Nikdy neříkej nikdy

• Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

Colonist

Zmršit bondovku s Connerym, tomu se říká kumšt. Čert vem, že je to neoficiální, čert vem, že to vzniklo kvůli sporu s právy na Thunderball, čert vem, že je Connery na Bonda moc starý...to všechno by člověk přehlídl, kdyby to byl dobrý film. Jenže tohle prostě dobrý film není. ()

dyfur

moje zaujímavosti: Film sa natáčal na Bahamách, na severe Afriky i v juhofrancúzskom meste Nice. (dyfur) James Bond (Sean Connery) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur) ()

BoredSeal

I když Connery vůbec není k zahození ani v 53 letech a je při akci uvěřitelnější než Moore, tahle bondovka je bohužel (ne kvůli němu) tragicky nudná. Chvílemi jsem aspoň vybuchoval nevěřícím smíchem u scének s Largovou dvorní vražedkyní (dvojnice Jany Bobošikové). ()

Martin741

Pre mna osobne bola posledna bondovka s Connerym Diamonds are forever. Tento podpriemerny paskvil reziroval Irvin Kershner /Star wars V - Imperium vraci uder/, Connery sa evidentne po 50- ke dost trapi a oproti starym kultom /Goldfinger, Thunderball/ je jeho herecky vykon nevyrazny a matny. Plus uz vidno, ze fyzicky na film nema : ano, vo filme sice zvlada akcne sceny na urovni, ale v realite ci by to dokazal - neviem, neviem. Slavny Conneryho vyrok -- " Triky su to jedine, co tie komixy drzi pohromade ...ide iba o peniaze " - tu ziskava na svojej smutnej pravdivosti. Toto je fakt viac ubohost a nie bondovka. Scenar je dost otrepane klise /aspon, ze tie atomove hlavice tam dali/, ledva drzi pohromade .....proste som tejto neoficialnej bondovke nikdy neprisiel na chut a nikdy ma nebavila. 41 % z ucty ku Connerymu. ()

cariada

Zvláštní "bondovka", která se sice nepočítá mezi oficiální, ale i tak mezi ně celkem v pohodě zapadne. Je tam pár věcí, které z toho dělají skoro parodii , viz třeba scéna se žraloky, či na motorce, ale tak je to slušné a nechá se na to bez problémů koukat a přitom se víc jak dvě hodiny nenudit. ()

ad

Jako komedie, prosím, ucházející parodie, za tři a více hvězd... ale jako vážně braný film... ubohé... bohužel není poznat, nakolik vážně film tvůrci mysleli.... ()

starbrejkr

Bondovka nebondovka,která si na začátku víceméně z Bonda střílí a nemotorný Connery je všude pozdě a spatřen. Brzy se ale přehazuje na jinou kolej a jede se víceméně v klasickém mustru a i Sean se tu nakonec docela předvede a nijak ostudu svým starším rolím nedělá. Zvlášť zajímavé je porovnání jeho vizáže s tou "dědkovskou", na kterou najel už jen o pár let poté v třetím Indym. Film jako takový je tedy klasickou starší bondovkou, bohužel až nepříjemnéě často se vlekoucí a chybějícím vtipem. Ta délka se nezkousávala zrovna nejlíp... ()

DruidKarel

737. hodnocený film: No tak tuhle bondovku budu chtít určitě zapomenou, ne proto, že by byla až tam moc strašná, ale proto, že to byla ta nejhorší Seana Conneryho. Ani spousta krásných dam to nazachránilo, protože to byl fakt průser. První polovina byla prakticky o ničem a vlastně se mi dokonce "poštěstilo", že jsem se dostal k verzi, která byla naprosto otřesně nadabována. Písniška otřesná, protivník celkem solidní, ale žádné honičky, technickou líbůstkou nemůžu brát přeci jen hodinky, pero a motorka, na kterí snad ani nic nebylo. Pak ten otřesnej skok i s koněm ze 100 metrové římsy do oceánu, to byla taky kuráž. Vážně, ani krásná Kim Bassinger to nezachránila, i když byla k nakousnutí. 3* jsou maximem a snad je to i přehnané. Jednoznačně sklamání. 3* ()

gabin(a)

Pro mě snad nejslabší z těch luxusních naleštěných bondovek s exotickými destinacemi, jachtami, diamanty, sošnými krasavicemi....Místy mi bylo trapně za všechny zúčastněné, nejvíc při tangu v kasinu. Kdyby tam nebyly Monaco, Menton, Roquebrune a Villefranche, tak už bych se ani nedívala a vzpomněla jsem si, že tyto pocity jsem měla i když jsem to viděla poprvé. A nezachránil to ani K.M.Brandauer. Basingerová se mi nelíbí a Sean Connery už byl na Bonda opravdu starý. Proti novým bondovkám tam ale aspoň byl nějaký humor, i když občas nechtěný...Často jsem vzpomínala na Muže z Acapulka, tanec Bonda s Domino mi připomínal Kerpofa s Bob St. Clairem tančící v Mexiku:-) ()

WolfR

Nemůžu uvěřit tomu, že člověk, který dal světu geniální a kultovní Impérium vrací úder, natočil takovou špatnost. Tohle je opravdu Bondovka?! Údajně ano. A byť je neoficiální, tohle tvůrcům nikdy neodpustím! Bond už totiž není Bondem a Connery není Connerym. Zápletka je ohraná, Bondgirl nevýrazná a nějakého záporáka jsem si prakticky nevšiml. Celý ten film je prostě špatný a vévodí tomu naprosto tupý a nudný scénář. Jako třešničku na dortu berte otřesný song Never Say Never Again. Tu 1 hvězdu dávám ani nevím za co. ()

mortak

Tak trochu film navíc, důsledek jednoho soudního sporu. Connery na Bonda pořád má, ta role mu sedí, ovšem ten scénář... Aby to bylo jako Flemingův Thunderball, ale aby to bylo něco jiného. Výsledek je jízda po horské dráze, párkrát vrchol, ale taky často střemhlavý pád do hlubin (zdravá strava, Bond jako masér je opravdu trapná scénka, stejně tak štěk Atkinsona). Ovšem tři hvězdičky si film zaslouží. Nezapomeňme, že ve stejný rok šla do kin Chobotnička se stařeckým Moorem. Osmdesátá léta dvacátého století byla nějak tak perverzní. ()

Radiq

No, tak začnu titulním songem a úvodníma titulkama. Byly totiž pěkně šiťácký. Překvapil mě Connery, kterýho jsem tam nečekal, protože Bonda v té době hrál už Moore (teď jsem se tady dozvěděl, že tato Bondovka má označení "neoficiální", takže to asi bude tím - hned mi bylo podezřelý, že by natočili dva Bondy za 1 rok). Jinak samozřejmě se tam objevovalo plno nejapností (třeba šemíkovskej skok s koněm do vody nebo vystřelovací a pak létací moduly pro výstup z ponorky), ale myslím, že jich bylo míň než v předchozích. Potěšil mě takovej obyčejnej záporák (Klaus Maria Brandauer), kterej ani nemusel být tak ďábelsky zlej, úchylnej nebo jinak postiženej. Ale teda stejně pořád nuda - celej film. ()

Prometheus69

No abych řekl pravdu, na to že v tom hraje Sean Connery... jeden z těch lepších představitelů Jamese Bonda. Přišlo mi to jako jeden z těch horších bondovských románků. :) Ale na druhou stranu to nebylo zas tak zlí.... sice rozpočet byl nejspíš trochu chabší. ale pobavil jsem se. I když na můj vkus dosti netypická bondovka. Obzláště z hlediska začátku... kdy se někdo totálně vykašlal na tradiční Opening.... B) Mladej Bean trochu překvapil.... Já si říkám že toho frajírka od někud znám... a ono ejhle. Holografická technologie mě naopak rozesmála. i na tu dobu. B) A o scéně v tunelu.... se raději ani nevyjadřuji. Tam inteligeční quocient klesl téměř na nulu. XD No pak to dále... jo Helmy na motorku se vyrábějí vlastně tak aby vám při nárazu spadli z hlavy B) .... Prostě sranda, tuhle bondovku prostě nemůžete brát vážně na té úrovni jako ty ostatní a o tom to taky je. Holt každý hrdina má své světlé a světlejší chvilky. V případě Brosmena to byl" Jeden svět nestačí. V Případě Conneryho ... raději už nic neříkej. :D 1 Hvězdu přidávám né za soundtrack který je v tomto případě skutečně chabí.... níbrž za nápad z podzemním chrámem. I když to byla jen nepodstatná lokační kulisa bez jakéhokoliv vysvětlení jakou v tom celém nesmyslu sehrála roli. Když se mohli jednoduše zpustit do té studně... holt když jdou věci jednoduše. Je to nuda. :) ()

Mol

YOU KNOW THAT MAKING LOVE TO FATIMA WAS THE GREATEST PLEASURE OF YOUR LIFE! WELL, TO BE PERFECTLY HONEST, THERE WAS THIS GIRL IN PHILADELPHIA..! SHUT UP!! Mno jednoznačně nejslabší bondovka. To bude zřejmě tím, že není oficiální. Je sice fajn, že tu máme zpátky Conneryho, ale co naplat, když akce které je poskrovnu je tragická. Šemíkův skok přes hradby nebo závěrečná střílečka v jeskyni? Agenti se sice snažili a kosili nepřátele jako kombajn obilí ve žně, ale když nejsou prachy a vypadá to jako TV tvorba, tak to nezachrání ani kdyby Bond ojel tisíc holek. OH, HOW RECKLESS OF ME. I MADE YOU ALL WET. YES, BUT MY MARTINI IS STILL DRY. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)