Popstar: Vše pro slávu

• USA Popstar: Never Stop Never Stopping (více)
Hudební / Komedie
USA, 2016, 87 min (Alternativní 83 min)

Conner4Real (Andy Samberg), někdejší člen chlapecké kapely Style Boyz a nyní úspěšný sólový umělec, si chce upevnit své místo na vrcholu hudebního průmyslu. Když se však z jeho posledního alba stane propadák, je rapper nucen vyrazit na výstřední turné plné pobuřujících triků a propagačních kousků v zoufalé snaze obnovit svou upadající image. Vzhledem k tomu, že prodeje stále klesají, turné se neuvěřitelným způsobem zvrtne a jen urychlí Connerův rychlý pád do hudebního zapomnění. Poté, co je turné nakonec zrušeno, původní členové Style Boyz Owen (Jorma Taccone) a Lawrence (Akiva Schaffer) navrhnou, že se znovu dají dohromady, aby zachránili zbytky kariéry svého přítele. (HBO Europe)

Lama.Lama

Pro milovníky The Lonely Islandu naprosto dokonalé. Jejich potrhlý humor, ale v kombinaci s poměrně výstižnými neřestmi dnešních celebrit - zaručená zábava :-) ()

kareen

Začátek byl takový nemastný neslaný, skoro jako by tvůrci vyplýtvali všechnu svou kreativitu na předchozím 7 Days in Hell, ale pak se to docela rozjelo. Nejvíc mě pobavila ta chytlavá hudební čísla s přiblblými texty, nebo třeba scéna s žádostí o ruku, to nemělo chybu. A hlavně se tam odvíjel moc příjemný a vtipný příběh o slávě versus přátelství (samozřejmě plný žánrových klišé, ale to byl protentokrát záměr). Film je nacpaný k prasknutí slavnými hudebními i jinými hvězdami, z nichž mě účast některých z nich docela udivuje, protože dost zapadají do obrazu toho, co tu Samberg a spol vlastně parodují. K tomu mám tři teorie. Za a) disponují překvapivým nadhledem a smyslem pro humor, za b) tomu se říká hledět do zrcadla a nevidět se, nebo za c) je jim to jedno, hlavně když jsou vidět na plátně či v televizi. Za to poslední bych se obzvlášť přimlouvala. ()

kaylin

Strašně rád bych tomuhle snímku chtěl dát víc než těch 60 %, ale ten příběh je tak neskutečně ohraný a hlavní dějová linie bez nějakého neočekávaného zvratu, že prostě nemůžu jinak. Musí se ale filmu nechat, že i tak je zábavný a postavy a jejich vystoupení, nemluvě o skutečných muzikantech, prostě zabaví. ()

slunicko2

Rádobyvtipný mockument. 1)  Parodie na cokoli rostou ve filmových studiích jako houby po dešti. Je daleko snazší si z něčeho utahovat, než něco nového nebo alespoň nově předvést. Pokud vidím vtipné záseky do usedlé či usedle prázdné tvorby, pak mi nevadí a naopak se u nich občas i lehce pobavím. To ovšem není případ Popstar. Znalci chlapeckých boybandů a amerického hudebního mainstreamu si možná učůrávají blahem. Jak výstižně a trefně, och Bože, jak to jen dokázali... Smůla (bezpochyby moje) je, že takovým znalcem nejsem. Na chlapeckých skupinách mě zajímají právě jen ti chlapci, povětšinou pěkného těla i kukuče, jejich taneční vystoupení a více či méně sexuálně vyzývavé chování na scéně. Méně pak už jejich písničky, které až na pár chytlavých songů, bezpochyby vytvořených pomocí automatů Ministerstva pravdy k uspokojení širokých mas prolétů, nestojí za poslech. No a vůbec už mě nezajímají osobní osudy protagonistů, pokud nejde o vyjímky definované výše._____ 2)  A tak ani toto dílko si v mých očích na chleba nevydělá._____ 3)  38letý Andy Samberg je důvodem, proč jsem snímek dokoukal do konce. Smysl pro humor má tento herec, producent, scenárista a zpěvák ovšem odlišný od mého. Nesměji se jeho vtípkům, naopak mi jím hrané komediální a parodické role připadají nudné a mnohdy až nevkusné. Ale je tu něco, co nemohu jen tak pominout. Podsaditý a oholený Andy bez brýlí, s krátkým sestřihem, malinko přerostlým pozadím a širšími boky, než by bylo ideální, je neskutečně přitažlivý. Alespoň tedy pro mne. A tak pravidelně filmům, v nichž má významnou roli, přidávám hvězdičku za něj, ačkoli i tak dojdeme většinou na hvězdičky dvě, maximálně tři._____ 4)  Výstižný koment: verbal****. ()

