Autoři komedie Na samotě u lesa, Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, humornou formou popisují různé typy tzv. chalupářů. Většinu postav napsali přímo pro jejich představitele, mezi nimiž vyniká především Josef Kemr v roli dědy Komárka. Manželé Lavičkovi, půvabně ztvárnění Danielou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem, jsou sváděni touhou po získání chalupy dědy Komárka, kterou však majitel, jak se zdá, jen tak neopustí. Vše nakonec vyřeší jejich děti, které si starého Komárka zamilují a začnou ho považovat za svého skutečného dědu. (Bontonfilm)

TOMASINI

Schválně - kolik hlášek z dílny Svěráka a Smoljaka používáme? Ani spočítat to nejde... A chčije a chčije snad používáme nejčastěji... ()

kiki1

"A chčije a chčije..." Asi první hláška, která člověka napadne při zmínce tohoto filmu. Další snímek, který neodmyslitelně patří do zlatého fondu české kinematografie s nezapomenutelným Josefem Kemrem. Škoda, že už dnes nikdo nenatočí takhle dobrý film. Nemůžu dát jiné hodnocení než *****. ()

kreyson13

Děda Komárek je nesmrtelnej a ty hlášky taky. "...Nemá ten pes blechy? Má! Ale to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou..." Ten film je prostě úžasnej. ()

Josef.Svejk

Film, který v českém jazyce zvěčnil nejen frází "A chčije, a chčije", ale i "Koza, kozička! Kanálie." a "To von jako bude mít [blechy], ale to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou." Kromě toho je patrný "cimrmanologicky" původ scénáře s nesmrtelnými hláskami. Ale je to hlavně hřejivý příběh o tom, že děti našli dědu a že starý člověk má kolem sebe rodinu, která mu dává další chuť do života. ()

Johny_Blaze

Jedna z nejjasněji zářících českých hvězd, Josef Kemr, je naprosto nezapomenutelnou součástí naší kinematografie. V tomto mistrovském díle vryl do naší pamětí nezapomenutelnou "předpověď počasí" a nejen to. Velký film plný velkých herců=velký úspěch a to i po několika desetiletích. Plný počet hvězd je snad u tohoto díla povinností. ()

Sabi63

Česká filmová klasika. Skvělé hlášky a scény jsou prostě originální, a kopírování by byl výsměch. Za takové filmy je Česká Republika jistě vděčná ()

smajki

"Takhle už tady postavil 4 vily." "Pane Lorenc, uvezu to?" Čeká klasika, výborní herci, nesmrtelné skvělé hlášky, ale dějově mě zase tolik neoslovuje. 3* ()

luman

Koukám, že se chystám napsat podobný komentář, který přede mnou psalo už mnoho lidí... Pokud někdo řekne, co se mi vybaví při vzpomínce na film Na samotě u lesa, odpovím: ,,Chčije a chčije''. Film, který jsem viděl mnohokrát a ještě určitě mnohokrát uvidím, mě snad nikdy neomrzí :-) Herecké obložení sestavené ze skvělých českých herců, vtipy nechybí, celkové provedení na jedničku, 5 hvězdiček bez přemýšlení! :-) ()

behunka

Co dodat?? Za prvé, není to žádná vlhká díra a za druhé zrovna jí odvlhčuju. Prostě každý rok aspo|ň jedno zhlédnutí ()

PORTER44

Patří mezi klasiku Českých filmů kterou musel každý vidět dvojka Svěrák-Kemr byla dobře sehraná,spousta výborných humorných scén(nejdřív jízda trabantem,ukázka chytání hadů,blechy,řezání dřeva a spousta ,spousta dalších a zrovna tak nezapomenutelné hlášky. ()

hofiktom

Naprostá klasika mezi českými komediemi, geniální scény, geniální hlášky, geniální obsazení.. Josef Kemr září, skvělé momenty dvojice Smoljak-Svěrák - Svěrák jako tatínek vševěd je úžasný a Smoljakovu pověst si zapamatuje každý. 95% ()

fajntomas

Myslím že pan Kemr je jeden z Pánů českého černého humoru, ale když se na film podíváte důkladně, poznáte minimálně pár dalších našich hvězd z ¨filmů pro pamětníky¨, které zahrály skvěle z důchodu. Chválím i námět. ()

JAGODA

Zajímavé, že tento film může člověk vidět třeba 2x do roka a stále ho to neomrzí a takto to jde už dlouhá léta a myslím, že to tak půjde i dál. Myslím, že právě tady se nejvíce hodí výraz "česká filmová klasika", protože tou tento film opravdu je. Laskavý humor pánů Smoljaka a Svěráka je tady stoprocentní a odkaz největšího Čecha (Cimrmana) zjevný, za co jsme samozřejmě rádi. A kdo by nechtěl mít na chalupě pana Komárka, ale musel by být tak půvabný, jako v podání pana Kemra. Na závěr budu citovat jeden dialog z filmu: Marta Zvonová (Naďa Urbánková): "On má přece právo rozhodnout o tom, kdo má jeho majetek zdědit." Radim Zvon (Ladislav Smoljak): "Ale pochop přece, že on jako mrtvej nemůže zničehonic rozhodovat." Tento dialog mě vždy uzemní. :-D Pro mě jednoznačně 5 hvězd za tento snímek. ()

LadyJ

"Jitko, krávo" a nebo "Ty jsou psí, ty na člověka nejdou" a spousty dalších nezapomenutelných hlášek... ()

vitar

Nezbytná encyklopedie nejúspěšnějších filmových replik, která ovšem nakonec zůstává jenom tím. Samozřejmostí jsou výborné herecké výkony celé řady velkých českých herců a hereček, ale příliš na verbální efekt protahované scény filmu ubližují, jakoby se geniální scénáristická dvojice bála nůžek. Nejvíce patrné je to při srovnání s menším (okolnostmi vzniku) a přesto větším bráškou-dvojčetem Vesničkou mou střediskovou, které scénáristický kalup pana Svěráka prospěl natolik, že jej na rozdíl od Samoty považuji za jeden z nejlepších českých filmů vůbec. ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)