No narozdil od ostatnich mi to nejak zvlast svizny ani kultovni neprislo, ale ty dve hodiny sem se docela dobre bavil. Film v podstate o nicem, ale je v nem vic myslenek nez v hromade podobnejch filmu dohromady. Jediny cemu verim, ze je kultovni, tak to jsou hlasky, ty jsou naprosto uzasny, nema cenu tu nejakou citovat, stejne je zna kazdej nazpamet. Vsichni herci to zahrali dobre, ale Trojan predvedl opravdu vynikajici vykon a Machacek je proste buh.(22.4.2005)

.. z celého filmu se mi nejvíc líbí hudba :)(3.6.2008)

Typ snímku, který na domácí scéně výrazně scházel. Není to sice jako celek zrovna dvakrát konzistentní, ale v jednotlivých scénách je to díky dialogům a především pak hercům nezapomenutelná podívaná. ♫ Hodnocení písničkového OST: 3/5(21.6.2007)

Český Lev 1 : Herec VR - Jiří Macháček + 9 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Ivan Trojan, Herečka VR - Labina Mitevska, Kamera, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář(3.9.2004)

Po třetím zhlédnutí přehodnocuji. Buď se mi změnil smysl pro humor nebo už mi taky přeskočilo, ale najednou jsem film chápala mnohem víc než kdy předtím. A ano, něco na něm je. I když k tomu, abych ho nazvala skvostem, budu asi ještě muset dospět (a nebo zmagořit). 3,5*(19.4.2011)

• - Casting Samotářů byl poměrně dlouhý a náročný. David Ondříček hledal herce, kteří by maximálně odpovídali jeho představám, už několik měsíců před samotným castingem v různých divadlech, filmech i nejrůznějších televizních pořadech. Casting pak trval téměř čtyři měsíce, než se mu podařilo najít pro každou roli nejvhodnějšího představitele. (Taninaca)

• - Jan P. Muchow si ve filmu zahrál kytaristu fiktivní kapely Fake Dead (parodie na název kapely Take That). Zpěvákem byl Kryštof Michal z kapely Support Lesbiens. (Bibr)

• - Film mal na Slovensku premiéru na Febiofeste, kde si ho počas šiestich dní prišlo pozrieť 10 tisíc divákov. (Raccoon.city)