Zaměstnanci nábytkářského podniku MARS uvítají vzácnou návštěvu najatou hudbou. Jejich vychloubání, jaký by oni sestavili orchestr, je bráno vážně, proto dostanou malý dárek - hudební nástroje pro třicet muzikantů. (oficiální text distributora)

marťan

Na tehdejší dobu veliká událost, hudba, zábava, komedie, jakých bylo nedostatek. Ono to tehdy nebylo určitě jednoduché a pánové Kadár a Kloss se moc snažili spolu s celým hereckým týmem...takže neházejme odsudky. Kdo v téhle době žil, byl určitě rád za změnu, která mu byla nabídnuta. ()

Mylouch

Film se zacílením na nejširší publikum. Komedie, vyvolávající i po 60 letech tragikomická nedorozumění, když šmolkově vybarvené publikum nerozlouskne všeprostupující satiru na bolševický formalismus a všudypřítomné předstírání. Jo, Kadár z Klosem byli lstiví intelektuálové (a jako takoví kritizováni za nedostatečný budovatelský étos). Široké herecké obsazení v nedostižné kvalitě s postavami jak z karnevalu (Stalin s Berijou). "Je konec podvodům, Hudba z Marsu už neexistuje !" ()

noriaki

Režie Kadára a Klose. Hrají Jaroslav Marvan, Josef Bek, Alena Vránová, Oldřich Nový, Stella Zázvorková, Lubomír Lipský, Karel Effa, Josef Hlinomaz, Josef Kemr, Jan Werich a další. Výsledek je 50% na ČSFD. Hudba z Marsu to má těžké. Kdo chce, tak se může pohoršovat nad její ideologickou závadností a naivitou. Argumentů pro to najde dost a dost. Jenže ona je to opravdu především zručně zrežírovaná hudební komedie, nepřekvapivě poplatná své době. Je pravda že se tam řeční o budování socialismu, ale také je pravda, že za posledních deset let u nás nikdo nenatočil nic tak přirozeného a přitom svižného. Při výběru filmu dávám přednost dobrému řemeslu před tou správnou ideologií. A to ať už je v kurzu jaká chce. ()

lykan9

Jedná se o klasický poměrně zábavný československý film z té doby, který je prošpikovaný hereckými legendami. Z Hudby z Marsu však tolik čiší propaganda, že je tomu místy člověku až zle. Divák má pocit, že každé druhé slovo, které slyší je "soudruhu" a ve výsledku mu to celé kazí z ne zase tak špatného filmu dobrý dojem. Od druhé poloviny filmu se trochu lepší, ale ne natolik, abych dal víc jak dvě hvězdy. ()

ghatos

"Tak takhle ten socialismus nevybudujeme!"....huláká Jaroslav Marvan. Má tam dost hroznou roli, ještě více mi bylo líto Oldy Nového. Má tam monolog, kde sám sebe charakterizuje jako obět doby. To je velká pravda. Vidět prvorepublikového elegána v takovém hnoji... :( . Pepíček Bek odvádí svou klasiku, jako vždy je plný elánu a dokonce hláškuje: "já si dám chleba s maceškou"! O samotném ději nemá smysl psát. I v této frašce funguje kouzlo nechtěného. Vidět zpívajícího traktoristu s družstevníky... :), prostě se nejde nesmát. ()

Autogram

Táto agitácia za ROH a všetko okolo toho je ukážkou, ako by vyzerali filmy pod taktovkou vedúcej úlohy strany. A je smutné, že v tom musel hrať Oldřich Nový a režírovala to taká režisérska dvojica. ()

Jiří K.

Nejsem komunista, ale 50.léta a 60.léta v ČS filmu mám nejraději. Stále mám pocit, že v padesátých letech byly nejhezčí ženský. Co se týče tohoto filmu, mohl být natočen bez budovatelské pachuti, to je pravda. Když si ji odfiltrujete, vyjde Vám docela svěží letní podívaná na tehdejší kulturní a společenskou úroveň. Tehdá byly prostě jiné priority. Dnes by v tom byly zapleteny drogy a únos prezidenta...:) ()

klúčik

Čo sa tu dá pochváliť, 50te roky a komédia o pracujúcich, ktorý si založia orchester. Jedine čo sa dá pochváliť je herecké obsadenie....40%. ()

xaver

Výborná česká komedie. Určitě jedna z těch lepších neli nejlepších. Páni Režiséři Ján Kadár a Elmar Klos natočili skvělý snímek se skvělým hereckým obsazením a hodnotitelům, kteří snímek zatracují, zřejmě unikla mimo jiné nádherná parodie na neschopné, nebo všeho schopné, ministerské úředníčky, skvěle zosobněné Františkem Filipovským, který diriguje stejně neschopného ministra v podání Otomara Krejču. Na tehdejší dobu hodně odvážný počin od těchto dvou Pánů Režisérů. Z tohoto pohledu je snímek hodně nadčasový. ()

Chegi

Agitka, ale snesitelná. V porovnání se současnou českou tvorbou bych byl snad ochotný jít i na ****. Každý film je poplatný své době a tady můžeme ke všemu obdivovat herecký koncert pánů Marvana, Nového, Beka, Lipského a dalších. "Takhle ten komunismus nevybudujeme, soudruzi!!" :D ()

Jancll

Je to naprosto nevtipná agitační komedie. Vrcholné vystoupení (ona znouzectnost) je neuvěřitelně trapné a já se divím vysmátému Werichovi, co se mu na tom všem tak líbí... ()

Přemek

Těžko hodnotit. Ve své době rozhodně příjemný nadprůměr, už pro ty jemné kritické ostny, dnes už ztěží stravitelné. ()

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015