Erotickým filmům se v Čechách nikdy nedařilo a nezachránila je ani předloha od slavného spisovatele, v tomto případě Vladimíra Párala. Kolísání mezi pornografickou dráždivostí, kriminální zápletkou a ztopornělou studií mravů poznamenává tento příběh o luxusním podniku, který svým hostům nabízí snad cokoli, nač si vzpomenou, více, než je zdrávo.
První část erotické komedie o třech dívkách, které se rozhodnou založit exkluzivní erotický salón pro bohatou klientelu, a pak se pustí do složitých intrik, jejichž výsledek je však zcela nečekaný. Na počátku příběhu se vrací do Prahy z nezdařeného výletu do USA třicátnice Eva Joštová, aby zjistila, že její milenec Patrick Škoda ji vystěhoval ze svého bytu, kde nyní žije se svou třiadvacetiletou sekretářkou Štěpánkou Vranskou. Advokát Ota Lambet nabídne bezradné ženě místo masérky v erotickém salónu. Ta však odmítne. Z psychiatrické léčebny je propuštěna nesmělá katolička Klárka Jágrová, která se nedokázala vyrovnat s rozvodem. Společně se svou kamarádkou Ájou Machovou, majitelkou zprostředkovatelské kanceláře se Eva s Klárkou rozhodnou otevřít luxusní erotický salón nazvaný Playgirls. Aby získaly pro svůj výnosný podnik další peníze, začnou spřádat intriky kolem prodeje činžovního domu bratrů Patricka a Ludvíka Škodových. Jenže ve hře je také záludná Štěpánka, která má zcela jiné plány a jako Patrickova sekretářka a milenka má v ruce všechny trumfy. (oficiální text distributora)

Ilicka odpad!

I tu necelou hodinu co jsem z toho viděla jsem rozdýchávala velmi těžce. Ta šílená hudba, ty voiceovery, ta kamera. Opravdu děsivé zážitky. ()

eraserhead666

Tohle jsem naposledy viděl v kině coby náctileté hormony zmítané ucho, takže tam ještě bylo čím zaujmout. Doba, kdy se tenhle film bral naprosto vážně je už dávno pryč a to je pro ten film jen a jen dobře. Ano, je to hrozná sračka a asi bych to nízké hodnocení i chápal, ale z dnešního pohledu je to neskutečná prdel. Smál jsem se celý film. Moravec je výborný, Martinu Adamcovou jsem měl vždycky rád a tady fakt perlí, Vízner zabíjí a Kornová... Neskutečně trapný mobilně telefonní product placement si pamatuji dodneška. Takže účel zřejmě splnil. Jako film, případně adaptace (předlohu jsem dosud nečetl) hodně slabé, jako (nechtěná) komedie dnes kulervoucí. 3.5* ()

MáŠa

Asi chtěli provokovat tímhle kurevským prostředím, nebo nevím, co tím chtěli říci. Pár pokusů o drsnější hlášky, ale jinak v zásadě nic víc ()

Tommassi3

"Prostě si budete muset pomoct kontrakcí !! Ale to vy zas nevíte, co je, že ?! Prostě při tom šukání budete muset stáhnout svaly v prdeli.." ;) A kdyby jenom !! Ostatně nejeden vnímající divák si musel při sledování tohoto skvostu, jímž dal Vít Olmer navždy zapomenout na své dřívější skutečně kvalitní filmy, vypomoci staženými půlkami, aby se ze vší té devadesátkové kultůry podpořené novou TV Novou neposral !! Když už nic jiného, pak první Playgirls s ještě matně patrnými znaky Olmerova rukopisu dokonale potvrzují, jak moc si tvůrci s parádními předlohami Vladimíra Párala neví rady, v rámci režisérovy tvorby však nejde ani zdaleka o to nejhorší, a jeden tak jen nechápavě civí, jak snadno a rychle se kdysi opěvovaný talent stal odepsanou a vysmívanou personou, zcela po právu samozřejmě, když se vydal cestou od fantastických snímků jako Antonyho šance směrem ke komerční šmíře !! Jen škoda, že ta přísná explaoatace roztříštěná odpudivě voiceoverovými žgryndy a vážně míněnou červenou knihovnou vyznívá naprosto do ztracena.. Kameraman Vladimír Holomek snad jako jediný nezklamal, byť veškerá ta jeho zdařilá snaha postrádá smysl, stejně jako o mnoho let později v případě Kriminálky Anděl, když prostě s křížkem po funuse nikoho nemůže ohromit !! Tragický Jiří Pomeje vlastně dnes už může sloužit jako zdvižený prst, jo, klidně i prostředníček, když prostě, kde se vyskytl, ani čert nebral.. ()

corpsy

Je to zúfalá nuda s ( a tu to treba podčiarknuť ) na svoju dobu šteklivými erotickými scénami. Čo ma ale zaujalo viac, je skvelo vystihnutá dobová atmosféra, pri ktorej sa mi drali do povedomia spomienku na módu, životný štýl a otvorenosť toho obdobia. ()

Marsik

DVD - Tak když už jsem včera náhodou shlédnul dvojku, musel jsem si "doplnit vzdělání" v podobě dílu prvního :) Úroveň defakto stejná, čili dost podprůměrná. Ale nemyslím si, že si Playgirls zaslouží nálepku toho nejhoršího filmu české kinematografie. 14. nejhorší film na čsfd a skóre 9%, to je fakt funny :)) Já znám ale daleko horší, jako např. Western Story, Jak ukrást Dagmaru, apod. Playgirls dneska považuji jako za starší český film, kde se režisér nebál točit o erotice tak, jak je. Za odvážnost dávám shodně jako dvojce - 40%. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje