blackrain

Dustin Hoffman a Tom Cruise jsou dva bratři, z nichž jeden je autista. Filmu nemám co vytknout. Dustin Hoffman svou roli pečlivě studoval. Navštěvoval ústav s postiženými autismem, kde sledoval jejich chování. Jeho výkon je nadmíru přesvědčivý a dovedený k dokonalosti. Pět hvězdiček si zaslouží oprávněně. Myslím, že delší komentář film ani nepotřebuje. ()

Bat55

Tak je to naprosto parádny filmík,Hoffman exceluje v úlohe retarda,Cruise je tiež veľmi dobrý.Ale z nejakého nepochopiteľného dovodu tomuto filmu plné päťhviezdičkové hodnotenie nemožem nasoliť.Forrest Gump je vo všetkých smeroch pre mňa lepší.Je to super,parádne,ale až tak veľmi ma tento film neohúril/85%/ ()

AlThorKremser

Po shlédnutí filmu jsem si říkal jestli 95% nebo 93%....rozhodl jsem se pro 95%. Film byl dobře natočený ale hlavně perfektně zahraný. Cruiseovi i Hoffmanovi jsem věřil každé slovo a hlavně Hoffmanovi....ten byl vynikající.....95% ()

kaylin

Další z těch snímků, kterým se dlouhodobě vyhýbám, i když na ně všichni kolem pějí chválu. S některými filmy to tak prostě je, člověk nemůže vidět všechno. Ale když už jsem viděl i "Scooby-Doo", tak by bylo smutné nevidět "Rain Mana". Tom Cruise zde předvádí to, proč je dobře placený herec, ale je jasné, že hlavní hvězdou je Dustin Hoffman. Ten člověk se opravdu proměnil v autistu. Nádherný herecký výkon v příběhu, který je možná místy trochu prvoplánový, ale právě herci a místy skvělé dialogy mu hodně pomáhají. ()

IllIlIlIIl

Opět vysoce hodnocený film, který mě moc nezaujal. Určitou svou kvalitu má, ale já ji bohužel nevidím. Tedy částečně ano, pač D.Hoffman byl právě to jediný, co mě drželo při filmu. ()

Maq

Na mě tohle jaksi nefunguje. Charlie (Cruise) je příliš otravný, přehnaně hloupý egoistický floutek, jehož citové prozření není moc věrohodné. A Hoffman zahrál autistu. Budiž. Má to snad být epochální herecký výkon? Byl snad Náčelník v Kukaččím hnízdě slabší? A kolik dostal Oscarů, kdo si na něj vůbec vzpomene? --- Měl to být velký doják, ale mě moc nedojímá. Je to tuctová podívaná, jejíž vysoké hodnocení mi zavání snobismem. ()

Rakosnicek77

Minimálně dramatická zápletka se snahou soustředit se na vývoj postavy, byl jistě velmi dobrý tah režiséra Barryho Levinsona. Dustin Hoffman naprosto dokonale předvedl roli autistického Raymonda a stejně jako Cruiseho Charlie, jsou oba dokonale vykreslení v rolích dvou naprosto odlišných bratrů, kteří k sobě najdou v průběhu děje, tohoto úžasného filmu cestu a stanou se nerozlučnou dvojkou. Vše už jen podtrhuje perfektní hudba Hanse Zimmera a tak film působí jako celek úžasně a svoji pozici na výsluní sledovanosti si jistě zaslouží. ()

Damiel

Dustin Hoffman rules! K-Mart sucks! :) Tohle fakt nemá chybu, kouzelný Hoffman, libový frajírek Cruise a uteče to jako lusknutí mezi prsty. Jeden z těch filmů, na které se můžete dívat opakovaně a budete se pořád bavit. ()

MATADOR

Geniální Dustin Hoffman, ale co tu budu povídat, je to především o bratrech, o citech, které člověk pochopí, až později a prozře. Zkrátka tak to chodí i v normálním životě, nejenom tom filmovém. A tohle je prostě film o životě, proto je tak ceněný. ()