PogoJoe

Tahle parodie mě bavila. Chvíli jsem jí musel sice přicházet na chuť, ale v druhé půlce jsem se už usmíval v jednom kuse. ()

Aljak

Najprv som si povedal, že aká fajnová satira na súčasný komerčný hudobný priemysel. A potom som si uvedomil, že táto absurdita nemá zas až tak ďaleko od reality. Keď si predstavím všetky tie dnešné hviezdy a hviezdičky, ktoré v podstate so sebou prinášajú väčšinou len extravaganciu, výstrednosť a škandály, tak bol tento film napokon smutný odraz reality. Nehovoriac o tých stupídnych textoch, počítačom komponovanú hudbu a nehoráznych prachoch, ktoré sa v showbiznise točia. A potom niektorí fakt nevedia čo od dobroty. V tomto filme to bolo vystihnuté priam ukážkovo! Nebyť viacerých oplzlostí a nechutností, tak by to snáď stálo aj za 5*. ()

Rodriguez odpad!

Hudební komedie? Jako vážně?!!! Blil jsem už po prvních deseti minutách do kouta. To byl zase film o hovně. Nudaáá... 0% ()

Pajky3

Tohle je pořádně ujetá šílenost, Samberg baví a spousta cameí pro hvězdné hosty je perfektní. Trefování do stereotypů showbusinessu je povedený, ale je to vážně až moc šílený... Pobavil jsem se, to zase jo, ale nebavil jsem se celou dobu od začátku do konce. ()

StanislachKo

Fuck Bin Ládin! Zmysluplný film so super hercami a rovnako super cameami. Andy (keď si dá do porádku zuby), to fakt vidím na oscare... úplne vážne. ()

Saraph

The Lonely Island sleduji již od dob, kdy „I'm on a boat“ byla jejich novinka. Strašně se mi na nich líbí, že celou dobu dělají jen blbiny, ale v kvalitě naprosto rovné populárním skladbám a klipům. Díky tomu dokázali do tohohle filmu dosadit koncerty, které vypadaly tak dobře, že by to v reálu určitě fungovalo. Komedie mi přišla super nejspíš hlavně kvůli mému nadšení k této skupině, jejichž humor mě pokaždé dostane. ()

Mrkvič

Prostě paráda. Takový Boratův Diktátor na poli moderní raperské scény. Navíc mě i ta hudební čísla bavila. Buď byla vtipná, nebo je prezentovala nějaká světová stár a nebo opravdu parádně zněla (a to rep neposlouchám). Hlavně tedy první polovina filmu je hudebními vystoupeními naflákaná jak prase! A to jsem si užil i ty písničky, které měly být propadákem. Zde velký obdiv tvůrcům, že se jim podařilo natočit jak dobré kousky, tak i ty špatné poutavě pro oko a ucho divákovo. Škodo že v druhé rozcházející části film vyměkne a stane se tuctovou ujetou komedií. Závěrečné vystoupení je ale zase skvělé. ()

Johnny.ARN odpad!

Čo to kurva...? Toto malo asi základ v niečom, čo išlo úplne mimo mňa. Že áno. Lebo neverím, že toto niekto vymyslel a natočil. Čo to malo byť? Paródia? Tak to mi ho teda vyndej. Nepodarená komédia, kde sa nedalo na ničom zasmiať a len to bolo otravne? Pseudo dokument ktorý nikoho nezaujíma? Tých 87 minút bolo fakt utrpenie vydržať. ODPAD! ()

neoBlast

Dvě výrazné pochvaly: Samberg (opravdu výborný), dokumentární formát. Hlavně díky těmto dvěma ingrediencím je Popstar netuctovou komedií, která si zaslouží nezapadnout. I přesto (nebo právě proto), že je to vlastně celovečerní SNL Digital Short. 70 % ()

T-pack

Mám komedii Lonely Island hodně rád a vyloženě mě štvalo, že film vůbec v Čechách nešel do kin. Klukům jsem věřil, že zvládnou i celovečerák, protože jsou zcela nepochybně talentovaný a ač se o jejich humoru v žádnym případě nedá říct, že by byl na úrovni, má naopak velmi pečlivě vychytanou úroveň absurdnosti a stupidity, která výborně doplňuje téma excesivnosti života popovejch celebrit. Navíc mít ty koule a připlácnout je i s ptákem na sklo limuzíny zaslouží poklonu samo o sobě. Samozřejmě film není komedií, co by člověka totálně odzbrojila, ale určitě patří k těm zábavnějším a nekompromisnějším, které jsem viděl. ()

