Je velká chyba u každého Hrabala čekat Menzela. Klein se toho zhostil po svém - a podle mě hodně dobře. Až na Křížovy "andělské oči", ale znáte to, Klein si Kříže prostě obsadí, i když se tam vůbec nehodí. Ale Preiss, Adamovská, Abrhám, ti koncertují. K tomu nádherná nostalgie a vědomí blížícího se průšvihu osmačtyřicátého roku, jehož důsledky si v té době nikdo neumí představit, a tak je to ještě jako oslava plná lampionů, muziky a pohody. Když mám náladu, mám tuhle nostalgii moc rád.(17.7.2012)

• swamp

Námět jsem nečetl, tak nemůžu srovnávat. Ale film samotný mě i přes zajímavou plejádu českých herců dosti nudil a téměř ničím nenadchl.(12.3.2011)

Náhodou to vůbec není špatnej film. Pavel Kříž je excelentní, stejně jako Josef Abrhám a zdatně jim sekundují Pavel Zedníček, Viktor Preiss, Markéta Hrubešová, Jiří Lábus a jako vždycky krásná Zlata Adamovská. Krásné používání Hrabalovské mluvy.(1.12.2008)

• Radyo

Je to vpodstatě tak, jak tady říká ZelenyPaul. Tohle dílko je sice poměrně zábavné, ale přece jen se vyjímá lépe v TV.(25.7.2002)

Hrabal se točí opravdu těžko, ale v tomhle případě jsem byl s filmovým zpracováním vcelku spokojený. Je to pro mě sice podobný případ jako u filmu Limonádový Joe, některé postavy příběhu i celkové pojetí vyznívá u filmu lehce odlišně než v knižní předloze, ale film má zase svoje jiné kouzlo. Cenu bych usmlouval nejmíň na 3 hvězdy, přidaná čtvrtá je čistě osobní – sám se již roky živím jako obchodní zástupce a tak mám docela představu, co to je za fušku "udělat drogistu" :-)(19.1.2013)