Armageddon

USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Režie:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (více)

Ve hvězdném obsazení vyniká nejen brilantní Bruce Willis, ale také držitel Oscara Ben Affleck, Billy Bob Thornton, Liv Tylerová, Steve Buscemi a Will Patton. Armagedon přináší meteorickou smršť akce a dobrodružství, které vám nepochybně vezmou dech. Když se výkonný ředitel NASA Dan Truman (Thornton) dozví, že Zemi zbývá 18 dní do srážky s asteroidem velikým jako Texas, má jedinou možnost - ihned sestavit a vyslat do vesmíru tým specialistů, kteří dokáží v extrémních podmínkách umístit hluboko do nitra asteroidu jadernou nálož. Velkolepá podívaná s řadou speciálních efektů, výjimečné postavy, vzrušující příběh, jemuž nechybí humor, ani cit, to vše z filmu Armagedon dělá divácký požitek. (HBO Europe)

Cejny

Každý si na tomto snímku najde své, a to protože je to přemixované akčními, romantickými, dramatickými a hlavně nacionalistickými prvky. Američané musí být na své hrdiny pyšní. Mě osobně nejvíc dostala hudební část, skladby od Aerosmith se sem náramně hodily. ()

LadyVader

3.10. 2010 (konečně s v původním znění s titulkama) Armageddon je film ze kterýho přímo teče vlastenectví a přitom to vůbec nepůsobí jako kýč. Nebo alespoň na mně ne. Asi už mám v hlavě filtr na americký vlaječky. Pokaždé když tenhle film vidím, tak mám pocit že koukám na dobrodružnou komedii a pak příjde konec kterej mně dokonale citově sedře. Achjo.. No kdyby měl do Země nahučet takovejhle asteroid a měla by nás zachránit taková banda magorů s Willisem v čele, tak ať to ten šutrák klidně zkusí :-). (Teda samozřejmě pod podmínkou že se zpátky vrátí úplně všici :-)) ()

slovan1

Nedavno znova viděno a stále to má své kouzlo. Ve své době to byla pecka, na to si vzpomínám. Tenhle film mě prostě fakt bavil a pořád baví. "Správná" parta chlapíku, v čele s Brusem Willisem letí nakopat p*del asteroidu. Ono, byť se to může jevit jako největší hovadina, to je tak vizuálně dobře zpracované a celkově dobře natočené, že to prostě lidi bude bavit. Samosebou je to napěchovane až po okraj tupým americkým patriotismem a klukem s raketoplánem v tričku s americkou vlajkou ale ja to odstavil na vedlejší kolej. Prostě jen sednou, vypnout aspoň půlku mozku a bavit se ;-) ()

Yeosol

Jeden z nejlepších sci-fi akčních nářezů, fantastická hudba, famózní akce, skvěle zvládnutá režie, střih, sympatická paritčka hollywoodských herců v čele s Brucem Willisem a Benem Affleckem a neuvěřitelný spád, to je jen malý výčet jednoho z nejlepších akčních filmů devadesátých let. :-) ()

Ferinka

Moje hodnocení není moc objektivní, protože (přiznávám veřejně) Armageddon byl PRVNÍ film pro dospěláky, na kterém jsem byla v kině. Vůbec nechápu, že nás tam tenkrát pustili, protože dvanáct mi ještě nebylo, ale byl to prostě zážitek. Dneska se u něj spíš zasměju, ale jestli mi chce někdo tvrdit, že s těma borcema v pásovcích aspoň trochu nesoucítil, tak nemá srdce! ()

kenkaku

Armageddon je pro mě oříšek... Má ho v rukou režisér který je svým způsobem záruka kvality, hraje v něm 5 herců které mám vcelku rád a dokonce ani téma není zcela mimo mísu mého zájmu. Tak proč z něho nejsem urvanej? Proč mě neoslovil když to vlastně byla "sázka na jistotu"? Možnosti jsou tři (respektive jeden nebo klidně i všechny tři naráz). 1. ten amerikanismus z toho teče proudem (až tak moc že se mi to zajídá). 2. moc dlouhé a místy nudné/otravné... jo to je zase ten patriotismus. 3. Bruce Willis umře (Bruceové Willisové ve filmech prostě neumírají. To je proti přírodě) ()

