• igi B.

Smutný konec hrabalovských adaptací... Škoda slov... Ty dvě smutné hvězdičky jsou snad jen pro to jednooké mezi slepými...(28.12.2005)

• Hejtmy

Dašlí z Hrabalových adatací, na kterou se ani přes spolčení snad všech tehdy oblíbených českých herců (z nichž většinu rád moc nemám) nedalo dívat. 0%(2.2.2011)

Chápu, že se tenhle snímek může zdát někomu nudnější, ale tvrdit o něm, že se zde nevyskytuje ona "Hrabalovská" poetika, je scestné. Ona tu je, pouze v jiné formě, než jak jsme zvyklí od Hrabalova "dvorního režiséra" Menzela. A tohle je u mě plus (tím nechci říct, že se mi Menzelův styl nějak příčí, jako režiséra ho obdivuju), protože jsem se rád podíval na Hrabala ve filmu trochu jinak. Navíc, ta plejáda skvělých českých herců! Preiss, Abrhám, Zedníček, Kříž, Adamovská a (mladá a už nahá :-)) Hrubešová… zkrátka, byl jsem příjemně překvapen a myslím, že je zde tento film dost podhodnocen. Za mě mu s čistým svědomím dávám 80 %.(2.2.2011)

• Tommassi3

"Vidíte to ?! Takhle se mi mstí vlastní žena !! Za oko voči vobě, za zub celou sanici !!" ;)(26.3.2014)

Natáčeno převážně v Kutné Hoře, atmosféra předkomunistického Československa, laskavý Hrabalovský nadhled, krávy jordánský, Pepa Abrhám a ňadra Markéty Hrubešové - kdo by to všechno nemiloval.(7.2.2011)