Xena

USA / Nový Zéland, (1995–2001), 98 h 9 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Márton Csókás, Danielle Cormack (více)

Série(6) / Epizody(134)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět. (oficiální text distributora)

Arx

Klasika mého dětství na kterou už bych se sice dnes nedíval ale z nostalgie si Xena 3 hvězdičky zaslouží. ()

flanker.27 odpad!

Seriál tak dlouho parodovaný, až se začal parodovat sám (ne že by to nebyla bžunda, ale koukat na to dýl jak pár minut se prostě nedalo). Ale měl jsemna gymplu ve třídě fanatika do Lucy Lawless. P.S. V DrDu jsem stejně Xenu zabil :)) ()

3DD!3

Musím hodnotit průměrem, protože některé díly první série byli i na 5. Na druhou stranu některé díly posledních sérií (kolik jich vlastně bylo?) byli tak na -2. Tak byly strašné. V dávných dobách ale spolu s HERKULEM tvořila XENA nedílnou součást mého dne a já na ty první okamžiky vzpomínám s láskou. Sakra to byli časy. Při psaní tohodle komentáře se mi do očí vhrnuly slzy. Fňuk. ()

berg.12

Mám podezření, že tady vznikla jakási soutěž. Současně s tímhle seriálem se začal točit i "Herkues" a tvůrci se vsadili, komu se podaří do seriálu naflákat víc kravin. Tomuhle se říká scénář! Za to, že tenhle neskutečný guláš drží pohromadě tolik sérií a za to, že dokáže i pobavit si určitě to hodnocení zaslouží. Kdo myslíte, že vyhrál? ()

hellstruck

Tři hvězdičky z nostalgie za to, jak jsem jako malá nosila stejný účes, pořád se ptala kamarádek, jestli vypadám jako Xena a taky za to, že jsem doma měla barbínu Xenu a.. no, konec vzpomínání. Když se na Xenu podívám v nynější době, tak je mi za ty hvězdičky skoro trapně, ale ne, rozhodně se nepřidám ke stádu ovcí, které udělují odpad seriálům, jenž v mládí milovali a teď se za to stydí. ()

NinadeL

134/134 Klasický ženský seriál 90. let, který výrazně zastínil svůj otcovský seriál, Herkules. Zatímco v originále show běžela od roku 1995, u nás až od dva roky později s tím, že mezi třetí a čtvrtou sérií vznikla vysloveně nepříjemná pauza. A protože to vyšlo zrovna na cliffhanger, pomohla tahle situace formovat česko-slovenský fandom. Druhá polovina seriálu (čtvrtá až šestá série) byla tedy českými fanoušky sledována vysloveně pod drobnohledem a to i v době, kdy show už oficiálně v roce 2001 skončila. A jsem skutečně ráda, že se podobný model sledování už v dnešní době nemusí opakovat, protože to bylo skutečně náročné, časově i finančně. Zpětně máme vcelku širokou nabídku možností, jak sledovat celý ten propojený svět Renaissance Pictures, celý seriál Herkules včetně původních filmů, seriál Mladý Herkules, kompletní Xenu, animovaný film Herkules a Xena: Bitva o Olymp a dokonce i volně navazující projekt Společně v akci, který spojoval seriály Všeuměl a Cleopatra 2525. ()

CANNIBAL

Kdo tady tvrdí, že seriál o Xeně je stejný, jako je seriál Herkules, asi nemá všech pět po hromadě. Předně Herkules mnohem častěji bojoval se spousty mýtickými bytostmi na rozdíl od Xeny. Xena se z 90% jen vypořádává s dluhem vč. vlastní viny vůči svému okolí z dřívějších dob, přičemž se střetává s nejrůznějšími bandity, řeší věci kolem amazonek a střetává se také s Římany a jejich vůdci. Jen sporadicky se střetává s olympskými bohy a ti mi navíc vůči její osobě připadali tak pasivní, až mi přišlo, zda to nejsou jen její pobožné přeludy. Něco jako film Johanka z Arku z ’99. Héra se naproti tomu na Herkulovi vyřádila mnohem líp. Vedle toho, že seriál je hodně prošpikován kýčovitými, stupidně bizarními a naprosto nezáživnými díly, mi taky vadilo, právě ta nízká provázanost s Herkulem. Čekal jsem, že tam zaskočí víckrát, než jen na trapný tři epizody. A v neposlední řadě, mi taky vadí nijak zvlášť oslňující zakončení. Suma sumárum jde tak jen o novozélandský seriálový béčko. ()

