Nikdy neříkej nikdy

• Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

sud

"Nikdy neříkej nikdy" je sice neoficiální Bondovka, kterou všichni pranýřují, ovšem já s ní nikdy neměl problém. Pravda, "Thunderballu" se nevyrovná, ale Sean Connery je nejlepší James Bond, Brandauer je skvělý padouch a pro Kim Basinger mám prostě slabost. 50%. ()

viperblade

Řeknu to takhle: Nebýt toho debilního začátku, (Bond potřebuje DIETU!!! no wtf?), tak bych neměl problém dát plný počet. Jinak jde poznat že to není oficiální bondovka, (hlavně obsazením Q!), ale jinak si myslím, že pořád lepší než Casino Royale s Craigem. ()

D.Moore

Podivná (ne)bondovka. Dlouho mi unikala a musím říct, že jsem o moc nepřicházel. Sean Connery je sice v hlavní roli stále jako doma a když dojde na akci, má divák co sledovat, jenže spousta toho ostatního je zvláštní nebo vyloženě špatná. Tak třeba příběh vykradený z Thunderballu, kterému chybí jakékoliv napětí a snad i smysl. Nebo Legrandova hudba, jež Barrymu nesahá ani po kotníky. Max von Sydow mohl být dobrým Blofeldem, kdyby dostal pořádný prostor, Klaus Maria Brandauer zase coby záporák neprovádí žádná extra zvěrstva. Půlhodinu před koncem už jsem se slušně nudil, a to mě největší šok teprve čekal - ano, skok na koni, který by neprošel snad ani do té nejhloupější bondovky s Rogerem Moorem. Celkově tedy slabota, ale dobré scény se najdou (například úvod a celá ta zotavovací pasáž včetně bitky v tělocvičně). ()

Dan9K

O něco nudnější než oficiální bondovky s Rogerem Moorem (první hodina hrozná), ale tohle má Seana Conneryho, který je zase lepší než Roger Moore a je tak v podstatě jediným, za to však zásadním, kladem. Sebeparodie je velká a docela v pohodě. A tenhle film je důkazem, že klidně mohl Sean toho Bonda hrát až do roku 1983 a nic by se nestalo. Co nechápu, že dělali stejný příběh, jako v Thunderballu. Vtipné je ovšem to, že jak je každá bondovka úplně stejná, tak mi to vůbec nedošlo. Nikdy neříkej nikdy má taky zpětným pohledem dosud nejhvězdnější obsazení z dosavadních filmů s Bondem, i když pro dvě hvězdy to byl jeden z prvních filmů, takže je to spíš náhoda. Videohra mě potěšila. Jinak v tom filmu není nic co by stálo za zmínku, krom toho, že to vypadá o 10 let starší a že nevím, za co (krom Seanova honoráře) úplně utratili na tu dobu tolik peněz. ()

Wacoslav1

Tak trochu ulet za regulerni Bondovku bych to ani moc nepovazoval ten Connery uz je opravdu starej a z formy To i Moore vypadal ve svych poslednich filmech lip jinak je to vicemene remake Thunderballu a po strance akce to neni tak spatny koukat se na to da ale jak rikam ti jini herci ve znamych rolich absence Barryho hudby a ten Conneryho navrat po 12 letech nevim co k tomu rict film je to koukatelnej ale jako Bondovka nehodnotitelnej proste ulitlost ()

Xmilden

Slabota oproti oficiálním Bondův v každém myslitelném směru. Zaujaly mě tři věci: krásná Basinger, Atkinsonova účast a nekonečná bitka v lázních. Zbytek za moc nestojí. 40% ()

Fiftis

Príde mi to skôr ako paródia na Bonda, než ako vážne mienený film. Predsa len čas sa zastaviť nedá a obstarožný Sean Connery už vo svojej najslávnejšej úlohe pôsobí trochu smiešne. Na Seanovi je dosť vidieť vek, takže mnohé kaskadérske kúsky mu už divák ani neuverí. Bondgirl Kim Basinger trochu zatienená slizákom Klausom Maria Brandauerom, ktorý si svoju rolu určite vychutnal. Jedna zo slabších bondoviek, dejovo nič nové, ani záporákov nápad ako si podmaniť svet nie je už veľmi originálny. ()

JohnnyD

Plusy: Sean Connery, Kim Basinger, Maria Brandauer, Rowan Atkinson. Zápory: Max von Sydow a všetko ostatné! Jasné, nemali práva na hudbu z Jamesa Bonda, ale to predsa neznamená, že vo filme nebude skoro vôbec hudba? A čo je najhoršie - NUDAAA! Môže si ktokoľvek hovoriť, že nuda nie je argument, ale pre mňa je viac než jasný argument. Tento film je tak k smrti nudný, že som mal problémy to dopozerať. Žiadna akcia, slabé hlášky, čajový dej - dokonca aj Bond sa viditeľne nudí. Sean Connery mal skončiť pri You Live Only Twice, jeho obidve návraty vôbec nevyšli. Nakoniec jediný klad filmu vyzerá byť to, že jasne ukázal tvorcom "official" série, že Sean Connery vo svojom veku čoby Bond vo výslužbe vôbec nevyzerá horšie ako Roger Moore vo svojom veku ako činný Bond. ()

Ruut

James Bond vedle mistra Beana? Zhruba tohle nejlíp charakterizuje mimoznost tohoto neoficiálního dílu. Atmosférou a stylem navrat do sedesatek, který vedle kousků s Timothy Daltonem vypadá opravdu dost scary. Ale... ale je tu ještě jednou Connery. ()

mzss1

Předem upozornuji ostatní, kteří to nevědí, že toto není oficiální bondovka. Je to neoficiální bondovku a remakem bondovky thunderball. A musím bohužel říci, že se to nepovedlo. Otřesná hudba, nulový příběh. Něco se ve filmu najde slušného, ale moc toho není. Nechci dát odpad, ale jen jednu hvězdu s odř.ušima jen tak z nostalgie. 20% = * ()

kingik

Nikdy neříkej nikdy....si asi řekl slavný představitel agenta 007 a ještě jednou si začal říkat James Bond. Návrat Conneryho k Bondovi nebyl tak úplně marný, a když k tomu připočteme sličnou Kim Basinger, záporáka Klause Maria Brandauera a solidní porci akce, tak je na co se dívat. Jen to chtělo dopilovat scénář. Místy to bylo dost přepjaté, některé scény bych s klidem vynechal, ale jinak se jedná vcelku o vydařený comeback, který si z bondovek utahuje. 60% ()

dr.horrible

Strejda Bond verzus Sega. Edit: Nechcelo sa mi veriť, že by niečo, čo nesie Bondovo meno mohla byť tak strašná blbosť, tak som po dvoch dňoch skúsil repete. A prvý dojem bol správny. Toto je atrapa bondovky. Postava, ktorú hral Sydow skrátka nebol Blofeld, scenár je kopa hnoja a Besingerka má celý film mastný ksicht. Do pseudobondovského komediálneho univerza Never say never again, krásne zapadajú postavy Barbary Carrery a Rowana Atkinsona. Bond nie. Vlastne ma ani nemrzí, že môj obľúbený predstaviteľ agenta 007 si namiesto veľkého návratu strihol najhoršiu časť. Budem sa proste tváriť, že to nebola bondovka, ale dobrodružná krimikomédia o neohrozenom pánovi v rokoch, na výlete. To už ma skôr sere, že sa nechali zhovadiť aj takého výborného herca, akým je Klaus Maria Brandauer, ktorý to navyše ako jediný, bral celý čas vážne. Že hrá film, nie estrádu. ()

InJo

Neoficiální bondovka s Connerym, dějově kopírující jednu z jeho vlastních oficiálních?! Pro mě primárně laciný a nezáživný výsměch bondovskému kultu, jenž z hlediska výpravnosti, velkoleposti a hlavně zábavnosti těžce prohrává snad se všemi dosud natočenými dobrodružstvími agenta 007 (a že mě mnohá z nich dnes už nechávají hodně chladným). Tuhle upocenou zbytečnost (kterou má na svědomí režisér nejlepšího dílu Star Wars!) nezachrání ani (pořád celkem šmrncovní) Connery, ani krásná (a proklatě sexy) Kim Basinger... A bohužel ani Mr. Bean! :D Nadprůměrně mě pobavilo asi jen zúčtování se zlou bondgirl (která je taky krásná a sexy :)). 40 % ()

Anderton

Konečne som na to prišiel. James Bond nie je o zachraňovaní sveta. James Bond je totiž o tom, že ho chce neustále niekto zabiť a on stále uniká. On chudák nechápe, že je nesmrteľný a uhýba sa guľkám a robí zbytočne krkolomné kúsky, aby ho niekto neprebodol dýkou. Čo sa týka faktu, že Never say never je nejakým remakom Thunderball tak to je myslím úplne jedno. Jednoducho každá Bondovka je o tom istom a všetky sú iba variáciami Dr. No. Prostredie je iba kozmetickou zmenou, častokrát ani takáto zmena nenastane. ()

silentname

Až na pár momentiek je pre mňa "Never Say Never Again" asi najhoršou Bondovkou, ktorú som mal možnosť vidieť. Mizerná charizma, žiadny pocit, že sme v skutočnom filme o agentovi 007 a Sean Connery to absolútne nevie zachrániť ani na chvíľku. Má síce pár dobrých fórov a sem-tam hláška funguje, no reálne je vidno, že tento film vôbec nepasuje medzi ostatné, lebo človek z neho nemá pocit, že by sa ocitol v tej istej realite ako všetky ostatné filmy. Nech si človek myslí o niektorých Bondovkách čo chce, tak minimálne som z nich mal pocit, že to pasuje do jedného a toho istého sveta. Toto je absolútne mimo. A nakoľko je to druhá verzia filmu "Thunderball", poďme si to trošku porovnať. "Thunderball" mal skutočne skvelý spád, výbornú atmosféru, absolútne bravúrny boj pod vodou a zloducha, ktorý ma nikdy neprestal fascinovať. Tu nemáme ani jedno z toho. Nebaví ma to, je to otravné, nemá to charizmu a ani Sean Connery miestami akosi nechce byť v tomto filme. Alebo minimálne tak pôsobia niektoré scénky. Čo je dobré? Rowan Atkinson pobaví náramne. Je tu pár dobrých hlášok a podľa môjho názoru je skvelé vidieť ten videoherný súboj medzi Bondom a Largom. To sú dobré veci. Zvyšok je nuda, nuda, nuda alebo otrava. Hodnotenie: D+ ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)