Náhodou to vůbec není špatnej film. Pavel Kříž je excelentní, stejně jako Josef Abrhám a zdatně jim sekundují Pavel Zedníček, Viktor Preiss, Markéta Hrubešová, Jiří Lábus a jako vždycky krásná Zlata Adamovská. Krásné používání Hrabalovské mluvy.(1.12.2008)

Zde jednoznačně podceňovaná komedie podle hrabalovského námětu.(13.6.2006)

Podle mě jde o Hrabala takového, jakého ho znám. Je to Hrabal, i když ho zrovna neadaptoval Menzel, ale Dušan Klein. Jde prostě o film od jiného režiséra, ale ona hrabalovská poetika, tragikomično a troška ta melancholie je zde určitě přítomna. Navíc, xo bych si mohl přát více, když Dušan Klein obsadil do každé role takové skvělé úžasné české herce - Kříž, Abrahám, Zedníček, Preiss, Adamovská, Kopecký... ten seznam je snad nekonečný.(15.2.2011)

• raroh

Přízemní Dušan Klein těžko mohl natočit poetický hrabalovský film, jde spíše o jalové retro (i když rádoby imitující menzlovské vedení herců ze Skřivánků na niti a podobně poetického Rozmarného léta). Proč nikdy nic podle Hrabala nenatočil Kachyňa?(2.2.2011)

Nic světoborného to jistě není, Hrabalova poetika nepřítomná, ale díky skvělému obsazení se to dá lehce přežít :-)(23.7.2003)