Přepychový hotel, na který byl přestavěný někdejší zámek, zeje prázdnotou. Ani podnikavé nápady pana vedoucího, muže se značně temnou minulostí, kýžený zájem hostů nevyvolají, takže tvůrci mají dost času na to, aby se věnovali primitivní zápletce kolem záměny velkých kufr. Jen jeden z nich však skrývá cenný lup... Zábava je to notně nezábavná, protože vychází z chatrné dějové konstrukce (volné pokračování filmu "Nahá pastýřka"). (oficiální text distributora)

Ironfood

Komedie, která je sice hodně ztřeštěná, ale bohužel po většinu času ne až tak moc vtipná. Nejvíc asi pobavil první záběr na kapelu kostlivců, za zmínku stojí taky skvělá Slávka Budínová, která ale nedostala mnoho prostoru. ()

vitekpe

"Tolik pitomcu pohromade jsem dlouho nevidela..." prohlasuje Libuse Havelkova, vrhajic sekery... Zabavna detektivni feerie s plejadou tehdejsich hereckych spicek. Osobne mi nejvetsi radost udelala moje oblibena, puvabna Jaroslava O. Smida vybornej! ()

Vesecký

Roztomilá crazy parodie na kriminální sérii s delikventem Pacínkem za čytři hvězdičky ode mne. Docela svěží a dobře vymyšlený děj s plejádou výborných herců, kteří se tu skutečně vyřádili. Mladičká Jarka Obermaierová v roli protřelé naivky, která tu naivku hraje až do konce, kdy kriminalisté konečně dopadnou zločince - který se jim stačí ještě navíc sám zabít řemdihem. Krásné vstávání mistra Nedbala z rakve či Řanda, který se zavře do železné panny... Vše zarámováno do kreseb Neprakty. Nu, a pak Václav Lohniský v předobraze doktora Chocholouška. Jen k ostatním komentářům - v tomto filmu nelze vidět detektivku. ()

HH

Hodně potrhlá komedie, ale zmenšující se orchestr (i s přepisováním na plakátech) je skvělý nápad ()

MickeyStuma

Ztřeštěný příběh kolem výměny kufru. Jeden zmatek střídá druhý a do toho všeho pan Pacínek se svým šarmem a noblesou. Stará dobrá česká komedie, jakých je v české kinematografii spousty. Nikdy nic však takhle skromně nepobavilo. Tahle éra je již bohužel nenávratně pryč, neboť nejsou nejen tvůrci, ale i herci, kteří by to takhle dokázali zahrát. A tak díky alespoň za archiv. ()

Taškář

Velice nedotažené, až film 4 vraždy stačí drahoušku, to poopravil. Škoda, že Pacínka hrál Šmída, to byl krok vedle. ()

Schlierkamp

Československý komediální krimifilm, jenž volně navazuje na úspěšnou Nahou pastýřku, avšak kvalit svého předchůdce zdaleka nedosahuje. V hlavní roli vedoucího hotelu, jenž je přestavěn z původního zámku a v němž se nachází jako lákadlo na hosty středověká mučírna a hladomorna, se představí opět pan Pacínek v podání B. Šmídy. Jeho podivné herectví, plné české krasomluvy, avšak výrazově prázdné, mě příliš nezaujalo, stejně jako mizerný scénář s nevtipným dějem. V Pacínkově hotelu se ukryje šestice zlodějů, jež ukradli v bance 2 miliony a maskují se s penězi ukrytými v kufru jako umělecké hudební těleso. Dochází k očekávané záměně zavazadel a postupným bizarním úmrtím jednotlivých členů zločineckého gangu, což do jisté míry připomíná diametrálně úspěšnější Lipského Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Členy zlodějské bandy tvořili Z. Dítě coby jejich šéf, J. Obermaierová představující zpěvačku, účelově koketující s Pacínkem, L. Kostelka nešťastně zabitý padajícím víkem rakve, F. Peterka, P. Landovský a Č. Řanda, nemoudře ukrytý v Železné panně. Kromě těchto herců se v menší roli profesora ukázal M. Nedbal a v rolích takřka okrajových kriminalistů J. Skopeček a Z. Řehoř spolu s kapitánem Trondou v podání V. Menšíka, jehož výkon mě také zklamal. Machův film patří rozhodně k podprůměrným snímkům, postavení filmu na postavě úslužného, ale nezajímavého Pacínka se ukázalo jako holý nerozum, kriminální zápletka se v podstatě nekonala a o komediální složce bych snad ani nehovořil. ()

DadysGirl

Tohle je podle mne parodie na detektivky nebo to tak lespoň vnímám... Směju se pravidelně od začátku do konce... je to rozkošný... ()

karlee

Scénář nemá hlavu ani patu. I pro mé hodnocení platí, že Pacínek / Šmída povyšuje tento film o jednu hvězdičku výše. ()

IvonaK

Ti kostlivci vypadali dosti komicky. 😂 Ale je třeba pochopit že tenkrát nebyly žádné počítačové efekty. ()

Pitryx

Velká škoda, že se komediální fraška po půlhodině zvrtla v detektivku. Ti dva neměli být mrtví, jen omdlít, a ve frašce pokračovat. Do tohoto okamžiku to bylo o hodně lepší, než první film. Pak je to také dobré, ale mně prostě komedie, kde jsou mrtví, nějak moc nelezou. Je také fakt, že jsem byl v ději občas dezorientován, ale přesto jsem se dobře bavil. Filmu se dá leccos vytknout, to ano, ale taky se mu musí přiznat hodně legrace. ***/A PŮL ()

Romadoor

Velká škoda špatné zápletky a scénáře. Kulisy, pan Pacínek a hromada skvělých herců pohromadě měla určitě navíc. Nicméně Pacínkovi epitafy a průběžná úprava plakátu od sextetu Skelet po sólový koncert mistra Gajdoše, stojí za to. ()

p.a.douch

Pěkné, velmi pěkné. Kdykoli mám příležitost nenechám si toto dílko ujít. Je pravda, že už je poněkud méně krimi a o hodně více komedie než "Nahá pastýřka", ale to filmu u mě neuškodilo. Bohumil Šmída je velmi dobrý a zbytek obsazení se nedá zahanbit. Při každé repríze spokojen. 80 %. ()

mire.k

Na svou dobu špičková parodie. Pan Pacínek je neodolatelný. Co by za to dali současní filmaři, mít takové nápady. Ať to shlédnu pokolikáté stále odhaluji další nuance. Je tam hlášek na 5 dnešních filmů. Škoda že dnešní mládež nemůže spoustu narážek pochopit. Podobný osud má i o něco slabší "Přehlídce velím já." Pro mě kultovní komedie. Jemný humor od nadsázky, ironie po satiru. Škoda, že takových filmů není víc. ()

Johgas

Jednoduchá, téměř divadelní zápletka. Plejáda skvělých českých herců. Ale nějak to nefungovalo. Nedokážu říct proč. Rozhodně neurazí, na deštivé odpoledne určitě dobré. Leč hlubších stop to ve mně nezanechalo. ()