Nikdy neříkej nikdy

• Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

Paity

Agent Bond už stárne. Přesto se pokusí ukradnout zpět dvě letadla a k tomu dvě jaderné střely, co by třešničku na dortu. Samozřejmě se muj to vše podaří, ale je vidět, že už toho má za sebou moc a už to není ten pohyblivý týpek, kterého jsme byli zvyklí vídat na obrazovkách. ()

F.W.Colqhoun

Má před-Skyfallská spanilá jízda pokračuje, tentokrát nefalšovanou neoficiální bondovkou, v níž Connery dokazuje, že umí * stejně jako Moore * stárnout – byť s parukou na holé lebce – se ctí, archetypální postava super-agenta sluší spíš starším mužům (což jinak nejlépe, nechtíc a negativně stvrzuje Lazenby) a po letech bere svou bondovskou minulost vážně ještě méně než kdysi. Snímek, který šel do kin jako konkurence oficiální Chobotničky, překvapivě tasí podobné zbraně – humor, osmdesátkovou atmošku a celkové odlehčení. Když uvážím mokrá trička Kim Basinger a Barbary Carrery, skoro maximální spokojenost. Škoda, že finální mrknutí na kameru neznamenalo sequel. ()

tom.nosek

Malá odbočka mimo hlavní bondovskou linii. Musím říct, že Sean Connery už je také postarší pán, ale zas tak mu to nevadí. Film je ale docela těžkopádný a přestože nevím, jestli toto bylo více podle nějaké Flemingovy knihy, vypadalo to jako vykrádačka předchozích Conneryho bondovek, především Thunderballu. Více komediálně laděný typ filmu občas prospěl, občas ne, ale musím říct, že horší než špatné "pravé" bondovky to nebylo. ()

Hanys_

Bond Nebond. Okolnosti vzniku filmu pro mě byly nové, ale protože výsledek je takový jaký je, ani to moc řešit nebudu. Connery je hodně fain, zbytek (hlavně scénář) nic moc. Ono taky, co čekat od bondovky, ve které hraje Atkinson a nemá hlavní roli. ()

pjotr76

Byť, alespoň jak všichni říkají, neoficiální, přesto slušná bondovka, a Jamese Bonda Seana Conneryho, byť tady již stárnoucího, sotva kdo, kdy překoná. ()

Hanes88

Další návrat Seana Conneryho se zase moc nepovedl. Jak už jsem napsal u předchozího dílu,že by bylo dobré kdyby R. Moora někdo vystřídal, takže jsem rád. Jenomže ani to typické charisma Conneryho tomuto filmu moc nepomohlo. Celkově takový zvláštní film. ()

Prochy38

Nemohu si moc pomost, ale fakt mě to tolik nebavilo... Sice to nebyl špatný návrat S. Conneryho, ale nebylo to ono. Na dobře rozjetého R. Moora už to nemá. Sice se mi asi bude o nohách K. Bassinger párkrát zdát, B. Carrera taky byla kočka, ale to nestačí pro kvalitní Bondovku. Škoda škoda. Jinak průměrnější... ()

Hadriel

Na to, že je to neoficiální bondovka, je to dost slušný. Connery je sice od dva roky mladší než Moore, ale oproti Moorově Chobotničce ve stejném roce vypadá daleko líp, svěžeji a uvěřitelněji. Nechybí mu šarm. Přijde mi to trochu natočené ve stylu, jak si Američané myslí, že vypadá a funguje britský styl, gentlemanství a přízvuk. Ale celkem se to povedlo. Dobré souboje a přestřelky. Skoro se mi chce říct, že se mi tenhle remake líbí víc než původní Thunderball. Teda kromě Claudine Auger, protože ta je opravdu úžasná, naproti tomu Kim Basinger má sice výborné tělo ale v obličeji vypadá jako hezký blonďatý chlap. A i Largo v podání Klause Maria Brandauera je lepší villain. Vliv toho, že je to mimo klasickou bondovskou sérii je znát, ale neubírá to až tolik, kolik jsem čekal. Skoro by to spíš chtělo brát jako samostatný film, o nějakém neznámém agentovi. To bondovské "něco navíc", co z filmu dělá opravdovou bondovku, prostě chybí. + Flying Saucer aka Kingdom 5KR je ještě úžasnější než Disco Volante. ()

filipvrbik

Je to obrovská porce nudy, sice začátek vypadá slibně, ale pak je to naprosto o ničem- za zmínku stojí jen dvě věci, Rowan Atkinson a ta holografická hra (na rok 1983 myslím parádní)- Connery to nezachránil, i když bez něj by to byl totální propadák...30% ()

