Popstar: Vše pro slávu

• USA Popstar: Never Stop Never Stopping (více)
Hudební / Komedie
USA, 2016, 87 min (Alternativní 83 min)

Conner4Real (Andy Samberg), někdejší člen chlapecké kapely Style Boyz a nyní úspěšný sólový umělec, si chce upevnit své místo na vrcholu hudebního průmyslu. Když se však z jeho posledního alba stane propadák, je rapper nucen vyrazit na výstřední turné plné pobuřujících triků a propagačních kousků v zoufalé snaze obnovit svou upadající image. Vzhledem k tomu, že prodeje stále klesají, turné se neuvěřitelným způsobem zvrtne a jen urychlí Connerův rychlý pád do hudebního zapomnění. Poté, co je turné nakonec zrušeno, původní členové Style Boyz Owen (Jorma Taccone) a Lawrence (Akiva Schaffer) navrhnou, že se znovu dají dohromady, aby zachránili zbytky kariéry svého přítele. (HBO Europe)

Corpsegrinder

Zesměšnění pokrytecký popkultury za pomoci slušnejch narážek a hromady cameo rolí. Bohužel je to takový odnikud nikam a díky tomu i rychle zapomenutelný. ()

SpaceOdyseus

Shematicka ptakovina, ktera ma sve momenty (hlavne vypointovane pisnicky), kazdou chvili se objevi nejake cool cameo (muj oblibenec ? potesil), ale nic moc noveho nebo extra zajimaveho nenabizi. ()

NJD

"10 seconds is an eternity, it's like a third of the way to Mars!" Koukal jsem na to s kámošema, který to komentovali slovy "co je to za sr**ku?". A já se jim vlastně ani nedivím, člověk holt musí Lonely Island už znát, aby si tenhle jejich film dokázal užít. Protože jenom pokud je znáte už iks let, tak se dokážete upřímně zasmát u všech těch na první pohled nesmyslných vtipů. A hlavně si taky pak můžete uvědomit, že to celý vlastně není jenom nějaká prvoplánovitá hovadina, ale sakra promyšlenej a dobrej koncept :) ()

MiaMahoney

Poslední dobou mám, krucinál, nějaké moc velké štěstí na filmy, které nedokážu ve finále ohodnotit. Ty zatracené půlhvězdy tady chybí jak talent všem těm žužu hvězdičkám v tomto snímku parodovaným. Bohužel tak často musím dát průměrné tři hvězdy, protože křivdit očtyřkovaným filmům považuju za horší prohřešek, než film ponížit na úroveň těch trojkových. Stejně je to i u Popstaru. Tento parodický (ne)dokument o současných boybandech typu One Erection a jedincích jako je Just In Beaver nebo Milej Citrus, ze kterých uchcávají vesměs všechny školou povinné dcérenky a jejich zbuznělí kamarádíčci (not gay!), mě místy bavil hodně a po shlédnutí části s dokonalým songem o Usamovi bin Kládinovi bych mu bývala byla nasázela ty čtyři hvězdy dřív, než by kdokoli stačil říct "terrorize that pussy". Ale pak přijdou i nudnější části, nějaký ten prvoplánový emerický jakožehumor a Amíci většinou nevědí, kdy to utnout. U parodie bych taky uvítala méně seriózní tón, větší vodvaz a klidně i extrémnější, ale ne prvoplánové, vtípky. Celek funguje tak nějak jako horská dráha, pobaví různá camea, hlášky a vyladěné songy a člověk zavzpomíná na dobu, kdy poslouchal čvachtání spolužaček nad Lunetikama. Pobláznění hormonálně splašených posluchaček a posluchačů (not gay!) do různých boybandů se holt nemění, jen ti rybízci mají čím dál míň talentu a naopak působí čím dál víc jako přiteplené slečinky (za nás si aspoň ani jeden kretének z těchto kapel nevytrhával obočí a jediným buziprvkem byla maximálně nenápadná naušnice). A tak si tak říkám, jak asi budu reagovat, až mi jednou dvanáctiletá dcera vymění panenky za plakáty s podobnýma homokapelama a bude se se mnou hádat, že jsou to úpa nejvíc kůl a sexy týpci a já strašně nepřející a staromódní matka, když ji nechci pustit stopem s kámoškou na jejich koncert v Berlíně a přibalit jí ještě pár gramů bylinek a pakl šprcek. V tu chvíli ji zavírám na takových 10 let do sklepa, kde jí bude dělat společnost jen Oldfield, Abba, Škorpíci a Vivaldi, aby kua poznala, co je to kvalitní hudba! A to vám garantuju, že ať už v té době bude "in" libovolnej Beaver, ocitne se jeho jméno po téhle terapii rázem v rodinném slovníku zakázaných slov, někde mezi pojmy katolicismus, politická korektnost, konverze k islámu a Eva a Vašek. 3,5 hvězdy (not gay!). ()

