Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Exix odpad!

Obrovské zklamaní buhužel nejsem příznivcem tohoto stylu.Kamera furt poletuje, naprosto chaotické.Odpad Nedokazal jsem se na to divat až dokonce. ()

jafuska

zkusila jsem tento film a nějak me nenadchnul, ty písničky ještě ušly, ale na můj vkus to bylo hodně dlouhý, nerozumím tak vysokému hodnocení, ale každýmu se líbí něco jiného, příště bych se už na to nepodívala, aspon vím po příště ()

Pharlap

Muzikal,ktery splnuje vse,co od DOBREHO muzikalu chtit muzete. Nadseni, obdiv, pevecke vykony, romanci, tragedii, napeti, podiv, divokost, skvělé i po obrazovéí stránce.. Baz Luhrman toto dílko zvládnul nad výsost skvěle. Neskutečně mne bavily hudební kreace celkem klasických písniček..ať již Nirvana,ale ji milostný duet na střeše "Slona".. :-) ()

Nakhla

Něco tak úúúžasně barevného, kýčovitého, veselého a zároveň dojímavého jsem ještě neviděla. Tady vůbec nejde o vybroušený a překvapivý děj, Moulin Rouge vás strhne něčím úplně jiným. Písničkami, které už z hlavy nevyženete, choreografií a nádhernými kostýmy, úžasným výkonem všech herců,..... THE GREATEST THING YOU´LL EVER LEARN IS JUST TO LOVE AND BE LOVED IN RETURN..... ()

Havala

Dobře zpracovaný a určitě perfektně natočený muzikál, ovšem mě to prostě nechytlo, bude to asi tím že mi vadí tolik zpěvu v jednom filmu :-D. ()

Grondal

Po prvých desiatich minútach som bol doslova zhnusený, vedel som, že nechcem z tohto filmu vidieť ani okamih navyše, napáliť mu tu Odpad a ísť s čistým svedomím robiť niečo iné, ale potom sa začalo spievať a ostal som očarený. Z filmu s neuveriteľne šialenou náplňou doplnenou ohavnou štylizáciou sa vykľulo niečo nádherné, ako keď sa motýľ vyliahne z larvy, a pohladilo mi to dušu. Musím uznať, že v scénach kde sa nespievalo sa mi z času na čas vracali pocity zo začiatku filmu, ale spievané pasáže ich proste rozdupali a ostal z nich len prach na nohách tohto vynikajúceho filmu. Piesne boli geniálne rovnako ako hlavná herecká dvojica ktorej som veril každé jedno slovo, každý úsmev a každú slzu. Nebyť toho úvodu, plné hodnotenie by bola jasná voľba. ()

boombang

Poněkud tematicky i barevně přeplácaná postmoderna a především ultrakýč, který nelze dokoukat bez aspirinu... ovšem soundtrack i Nicol jsou boží. ()

Brka

Milujem tento film od momentu ako som si ho prvý krát pustila. Je to pre mňa absolútna dokonalosť, jednoduchý príbeh je zahalený do oslepujúceho odevu. Moulin Rouge ma dokáže emocionálne zničiť vždy keď si to znova pustí a nie je podstatné, že som to videla už asi päťdesiat krát, pretože vždy je to ako po prvý raz. ()

Le artist nova

Je velice těžké hodnotit muzikál. Jako bych prožil jednu bláznivou pohádku, kde v hlavní roli stanula láska. Příběhem, který by se dal shrnout do pár vět nás provází vynikající herecké výkony Nicole a Ewana. Za pochvalu také stojí skvělá kamera a střih. Člověk, který si žádá něco bláznivého a nebojí se nekonečných árií pěného slova, zajisté nabude uspokojí v podobě tohoto filmu. ()

Califf

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. První půlhodina je naprosto geniální, i když chápu, že někomu může navodit bolení hlavy, ale mě se to nestalo a jen jsem nechápavě žasl nad zběsilým střihem a dalšími složkami filmu, které mě naprosto odrovnaly. Po naprostým šíleným (v dobrým slova smyslu) začátku se příběh pomalu vykresluje a vzniká mezi hlavní dvojicí strhující lovestory, která nezná hranic. Možná životní výkon Ewana McGregora, kterému zdatně sekunduje nádherná Nicol Kidman, vynikající Bazova režie, který hned třetím filmem dosáhl svého vrcholu, který jen, tak nepřekoná. A k tomu nadpozemská hudba a výborný výběr love písniček, zkrátka Moulin Rouge je výjimečné dílo, při kterém žasnu každým dalším zhlédnutím, a to jich ještě bude. ()

Sagisia

Místy překrásnej kýč, místy nevkusnej kýč. Moje hranice vkusu ale byly evidentně vybombardovány a já filmu nakonec podlehla. A nemůžu si odpustit separé hodnocení: El Tango De Roxanne ***** a Your Song *****. ()

voldemorf

Je vůbec možné, aby byl kýč vkusný? Tento film mě přesvědčil, že rozhodně ano. Dokáže mi vyvolat šílený úsměv na tváři i vehnat slzy do očí, hudební stránka mi sedí, choreografie u Tango de Roxanne mě nikdy nepřestane fascinovat. ()

Petule3

Film je opravdu jeden velký kýč, ale musím říct, že na kvalitě mu to neubírá. Výborná Nicole po boku Ewana září a zápletka filmu je lákavá. Muzikál je jeden z mých oblíbených žánrů, takže jsem spokojená. ()

korect

Nechápu to. Je to pravda originální, oba aktéři zpívají nádherně, pěkná choreografie, ale ten příběh a hlavně ta kankánová šlehačka, do které je film ponořen, mě přesvědčili o tom, že všeho moc škodí, a ačkoli ona kýčovitost byla jistě jasným záměrem, tak na mě zapůsobila negativně a dojem z výše uvedených předností filmu mi zkazila, což je mi líto. Navíc co se příběhu týče, tak o žádnou převratnou novinku nejde... EDIT 2019: Po šesti letech jsem se rozhodl film shlédnout znovu a divák musí být patrně více tknutý životem, aby dokázal film uchopit. Tentokrát jsem byl naprosto unešený a místo původních tří nyní dávám plných pět hvězd. Kankánová šlehačka nevadí, protože je umazaná od bláta, potu, krve a pudru. Jestliže mi kdysi přišlo úvodní téma lásky příliš laciné a kýčovité, nyní mi přijde skutečné a opravdové. A navíc snad konečně alespoň částečně chápu, proč je tento film tak skvělý. V roce 2025 se chci podívat znovu. ()

J*A*M*B*O

Samotné muzikály ma neako neberú ale kedže bol Mulin Rogue poprepájaný dalo sa to zniesť. Trochu šialený príbeh a šialené tancovanie, to ma neako nezobralo ale samotný film má neaký potenciál. Každopádne dávam 7/10 bodov. ()

Ivi.Stewie

Na konci som strašne plakala, Ewanov spev bol božský, a Nicol bola prekrásna. Teším sa kedy si to pozriem znova :) Ewan McGregor si u mňa len potvrdil pozíciu najoblúbenejšieho herca zo všetkých. ()

A_san

Nemám ráda muzikály. Proto se na ně raději ani nekouám, ale u tohoto filmu jsem ráda, že jsem udělala výjimku. Soundtrack je vybraný (až snad na jednu, max dvě písničky) skvěle, je to svižné, vtipné a udržuje to vaši pozornost. Překvapil mě velice přijemně Ewan a jeho božský hlas. ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)