Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

leÉrable

Barvy! Hudba! Tanec! Co na tom, že to vše jsme již viděli a slyšeli nesčetněkrát, k této popkulturní směsici to patří, stejně, stejně jako kýč, tragika, komendie, či Vévodův pištivý hlásek. ()

stiewe

Nenapadlo by mě, že Moulin Rouge je tak veselým místem, jenž je naplněn erotikou, mocí, tancem, hudbou a spoustou dalších prostředků lásky. Ewan a Nicole vytvořili opravdu dokonalý pár, který si musíte zamilovat. A jako třešnička na dortu podmanivá atmosféra Paříže. I když se chvílemi jedná až o slušný kýč tak Moulin Rouge stojí za vidění a slyšení. ()

Rodin

Brutus. Nesnáší muzikály, s výjimkou Šumaře na střeše, ovšem toto pokládám za opravdový klenot. Muzika skvostná, výprava a výtvarné zpracování ojedinělé. 95%. ()

rottik-cb

Když se mě někdo zeptá na nejoblíbenější film, odpovídám: „Moulin Rouge.“ Určit nejoblíbenější film je o dost jednodušší než nejlepší (nejkvalitnější) film, prostě zvolíte ten, který je vašemu srdci nejbližší :) Důvodů je spoustu, vypíšu jen ty hlavní. Celková atmosféra filmu- kabaret, Paříž. Neuvěřitelné herecké výkony jak v hlavních rolích (Nicole, Ewan), tak vedlejších (Richard Roxburgh v roli záporáka no. 1, nebo Jim Broadbent coby majitel kabaretu). Chytlavé, moderní písničky (soundtrack z Moulin Rouge je jeden z mála, které umím úplně nazpaměť). Vynikající, takřka perfektní režie plná nápadů a stejně dobrá kamera. A ten konec… Někdo říká, že Moulin Rouge je lovestory na hranici kýče. Podle mě je hodně za touto hranicí. A co má být? Někdo říká, že je smutný. Možná, ale určitě je nádherný. Jj, musím se na něj co nejdřív podívat znovu :) ()

AweDuckling

Muzikály moc v oblibě nemám; tedy až na pár výjimek - a tohle je jedna z nich. Tehle má opravdu něco do sebe. Krásná Nicole Kidman v hlavní roli ( v tomhle filmu jí to obzvlášť sluší), nádherné kostýmy a především skvělá hudba - už jen samotné "El Tango De Roxanne" si zaslouží tolik hvězd. Kýčovitost kabaretu, bohémský život, neopakovatelná atmosféra, emotivní ukončení. Téma zakázané lásky tentokrát v trochu troufalejším, drzejším a barevnějším provedení. ()

Fafyna

Vypadá to, že jsem skoro jediná, koho tenhle muzikál nenadchl. Připadal mi kýčovitý a nevkusný. Afektovaný. A hudba byla prostě děsná. Bohužel. Jen Ewan byl jako perla uprostřed bahna. ()

Califf

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. První půlhodina je naprosto geniální, i když chápu, že někomu může navodit bolení hlavy, ale mě se to nestalo a jen jsem nechápavě žasl nad zběsilým střihem a dalšími složkami filmu, které mě naprosto odrovnaly. Po naprostým šíleným (v dobrým slova smyslu) začátku se příběh pomalu vykresluje a vzniká mezi hlavní dvojicí strhující lovestory, která nezná hranic. Možná životní výkon Ewana McGregora, kterému zdatně sekunduje nádherná Nicol Kidman, vynikající Bazova režie, který hned třetím filmem dosáhl svého vrcholu, který jen, tak nepřekoná. A k tomu nadpozemská hudba a výborný výběr love písniček, zkrátka Moulin Rouge je výjimečné dílo, při kterém žasnu každým dalším zhlédnutím, a to jich ještě bude. ()

Sollozzo

Pytel plný barev a světel, výborných hereckých a pěvěckých výkonů (vážně umí Ewan takhle zpívat?) a zajímavých úprav klasických i populárních hitů. Zkrátka jeden z nejlepších muzikálů na světě..."there was a boy..."(úprava písně Nature Boy od Davida Bowieho) - tu melodii s Bowieho magickým hlasem už nikdy nedostanu z hlavy. 85%. ()

ilovebritain

Už pěkně dlouho jsem napjatě očekávala, až někdo natočí muzikál, který bych mohla s čistým štítem označit za kvalitní a přitom kouzelný film. No konečně. Pochybuji, že na světě existuje mnoho více kýčovitých snímků než právě ML. To ale ani zdaleka neznamená kritiku. Spíš se dá říci, že je to tak kýčovité, až si to člověk musí zamilovat. Několik scén tam považuji dokonce za geniální. Po dlouhé době jsem dokonce spatřila zázrak herců, kteří dokonce umí i zpívat, což myslím vážně. Neodpustím si poznámku ohledně poslední scény s Ewanem, kde jsem asi poprvé slyšela skutečný smutek místo elegantní kamufláže. Pěkný. ()

