Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

pirulka

Musím sa priznať, že dlho som si k "Moulin Rouge" hľadala cestu, no som rada, že som ju nakoniec našla :) Vo všeobecnosti mám rada "inakosť" a tento film rozhodne vyčnieva. Fascinujúce prostredie, do ktorého je dej zasadený- pestré kostýmy, okázalosť, hudba, tanec, spev- toho bolo na mňa niekedy veľa, lebo nie som vyslovene zástanca muzikálov, no skladby boli nádherné, herci skvelí a táto tragikomédia si ma získala. Bolo vidno, že si na nej mnohí dali veľmi záležať. P.S. oceňujem veľa úsmevných momentov, ktoré ma dostali :) ()

Likan7 odpad!

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Několikrát se mi stalo, že bych byl úplně proti proudu ostatních hodnotících, ale v případně Moulin Rouge to je ještě větší rozkol než u Kmotra, u kterého jsem si myslel, že už nic nebude tak protichůdné. Nicole Kidman je nádherná, o tom nemůžu pochybovat, jenže je to jediný na co se dalo koukat. Tady opravdu nevím co hodnotit kladně. Styl je šílený, začátek tak strašně přepálený kýč, že jsem nejspíš už tehdy o film ztratil veškerý zájem a známé melodie nejznámějších písniček mi tedy dobrý film neudělaly. Vizuálně možná vypiplaná podívaná, která má v sobě mnohem víc, než jsem objevil, ale obsahově naprosto prázdný nic, který už nikdy v životě neuvidím, i když bych možná měl a pokusil se najít ve filmu tu jedinečnost. Ale podruhé to už opakovat nehodlám. ()

Hashirama

Klasická shakespearovská óda v blyštivém rozverném podání plném barev, kinetiky, vášně a divočiny. Tradiční zápletka je zapuštěná do výtvarné a technické opulence na hranici kýče, s frenetickým tempem a přetékající svobodomyslností. Pro mnoho lidí zákonitě “too much to handle”, ale takové jsou všechny odvážné a jedinečné filmy. Divadelní scéna je náhle plná života, jen má v sobě ten pravý filmový oheň. Výjimečná perla. 9/10 ()

Chamyl

Kýč, který předčil umění! Naprosto jednoduchý příběh o lásce a jejích překážkách se díky formě zvedá z prachu průměrnosti do nejvyšších výšin filmového zážitku. Jedinečně poskládaná hudba od nejrůznějších autorů i žánrů, extravagantní kulisy a božská Nicole s neméně skvělým Ewanem. Možná si na ten styl budete muset chvíli zvyknout, ale jak vás to vcucne, tak už z té parádní jízdy nebudete chtít vystoupit. Díky Bazi, je dobře, že sis s Moulin Rouge dal tak na čas. ()

Bo

Film o ľudskej dráme, ktorý neberie vážne sám seba. Obrovská, farebná, nechutná, fascinujúca, bláznivá, romantická absurdnosť s nezabudnuteľnými hudobnými číslami. ()

aik

Přidávám se, na muzikály zrovna moc vysazený nejsem, ale tenhle je rozhodně pro mě na prvním místě. Dokonalý, atmosférický a nápaditý zevnějšek mixnutý skvělými herci s perfektní vzájemnou chemií..... skvost......Je asi půl hodiny po konci a stále civím jak vyoraná myš. ()

SharpChick

Dechberoucí a dokonalé. Opravdu úžasná lovestory s nádhernými pisničkami, perfektně zvoleným obsazením a neopakovatelnými hereckými výkony. Celým filmem prostupuje věta: "Show must go on" a podle toho to taky potom vypadá - vizuální pastva pro oči, úchvatný hudební zážitek pro uši a ke všemu ani jeden chybný záběr, který by tempo filmu zbrzdil nebo jakkoli zpochybnil jeho preciznost... 94% ()

Prďoch

Výborné herecké obsazení......Zajímavá, nádherná hudba.......GENIÁLNÍ PŘÍBĚH.........vynikající dialogy......Teď už snad vím jak vypadá láska......Mohl bych tomuhle filmu dát prostě 5 a nijak to neokomentovat, ale to bych nebyl já, neboť když je nějaká 5 tak silná - tak by její neokomentování bylo přímo zločinem!!!........................jedním slovem NÁDHERA.....(jo a to tango mě dostalo) ()

FvP

Nejděsivější divadelní zákulisí, báječná muzika a Nicole Kidman s červeným nosem.. how wonderful life is. ()

Taffey

Dá-li někdo 5 hvězdiček jen proto, že ve filmu slyší své oblíbené HITY, je to velice povrchní hodnocení. Mám-li si zařádit u Smells Like Teen Spirit nebo Children of the Revolution od TREX, musím si je pustit přes svou kvalitní Audio aparaturu v originále doma a chovat se u toho stejně, jako ve svých nejlepších dobách Joe Cocker. Ale sedět u těchto skvostů v kině bez pohybu, no promiňte, to je opravdu nechutné. Je to KJB. Kýč jak bič. ()

