Slabší Hrabalovská adaptace, ale i tak se tam našla řada výborných momentů. Ať Vám ty Vaše stříkačky fungujou!!!!!! - Chcete dostat do držky vy krávy jedny jordánský?(3.1.2013)

• raroh

Přízemní Dušan Klein těžko mohl natočit poetický hrabalovský film, jde spíše o jalové retro (i když rádoby imitující menzlovské vedení herců ze Skřivánků na niti a podobně poetického Rozmarného léta). Proč nikdy nic podle Hrabala nenatočil Kachyňa?(2.2.2011)

• swamp

Námět jsem nečetl, tak nemůžu srovnávat. Ale film samotný mě i přes zajímavou plejádu českých herců dosti nudil a téměř ničím nenadchl.(12.3.2011)

• Radyo

Je to vpodstatě tak, jak tady říká ZelenyPaul. Tohle dílko je sice poměrně zábavné, ale přece jen se vyjímá lépe v TV.(25.7.2002)

Chápu, že se tenhle snímek může zdát někomu nudnější, ale tvrdit o něm, že se zde nevyskytuje ona "Hrabalovská" poetika, je scestné. Ona tu je, pouze v jiné formě, než jak jsme zvyklí od Hrabalova "dvorního režiséra" Menzela. A tohle je u mě plus (tím nechci říct, že se mi Menzelův styl nějak příčí, jako režiséra ho obdivuju), protože jsem se rád podíval na Hrabala ve filmu trochu jinak. Navíc, ta plejáda skvělých českých herců! Preiss, Abrhám, Zedníček, Kříž, Adamovská a (mladá a už nahá :-)) Hrubešová… zkrátka, byl jsem příjemně překvapen a myslím, že je zde tento film dost podhodnocen. Za mě mu s čistým svědomím dávám 80 %.(2.2.2011)

• - Ve snímku hraje Naďa Konvalinková se svou dcerou Karolínou Kaiserovou. (M.B)

• - Film navštívilo v kinech 288 762 diváků a vydělal 7 297 814 Kč. (Pumiiix)

• - Film se točil v Kutné hoře a Praze - Dejvicích. (M.B)