-"Co je to za pěknou muziku?" -"No přece hymna, vole!" Na film asi časem zapomenete, na některé hlášky těžko. 80% Zajímavé komentáře: Marigold, ripo, kwoky, ]V[()Rt, wito, Leníci(30.5.2005)

Český Lev 1 : Herec VR - Jiří Macháček + 9 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Ivan Trojan, Herečka VR - Labina Mitevska, Kamera, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář(3.9.2004)

Vždycky mi připadalo, že Samotáři navzdory panoramatu Hradčan tak úplně "českým" filmem nejsou, že jsou alternativním metropolitním vesmírem, kde herecké planetky obíhají kolem hudebních hvězd po podivnách drahách. Není to film ze života. Vice versa. Zaujalo mě to odtržení od života, odcizenost bizarních figurek v obludáriu pod Petřínskou rozhlednou. Vykonstruované až k rozpínavým křídlům Mattoni orla, ale působivé i pod tím umělým světlem. .(23.4.2007)

"Lidi tady prostě málo hulej" - kde je Petr Zelenka, tam jsou i nezapomenutelné hlášky. Skvělá komedie plná hlášek, kde nechybí ani neuvěřitelně přesný Jiří Macháček.(24.5.2002)

Halda kultovních hlášek, dobré herecké výkony (Macháček, Mitevská, Trojan), nevýrazné herecké výkony (Rašilov, Schneiderová), hodně "cool" soundtrack a nevýrazný závěr. Snad to mohlo být méně chladné...(16.6.2002)

• - Koncert, kam jede Vesna (Labina Mitevska)  s Robertem (Mikuláš Kren) se odehrává ještě ve starém nezrekonstruovaném klubu Roxy v pražské ulici Dlouhá. (annafoj)

• - Jan P. Muchow si ve filmu zahrál kytaristu fiktivní kapely Fake Dead (parodie na název kapely Take That). Zpěvákem byl Kryštof Michal z kapely Support Lesbiens. (Bibr)

• - Japonce hrají ve filmu Mongolové. (don corleone)