Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oktavianus
  ****

  Je velká chyba u každého Hrabala čekat Menzela. Klein se toho zhostil po svém - a podle mě hodně dobře. Až na Křížovy "andělské oči", ale znáte to, Klein si Kříže prostě obsadí, i když se tam vůbec nehodí. Ale Preiss, Adamovská, Abrhám, ti koncertují. K tomu nádherná nostalgie a vědomí blížícího se průšvihu osmačtyřicátého roku, jehož důsledky si v té době nikdo neumí představit, a tak je to ještě jako oslava plná lampionů, muziky a pohody. Když mám náladu, mám tuhle nostalgii moc rád.(17.7.2012)

 • Omnibus
  ****

  Hrabal se točí opravdu těžko, ale v tomhle případě jsem byl s filmovým zpracováním vcelku spokojený. Je to pro mě sice podobný případ jako u filmu Limonádový Joe, některé postavy příběhu i celkové pojetí vyznívá u filmu lehce odlišně než v knižní předloze, ale film má zase svoje jiné kouzlo. Cenu bych usmlouval nejmíň na 3 hvězdy, přidaná čtvrtá je čistě osobní – sám se již roky živím jako obchodní zástupce a tak mám docela představu, co to je za fušku "udělat drogistu" :-)(19.1.2013)

 • Hejtmy
  odpad!

  Dašlí z Hrabalových adatací, na kterou se ani přes spolčení snad všech tehdy oblíbených českých herců (z nichž většinu rád moc nemám) nedalo dívat. 0%(2.2.2011)

 • igi B.
  **

  Smutný konec hrabalovských adaptací... Škoda slov... Ty dvě smutné hvězdičky jsou snad jen pro to jednooké mezi slepými...(28.12.2005)

 • viperblade
  ****

  Chápu, že se tenhle snímek může zdát někomu nudnější, ale tvrdit o něm, že se zde nevyskytuje ona "Hrabalovská" poetika, je scestné. Ona tu je, pouze v jiné formě, než jak jsme zvyklí od Hrabalova "dvorního režiséra" Menzela. A tohle je u mě plus (tím nechci říct, že se mi Menzelův styl nějak příčí, jako režiséra ho obdivuju), protože jsem se rád podíval na Hrabala ve filmu trochu jinak. Navíc, ta plejáda skvělých českých herců! Preiss, Abrhám, Zedníček, Kříž, Adamovská a (mladá a už nahá :-)) Hrubešová… zkrátka, byl jsem příjemně překvapen a myslím, že je zde tento film dost podhodnocen. Za mě mu s čistým svědomím dávám 80 %.(2.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace