Xena

USA / Nový Zéland, (1995–2001), 98 h 9 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Márton Csókás, Danielle Cormack (více)

Série(6) / Epizody(134)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět. (oficiální text distributora)

Skrivan

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů v neklidem zmítané zemi, v níž neplatí fyzikální zákony a vše si tu lítá, jak zrovna potřebuje, žila princezna bojovnice Xena. Co zpočátku bylo jen guilty pleasure, se postupně přerodilo v docela fajn seriál. S dalšími sériemi zde kvalita opravdu rostla a kromě zběsilé akce v kůži a kovových podprsenkách jsme se dočkali i epizod vážných, humorných (skvělé je, že si seriál umí udělat srandu sám ze sebe), a dokonce i hudebních. Vyvrcholením je pro mě pátá série, která je opravdu výborná, o to větší zklamání je potom série závěrečná, která nestojí ani za zlámaný šakram. Celkově vzato je však Xena docela fajn návrat nejen do dětských let, ale i do něčeho vzdáleně připomínajícího starověk s trochou toho sadomaso puncu. ()

Eridan

Jeden ze serialu, ktere se stanou (nebo uz staly) legandami. Perfektne zvladnuty dusevni i fyzicky vyvoj hlavnich postav, krasne prostredi Noveho Zelandu. Postupne zacaly dochazet namety a serial se zacal prodrazovat kvuli specialnim efektum a velkemu mnozstvi komparsistu. Videl jsem vsechny dily, nektere i opakovane a naprosta vetsina z nich dokaze necim zaujmout. ()

rewind

jako oddechová zábava bez potřeby použití mozkových závitů je to takovej mírnej nadpůměr, a občas sem se i zasmál. ()

Marv

Na Herkula jsem koukal docela rád, Xenu jsem z duše nesnášel, ale koukal jsem na ni taky. Jo, některý díly a vedlejší postavy staly za to(např. král zlodějů v podání Bruce Campbelaa), ale jinak to byla hrozná kravina, navíc jsem celou dobu čekal, že se mezi Xenou a Gabrielou vyvine lesbická láska a vono nic ()

Yetikuty

SKWELA Lucy Lawless...DIKY NI JSEM SLEDOVAL V ZACATKU ME PUBERTY SKORO KAZDY DIL :)..ted ,kdyz puberta odezniva, bych to asi uz nesledoval...ale krasna lusy a jeji pomocnice...jo a taky ze zacatku zajimave dily si zaslouzi 3* ()

leonidas

dá se to sice hodně pomluvit ,ale proč?kromě toho hudson leick v její callisto prostě žeru.těch 5 je za callisto. ()

Hrus

Tohle je klasika dobrodružného žánru. Možná příliš mnoho dílů (a ty bitky jsou si ve skrze podobné), ale místy docela hodně zábavné. Oproti jiným seriálům podobného ražení (dobrodružný pro děti a mládež) včetně třeba současného Merlina nebo Robina Hooda o třídu lepší. Třetí sérii. kde to již tvůrci neberou vůbec vážně, nýbrž hodně komediálně a s nadhledem, jsem sledoval docela pravidelně. ()

The_God

Ani jako malej jsem tenhle seriál moc nemusel, souboje byly divný, ale holky se mi tam líbily, tak jsem to sledoval. Nedávno jsem byl marod a z nudy jsem se díval na televizi a najednou - co to dávaj? Xenu! Pořád ten seriál nemusím a pořád jsou tam pěkný holky. Ale co mě při tom "aktuálním" sledování nejvíc zaujalo je jméno herečky hrající Xenu - ženu chránící slabé a bezbranné :D Kdo umí aspoň trochu anglicky, tak si to přeloží. ()

HumanClay

Keby tento seriál nazvem bečkoovým, tak by som urazil béčkové seriály. Stálo to za pozeranie iba v nedelné ráno, keď som bol vážne rozospatý, natieral raňajky a takmer vôbec nepočúval a ani nepozeral na TV. Pozornosť som spestril iba počas bojových scén, keď Xena začala s tým jej iaiaiaiaia a hodila lietajúci tanier, na ktorom bola "nalepena" kamera. Fakt užasné. No nič Dexter 4ever. ()

Jamall

Herkules vs. Xena...v podstatě nevidím žádný rozdíl mezi těmito seriály. V dětství jsem oba baštil a při srovnání se současnou produkcí se objevují horší srajdy. ()

zodiak217

Xena ako výpravný dobrodružno - historický seriál z americkej produkcie môžeme hodnotiť naozaj veľmi kladne. Keďže sa vysielal aj u nás na Slovensku mal som možnosť ho vidieť od prvej série (aj keď poslednú akosi u nás vynechali). Hlavná predstaviteľka Lucy Lawles sa úlohy Xeny zhostila naozaj brilantne a zrejme si ju tak (na škodu fanúšikov) aj zaškatuľkovali, keďže doposiaľ túto svoju úlohu neprekonala. Vdýchla jej život a dala jej nezameniteľnú pečať a úprimne teraz s odstupom času si neviem predstaviť, že by túto úlohu tvorcovia zverili niekomu inému. Taktiež René O´Connor kvalitne sekundovala hlavnej hrdinke a spolu čelili nástrahám vtedajšieho sveta. Niektoré časti mi naozaj vadili, hlavne keď celú časť prespievajú ako v nejakom trápnom pokuse o muzikál, alebo keď už nevedeli čo vymyslieť tak sa hrali na niečo ako komédiu? No neviem čo to malo znamenať. Tiež sa zrejme tvorcovia snažili vymýšľať stále niečo zaujímavejšie a zaujímavejšie, čo nie vždy dopadlo dobre, keď niektoré časti boli naozaj uletené a nie vždy sa mi páčilo smerovanie seriálu ako cesty do Indie, nejaké divné ukrižovanie a zmŕtvychvstanie a podobné nezmysly, čo mi tam dosť vadilo. Oceňujem že sa dejová línia prelínala so seriálom Herkules čo je naozaj dobré, keďže aj herecké obsadenie sa mohlo striedať a spolu to vytváralo jeden fajn celok. No v porovnaní s Herkulesom tu im nie vždy vyšiel zámer a pri niektorých častiach som sa naozaj nudil a hovoril som si : "Čo sú toto za nezmysli?" Určite že sa snažilo trochu prikrášliť aj grécku a ako som tak videl aj inú mytológiu pre seriálové účely a niektoré experimenty im veľmi nevyšli. Prvé tri série ma skutočne nadchli ale potom už nejako veľmi preháňali. Keď tak teraz nad tým rozmýšľam, neviem si pomôcť, ale musím dať dole hviezdičku minimálne za tie nevydarené časti ktorých tam bolo dosť. Tiež ma veľmi zaujalo keď do seriálu pribrali postavu Calisto ako nejaký zlý protipól Xene, ktorá sa tiež nechala svojho času ovládnuť zlom. Calisto to celé oživila a tvorcovia jej mohli vymýšľať stále nové spôsoby ako sa prejaviť, aj keď ku koncu to tiež veľmi preháňali. Oceňujem vtipné momenty a hlášky a samozrejme Yoxera na toho sa nedá zabudnúť, tá jeho postava bola skutočne zábavná a dokázala z akejkoľvek vážnej situácie stiahnuť napätie. Tvorcovia sa skutočne nezmýlili pri výbere hercov a to je koniec koncov styčným bodom ak má mať seriál úspech, nestačí len dobrý scenár ktorý zaujme ale aj herci, ktorý potiahnu seriál aj keď scenár už dochádza. Lucy Lawles ostane v mojich očiach navždy Xena. ()

vlada-xxx odpad!

...příliš silná káva i pro opravdové fajnšmekry.....Sorbuv Hercules je proti tomuto zvěrstvu jeste epická fantasy.... ()

benqsiemens

Super seriál na chvíle, kdy nemáte co na práci, nemáte ani žádnej novej film na shlédnutí a v televizi dávaj jako vždy kulový. Rozhodně společnost Xeny záměrně nevyhledávám, ale když na ni narazim, většinou díl dokoukám a celkem slušně se bavim. Je to docela vtipně podané, z mého pohledu je to celé brané s notnou dávkou nadsázky (aspoň doufám teda). Lucy to celkem sekne a vůbec, většina žen je zde koukatelná a možné proto mě to baví. Rozhodně bych tento seriál nezatracoval, i když kvalitativně je to určitě takovej nějakej průměr. Jo a Herkules je proti tomu totál sračka!!! ()

TheMe

Svým způsobem dosti feministický seriál, neboť kterároli role, kterou hraje muž, je ta špatná. Xenu chce každý zabít, mučit a nebo ji chce získat pro sebe. Někdy to byla docela legrace, někdy zase neuvěřitelná nuda, která občas dosti slušně popírala historické události. Z některých bojových triků Xeny musel jít mráz po zádech i Chucku Norrisovi. Celkově takový nemastný neslanný seriál, kde se občas něco zadařilo. Více jak dvě hvězdy z toho prostě neudělám. ()

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)