Nikdy neříkej nikdy

• Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

andrii

James Bond se stále těší zdatné fyzické kondici i dámské společnosti. Pan nezničitelný. Pokorný sluha koruny, který nikdy nemění své zvyky. Padouchové ani zdravý jídelníček mu nejsou po chuti. ()

CinemaRanger

Thunderball podruhé, ale jako nudná neoficiální bondovka. Mohu pochválit jen Seana Conneryho, který sice již zestárl, ale pořád má eleganci, šarm a chrlí jednu hlášku za druhou. ()

Mrkvič

Padesátiletý a pořád svěží Connery. K tomu nádherná Kim a na bondovu i slušný záporák. Pár zajímavých vychytávk, které neurazí ani po tolika letech. Sice jde o neoficiální kousek a spousta věcí je hříchem proti starším filmům serie, ale i tak je to pořád slušný. ()

LadyPupu

"Prohráváte stejně velkoryse jako vyhráváte? - To nevím, nikdy jsem neprohrál." Jasný, James to neprohrál ani v této (ne)bondovce. Sean se vrátil a je šarmantní, likviduje sanatorium, jezdí na motorce, masíruje a tančí s krásnou femme fatale Basinger a paří s joystickem v ruce s lumpem Brandauerem, který si majetnicky snaží udržet božskou Kim za každou cenu ("Co když tě opustím? - To bych tě podřezal."). Hele, je to místy blbý, až to dveřma mlátí, ale je to James, nebere se vážně a jeho kámoš je Mr. Bean. Tzn. tři hvězdy jsou jistý a ta čtvrtá je za ten rulézní skok s koněm. :-) ()

neoBlast

Hodně zbytečná bondovka, která rezignuje o jakoukoliv snahu se odlišit a přijít s něčím novým. Bond se sice vrací netradičně z důchodu, ale ukazuje se, že pro něj byl vhodný, či snad potřebný. Connery s více než padesáti křižky na krku nestíhá (i když úvodní fight v léčebně je slušný) a vůbec celé to civilní, velmi pomalééé, pojetí je dost nepovedené. 50 % ()

pytlik...

Cituji ze zajímavého Conneryho rozhovoru pro magazín Empire 12/1984: „Musím se přiznat, že mě poměrně malý úspěch filmu nepřekvapil. Vždy jsem zastával názor, že mísení žánrů kinematografii neprospívá, komedie má být komedií, drama drámou a horor hororem. Bohužel, do tohoto čistě akčního snímku se scénárista Semplé pokusil v rámci osvěty propašovat jakési bájné příběhy, co se tradovaly ve vlasti jeho prarodičů (pozn. pytlik…: Semplé vzniklo z českého Sem blé, prozrazujíce tak, že scénáristovi předci měli výjimečný smysl pro sebekritiku) a moc se mu to tedy nepovedlo. Navíc mám podezření, že si ty staré pověsti úplně vymyslel, snažil jsem se tu zemi jeho rodičů najít doma na glóbu a ačkoli jsem ho otočil šestkrát dokola, žádný protektorát böhmen und mähren jsem nenašel. Dalšího otáčení jsem nechal, protože jsem musel šetřit síly na fyzicky náročnou roli. Zkrátka, rozhlížení se na kopci do širé krajiny a pronášení jakýchsi zmatených proslovů jsem Semplému ještě dokázal vymluvit s poukazem na to, že tajný agent se musí především krýt a nedělat ze sebe tak snadný terč. Navíc mléko nepiju, a to ani protřepané a nemíchané. Zato jsem neměl námitky proti Fatimě Blush, za prvé to byla kočka a za druhé její chování jakési Sharky, tj. nejdřív obludit muže a pak ho zabít, se do bondovské tradice hodilo výborně. Zato ze Shemika, toho koně, jsem měl strach a jak se ukázalo, zcela oprávněný. Skoková scéna se točila šestkrát, a on šestkrát dopadl do moře na záda, nikoli na břicho, a navíc vždy až po mně. Řeknu vám, dostat šestkrát do hlavy koněm není vůbec nic příjemného. Naštěstí chytil kůň z toho šestého placáka hexenšus, takže se už tahle scéna opakovat nemohla, což byla ta kladná stránka, naopak zápornou stránkou bylo, že se z toho moře se zablokovaným hřbetem nemohl dostat, takže jsem ho musel vzít na záda a po tom všem se s ním ještě tahat. Viděl jsem, jak na břehu Semplé tleská nadšením a vyřvává cosi o jakémsi Bivojovi. Nakonec však scénu s tažením koně nepoužili, prý byla moc drastická, a namísto toho mi naložili na talíř místo zeleniny pořádný kus kančího a ať se s ním prý poperu. Dodnes nevím, jak to bylo myšleno.“ ()

noriaki

Connery se vrátil, aby všem ukázal, že na to pořád ještě má. Po předlouhých 134 minutách musím říct dvě věci. Už na to nemá. Ale horší než Roger Moore není. Problém není v akčních scénách, protože o třináct let později ve Skále je zahrál parádně. Za další tři roky ukázal, že vedle mladší ženy stále vypadá vcelku přirozeně. Problém je v tom, že Connery hraje Bonda jako rebela a rošťáka. Tak se to naučil a tak mu to dlouho šlo. Dokud nezestárl, neztratil uličnický úsměv a nezískal na úctyhodnosti. Šarm, charisma a smysl pro suchý humor mu naštěstí zůstaly, protože jinak by to byl úplný propadák. Scénář totiž k němu nebyl milosrdný a režie také ne. Irvin Kershner si udělal jméno na Star Wars, ale na další úspěšné sérii se nesvezl. Tahle podivná variace na Thunderball je bez atmosféry, bez specifického kouzla série a ve všem o dvě třídy horší než originál. Co se týče žen tak o tři třídy. Hudbu tentokrát nepochválím, protože ústřední melodie je vyloženě odporná. ()