MM_Ramone

"Xena" (Lucy Lawless) je niečo ako transexuálny, ženskými hormónmi napichaný "Herkules" (Kevin Sorbo). Je to verná kópia lacného televízneho seriálu z akože antických čias, ktorý v deväťdesiatych rokoch minulého storočia točili v USA. Akurát, že namiesto mýtického starogréckeho poloboha tu hrá hlavnú úlohu urastená, prsatá superhrdinka Xena. Je to nasnímané v rovnakých papundelkových scenériach, v rovnakých lacných kostímoch a v rovnako nízkej filmárskej kvalite. Prihadzujem však jednu hviezdičku za Xenin neprehliadnuteľný sado šmrnc a náturu lesbickej dominy. ** ()

kulyk odpad!

Masturbační pomůcka pro masochisty, popř. pro okníratěné feministické dobyvatelky ostrova Lesbos. Zahlédne-li tohle neinformovaný jedinec, nabyde přesvědčení, že fantasy žánr je cosi jako nařídlý střevní produkt pakistánského pobíječe much. Čím se však seriál může bez uzardění pochlubit, je jak mytologická, tak historická přesnost. Dá se už jen očekávat, že Xénie spasí svět před finanční krizí nekompromisní dekapitací Alexe Makedonskejch, v čemž jí bez nároku na honorář pomůže nejen Robin Hood, ale i Batman, Beckham a dementní Gabriela. Spoiler: stejně ty kozy neukáže! ()

Davies182

Neméně úspěšný spin-off herkulovského světa, pro mě určitě. Xena bojovnice byla jednou z nejvýraznějších ikon mých pubertálních vlhkých snů, a to té holce nikdo neodpáře. Jinak platí stejný koment jako u Herkula, až na absenci filmů (Xena kromě pilotu žádný neměla). ()

Ony

Příšerná slátanina. Ovšem, že jsem si s násadou od koštěte hrála na Gabrielu, nemohu popřít, takže ... ()

Phobia

Odrůstala jsem pubertě, když se na našich TV obrazovkách tenhle seriál zjevil a tak nějak mě ve všech možných rovinách minul, jakkoliv je fantasy můj oblíbený žánr. Skoukla jsem příležitostně několik dílů (obvykle necelých), kozatou Xenu jsem měla na háku, její protivnou blonďatou kuběnu přímo u p*dele a ostatní postavy se mi podařilo úspěšně zapomenout. Z děje si vybavuju akorát bojovné výkřiky, výskoky a létající kovový kruh. Reálně bych to viděla na lehký podprůměr, ale zcela dementní epizoda (bůh války Ares -nebo kdo- coby metalová hvěda) z jedné pozdější série mě přesvědčila, že chabý seriál v průběhu času zesračkovatěl na zoufalý odpad. Průměr je tedy jedna osamělá, chvějící se star. Zastihnout mě "Xena" v mladším (čti blbějším) věku, jistě by dopadla lépe. 25% EDIT: Tak se mi poslední dobou při přípravě jídla podařilo zahlédnout několik dílů a potvrzuji, že je to přihlouplá krávovina, které lze větší množství hvězdiček dávat jedině z čiré nostalgie... a možná nad tím zaslintá sem tam nějaký panic případně lesba. 20% ()

Hrabka

Xena a Herkules - největší bouchači mého dětství. Jejich příběhy jsem sledoval poměrně často. Napětí, akce a laciné příběhy mně kdysi dávno bohatě stačily. A Xena byla rozhodně lepší. Čím to asi bylo? :-D 60% ()

cheyene

Minimálně jeden díl viděl snad každý a chtě nechtě, Xena je klasika...a některé byly rohodně příjemnou zábavou pro mladé diváky, jelikož obsahovaly velkou dávku dobrodružství, akce i fantasy. ()

Jamal

na Xenu jsem se vždy rád díval, hlavně na lehce erotické scénky s Gabriellou. To v Herkulovi nebylo (( :: ()

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)