Oyer

Conneryho návrat do kokpitu agenta 007 se myslím zcela zdařil. Nepochybuji o tom, že i na začátku 21 století by byl schopen předvádět podobné kousky. Stále ve formě ! V tomto díle nám 007 ukáže jak umí bravurně ovládat motorku nebo třeba koně. Snímek je s porovnáním ostatními klasickými bondovkami s Connerym nepatrně slabší, ale nastavenou laťku vcelku ještě drží. Je trochu škoda, že stopáž je o nějakých 20 minut delší, než klasicky (místy to trošku zavánělo nudou), ale několik povedených akcí si určitě oblíbíte. Takže Connery výborně, scénář slabší. ()

Mikino00

Obrovská bída. Nechápu proč místo nového děje, museli tvůrci přetočit legendární Thunderball v tomto komickém až parodickém stylu a hlavně proč se Sean nechal přemluvit k tomuto, snad už teď chápe, že peníze nejsou všechno. To, že je přestárlý mi nevadí, protože Moore v Chobotničce ze stejného roku vypadá mnohem hůře. Děj upravili k horšímu, z britské tajné služby udělali bandu hlupáků, akční a vtipné scény jsou tragické. Basinger opravdu nevypadá jako původní krásná Domino. ()

Ollie235

O okolnostech vzniku jsem se dozvěděl až po zhlédnutí, ale to, že něco nehraje je poměrně znát - hlavně v hudbě. To bych ale přežil. Dokonce mi nevadilo, že byl do role M obsazen mladej kluk, že se nám Felix tak neuvěřitelně opálil ani že si Atkinson střihnul snad nejpodivnější roli, co se kdy v bondovkách objevila. Já bych snad i přežil ten absolutně pitomej začátek, ale... Zásadní problém je zkrátka to, že jsem se prostě nudil a to se mi u bondovek (většinou) nestává. Navíc mi přišlo (ač ho mám jako 007 strašně rád), že je Connery slovy Rogera Murtaugha ,,too old for this shit". Kvůli tomu všemu tak bohužel veškerý vtip i sebeironie vyšly vniveč a ani půvabná Kim Basinger na tom nic nezměnila. ()

laepus

Slušné Conneryho loučení s jeho nejslavnější rolí v neoficiální bondovce. To, co se mi na ní líbí, není jen samotná Conneryho přítomnost, ale také největší sebeparodie, kterou je celý samotný film (už počáteční Bondovo léčení nemá chybu) - scény jsou krásně přehnané, hlášek je více než dost, záporák je nonšalantně úchylný a hlavní dvě ženské jsou opravdu nádherné. Takže bez problémů tenhle film obstojí vedle všech moorovek. ()

aLPaC

Od "Dechu života" jsem viděl všechny bondovky. Od něj dozadu jen Goldfingera a teď toto. Musím říct, že i přes svůj věk je Sean Connery pořád slušnej samec, ale ostatní mu to neulehčují. Hlavně scénárista, protože tato neoficiální bondovka je prostě děsně nudná. Být tam Moore nebo Dalton, dám hodnocení ještě nižší, ale Connery to alespoň na ten průměr vytáhne. ()