SamVimes

Do Justina Biebera i současné popmusic se strefuje velice snadno a to je asi i důvod, proč Popstar jako parodie jen klouže po povrchu a většina humoru je poměrně primitivní. Což je trochu škoda, taková popová variace na Spinal Tap by mohla být hodně fajn. I tak se ale najdou povedené gagy a na obsazení je vidět, že jsou už sehraní a dobře se u natáčení baví. ()

hroubek

Tohle mě sedlo. Andyho Samberga jsem si oblíbil v B99 a proto jsem byl zvědavý, jak moc se urve ze řetězu a bude si dělat srandu z hudebního průmyslu. A to se tady povedlo velmi dobře. Nejvíce odpovídající srovnání je s filmem Dostaň ho tam, který si taky dělal srandu z hudební branže. Hodně moc se mi líbilo že se trio z The Lonely Island ničeho nebojí a mají fajn nápady a gagy(svatba s Sealem, podepisování autogramů, želva Maximus), trefně se trefují do daného průmyslu a není jim cizí ze sebe dělat totální blbce. Ve filmu je tolik pop-kulturních gagů, že je nestačíme ani vnímat, navíc se to celé tváří jako dokument, takže to jsou další plusové body. Jasně, film by se dal odstřelit, že jde o vulgární blbost, protože se tak tváří. Ale ten přesah tam je dost vidět a stačí mít malinko otevřené oči a uvidíte ho, a pak pokud budete naladěny na stejnou vlnu s tvůrci, tak si film užijete hodně. Krom trojice The Lonely Island je ve filmu spoustu dobrých herců ve vedlejších rolí, herců v cameo roličkách, hudebníku a další spousta lidí, kteří si ze sebe dělají srandu. Další velký plus jsou písničky, které jsou fakt vtipné a chytlavé. Popstar: Never Stop Never Stopping je fajn komedie, která dokáže pobavit a čím více znáte z hudební pop-kultury tím více se budete bavit. PS: Cameo Justina Timberlakea je boží. ()

P1tr

Ztřeštěná komedie je velmi zábavnou a trefnou satirou na hudební průmysl a zásobuje nás skvělým humorem nejen v tradičních scénách mluveným slovem, ale také výbornou muzikou. Písničky jsou neskutečně chytlavé a vtipné a ukazují hudební seskupení Lonely Island ve vrcholné formě a soundtrack si občas pouštím i několik měsíců po shlédnutí filmu. Velká ujetost humoru má za následek, že se často balancuje na hraně vtipnosti a občas se tvůrci netrefí, ale po většinu času jde o výbornou komedii, která se v rámci žánru řadí k tomu nejlepšímu, co jsem měl v posledních letech možnost vidět. ()

Soweek

Typičtí Lonely Island a humor Andyho Samberga. Nic víc, nic míň. Kdo zná, bude potěšen, kdo nezná, bude si klepat na čelo. ()

sedm.1

Jméno Andy Samberga je synonymem pro ty nejbláznivější možné filmy, a Popstar je toho jen jasným důkazem a kdo alespoň trochu zná jeho tvorbu, případně minimálně snímky jako 7 Days in Hell, či Tour de doping, už dopředu může tušit, co ho zde bude čekat, ovšem divák, který do toho půjde tímto směrem ,,nepolíbený,, , bude nejspíš šokován a je jen na každém, jak se k tomu postaví, jelikož se skutečně nejedná ani o trochu běžnou filmovou produkci, naopak, šílenosti, zběsilosti, naprostá nekorektnost a lavina vulgarismů tu doslova sálají z každé scény, z každé věty, a to vše se odehrává v takové kadenci, že skutečně nepřipravený divák by mohl být hodně rychle znechucený, či pobouřený, ale já jsem přesvědčen, že to je Sambergovi a jeho tvůrčí partě stejně úplně u řiti, protože právě to je jejich cíl, totálně se urvat ze řetězu, bořit mantinely a řítit se kupředu tou nejdivočejší možnou cestou. Samozřejmě v tom hledat nějakou smysluplnost, či filmové aspekty jako atmosféru, vizuál, či nevšední styl zpracování, by bylo zcela zbytečné, jediným účelem Popstar je totiž pobavit diváka co nejjednodušším možným způsobem a nalákat na to i třeba nepřeberným množstvím cameo vstupů mnoha hvězd showbusinessu, které se zde jen tak mimochodem též dokáží velmi často pořádně odvázat, až se jeden nestačí ani divit. Tohle je zkrátka ale vážně těžké popsat jinak než jako absolutní úlet, tudíž kdo podobným šílenostem hoví, bude i touto podívanou naprosto uspokojen, a kdo ne, tak ať se jde bodnout, a nekurví tu tomu zbytečně hodnocení :-). ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely