Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

Pražák

Tenhle film se mi neuvěřitelně zprovitil. Ondříček pochopil, že chce-li natočit "kultovní" film pro mládež tehdejší generace musí šáhnout na osvědčené postupy. To znamená dát dohromady hláškostroj a obsadit herce, kterýmu to budeme věřit a mladí se s ním dokonale stotožní. Na mě to prostě nefunguje a u filmu jsem se nikdy nebavil. Dvě hvězdy za Muchowu hudbu. ()

JKL

Báječná věc! Je sice o lidech téměř o generaci starších, než jsem já, ale pricipy vztahů v tomto snímku naznačené fungují teď, před sto lety i za sto let. S jistotou můžu říct, že se bude líbit i lidem, kteří jsou teď ještě v plenkách. Samotáři jsou prostě základ. Kdo neviděl, nežije. ()

Krosmen

V roce 2000, když Samotáři přišli do kina, nebyl to jen film. Byl to módní trend. Kult? Kdo neposlouchal soundtrack, neuměl smotat brko a nepil tequilu stylem bodyshot jako by nebyl. Pamatuju si, když jsem Samotáře viděl poprvé - skvělý hlášky, Macháček permanentně zhulenej, Trojan výbornej.Haha..Když jsem, ale viděl Samotáře teď, prakticky po 10 letech. Žasnul jsem. Vynikající komedie, nádherné lidské charaktery, Maciuchová, Němec, Vilhelmová a ostatní už jmenovaní, všicchni probudili vzpomínky a hlavně jsem si to teď užil o mnoho víc. Skvělý český kousek, který mi snad i něčím víc, než vůní trávy, vybavil Americkou krásu..Česká krása ;-) ()

Kosmik 1

"Máme tu výborné koláčky....dáte si?" - "Ne, děkuju. Spíš bych si dal něco k pití." - "Máme tu výborné koláčky!" 90% ()

PollyJean

I po letech se na to dá dívat. Zamrzí místy jen ta povrchnost, zahlazující vtipkováním sporné a bolavé chvíle, dost typická pro spoustu českých filmů. ()

Koryntos

JSEM VLASTENKA, ZAČÍNÁM ČESKÝM FILMEM.S tímto filmem jsem rostla i proto patří mezi mé nejoblíbenější. Mám ho ráda hlavně z toho důvodu, že je to film ze života, který si na nic nehraje. Pokaždé když ho vidím, ztotožňuji se s nějakou z jeho postav. Je to jeden z mála filmů, na který mám chuť podívat se kdykoliv, s jakoukoliv náladou. Krásně se u něho člověk odreaguje. Nesmím opomenout, ani výborný soundtrack k filmu, mám ho doma na CD a patři mezi nejoposlouchanější CD, některé písničky již ani nejde přehrát. Jiřímu Macháčkovi, jeho role seděla dokonale. ( pzn. V mužích v naději jsem ho hanila). V Samotářích, ale právě to, že působí jako Franta od sousedů, který si na natáčení jen odskočil, jako záskok, působí ku prospěchu. Divák mu tu roli ,, žere,“na rozdíl od MVN. Jinak celkově herecké obsazení bylo výborné. ()

Autogram

Za takúto kanonádu hlášok skladám klobúk dole - muzika, město, země - stačí naznačiť a každý si hneď spomenie. Prichádzali v najneočakávanejšej chvíli a musel som sa rehtať aj v takejto úplnej noci, keď už všetci spia. Film rieši vzťahové a drogové problémy s humorom, nehraje sa na drámu a to je sympatické. Pre Jitku Schneiderovú by som povedal, že to je životná rola, a Jiří Macháček by si zaslúžil aspoň malého českého oskara za hlášky a huličský výraz tváre. ()

Kurikmoon

Zišla sa tu banda divných ľudí. Zaujímavý film, kde niektoré scény bolo po citovej stránke vcelku nepríjemné, zľahčené podivýnmi a úletmi. Ale posolstvo sa tam dá nájsť pekne. ()

Death

Kultovni film s kultovnimi hlaskami. Je to takove male ceske ne tak drsne Pulp fiction (ikdyz se to neda ani v nejmensim srovnavat). Z nekterych scen sem fakt nemohl (a ze jich nebylo malo). Proste skvele vymyslene a nemene skvele zahrane. ()

U.Tarare

Nebýt Trojana s Macháčkem, byl by to průměrný film. Naštěstí, oba borci tam jsou a co se týče jejich hlášek, na ty se nedá zapomenout. Přece jenom česká filmografie ještě za něco stojí. ()

deckardx

Film, ktery tahne tehdy jeste neokoukany Jiri Machacek a tradicne perfektni Ivan Trojan.. Spousta kultovnich scen, ktere dodnes opakuje kdekdo.. Kez by se takovych pohodovych filmu s myslenkou tocilo vice... ()

rubik1

Nejak zvlášť ma teda Samotári bohužiaľ nenadchli. Bolo tu síce kopec vtipných hlášok v podaní Jirku Macháčka ktorému rola vyhúlenca sadla dokonale, aj iné zábavné a vtipné momenty, ale dosť tomu celému chýbal nejaký zmysluplnejší dej. Ale inak berem. Hlavne ako celkom fajn oddychovku. ()

giovanni3

Vynikající český film plný humoru a hlavně hlášek v kterém naprosto exceluje Jiří Macháček a ani další herci nezůstávají pozadu. Výborná hudba, kamera, ale vlastně i tragikomický scénář... Člověk se nestačí u filmu smát a ani divit nad jeho ujetostí... Bez debat 5z5 ()

standsiller

Herecké prevedenie Jiřího Macháčka bol jednoducho veľmi fajn. Dovolím si tvrdiť, že vďaka tomu som dopozeral celý film.Ak odhliadnem od tohto a pár režijných svetlých momentov, tak v podstate sa tam nič prevratné nedialo. Veľa postáv, pár zvratov a azda niektoré z charakterov stáli za zmienku. Inak čistý priemer. ()

Beer Ceps

"Mohu tě obejmout? Jen tak, kamarádsky." S třináctiletým odstupem jsem měl tu čest vidět tento vyhlášený skvost české kinematografie. Chtěl jsem se zasmát a pobavit, bohužel to mi nebylo dopřáno. Nevím, jestli je to tím dlouhým zpožděním a nebo tím, že jsem nebyl permanentně zhulený. Příběh je značně plytký a hudbu, kterou tu všichni chválí, jsem ani nepostřehl. Přesto vše nejsem zklamaný, akorát jsem si přál trochu více, Knoflikáři jsou bezpochyby lepší. Dvě hvězdy za scénu s japoncema a pár úsměvných chvilek s Trojanem. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová