Reklama

Reklama

Tři chlapi na cestách

VOD (1)

Obsahy(1)

Obyvatelé Ouplavic se vydávají na dvoudenní zájezd, jehož součástí je nejen exkurze do západočeských zemědělských závodů a plzeňského pivovaru, ale také návštěva Karlových Varů. Mezi účastníky nechybějí ani děda Potůček a jeho syn, předseda místního družstva, který se právě nachází v osobní krizi. Je přesvědčen, že na vedoucí funkci už nestačí, a chce se jí vzdát. Napsal výpověď a předal ji k doručení synu Vendovi, který zůstává doma. Zatímco většina družstevníků se těší na neobvyklé zážitky, někteří se vydají na cestu s poněkud smíšenými pocity nebo zcela neodpočinkovými záměry. Například žárlivá paní Nedomová jede jen proto, aby dohlédla na manžela a zabránila jeho případným záletům. Energická Eliška Kacířová se chce v okolních družstvech co nejvíc přiučit, protože se chystá kandidovat na předsednictví. Nečekané starosti musí řešit i půvabná Renatka, kterou se snaží okouzlit výřečný řidič autobusu, zatímco ona se marně pokouší přimět k hovoru mlčenlivého Honzu. Ouplavičtí zažijí nejen spoustu veselých příhod, několik trapasů a nedorozumění, ale s pomocí moudrého dědy Potůčka vyřeší také několik sporů. Nedomová pochopí, jak hloupá byla její žárlivost, Renatka si to rázně vyřídí s řidičem i Honzou a otec Potůček má možnost srovnat si vše v hlavě. (TV Nova)

(více)

Recenze (90)

Ironfood 

všechny recenze uživatele

aneb Toulavá kamera dědy Potůčka. V podstatě jeden z mých nejoblíbenějších odpočinkových filmů. Primitivní děj o poznávacím zájezdu jézéďáků po krásách a technických vymoženostech naší vlasti tu vytvořil prostor pro spoustu vtipných epizodek v podání výborných herců. Velmi zábavné je třeba "soupeření" Schmitzera a Krampola o Konvalinkovou, nechybí tu můj oblíbenec Moučka, pilot Hrzán a v závěru se v roli akademika objeví také Vladimír Šmeral z Edelstadtu. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Je těžké přiznat si, že se ten film skutečně moc nepovedl. V době, kdy byl uváděn do kin, jsme si při něm ovšem hodně bavili a než jsem si ho po dlouhých desetiletích oživil, přečetl jsem si zdejší komentáře a domníval jsem se, že Vás všechny pěkně setřu... Nesetřu, ovšem jednu poznámku si neodpustím. Ten film byl dělán zajisté na politickou objednávku, protože měl být vzorovou ukázkou vědecko-technické revoluce zasahující do našeho zemědělství. Někdy v 60. letech byl vybrán ten nejchudší okres v republice, osídlený po válce vnitrozemci, a bylo direktivně rozhodnuto, že zde bude vybudován zemědělsko-průmyslový komplex, který bude naší výkladní skříní. A sedmdesátá léta byla skutečně pro naše zemědělství nejúspěšnější v celé historii, prakticky jsme se stali v základních surovinách soběstační. Bohužel, příkladů gigantů živočišné výroby z Tachovska nebylo následováno a až Slušovičtí na konci éry socialismu zase ukázali, jak by mělo naše zemědělství vypadat. - Film sám o sobě je dnes jen přehlídkou většinou dnes už zesnulých herců, kteří ale někdy dost tápali a film byl daleko horší než původní televizní seriál. Humor byl dost primitivní a dnes už se mu asi usmívá málokdo, scénář se O. Lipskému nepovedl, zřejmě si neuměl poradit s tím, co mu přišlo direktivně nařízeno... Tři body jsou trošku nostalgií po starých dobrých časech. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Pan Lipský natočil celou řadu skvostů, ale tohle je čistokrevné teplé normalizační lejno přímo z kravína. Snad se musel kvůli čemusi zalíbit soudrhům, těžko říci. Někoho napadlo, že když narve autobus tehdejšími seriálovými hvězdami a natočí agitku o rozvinutém socialistickém zemědělství, sem tam proloženou nějakou to bžundou, že to bude bžunda osvětová. Krom pár vtipných momentů tak zbyde halda propagandy kterak se mají jézeďáci v družstvech dobře, jaké mají pěkné nové kravíny a jaké si staví na vsi pěkné paneláky. Masakristické bylo to kochání při průletech práškovacím letadlem, obzvláště to brutální šedivé betonové silo ,,Bajkonur'' jak ,,vtipně'' podotkl Lipský, na dohled jakéhosi barokního zámku bylo tou skutečnou komunistickou pěstí na oko. Tohle byla ta doba, kdy mužové na radnici a Pláteníci na okresech rozhodovali o zbourání celých historických celků měst a městeček, to je ta doba kdy se meliorovalo, rušily mokřady, zatrubňovalo, aby širé lány něměly konce... Z toho bourání nám tu a tam na náměstích straší dnes dost šílená stavba svojí socialistickou architekturou rozeznatelná všem a ty mokřady, meze a remízky dnes zase draze a složitě obnovujeme... Fakt nechápu proč tohle muselo vzniknout a za co se pan Lipský musel takto soudruhům ,,zavděčit''. Dávám za jednu paruku, je to totiž dokonalé socialistické retro. * ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"To byl nešťastnej nápad s tou kamerou.. To sme mu neměli kupovat !!" ;) Jeden by vyplakal celý ne Potůčky, ale rovnou potoky slz, když vidí ty normalizační a agitační socialistické obludnosti, jaké čas od času vyzvracel i takový geniální mazák jako Oldřich Lipský.. Ani ne tak Koňská, jako spíš prasečí, opera, která páchne Dietlem na míle daleko.. Nejspíš od něj Lipský chytil nějakou tu tvůrčí Ouplavici.. ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Tak i mistr komedií Oldřich Lipský to má taky na svém triku - tendenční podbízivý film o tom jak se máme za socialismu krásně. jedniné co jej jakž takž drží na hladině snesitelnosti je jeho bratr Lubomír v roli střeštěného dětka. "Teď slepice snášejí na 86% svých možností protože mají rožnuto a tím pádem den dlouhý 16 hodin, ale zvýšíme to na 90%, protože jím necháme svítit světla 20 hodin denně, soudruzi ..." ()

Galerie (3)

Zajímavosti (5)

  • Filmování probíhalo v Jižních Čechách - Volyni, Českých Budějovicích, Klatovech, Prachaticích, Domažlicích, Tachově, Plzeňském Prazdroji a hradech Přimda, Velhartice a Rabí. (M.B)
  • Filmová vesnice Opuplavice je vesnice Čepřovice v jižních Čechách. (sator)
  • Lubomír Lipský (děda Potůček) byl ve skutečnosti pouze o necelé dva roky a půl starší než jeho seriálový syn Jan Skopeček (otec Potůček), který byl pouze o necelých sedm let starší než jeho seriálový syn Ladislav Trojan (syn Potůček). (JoranProvenzano)

Reklama

Reklama