Nightlysin

Stejně jako v případě Aféry Thomase Crowna (1968), kde jsem dal 4 + 1 čestnou hvězdičku za hudbu, i zde dávám 3 + 1. A opět se o tu 1 hvězdičku navíc zasloužil grandiózní Pařížan Michel Legrand. Pche, že to není oficiální bondovka? Díky bohu, jinak bych slyšel jen další variaci Barryho hudby (nic ve zlém, mám ho fakt rád) a připravil se o něco zcela neotřelého - hudbu ve stylu klasických francouzských filmů. A také se ptám sám sebe, kdyby byl tento film tak špatný, režíroval by ho autor kritiky i diváky nejoblíbenější epizody z té "nejhvězdnější" filmové série? ()

greghouse

Nemohu dát víc i když je to Bond, ale je to Bond v tupé a s vrstvou makeupu, kterou by mohla závidet i Helena Vondráčková ()

Sany33

Jediným mínusom tohto filmu je z mojej strany Conneryho staroba. Bolo pre mňa absolútne neuveriteľné, že všetky babenky na okolo sa môžu posrať zo zvráskaveného debila čo trištvrte filmu behá v teplákoch. (Aj tak bol tento film s Connerymm lepší ako všetky Moorovky) Inak filmu nemám vážne čo vytknúť fight scény boli na úrvovni, všade všetko lietalo všetko sa všade rozbíjalo, naháňačka aj na autách aj na koni, potápačské súboje a k tomu všetkému konečne pekné ženy s poodhalenými partiami. Je mi jedno, že do oficiálnej série sa tento diel nezaraďuje lebo ide iba o prerábku Thunderball do nového kabáta mne sa to páčilo a teda 81%. ()

JohnSmith

Remake jedné z nejlepších Bondovek Thunderball se zrovna moc nevyved. Akce je sice slušná, příběh trochu pozměněný, ale na to, že měl film větší rozpočet než Chobotnička ze stejného roku, tak jsou triky opravdu špatný. Přišlo mi, jako by si Connery dělal legraci sám ze sebe a celkově pojali tvůrci film s humorem, což mi nakonec až tak nevadilo. Ovšem herecké obsazení, i když je slušné, nedá se srovnat s původním obsazením a hlavně s výkony samotnými. Proč teda 3*? Asi slabá chvilka. ()

lykan9

Já osobně ani Nikdy neříkej nikdy mezi bondovky moc nezařazuji. Je sice příjemný, že se do role 007 vrátil Sean Connery, ale v tomhle filmu je velice cítit takový americký nádech, který však do bondovek nepatří. Přesto je to slušný akční film. ()

Blackberry

James Bond nám opäť dokazuje, že je neprekonateľný a neodolateľný. Na tejto časti ma nezaujala ani tak jeho nepredvídateľnosť, ale krásna Kim Basinger. Teda v tom období bola naozaj očarujúca. A aby celý film nevyznel až tak stereotypne, na konci nám James potvrdil, že napriek sľubu bude opäť zachraňovať svet... ()

J-o-k-e-r

Connery se vrátil, jemu všechna čest, ale mně až takovou radost neudělal. Film se mezi bondovky ani neřadí a zřejmě je to dobře. Těch pozitiv je tu málo (Fatima, Basinger, Max von Sydow), děj mi přijde strašně natažený, záporák slabý, chybí mi tu Moneypenny, Q a nový M taky úplně nesedí a i pár nelogičností (doteď nevím jak ta stopa vedla k Largovi - ale je noc, tak mi to prostě nějak uniklo). Skoro 55-letý Sean tu válí na motorce, uniká před žraloky a dokonce si půjčil i Šemíka... ()

Autogram

Návrat Conneryho ako Bonda sa nevydaril, nevadí ani tak jeho vek a pobyt v sanatóriu ako polovičný invalid, ale otrepanosť celej zápletky. Jadrových hlavíc mám už plné zuby a film nepriniesol nič iné, akčné scény v štýle bitky s demolovaním zariadenia niekoľkých miestností by zvládli lepšie Bud Spencer & company. Za zmienku by stáli úvodné vtipy s močom (!) a čím bližšie k záveru, tým väčšie sklamanie, posledná potápačsko-bombová akcia absolútne nudná. ()

klima777

Bondovské univerzum je natolik zvláštní, že se většinou zdráhám jeho vyslance ověsit hvězdičkami přináležejícími k našemu bídnému časoprostorovému kontinuu... Někdy čirá parodie, jindy lehounce vtipný thriller. Nic více zatím říci nedokážu, neb jsem neviděla filmy s Craigem.--------- Ovšem tentokrát jsou zde "úchylná" osmdesátá léta (možná proto snadněji pochopitelná), Bond jaksi nepatřičný, a tudíž místy zábavný. ()

m.a.t.o.

„Potrebujem vašu vzorku moču, pán Bond. Môžete naplniť tento pohárik?" – „Odtiaľto?" Sean Connery sa vrátil do úlohy, ktorá ho preslávila. A aj napriek tomu, že už bol nato naozaj starý (resp. dosť staro vyzeral) , stále zostáva najväčším pozitívom filmu, ktorý je akousi vykrádačkou Thunderballu. 130 minútová dĺžka značne podkopáva nie príliš nápaditý scenár a rozhodne to nezachránia ani akčné scény, ktoré sú skôr rutinérske. Hlavne v porovnaní s bondovkami zo 70. rokov. 40 % ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)