Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Opět plno akce, střelby a hlášek. První půlka paradní, pak to ale ztratilo dech a od elektrárny moc přímočaré a bez nějakého zvratu. +++ SPOILER 20ti slovy: IT teroristi vypnou telefony, semafory a elektriku. McClane, s pomocí hekra, vypne vietnamku, stíhačku, autem vrtulník a všechny, kteří mu unesli dceru. A FBI + NSA jenom čumí. ()

Najt

Čtvrté podání je zběsilá akční řež. John je stále frajer, drtí všechny, nechybí hlášky a záporák je v skutku vynikající. Audiovizuál je parádní, zajímavý příběh taky zaujme, dvojice Willis/Long pobaví. Prostě další Die Hard. Ale už to není takové. Je znát, že film vznikl v moderní době, vše je rychlé a zběsilé a ten rozdíl jak se filmy točili v 90' a pak ke konci prvni dekády 21.století je prostě znatelný. První Die Hard je poctivá akce, tohle už je akční digitální trhák. Proto to tak i hodnotím, beru v potaz to, že mezi filmy je skoro 20 let rozdíl. A po 4 vytvořit originální novou past to prostě nejde. Proto když jsem chtěl původně dát 4* přimouřil jsem oko i na tu 5*. Stále ale platí, že na prvním místě je jednička, druhé si rozdělí trojka se čtyřkou a dvojka je na třetím. Uvidíme, jestli s tim zamíchá poslední díl. ()

FrankieCZ

Z celé série Smrtonosných pastí jsem měl vždycky nejraději 2. díl a na tom se ani po shlédnutí 4.0 nic nemění, ale tenhle díl se velice přiblížil vrcholu. Cítil jsem se jako když mi bylo 15 nebo 16 a nechával jsem se unášet dějem. Když jsem pak na cestě z kina slyšel několik diváků, kteří diskutují o tom, jestli je možné se chytit při pádu jednou rukou jakési trubky a druhou přitom střílet, říkal jsem si jestli si to vůbec mohli užít. Je to naprosto typická akční jízda z přelomu 80. a 90. let, která dokazuje, že i bez křečovité snahy aktualizovat děj, lze natočit skvělý film. Vždyť je přece krásné, když teroristovi nejde o nastolení celosvětové vlády Islámu (nebo jiného náboženství), ale jen a jen o peníze. Ano, je to přízemní, ale v dnešní době, kdy se každý musí vyjádřit k politice, je to velice osvěžující prvek. Nebo jsem snad jediný, pro koho je stav vlastního konta důležitější než teologické pozadí světového teroru? ()

courage

Velmi prijemne prekvapenie .. po nestastnych tohtorocnych trojkach (neratam dannyho 13 ) je tu perfektny akcnak a Bruce Willis tak ako ho pozname najradsej. Takze Yippie-ki-yay motherfu**er .. treba vidiet! ()

epoh

Ten film mě odvařil. Je skvělej. Už dlouhý roky se mi žádnej akčňák nelíbil tak, jako tenhle. Výborný hlášky, výborná akce, Willis k sežrání. Někdo tu mluvil o dobrém zakončení série. Proboha, proč zakončení, když se to po letech čekání takhle skvěle rozjelo?! ()

hidden666

Pokus o velkolepý návrat krále skočil smutnou křečí klauna. Bylo těžké navázat na předchozí díly, není to vysloveně propadák ale rozhodně to není něco, k čemu se budete vracet. Je to takové natažené a ucajdané akční béčko. Kdo není Die Hard fan bude se dost nudit a možná to ani nedokouká. ()

stephano

Nemůžu si pomoct, ale mě prostě v dnešní kinematografii chyblělo skákáni z křídla letící stíhačky na rozpadající dálniční most.. A kdo mi bude tvrdit,že to je nereálný tak at se de vycpat. Jinak Bruceuv parták je neuveritelně špatnej herec. Hlavne už sem mu to nežral v ty hovadině kde si vymyslel vysokou školu "Bezva vejška". Kdyby tady hral kdokoliv jinej dám jeste jednu hvězdičku. ()

dawydx

Bezprostřední pocity po shlédnutí byly...rozpačité. Na jedné straně máme povedenou zápletku, parádní akci a poldu, kterému lítá od úst jedna peprná hláška za druhou ( faktem je, že ne všechny jsou trefné...). Na straně druhé jsou díry v logice, rozporuplně ztvárněný záporák ( zpočátku slabota, v průběhu filmu se ale Olyphant pochlapil ) a již pokročilý věk Bruce Willise, který mu nedovoluje rozbalit to naplno. Na můj vkus se čtvrtý díl až moc spoléhá na efekty na úkor Willisova charizmatu. Akce je parádní, o tom žádná, ale musí se brát s nadhledem, jinak budete kroutit hlavou, co to tam ta stíhačka vyvádí :). Několik hodin po shlédnutí se mi ale v hlavě vše rozleželo a došlo mi, že éra akčních filmů z 80. let skončila. Sečteno podtrženo, máme tu velmi kvalitní akční film, který (bohužel) nemá moc společného se svými předchůdci a až přehnaně sází na audiovizuál. ()