Thomassi

Rain Man. Dvě slova, která jsou navždy spojena s jedním z nejlepších filmů historie. A ne náhodou i zde na čsfd patří tento skvost mezi špičku. Prodavač aut Tom Cruise se dozví po mnoha letech, že má bratra Dustina Hoffmana. Ten ale je postížený. Nicméně rozdíl chování těchto dvou mužů utváří celý příběh, kdy se pomalu, ale jistě seznamují během cesty přes Ameriku. Prožívají každý své trable, i úspěchy. Opravdu se tak duševně vypjatý film jen tak nevidí. Svým způsobem je to i komedie, která na úkor Dustina funguje skvěle. Jeho postava, až to může vyznít negativně, je zábavná a hlavně propracovná. Oscar v jeho případě byla jasná volba. Naopak Tom Cruise je úplně jiné povahy. Výbušný a v některých případech dokonce nesnesitelný. Ale ono ta tak asi mělo vyznít. A u mě vše fungovalo skvěle. Obě postavy jsem si zamiloval. No a Hans Zimmer a jeho soundtrack, palec nahoru. Podle mě film, který by měli vidět všichni. ()

major.warren

"Kdo je na první metě, kdo tam stojí?" Tak zní každodenní věta Raymonda Babbita v neuvěřitelném podání Dustina Hoffmana. Rain Man je ukázkovým příkladem toho, jak významným médiem může být hraný film; film hollywoodský ve všech ohledech, od zápletky po herecké hvězdy. Za tradiční hollywoodskou story se ovšem ukrývá velmi naléhavé a stále aktuální téma. Rain Man, ať už chceme nebo ne, odhalil světu, co je to autismus, přesto, že si jej v některých ohledech značně zidealizoval (viz. Raymondovy zázračné schopnosti). Tím silnější však ve finále zůstává jeho dopad! Tom Cruise coby prodavač aut Charlie a Dustin Hoffman v roli jeho (dlouho zapíraného) bratra, autisty Raymonda, který si žije ve svém vlastním světě, tvoří na počátku dlouhé cesty Amerikou nesourodou dvojici. Zažijí spoustu vtipných i vážných okamžiků; společně se dokáží vyrovnat jak se svým protějškem, tak se společnou minulostí. Souhra autisty Hoffmana s bratrem Cruisem je jedinečná. Kamera Johna Seala nás provází celým příběhem na cestě a hudba Hanse Zimmera, tak to je v tomto případě kapitola sama o sobě. Zimmer dal hudbě svůj vlastní svět, stejně neznámý a neuchopitelný, takový ve kterém žije i Raymond. Moc se mi líbila scéna v casinu a také na dálnici, ale miluji i scénu prvního setkání. Finální rozloučení je velmi smutné, přesto má tenhle konec úžasnou atmosféru. Barry Levinson je velmi dobrý režisér a myslím, že toto je neopakovatelný vrchol jeho kariéry. U mě to nejlepší hodnocení. Čtyři Oscary za původní scénář, hlavního herce, režii a film. Rain Man je jedním z mých nejoblíbenějších filmů a navždy jím zůstane. ()

Mr.Pumpkin

To, co předvádí Dustin Hoffman v tomto filmu, je opravdu mimořádné a úžasné. I Tom Cruise podal, myslím, velice kvalitní herecký výkon. Moc pěkný snímek s velice povedeným scénářem. 90% ()

FilmFan24

Film, který svým nádherným příběhem a výbornými hereckými výkony Dustina Hoffmana a Toma Cruise, mě pokaždé dostane. A ta Zimmerova hudba... ()

Blackhand47

Filmů, které věrně zachycují psychické poruchy, na světě moc není. Buď si to většinou tvůrci spletou s něčím jiným nebo je to naopak zpracováno nedostatečně či úplně přestřeleně. Jde vidět, že si Hoffman dal při budování autistické postavy hodně záležet a bedlivě to sledoval. Sám znám člověka, který je na tom podobně, tak mohu s jistotou říct, že zpracování je opravdu autentické. Navíc je radost vidět Cruise v jiné roli, než jen jako akčního hrdinu, který pořád někam utíká. Škoda, že se od takovýchto filmů nakonec přesunul jen k jedné a téže roli, již hrané v každém filmu. Jinak nejlepší je rozhodně pasáž v kasínu, která po krapet depresivní cestě člověka opravdu pobaví. 85% ()

Colonist

Ačkoliv Toma Cruise nemám moc v lásce, s každou další minutou filmu jsem se s ním více a více sžíval, takže mi nakonec nevadil. Na Dustina Hoffmana ale ani náhodou neměl, ten si svého Oscara zasloužil. Výborný film. ()

kajas

Ze začátku jsem si myslela, že tu televizi vypnu. Ještě, že jsem to neudělala! Dustin Hoffman tak dokonale přiblížil život geniálního autisty, že nezbývá, než jenom zírat. Nenapadlo by mě, že se budu smát při počítání párátek! Konec mě upřímně rozplakal. Po druhém shlédnutí jsem nadšená ještě více. Mimochodem, měla jsem možnost vidět stejnojmennou divadelní adaptaci a je rovněž skvělá, film je ale lepší. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel