Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

PetBen

Mnohem lepsi katastroficky film,než nabubřele vlastenecky Armageddon.M.Freeman jako americky prezident nema chybu :-) ()

Ivo

Bože můj, to byla konina ... Nic víc mě k tomu nenapadá, dojem byl příliš silný. Srovnatelný je jen "Den poté" ... ()

pepa3rd

Co na tomhle filmu oceňuji nejvíce je především uvěřitelnost, která je dána hlavně scénářem a vůbec celkovým pojetím vyprávění, které mi připomnělo trochu dokumentární styl. Mimochodem právě uvěřitelnost tak zoufale chyběla v Armagedonu, který u mě propadl. ()

Leoric

Ve srovnání s Armageddonem to u mne jasně vyhrává právě Deep Impact. Tenhle film má totiž duši. Zobrazuje hrozbu srážky země s kometou, naštěstí s lidským faktorem, a to opravdu působivě. Film je mozaikou několika příběhů, které gradují lineárně s blížícím se asteroidem. Jeden úhel pohledu je věnován partě astronautů, kteří se snaží odpálit nálož na kometě, a tím ji zničit, či alespoň snížit hrozící riziko. Druhý o mladíkovi, který při pozorování hvězdné oblohy zpozoruje asteroid, třetí o novinářce. Zprvu její konflikt s otcem působí otřepaně, vyhrocená scéna na konci však přivodí neprvoplánovité dojetí. Vzpomínka na hřejivé dětství strávené společně na pláži poblíž majáku zahřeje nejen posmutnělého melancholika, a za to jsem filmu vděčný. Posledním střípkem je potom věc v současné Americe naprosto nepřijatelná, a to černošský prezident v podání Morgana Freemana. Svoji roli zvládnul skvěle, až by si člověk poplakal nad tím, že jím není i ve skutečnosti. ()

LANSA

Drtivý dopad je podle mě moc pěkně natočenej film,v kterém můžeme vidět chování společnosti a jednotlivých lidí v tak vyhrocené situaci jak jen to je možné. Samozřejmě se tu nabízí srovnání s Willisovským Armageddonem,ale tady pro mě vyhrává Drtivý dopad. Třebaže není tak akční jako jeho konkurent,tak city a hrdinství co nám zde jsou podávány nepůsobí jako patos.Prostě se mi z nich nechce zvracet jako to bylo u Armageddonu,ba naopak mě dojímají.Takže za tu lidskost a silně omezený amrický patriotismus za 4*. ()

Dárius

Všechny tyto filmy mají stejnou předlohu"Meteor".Ale tenhle s nich nějak vybočuje-pro mě k lepšímu.Dívám se na něho rád.Nedá se to ovšem srovnat s"2012".Ten r.1998 je na filmu znát. ()

Jeand´Boa

Nemám rád filmy tohoto typu...:-D Nepsal jsem to už někde?...Moment, neviděl jsem toto už někde?...Aha, odpověď na obě otázky: Armageddon...:-D ()

Kingjiri

Už jsem asi přišel na důvod, proč byl Drtivý dopad jednim z nejnudnějších katastrofickejch filmů, který jsem kdy viděl. Dámy prominou, ale bude to bez pochyby tim, že to točila ženská. Jen tak si dovedu vysvětlit, že se tady akce, katastrofa samotná a napětí vyskytujou jenom ve stopovym množství (za to patosu je tu požehnaně). I když katastrofa se nechtěně objevila na konci v podobě hodně špatnejch vizuálních efektů. Takový efekty určitě nepůsobily přesvědčivě už v době vzniku, natož dneska. Za pochvalu stojej snad jenom slušný herci a místama zajímavá Hornerova hudba. Když přivřu obě oči za sympatický herce, nedostanu se výš než na dvě silnější hvězdy. ()

Stíba

Trošku přitlačim v hodnocení, protože tenhle film pro mě skutečně představuje takřka vše z toho, co si od katastrofického představuju a myslím si, že je až zbytečně podhodnocován. Tohle je totiž přesně ten žánr, kde spouta klišé, včetně toho známého amerického vlastenectví vůbec nevadí, ale je zcela na místě. Film má navíc velmi rozumně poskládaný příběh s byť typickou ale dobře vykonstruovanou zápletkou a příjemným zpracováním kdy sem se fakt divil, jak ty dvě hodiny krásně utíkaly. A Morgan Freeman, to je černý prezident jako ze žurnálu :-) ()

dalziel

To je tak keď sa v jednom roku premierujú  dva filmy z rovnakou zápletkou.Ani jeden z toho nevíde dobre.Jediné čo si z filmu odnášam je to že myšlienka na afroamerického prezidenta vznikla v tomto filme ako povedal Sheldon Cooper v The Big Bang Theory. 😀 ()

Odpadlik

Film byl místy (alespoň pro mě) smutný, ale atmosféra blížící se prohromy je ve filmu perfektně udělaná a působivá, film ani nepotřebuje příliš speciálních efektů, i když těch pár co tam je, jsou udělané výborně udělané. Výkon Téi Leoniové je velice příjemný a civilní. ()

Hever odpad!

No já nevím, jestli se nacházím ve stejné galaxii, nebo jestli jsem to náhodou neviděl v paralelně-spirituální dimenzi, ale navzdory zde obecným názorům na tento drtivý odpad tvrdím já, že toto je absolutní hovadina, která přeze všecko megalomanské pozlátko nepostrádá ani zvratkoidní kult amerikanismu (včetně jednoho ruse mezi 12 američany), ani tátu prezidenta ani "Miluju tě" vs. "Já tebe taky". S takovými filmy už jsem se vypořádal hodně dávno ()

Trisstes

1. polovicu sa to pomaly rozbiehalo a trochu nudilo...no 2. polovica je plná emócií ktoré ma dostali... jednoznačne lepšie ako Armagedon... ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)