Metal Lord

Když se člověk nudí, tak Armageddonem člověk nic nezkazí. Dokonce jsem film pořídil na Blu-ray, tam mě bohužel distributor zklamal, protože použil dabing z Novy (mám radši titulky, ale občas mrknu i s dabingem), kvůli blbosti distributora ale nebudu snižovat hodnocení samotnému filmu. ()

herr_carter

Tento kousek jsem nikdy rád neměl, nemám ho rád a rád mít nebudu, tohle totiž vypadá, jak kdyby Emmerich vyhrožoval Bayovi, že jestliže neudělá alespoň z poloviny tak vlastenecký film,jako umí on sám, spálí jeho americkou vlajku na verandě za účasti samotného amerického prezidenta, který osobně provede letecký nálet, přičemž použije napalm a.................moje hodnocení = 3 z 10. ()

coscarelli

Bayova explozivna scifarna ,podliata epochalnym hudobnym doprovodom, pripominajuc mi casy zaciatky strednej skoly. Vsetko funguje ako ma, popcorn nepripaleny a chuti ako cerstvo vypukly. Podobne ako Activity, Dostihy alebo Clovece nezlob se,baví aj po rokoch a starociach, mierne pousmevne ale aktivne a s povinnym kalkulom. Nasilu slzopudny zaver a trestna lavica pre neposlusnych divakov, premiesana velkou palicou a s paradnou porciou korenia. Tomu sa vraví klasika. Ostavalo to na rovnovazke ,ale nasiel sa isty taky tazkotonazny moment, ktory sa priklonil nad 60. Armageddon. ()

Maynard.

Poprvý sem na tom byl v kině někdy tak v 8. třídě se svojí cca 3 "láskou" :o). A už v tehdá v kině sem si určitě říkal, že je to strašně dlouhatánský. Teď k tomu přibylo ještě to, že je to tak až skoro trapně americký, že by Emmerich mohl závidět. Jo, chvílema tam vlajou vlajky (hlavně teda na konci) a jdou tam zástupy vojáků, no jako chápu, že to točí amík a že asi má svou zemi rád, ale tohle je teda břečka. Dost to připomíná Den nezávislosti, ale tam se to dá čekat. U Baye na to nejsem až zas tak zvyklej. Obdivuju, že byl schopnej sehnat tolik známejch herců, to se mu jako povedlo. Taky nechápu, proč v jeden a ten samej rock vzniklo tohle a Drtivý dopad, v podstatě dva uplně stejný filmy, akorát Drtivý dopad nemá takle brutální happy end. ()

Tejkina

Já na tyhle filmy moc nejsem, takže jsem ani nečekala, že mě to nějak nadchne. Vidět jsem tuhle klasiku ale chtěla, když už to bylo v TV.. Chvilkama jsem se hodně nudila a ta romantika k tomu mě taky moc neohromila. Ale film to špatný není, je napínavý a dobře udělaný, takže si myslím, že ta trojka je spravedlivá. A soundtrack k filmu prostě miluju. ()

Sdoom

Co napsat k týhle klasice amerického katastrofického filmu. Je to šíleně patetické, předvídatelné, klišoidní a já nevím, která všechna negativa by se dala najít. Ale když mě film dokáže celkem obstojně 150 minut bavit, tak je na něm přecijen asi něco dobře. :-) Sympatické herecké obsazení v čele s jako vždy vtipně hláškujícím Brucem je asi největší devízou. Na 3 hvězdičky to stačí určitě. (Blu-ray, orig.) ()

uzzi

Tenhle film je jedním slovem patos. Barevná a akční záležitost, kde se nedá věřit vůbec ničemu - od technických zaležitostí až po přehnanost a trapnost citů. Jedna hvězdička za na tu dobu skvělé triky a druhá za trio Petera Stormare,Steva Buscemiho a Billy Bob Thornton. Btw: škoda že se film od poloviny rozhodne kráčet divákům přímo do zadní části těla, protože první polovina není zase tak špatně rozehraná. Přítomnost humoru, je zde maximálně osvěžující a co je hlavní velice zábavný (Buscemi amok na meteoritu a jeho omlování se při návratu je super, ruský kosmonaut Petera Stormareho nepotřebuje komentář) - třetí hvězda. Konec musí zákonitě vyvolat smích, ten už však není prvoplánový - to se fakt nedá. ()

MARTIN*I

Mě se Armageddon celkem líbil... Je většinou pravda, co tady píšete... Ale i tak to má dobrý příběh, který je dobře zpracovaný... Nějaká gradace a tak tam musí být... Občas je to celkem naivní... Ale herci předvedli dobrý výkon! ()

hudryhudry

Michael Bay dokázat natočit akční film, který je skutečně určen pro spotřebu na ryze poamerikanizovaném trhu. Když Evropan vidí Armageddon, asi si myslí, že to ti Amíci nemaj v hlavě vpořádku. Příběh je vlastně jen o hrdinství, statečnosti a vlastenectví Američanů, což dokazují vlastenecké tvrdé hlášky, hrdiné činy a americká vlajka v každém třetím záběru. Kdyby byl si Bruce na hajzlu v raketoplánu vytíral prdel toaleťákem, byla by ta vlajka snad i na něm. (uf, to jsem se nějak rozjel, musím mírnit :-)) Kupodivu se však v tomto na svou dobu úžasném velkofilmu objevují herci skutečně velkého formátu, kteří poměrně tupě jednoduchý katastrofický scénář vytahují z hnoje a dělají z něj poměrně přijatelný film. Když totiž přivřete oči nad tím již zmíněným patriotizmem, vyleze vám z "hvězd a pruhů" poměrně slušně udělaný akčňák, který je velmi dobře vizuálně udělaný, a při kterém se při uvolněnější náladě dojmete a slušně pobavíte. Bruce je jako obvykle dobrý a hláškuje skoro stejně jak John McClane z asi nejslavnější Brucovy role v Die Hard. V ostatních rolích mě zaujal B. B. Thorton v roli správnáckého chromého řídícího pozemního velitele NASA, krásná Liv Tyler, ale hlavně dokonalý pošuk Steve Buscemi, který by mohl soutěžit se žralokem, kdo má křivější chrup :-) Scénář je stroze nalajnován podle klasické kosterní stavby amerického katastrofáku se šťastným koncem, který je plný zpomalených táhlých záběrů a uslzených očí. Dále bych ještě vytkl zbytečně dlouhý úvod a než se vůbec hrdinové dostanou do vesmíru, uplyne polovička (stopáží dost přetaženého) filmu. Také mě opravdu dojala (ve špatném slova smyslu) pasáž plná záběrů na mnoho lidí různých národů, kteří stojí u svých televizí a rádií a poslouchají projev prezidenta USA, klanící se muslimové atd.. Prostě se celkově jedná o patos s hustotou jíšky s hvězdičkovo-proužkovaným kabátem, který však svojí akcí a dobrým tahem dokáže přebít většinu záporů. ()

velkyvezir

Bože, to je ale kravina! V reálu si NASA dělá hlavu s jednou křemíkovou destičkou ulomenou z pláště raketoplánu, zatímco filmová NASA zachovává naprostý klid, když u raktoplánu vybuchne vesmírná stanice a všechen možný binec léta hlava nehlava kolem něj nebo když prolétají rojem meteoritů, či tvrdě dosednou na meteor. K tomu ten vlastenecký patos, když hrdinové nebo preziden mají "závažné" projevy... ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (více)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (více)