RipperJosh

Tuhle neoficiální bondovku provází dost špatná pověst, ale za mě byla skvělá a klidně bych jí zařadil do oficiální série. Connery je boží, je zase tím rošťáckým Bondem, který klátí ženský na potkání (to fakt jinak říct nejde:)) ) a působil na mě tisíckrát líp, než v jeho předchozí rozlučce Diamanty jsou věčné. Celý film svou atmosférou a stylem evokuje Conneryho zlatou éru (aby ne, když jde víceméně o remake Thunderballu) - děj se z velké části odehrává na Bahamách, zpátky jsou žraloci, potápění, lodě, ostrovy, ne vždy zcela korektní přístup k ženám, atd. :)) Teď navazuju trochu nevhodně, ale je to zkrátka příjemná nostalgie po agentovi 007 ze 60.let:)) K plusům patří i vtipný Rowan Atkinson a dominantní a šílená Barbara Carrera, na kterou divák jistě taky jen tak nezapomene:)) Naopak zamrzí absence úvodní titulkové sekvence i klasického hudebního motivu, ale jinak je tu vše, co má klasická bondovka mít. ()

Marius_ss

Asi najkontroverznejší film slávnej série, aj keď po správnosti do nej ani nepatrí. Nikdy Nehovor nikdy by som prirovnal ku Los Galacticos Realu Madrid. Ambiciózny projekt, do ktorého sa nalialo veľa peňazí, pozháňali viaceré hviezdy. No celé to nejako nefungovalo tak ako malo. A nefunguje to ani tu. Jedine pozitívum je pre mna návrat Seana Conneryho, ktorý je pre mna tým pravým Bondom. Žiaľ, vrátiť sa mal skôr. Vždy mi bude ľúto, že sa nedal prehovoriť napríklad na “V službách jej velicenstva”, ktorý bol jedným z naj Bondov, no dole ho stiahol Conneryho prvý náhradník, Lazenby. V tam mal Connery hrať, nie tu, kde už pomaly ide na dôchodok. Navyše sa jedna o scenaristicky jednoznačne najhoršieho Bonda. Tie scény, dialógy a chovanie postáv... netvrdím že Bondovky v tomto nejako zvlášť vynikali (niektoré áno), no toto je ešte o dva levely nižšie. A tí zaporáci ? To bol výsmech (až na Maxima von Sydowa) všetkým Bondovym protivníkom. A tak väčšinu filmu som buď krútil hlavou, alebo sa nudil... a to sa pri tejto sérii stalo prvý a poslednýkrát. ()

Renfield

Což o to, sex a násilí jsou už vlastně takovou klasikou, jenže tady si Bond udělá čas i na partii v řádně elektrizující videohře a to partii velmi dlouhou, až příliš. Je tu více scén, kterým by zkrácení prospělo, dokonce se to dá říci i o některých akčních. Ty až na výjimky nemají patřičnou gradaci, naštěstí je zase zachraňuje humor, například jedinečná skorovražedná zbraň s popiskem "moč Jamese Bonda", Tvůrci hold vsadili až na lehce parodické pojetí, občas to sedne, občas ne (Šemík?). Obsazení je každopádně velmi fajn, Sean Connery má stále šarm a Klaus Maria Brandauer zase svoji klasickou démoničnost, už jen tím pohledem. Potěší i Kim Basinger a velmi excentricky oblékaná Barbara Carrera... ta hlavně ve scéně, kde žádá od Bonda velmi důležité potvrzení... zase ta parodie. 60% ()

Brejlil

Takové divné a smutné. Stárnoucí Connery se (za tučný obolus) uvolil zahrát Bonda ještě jednou. Remake Thunderballu se sice pokusil zmodernizovat zápletku (nekrade se letoun s bombou, ale raketa s plochou dráhou letu), a trochu okořenit, ale nic z toho se neujalo. Za vlasy přitažený konec v podzemních jeskyních je asi jen parodie. Nebylo vůbec nutné tento film natáčet, a tak zbývá jen jediný paradox. Práva k tomuto truc-podniku dnes vlastní MGM stejně jako práva k Broccoliho produkci. ()

Jiu

Celkom podarený epilóg Conneryho ako Jamesa Bonda, jediné čo mi na filme strašne vadilo bol absolútne necharizmatický hlavný zloduch a to že celý film bol nechutne nasiaknutý atmosférou nevkusných 80tych rokov. Klasická éra Jamesa "Conneryho" Bonda sa podľa mňa skončila s filmom Diamonds are forever. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)