Hollister

Bavil sem se parádně. Bruce válí jako zamlada a jeho John McClane je pořád stejnej drsňák, kterýho nic nerozhází a jen tak mimochodem sází jednu hlášku za druhou (to jak tancuje na křídle letící stíhačky je fakt úzasný). Musím ocenit, že autoři McClana neměnili a tak se i v rodinných scénách chová jak se chová. To se např. u M:I-3 zásadně nepovedlo (srdcervoucí scény s existencionálním filozofováním a tuny patosu se do těchto filmů nehodí). Prostě oldschool akčňák se vším všudy. Stačí přijít do kina vypnout a víc jak 2 hodinky se nechte bavit ()

KryplXxX

Pro mě veliké zklamání...některé akční scény byly zbytečně dlouhé, jiné naprosto přehnané (těch bylo opravdu hodně). Logické chyby atp. Bylo toho opravdu hodně. 3* dávám jen jako úctu pokračování předchozích třech výborných dílů série. ()

deep

už to sice není ten starej dobrej Mclane,ale rozhodně nejsem zklamanej.akční scény byly povedený i když místy dovedený až do absurdna a pokud snad vznikne pětka tak se nebojím že to bude průser,tak jako jsem se ještě před časem bál čtyřky. ()

dreamflyer

Jsem asi jedinej,ale tohle se mi hodne nelibilo. A to jsem obrovskej fanda prvnich dvou dilu(trojka...hlavne zaver uz byla na hrane).Ale on tu sestreluje helicoptery autem(lidi z nich vodou z hydrantu) a unika pred stihackou a celkove uz je to MOC i na Johna McClana.Vzdycky jsem ho mel za drsnaka co ma vtipny hlasky,tady jsem to v nem moc nevidel. V petce asi bude ohejbat hlavne tankum a zabijet zapornaky zlym pohledem.Pro me zabiti jedny z legend(mam rad mcclana,ne supermana).Jednu hvezdicku za dobrej vtip ohledne kopajici asiatky s jeepem v zadku a agenta johnsna:). ()

MrMir

Výborná jízda, Willis ve staré formě servíruje hlášky jako na běžícím pásu, akční scény vynikající. Bylo toho tolik, že je potřeba to shlédnout ještě jednou. Pokud návraty hrdinů mého mládí budou vypadat takhle, tak jen houšť a víc... ()

herrbierer

Rozhodně příjemné překvapení. Zdaleka to sice není návrat ke kořenům, nicméně jinak odvedl Len Wiseman nad očekávání skvělou práci. Akce sice "smrdí dneškem", ale aspoň se tu Wiseman neschovává za roztřesenou kameru a ukazuje, že to s ní umí. Bruce Willis hlaškuje jako na běžícím pásu a i když jsou jeho atributy celkem ořezané, měl jsem pocit, že John McClane se vrátil. Justin Long je zpočátku celkem otravný (nemá rád creedence), ale nakonec si získá divákovy sympatie a projeví se jako schopný sidekick. Timothy Olyphant je solidní záporák, ale zaujmou spíš Maggie Q a hlavně Cyril Raffaelli. Jeho "spiderboy" je však trestuhodně nevyužit a to u postavy s takovým potenciálem zvlášť bolí. Celkově se čtyřka dle mého názoru vyrovná trojce, což není vůbec špatné a v dnešní době to působí jako balzám na duši. ()

Baki

Akcni, napinave, nerealne. Takto by se dala popsat Smrtonostna Past 4.0 (proc jen .0 ??? - zeby chteli uz v nazvu upozornit na to ze pujde o pocitace? - trapas ceskych prekladatelu). Tento film radim k filmum na ktere se da divat porad a neomrzi. ()

HonzaCZ

Pecka! Brulda je pořád ve svý kůži - a to je sakra dobře! A hlášky typu: "Když jsem jí viděl naposledy, byla na dně výtahový šachty a z prdele jí trčel Jeep." nebo: "Nikam nechoď, zavolám ti doktora." po tom, co někoho shodí ze schodů a střelí ho - to jsou prostě perly filmů s Willisem, na který se nezapomíná. ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)