Bounded

Velké překvapení, strhující šou. Ani poměrně dlouhá stopáž vás nenechá usnout. Ewan McGregor i Nicole Kidman mají oba velmi dobrý hlas, otázkou je jak jim pomohl počítač. Není celkem co vytknout, akorát mě napadlo, že ještě více slizkého padoucha mohl zahrát Gary Oldman. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Satine (Nicole Kidman) ... Ač muzikály moc nemusím, tenhle mě pohltil a emocionálně doslova odrovnal. Mimořádně zdařilá romance ve fantastickém vizuálním hávu, který je ve své zdánlivé chaotičnosti a nepřehlednosti dokonalý. Režisérsky tedy na jedničku a herecky ještě o mnoho výš. Nicole Kidman nikde nebyla krásnější a Ewan McGregor doslova září. Když se pak oba dají do zpěvu, je to kouzelná podívaná. Muzika vůbec je obrovskou předností filmu, protože předělávky starých fláků prostě z hlavy nedostanete a broukat si je budete pořád dokola a znova. Nevím, co víc dodat, snad jen, že vidět tuhle romantiku všech romantik, při které by žádné oko nemělo zůstat suché, je povinnost pro každého, kdo má filmy jako takové alespoň trochu rád. Po shlédnutí Moulin Rouge je bude mít ještě raději... ()

První polovina na 9/10, druhá na 5/10. Skoda, zdá se mi že moulin rouge ztrácí v druhé půlce těžce dech. Ano, má to být romantické, ale imho by to šlo udělat mnohem líp. Plusem je velice dynamická kamera (a to já si tohodle zas tak moc nevšímám, a famozní Nikol Cidmam). Celkově 7/10. ()

PaRi

Nejlepší film všech dob, jak zde mnohokrát zaznělo? Buďto ti, co jej takto hodnotí, moc filmů neviděli a nebo mají nízký práh rozlišení! Tohle pro mě není žádný film, ale eskapáda počítačových triků, bez kterých by vůbec nemohl vypadat tak, jak vypadá. Dávám přednost čistému filmovému řemeslu a čím dál tím více mě znechucuje pronikání počítačových triků a animací do filmu. Před touto érou filmové triky sloužily k tomu, aby se vše co nejvíce přiblížilo realitě, dnes mám pocit, že tvůrci dělají vše proto, aby filmový příběh vypadal co nejméně reálný, přestože tu realitu předstírá. Osobně neshledávám nic poetického v námětu, který se tváří kostýmy a kulisami, že je v Paříži v době Art nouveau a cpe do toho moderní současnou hudbu. Těmto surrealistickým kouskům jsem jaksi nedorostl a už asi ani nedorostu a dorůst nechci. Často tu také zaznělo srovnání s filmem Chicago, a to tak, že je slabým odvarem Moulin Rouge. Já si myslím právě opak, a to z důvodů, že v Chicagu vidím více poctivé filmařiny a ne samoúčelných PC animací a triků. Zřejmě se v tomto názoru shoduji i s filmovou Akademií, která film Chicago ocenila značně výše než Moulin Rouge. Několikrát tu také zazněl názor, že film balancuje na hraně kýče. Já si myslím, že tu hranu směrem ke kýči překročil a nezakryje to ani tou snahou o pitoresknost a jakoby nadsázku a snad i místy předstíranou parodii žánru. Dvě hvězdičky dávám za tu pracnost a dřinu, kterou tenhle mumraj stál. ()

RajCZitko

Nejlepší muzikál co jsem kdy viděl. Sice to na mě působilo hodně kýčovitě asi díky klasickému příběhu, ale moderní hudba tomu pak dodala šmrnc a velice jsem se bavil. Opravdu nejlepší muzikál za poslední dobu. ()

web-dat odpad!

S prominutím, ale hloupější a naivnější film, jsem asi opravdu neviděl. Poslední muzikál který jsem viděl byla Mamma mia, která se s hodnocením nedostala na úroveň tohoto filmu, ale po shlédnutí obou jednoznačně tvrdím, že tohle je odpad. a Mamma mia je dokonalost.. Bídných 10% za odporné kulisy. ()

Kiki-Jiki

Kýč nebo skvost? Pro mě jednoznačně kýč. A né jen tak ledajaký. Pomocí Moulin Rouge by bylo možné kýč definovat (BTW, počet výskytů řetězce "kýč" v komentářích je k 11. 3. 2010 roven 159). Nemůžu říct, že by se na to nedalo koukat. Ale prožívat? Nechat se vtáhnout do děje? To rozhodně ne! Možná za to mohlo přehnané hýření barvami, možná písničky, které se tam podle mě vůbec nehodily a odváděly mě o nějakých 100 let dopředu, možná celková nabubřelost a snaha o spektakulární spektákl. A věřte mi nebo ne, ten konec mě ani trochu nedojal. Uznávám kvalitní choreografii a zajímavou kameru, ale během celého filmu se nedostavily v podstatě žádné emoce, takže lepší hodnocení dát prostě nemůžu. ()

danielK

Spousta barev, pitvoření Nicole Kidman, spousta světel, slonů, liliputánů převlečených za jeptišky, bláznivých kostýmů, zelená Kylie Minogue - tento film je diamant. S lehkostí střídá komediální prvky, mrazivou atmosféru, čirou romantiku - krásně balancuje na pomezí. Ano, je to kýč, ale vybroušený jako diamant. HODNOTÍM 5/5 (TOP) ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)