MattSkala

Nejlepší muzikál. Velmi působivé romantické drama se skvělou výpravou a úžasnými hereckými i pěveckými výkony Nicole Kidman a Ewan McGregora. Vyšperkovaný audiovizuální skvost. ()

Snathoras

Písničky byly přímo perfektní! Opravdu nebyla tam žádná, která se mi nelíbila...film byl natočený velmi originálně a prostě nemám mu co vytknout...Nicole se mi nikdy moc nelíbila, ale tady byla velmi sexy :) příjemné překvapení pro mě. ()

jelimanek

Nejlepší, nejúžasnější, nejromantičtější, nejkrutější a zároveň nejkýčovitější věc, jakou jsem kdy viděla. Tenhle film nejde nemít rád, je to fakt mistrovský kousek. ()

Falco.araea

Ne, že by to bylo vyloženě špatný, to ne. Ale u romantického filmu se obvykle přihlouple usměju, řeknu si "hm, americký" a začnu se těšit na svého přítele (pokud se na to ovšem nedíváme spolu, to si říkám, jak je skvělej). U Moulin Rouge se to stalo taky, ale o filmech většinou přemýšlím, než usnu a to se mi u tohohle nestalo. Prostě naprosto tuctovej a neskutečně kýčovitej romanťák, kterej si bohužel hraje na něco víc. ()

speedy7929

"To najkrajšie čo môžeš mať je lásku dať a láskou byť milovaný".. Muzikál plný známych piesni, od Final Coutdown po Can-Can. Príbeh celkom dobrý, ale línia filmu bola dosť čitateľná. Herecké obsadenie si v hlavnej roli splnila Nicole Kidman, ktorá zahrala "vášnivú devu" veľmi ale veľmi presvedčujúco. Celkovo príjemný muzikál. ()

departed

Tady vycházel střih snad na každou sekundu, a možná právě díky tomu v kombinaci s přebarvičkovaným vizuálem, dobrým ozvučením, chytlavými skladbami a sympatickou ústřední dvojicí je z toho tak skvělý, svižný a živý muzikál. A to jak na muzikály moc nejsem, tak tenhle mě mile překvapil. Jen škoda ztráty tempa ke konci na úkor romantického, leč smutného, zakončení příběhu. ()

papadoce

Perfektne vygradované, keď sa z úplného dna ( prvých 20 minút je úplne na piču - strih, hudba, všetko) dostaneme k muzikálu ako sa patrí. ()

AddieWilimes

Za hranici kýče a ještě dál. A ono to funguje! So exciting, so delightning. Málokdy se povede předělat originály písní tak, aby nedošlo k jejich totálnímu zprznění, Elephant Love Medley má v sobě však tolik, co žádná z písní zvlášť (a moc dobře si uvědomuji, o jaké hudební poklady se jedná). Ten zpívaný dialog tak nemá jediný kaz. Člověk ho poslouchá se zatajeným dechem , přičemž očima těká z Nicole na Ewana a z Ewana na Nicole. Jako sólisté ti dva zazáří v One Day I'll Fly Away či Your Song, posléze opět spojí síly v Come What May. Ještě mi tedy zbývá zmínit to úchvatné tango... A jen tak mimochodem, nevěřím mužům, se kterými ten příběh nepohnul. Naštěstí žádného takového "šutráka" neznám. ()

TaNya_

Muzikál o lásce, no není to kýč? I kdyby byl, stejně bych byla nadšená. Nechápu, že jsem se k tomuhle pokladu dostala dost pozdě. To že zbožňuju muzikály asi mluví za vše. Mám i oblíbenější, ale ráda se teď taky k tomuto občas vracím. ()

crap

Miluju, miluju, miluju tento film! Poprvé jsem ho viděla jako dítě v letadle, když se u nás v Česku premiéra teprve chystala. Tak silně romantický příběh jsem do té doby asi ještě neviděla (nebo jsem zrovna byla ve věku, kdy jsem zamilovanost začala vnímat intenzivněji). Hudba, zpěv, verše, Paříž na počátku 20.století, světla a barvy nočního života, kankán, kurtizány, naivní umělci, pouliční umělci, divadlo, ulice Montmartre, chudoba vs. bohatství, nemoci, vášeň, intriky, oddanost, a mohla bych takhle pokračovat ještě mnohem dál.. to vše tu je a nedává divákům ani chvíli na to odvrátit oči. Je to prostě jedna velká nádhera! (a to muzikály mezi můj oblíbený žánr zdaleka nepatří) ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)