasleduje opulentná svatba. Najvtipnejši je svojrázny tatko, ktorý na všetko strieka okenu. Páčilo sa mi ako Toula nasla svoje šťastie a lásku, v porovnaní s tým aká nešťastná bola na začiatku. A je moc pekná. ()

AgnesDee

Do tohoto filmu jsem šla v podstatě s nulovým očekáváním. Četla jsem synopsi, viděla jsem pár neurčitých klipů, ale teprve dnes jsem se spontánně rozhodla vychutnat si celé dílo, o kterém spousta lidí mluví jako o nejlepší komedii všech dob. No... asi bych se zdržela označení "nejlepší komedie", ale rozhodně je to jedna z těch nejlepších, jaké jsem za život viděla. Myslím, že v mém pomyslném žebříčku se může pyšnit místem hned vedle "Když Harry potkal Sally...". Je to až k nevíře neuvěřitelně vtipné. Tak dlouho jsem se u komedie dlouho nezasmála - což je docela problém. Tady komedie nevychází z toho, že se sejde pár postav a vykládají si vtipy, jak je častým zvykem u českých komedií. Tyto vtipy sází na pozornost diváka, na budování a nesterilním opakováním, které intenzitu vtipu stupňuje, než aby ho dusilo. Samozřejmě, že se objeví několik trapných momentů, ale ty jsou velmi často relevantní, jakoby je Nia Vardalos opravdu zažila. Také mám z příběhu pocit, že scenáristka čerpala hodně z osobních zkušeností, z vlastní rodiny a vlastních poznatků, než že by si vymýšlela absurdní situace na fleku. A možná právě tato lidskost a přirozenost dodává filmu určitou autenticitu a "noblesu". ()

bigbadboy

Nevím, asi sem jediný, ale nemůžu dát ani půl hvězdičky. U M.T.Ř.S. sem v kině v první řadě koukal s vykulenýma očima. Brrr. Edited 2020: Asi už jsem starej, protože se na film jsem schopen v klidu koukat :-) ()

Weirdman

Nie zlé, ale pozerať na tlupu horkokrvných Grékov ma zas až tak veľmi za srdce nechytá... UPDATE: Ja som to videl keď som si tu našiel svoj komentár? Hviezda nekompromisne dolu... (●) ()

ratje

Vtipnych scen je dost, ale nektere akce mi prisly trochu dost umele vyhrocene, takze 3*. Pobavil me navod na zachazeni s muzi: Hlavne to musime navleknout tak, aby mel tatinek pocit, ze je to jeho napad.;-) A navic: achich ouvej, ten cesky preklad nazvu filmu! Pod pojmen 'tlusta svatba' si predstavuju snatek dvou obezitek s vahou >100 kg. Letmo me napada 'vypravna, honosna, megalomanska, ohromna, maxi, velko-..' ()

Pavlin

Milá,slušná a hlavně velmi vtipná romantická komedie,která nás přivádí do řecké komunity.Komedií bez podbízivosti a různých vulgarit je málo a těch co se opravdu povedou je ještě míň.Tahle je jedna z nich.Je pravda trochu ztřeštěná,ale to už k ní patří, můžeme ji vzít jako cestu jednoho američana vegetariána do spletitých záhybů řecké duše.A věřte je to jízda spanilá a veselá. ()

natalanka

Jestliže chcete nahlédnout do života řecké komunity, pak neváhejte, sedněte si k televizi a vstřebávejte.... Chvílemi jsem chtěla být součástí téhle bláznivé rodiny, která drží pohromadě. Jejich živelnost, hlučnost a všudypřítomnost je nepřehlédnutelná. Filosofie ženy a muže v běhu rodiny, mě opravdu dostala. Takzvaně vlk se nažere, koza zůstane celá a všichni jsou spokojeni. Kdo je ještě singl a chystá se na svatbu, pak vřele doporučuji jako návod na dlouholetě fungující manželství. Věta Ono to musí vypadat, že na to přišel on......by měla vejít do dějin filosofie. :-)) ()

Moni33

Ne, tohle mě teda moc nezaujalo! Opět se hlavní hrdinka proměnila z ošklivého káčátka v krásku (teda mě se nelíbila ani po změně) a jinak děj nezajímavý! Sice šlo o komedii a film měl hned několik vtipu, ale ty mě taky nějak nezaujaly a zasmála jsem se asi jenom při třech scénách. Trochu jsem nepochopila, že si hlavní hrdinka stěžovala, že jí na svatbu rodina tak přemalovala, když vlastně přemalovaná byla celý film!! No ani jednoho z hlavních herců jsem si neoblíbila a to si pak těžko najdu nějaký vztah jak k postavám, tak k celému filmu. ()

lobo87

Klasik sitcomovej zábavy Joel Zwick sa chopil zaujímavej látky a dokázal natočiť originálnu, sviežu a neskutočne zábavnú grécku komédiu. Režisér vsadil na neopozerané herecké tváre a vyšlo mu to dokonale. Hlavne Nia Vardalos sa zapísala navždy, i keď pre mňa bol najlepšou a najzábavnejšou postavou jej otec a jeho jazykové znalosti... 75% ()

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

12.11.2014

Moje tlustá řecká svatba byla před 12 lety totálním zjevením. Z pětimilionové indie se vyklubala nejvýdělečnější romantická komedie všech dob, aniž by se film byť jedinkrát dostal do čela amerického… (více)

Můj další řecký příběh

Můj další řecký příběh

23.06.2006

Existuje mnoho příběhů o ženách či dívkách, které z ošklivé kačeny se změnily na krásné labutě. Za všechny třeba Ošklivka Betty, Když jedna bota sedí, Popelka (a všechny ty filmy na ní založené,… (více)