Xena

USA / Nový Zéland, (1995–2001), 98 h 9 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Márton Csókás, Danielle Cormack (více)

Série(6) / Epizody(134)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět. (oficiální text distributora)

BlueZero

Feministický pokus o konkurenciu seriálovému Herkulovi. Ešte tak prvá séria sa pozerať dala, ale tie ostatné to už bol odpad. Ale pre mňa najväčším problémom je, že som zatial nenašiel žiadnu zmienku o tejto kvázi hrdinke v nejakej mytológii. ()

DocBrown

Dej se pohybuje nekde mezi odpadem a jednou hvezdickou, ale serial ma jine prednosti, treba ty Callisto. Kdyby byla ve vetsine dilu, tak bych mozna dal i 2*. Gabriela ke konci pekne zapracovala na sve postave, to jsem se uz ale nedival. ()

Arach.No

Tohle už jsem nesledoval tak napjatě a zaujatě jako Hercula, kterému Xena vděčí za svou slávu. Ale přece jenom se jedná o celkem slušný fantasy seriál. A na Lucy Lawless je překrásný pohled. ()

wosho

Tupá zábava pro americké puberťáky co s ní kozách Lucy Lawless. Kdo čeká něco víc, bude sklamán a seriál pošle alou do odpadu a to poprávu. Xena je opravdu mizerným příkladem pokleslé americké zábavy odstartované Pobřežní hlídkou-poznavajícím znamením jsou polonahé kočeny v těsném kostýmku. Navíc uráží každého kdo má rád fantasy, řeckou mytologii a starověkou historii. Scénaristé semleli včechno a všechny do jednoho guláše. Navíc všechny tito seriály mají mizernou výpravu a triky. Tak proč dávám *** ohodnocení? Za prvé, jsou mnohem horší seriály (třeba podobně udělaný Robin Hood). Za druhé, část Xeny je v silném parodickém duchu-postavy ztvárněné Tedem Raimi i božským Brucem Campbellem jsou dokonalé. Za třetí, Lucy Lawless je fakt v tom kostýmu kurevsky sexy:-) Celkově, je Xena i se spoustou neduhů sledovatelná a normální člověk se u ní bude bavit. ()

alouch

Při sledování je potřeba si zvyknout na mizerné herecké výkony, situace, kdy Xena zázračně unikne, a prostě film brát s nadhledem. Pak se na něj dobře dívá a je to celkem zábava :) ()

Bohemák odpad!

Všiml jsem si, že tenhle žánr má hodně fanoušků, ale já asi nikdy nepochopím proč. U každého dílu jsem měl pocit, že bych scénář sepsal na pivní tácek, než by mi pingl vrátil drobné. Nebo tam jde jen o to ukazovat hezké holky a svalnaté kluky? Prostě mi to hlava nebere. ()

Krabak

2* musm dát za to, že jsem to jako malej žral. Když jsem ji viděl v nedávné době, tak jsem nedokoukal ani jeden díl. ()

Paity

Ano, vím, že je to vlastně strašná ptákovina, ale jako náctiletý jsem to měl rád, hlavně kvůli výstřihu Gabriely. Dnes už po dalších mnoha letech vnímám Xenu, jako jakousi kuriozitu, kterou ale hodně lidí ve své době sledovalo. ()

Sancty

Užívateľ T2 píše, že Xena je aj pre fanúšikov Conana. Tak to prr. Nie som síce kovaný fanúšik Howardovho reka ale toto tvrdenie je také úzkoprsé. Potom, že sú obdivovatelia fantasy, sci-fi a hororu považovaný za divné tvory. Podotýkam, že ma Xena nebavila ani ako pubertiaka. Je to síce o triedu lepšie ako hnusom sršiaci Moellerov neKonán, avšak o triedu horšie ako mizerný Hercooles so Sorbom. ()

Cassandra

Je pravda, že některé díly jsou příšerné, ale je třeba si jich nevšímat, protože jednou za čas se objeví díl, který je tak dobře dramaticky zvládnutý a zahraný, že je lepší než leckterý film. Ty herečky totiž opravdu umí hrát a když jim někdo napíše něco slušného, výsledek stojí za to. Škoda těch mizerných triků a dalších drobností - překopávání historie se dá přežít, ale fyzikální zákony dostaly na frak ještě hůř. Chce to však trpělivost a toleranci, mnoho seriálů je daleko horších a méně zajímavých. ()

Sairina

Pěkný film pro mládež do patnácti. :) Jinak pro dospělé to je moc povrchní, hlavně pro ty co znají dějiny. První díly byly ještě ke koukáni, ale poslední epizody jsou to nejhorší, co mohlo takovýhle seriál potkat. ()

jasiska

Prvé série ešte boli pozerateľné, ale to, na čo sa to zvrhlo neskôr??? Veľké plus - ako decko som získala slušné vedomosti z gréckej mytológie:-) ()

Wishkah

No znáte to. Když se vysílala první série byla to bomba. až sme procitli byla to hovadina. Sem tam sranda. Aisi tak jeden povedený vtip na tři díly. Navíc ty skvělé výkony herecké i bojové....no pokud už to v životě neuvidím bude mi to stačit ()

Sekmen

Když jsem byl mladší, tak jsem tento seriál hltal jak spoustu jiných ale s odstupem času to je "jen" za dvě hvězdy. ()

peetriss

Pokud se na Xenu podíváme kritickým úhlem pohledu, jedná se o naprosté znásilnění historických faktů a řeckých mýtů. Avšak tento seriál si nikdy nehrál na historický či na nějakou adaptaci řeckých bájí. Už samotnou titulní postavu si tvůrci vymysleli a nikdy se tím netajili. Xena byla natočena především pro nenáročnou zábavu a naprosto zjevně pro oko pánského publika (jakýsi protiklad k Herkulovi). Pokud tento seriál berete s nadhledem, není zase až tak špatný. Především jej musíte brát jako pohádku pro dospělé. Některé díly, bojové scény, výprava jsou na TV seriál ztvárněny poměrně dobře, musím vyzdvihnout i celkem kvalitní soundtrack a občas se vyskytnuvší výborné songy. Oko pánského diváka, pro které byl tento seriál především očividně předurčen, potěší spousta velmi krásných žen. Pokud bych měl někoho vypíchnout, tak to bude určitě půvabná Hudson Leick, která roli mrchy Callisto ztvárnila tak dokonale, že by se za to nemusela stydět ani leckterá ostřílená filmová hvězda! Xena ovšem trpí extrémně nevyváženou kvalitou jednotlivých dílů, některé jsou úžasné, jiné zase totálně nezáživné až brakové, zejména pokusy o vlastní sebeparodování. Když tomu přidám ještě špetku nostalgie, v průměru mi to vychází na 50%. ()

Foxhound#1

Byť je Lucy Lawless kus baby, je tenhle antickej fantasy seriál můj nejmíň oblíbenej. Herkules a jeho dobrodružství s příšerkama a zápasu s bohy byl o chlup lepší. ()

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)