Xena

USA / Nový Zéland, (1995–2001), 98 h 9 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Márton Csókás, Danielle Cormack (více)

Série(6) / Epizody(134)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět. (oficiální text distributora)

philip.j.fry

I povstal feminismus ve své nejčistší podobě a pravil:Pojďme splácat umělou středověkou fantasy slátaninu,aby všichni viděli sílu žen!"A jak pravil,tak i učinil.I hledal ženu feministku pro tento boží záměr,a tu hle:Lucy Lawless se pozdávala ideálem.I sestoupil na zem a pravil k Lawless:,,Uzři boží plán,hle!Povstane seriál tupý jak řemen,ale hlavní je že feministky budou v sedmém nebi a vydělají se many,že."Na to Lawless odpověděla:,,Jedině když budu nosit hnusný černý latexový oblek,budu mít husnou paruku a budu mít železný disky,jinak ne!",,I staň se."Pravil feminismus a učinil tak,jak řekl.Ámen. ()

Saishi

Nevím, nač tady šermovat s odpadem, když jsme to žrali všichni... A že už mi není devět na tom nic nemění. ()

mandlova odpad!

Hrrrrrrrrrr na ně, Gabrielo! Pokud se na toto dívají američtí teens, už se pak nemůžu divit jejich pozdějšímu zvrhlému sklonu komolit dějiny ()

Kosmik 1

Tenkrát se na Xenu vážně dalo koukat, a to více než dost. Fantasy svět mě bavil, baví a bavit bude a tehdy mi vážně bylo jedno, jestli je postaven na reálných základech nebo ne. Je to přece fantasy (pro ty méně chápavé). Jako by snad nynější Game of Thrones byla postavena na reálných základech nebo co, kdo to kurva řeší? Občas si ty komentáře po sobě přečtěte, než vyplodíte takové hlouposti. A když už, tak posuzujte i vámi oblíbené kousky podle stejného metru. No jinak z nostalgie musím dát větší hodnocení než bych dal normálně a i z principu, že někteří jedinci tu bezmyšlenkovitě odpadují bez pádných důvodů. Jako děcko jsem Xenu žral a proto hodnotím vysoko. Za seriál hovoří i fakt, že ikdyž má jen 43%, přesto má 286 oblíbenců a je 218.nejoblíbenějším seriálem. Např. takový protipól (co do této statistiky) je Legend of the Seeker, který má 71% a je 214.nejoblíbenějším seriálem. 70% ()

Ravi

Všichni si dobře vzpomínáme, co bylo náplní sobotních a nedělních dopolední v televizi. Později každý všední den, no a tak dále. Být dítě, tak proč ne, ale při dnešní konfrontaci by seriál neuspěl. Ani minimálně. 20% = 1/5 ()

Zagi20

Jedna hvězda je za Lucy Lawless v oblečku sexy dominy a ta druhá je za šakrám. Jak já bych chtěl mít vlastní házecí šakrám ... ()

spikey1 odpad!

V osmi letech jsem to miloval, hltal každou cheesy akční scénu. Určitě šlo i o to že jsem se poprvé seznámil s lehkou erotikou, zajímalo by mě jestli více lidem docházelo jak je ve Xeně patrná latentní homosexualita. ()

giovanni3

To byl panečku seriál mého mládí... jak já hltal každý díl. :) Jako Herkules byl Herkules, ale i tato odnož mne strašně bavila... Když to hodnotím zpětně tak víc jak 2z5 nedám, ale ani méně ne holt ta nostalgie a ty mýty a fantazie.. ()

prasacimor

Určite by ma nenapadlo, že Xena bude mať o 4000 hodnotení viac ako Hercules. Je to holt holka šikovná. Zocelená žárem bitev! ()

Drnqonovic

Kde Herkules měl ještě jakž takž základy v historické rovině (myšleno hodně s nadsázkou), tam Xena překročila úplně všechno a to bylo ono!!! Uhrančivá Lucy Lawless a její parťačka Reneé O'Connor (všichni jsme čekali, kdy se políbí a já ten díl samozřejmě propásl) v nádherně fantaskním prznění řecko-římsko-skandinávsko-indicko-čínsko-japonské a kdovíjaké další mytologie. Do toho hrstka dementů v čele s Joxerem Velikým, sem tam nějaká ta amazonka a samozřejmě Kevin Sorbo, který se tam občas mihne jako Herkules. Pokud se oprostíte od jakýchkoliv předsudků, vypnete mozek a přistoupíte na hru, budete se královsky bavit. Pro mě je to slabůstka s jednou z nejlepší seriálových znělek všech dob. Nejnářezovější byl ovšem díl, kde Xenu s Gábi ukřižovali Římané, a do toho jely prostřihy Cesarova ubodání v Senátu (kterého mimochodem hrál Karl Urban) a obě holky se najednou probudily v nebi, kde se mlátil archanděl Gabriel s démony. Touhle dobou seriál dávno překonal hranici WTF a pokud se dobře pamatuju, jednou tam byl dokonce díl, kde se snažili zabránit Caligulovi zabít Afroditu, protože jinak by se dostal mezi anděly a nahradil by křesťanského boha. Nebo tak něco. Prostě FUCK YOU Evropo, tohle je XENA!!! PS: Ares byl démonicky boží. Ty jeho vousy jsem chtěl mít, už když jsem byl malej! ()

fiLLthe3DD

Srdcovka z dětství :) S odstupem času sice vidím řadu nedostatků - např. většina epizod má totožné schéma (jen ten záporák se pokaždé jmenuje jinak), Xeniny schopnosti se mění dle potřeby scénáře a místy to celé působí trochu trapně - nicméně, klady převládají stále... V prvé řadě chválím obsazení - Lucy a Renée jsou skvělé, charismatické a coby akční hrdinky táhnou celý příběh na výbornou, dále Kevin Smith či úžasná Hudson Leick... A takto bych mohl pokračovat i nadále, jelikož kvalitních herců je zde hned celá řada :) Dále si pochvalu zaslouží postavy - nejen že jsou dobře napsány, ale prochází si i určitým vývojem, často se rozhodují, co je správné a co ne, dělají chyby, což je posouvá na hranici „uvěřitelnosti" a místy některá rozhodnutí vyloženě překvapí. Xena a Gabriela jsou samozřejmě TOP, nicméně i takový Joxer má něco do sebe - opomenout snad nelze ani Callisto, Area či Eliho... Věcí další je příběh - ten je směsicí mnoha žánrů, místy to není zcela ideální a působí to dosti překombinovaně, nicméně oceňuji „kontinuitu v příběhu" (akčkoli na sebe epizody nenavazují, řada elementů je nám neustále připomínána, tzn. minulost hrdinů, vrací se staré postavy, řeší se staré „rány"), prostředí starověku mi sedlo a některé epizody se vytasily s opravdu kvalitním příběhem a velmu slušným zpracováním - „trilogie" Rheingold pak patří k mým nejoblíbenějším epizodám... A na závěr technické zpracování - to je sice naivní a laciné, nicméně mě sedlo: pokud pominu Xeniny bitky s nevýraznými záporáky, mohu vynachválit souboje, u nichž zamrzela jedině snad absence krve. Dále prostředí, v němž se sice neustále recyklují jednotlivé kulisy a kostýmy, nicméně navození atmosféry starověkého Řecka/Říma/Indie/Číny a mnohých jiných zemí funguje na jedničku. Rovněž i CGI je poměrně snesitelné. Dále dobrá kamera a výborná hudba... I po letech můj TOP fantasy seriál, aneb když vás nebaví Hra o trůny :D ()

3 AM Code

Presne ten druh naprosto zkourene zabavy, ktery by jste cekali od lidi jako je Sam Raimi a Bruce Cambell - viz. "Bruce Cambell vs. Army of Darkness". Proste nad tim nepremyslejte a muzete se smat.. tedy jen prvnich par desitek dilu, pak to totiz zacne byt ponekud repetetivni. Holt nekteri lidi nevedi kdy prestat. Xena je podle me vtipnejsi nez Hercules, moje oblibena postava je velky valecnik "Joxer Veliky". PS: Je teda fakt, ze lidi s klasickym vzdelanim musi pri sledovani likvidace recke mytologie vazne uvazovat o sebevrazde (pripadne predchazene masovou vrazdou). ()

SG-1

v 8 letech se na to dalo koukat, ale radsi jsem sledoval Herkula. ted uz po obou serialech pes nestekne. Snad je to dobre. Ale tenkrat to bylo neco jineho. Desne me ale sral ten jeji jekot. ()

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)