Zde jednoznačně podceňovaná komedie podle hrabalovského námětu.(13.6.2006)

Nic světoborného to jistě není, Hrabalova poetika nepřítomná, ale díky skvělému obsazení se to dá lehce přežít :-)(23.7.2003)

Podle mě jde o Hrabala takového, jakého ho znám. Je to Hrabal, i když ho zrovna neadaptoval Menzel, ale Dušan Klein. Jde prostě o film od jiného režiséra, ale ona hrabalovská poetika, tragikomično a troška ta melancholie je zde určitě přítomna. Navíc, xo bych si mohl přát více, když Dušan Klein obsadil do každé role takové skvělé úžasné české herce - Kříž, Abrahám, Zedníček, Preiss, Adamovská, Kopecký... ten seznam je snad nekonečný.(15.2.2011)

• swamp

Námět jsem nečetl, tak nemůžu srovnávat. Ale film samotný mě i přes zajímavou plejádu českých herců dosti nudil a téměř ničím nenadchl.(12.3.2011)

• raroh

Přízemní Dušan Klein těžko mohl natočit poetický hrabalovský film, jde spíše o jalové retro (i když rádoby imitující menzlovské vedení herců ze Skřivánků na niti a podobně poetického Rozmarného léta). Proč nikdy nic podle Hrabala nenatočil Kachyňa?(2.2.2011)

• - Film se točil v Kutné hoře a Praze - Dejvicích. (M.B)

• - Film navštívilo v kinech 288 762 diváků a vydělal 7 297 814 Kč. (Pumiiix)

• - Ve snímku hraje Naďa Konvalinková se svou dcerou Karolínou Kaiserovou. (M.B)