husokachna

Dám tomu ještě jednu šanci, protože jsem se bez titulků občas nechytal a ještě jsem usínal, ale po geniálně ujetém 7 dní v pekle, pro mě tohle představuje zklamání. Je to ve všech ohledech průměrné, jako kdyby se Andy a kolektiv snažili přiblížit průměrnému divákovi. A to je podle mě pro Samberga prohra. ()

Brunky

Peke odzrkadluje momentalnu komercnu hudobnu scenu...Po komedialnej stranke je to priemer, ale po dlhom rozmyslani pridavam hviezdu za to ze sa tam Sambergovi podarilo natrepat tolko znamych hudobnikov a samozrejme za soundtrack :D ()

Qeo

Za parodií, klišé a cynismu se skrývá i něco málo víc. Není to ani tak pozlátko pop music, či "chování" celebrit, ale tupost publika, které tyhle, ehm, exkrementy žere. Zdá se to jako kravina, a ty je, ale je to vážně sranda... ()

solid

Prostě radost se dívat. Jinak to neumím popsat. Lonely Island boyz jsou prostě moje krevní skupina. Tohle se nedá jinak popsat či vysvětlit. ()

Raziel_cz

Lonely Island: The Movie. A to je asi všeříkající. Příběhově klasika, ale má to svérázný humor, skvělé songy a produkční hodnoty skrz střechu. A spoustu cameí známých ksichtů z hudební branže. Neřáchal jsem se tak, jako u písniček LI, ale čekání na novou sérii Brooklyn Nine-Nine to vyplnilo naprosto pohodově. ()

Olík

Fiktivní pop-chtěla ať jí vymrdám dokumedie aka Petr Zelenka versus Judd Apatow, zápas století. Můžeme se bavit o filmových postupech, můžeme se bavit i filmové etice, můžeme se bavit o vkusu mainstreamového diváka, můžeme řešit hovna……to co dělá, však dělá Andy Samberg dobře. Možná jsem si tajně myslel na ještě větší lavinu, ale autogramu na pyj se mi dostalo. ps:  Za drobné roličky popkulturních hvězd, penis nahoru. ()

Torgal

Zábavné songy, formát falošného dokumentu, kopec slávnych cameí. O bulvár a modernú hudbu sa v podstate nezaujímam, takže uťahovanie z nich na mňa poriadne nefungovalo. Vtipu lietajú vo veľkom, občas pobavia, ale často krát idú úplne mimo. Príbeh je omletá klasika, ale osviežuje ho dokumentárne poňatie snímku. Aj tak je to ale čistá jednohubka, ktorej k tomu aby sa stala niečím viac chýba väčšia hĺbka namiesto jednoduchých gagov. 6/10 ()

Winchester

Samberga som nikdy príliš nemusel... Ale toto je absolútny klenot. Extrémne vtipné, inteligentne napísané, a Samberg sa pre úlohu Connera narodil. Najlepšia americká komédia za posledných niekoľko rokov. I´m not gay, but if i was... ()

Sweat55

Andy jako obvykle vtipnej. Songy hodně povedený. Jako satira na dnešní "hudbu" více než skvělé. She said f*ck me like we f*cked Bin Laden ()

DD

Ne tak dobré jako Hot Rod, ale když se podívám na komedie posledních let... Tak Popstar patří k tomu nejlepšímu. ()

elimS

95% - komentář 20ti slovy: Parádní! Protože jsem už viděl pár životopisných dokumentů zpěváků, tak se mi líbilo parodování absolutně všeho. Písnička Bin Ladin = top!!! :D ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely