• Radyo

Je to vpodstatě tak, jak tady říká ZelenyPaul. Tohle dílko je sice poměrně zábavné, ale přece jen se vyjímá lépe v TV.(25.7.2002)

• igi B.

Smutný konec hrabalovských adaptací... Škoda slov... Ty dvě smutné hvězdičky jsou snad jen pro to jednooké mezi slepými...(28.12.2005)

Zde jednoznačně podceňovaná komedie podle hrabalovského námětu.(13.6.2006)

Nic světoborného to jistě není, Hrabalova poetika nepřítomná, ale díky skvělému obsazení se to dá lehce přežít :-)(23.7.2003)

Podle mě jde o Hrabala takového, jakého ho znám. Je to Hrabal, i když ho zrovna neadaptoval Menzel, ale Dušan Klein. Jde prostě o film od jiného režiséra, ale ona hrabalovská poetika, tragikomično a troška ta melancholie je zde určitě přítomna. Navíc, xo bych si mohl přát více, když Dušan Klein obsadil do každé role takové skvělé úžasné české herce - Kříž, Abrahám, Zedníček, Preiss, Adamovská, Kopecký... ten seznam je snad nekonečný.(15.2.2011)