Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

helrohir

Je to špičková akčná jazda so zaujímavým scenárom. Ale predsa len mám mierne výhrady k tomu, že John McClane už nie je len obyčajný policajt, ktorý si dokáže poradiť s bandou kriminálnikov, ale teraz už dokáže bez problémov ničiť helikoptéry a stíhačky, ako by to boli len hračky. Jednoducho nebyť týchto "vilomením", dám plný počet. ()

Nalimator

Ke konci jsem se fakt dost nudil, vršila se tam jedna nereálná akční scéna za druhou a závěrečné naskočení na stíhačku už bylo opravdu moc. ()

walkingdead

V duchu Hollywoodského trendu, že pokračování musí v NĚČEM (ale v čem vlastně?) překonat předcházející díl, se i tady objevuje pár (dost) scén, které jsou pořádně přitažené za vlasy. Ale pořád je to celkově na dnešní poměry hodně nadprůměrná akční podívaná. Jen už to holt není McClane... ()

Ernie_13

No tak nakoniec prekvapenie...ale poďme odzačiatku. Na film som sa vrhol niekedy v roku 2008 v pôvodnom znení. Veľmi som sa tešil, lebo predchádzjúca trojka patrí medzi moje najobľúbenejšie. No celé to skončilo fiaskom. Od počiatku som sa veľmi nudil a nakoniec som v polke zaspal. No a teraz po vyše 4 rokoch som si povedal, že už to musím dopozerať. Zohnal som si verziu s podľa mnňa pre túto sériu perfektným českým dabingom a dal sa do toho. A vôbec sa mi teda nechcelo spať. 4.0 sa na trojku síce nechytá, ale Bruce má stále tú iskru v sebe, hláškuje o 100 šesť a zápletka i keď nie najnovšia je uspokojivá. McClane-ovu manželku dobre nahradila jeho dcéra a až prekvapivo dobre vyznela spolupráca McClane-a s mladým hackerom. Spokojnosť. 70% ()

J*A*M*B*O

Na mňa bol film až príliš sci-fi. Už to nie je tá smrtonostná pasť ako predtým. Už je to skôr nepodarený IT-čkársky výtvor. Smrtonostná pasca sa skazila a to nehovorím a poslednom diele. Dávam 6/10 bodov. ()

kubilov

John McClyne je bez vlasů, je rozvedený, má potíže s dcerou, svižnou a surovou devadesátkovou akci vyměnil za více nepravděpodobnější ale zato tvrdší akci nového tisíciletí a skvělého parťáka Samuela L. Jacksona nahradil za šeredného, otravného a totálně nesympatického neschopu Justina Longa, pro nějž je slovo nerd moc slabý. Přesto je to stále ten samý arogantní a hláškující policajt John, sice umírněnější, ale i tak je k poznání. Jeho protivník Timothy Olyphant nemá v žádném případě šanci být zajímavým záporákem. Není ničím výrazný a je zoufale nevykreslený, sice chápu, že je to vzhledem k době trend, ale už mě fakt nebavěj ty gangy všehoschopných hackerů, kterým nedělá nejmenší problém srazit na kolena jakoukoliv ochranu a jakýkoliv firewall. Původní trilogie zůstala nedostižena, ale i tak není Live Free or Die Hard v žádném případě propadák, jen má tu smůlu, že má až příliš slavné a kvalitní předchůdce. ()

brzozin

Ale jo, Bruci. Chápu, že je to tvůj nový styl. Nechat se desetkrát střelit, patnáctkrát seskočit z jedoucího kamionu nebo letící stíhačky. A nejen že pak vždycky vstaneš maximálně s pochroumaným kolenem, ale ani ti nikde neteče krev když nepočítám ty barvou zašpiněné hadry (kdyby aspoň ty šmouhy byly po celý film na stejných místech :-) Ty si při těch pádech z 10 metrů ani nevyrazíš dech. Normální člověk by už byl dávno mrtvý. Dost ale sarkasmu. Pokud k tomu filmu od počátku přistoupíte s tím, že nesmíte klást logické otázky, pak se budete královsky bavit. Nicméně už to prostě není ten starý dobrý trochu roztržitý, trochu potrhlý a hlavně normálně lidsky uvěřitelný John McClane. Zbyla z něj jen skořápka. Zapadl do role v průměrném béčkovém thrilleru, kde jde hlavně o to, zničit co nejvíce aut, nadělat kolem sebe co nejvíce trosek a vyjít z toho s několika odřeninami a kamenným xichtem. Doufám, že žádné další pokračování nebude. ()

Boudyy

Po dvanácti letech legenda opět pokračuje. Ačkoliv se John McClane změnil, humor a pohoda v situacích na život a na smrt zdobí jeho osobnost stále. Tentokrát vše vypadá jednoduše, nejde mu po krku žádný vůdce teroristů ani nemusí zachraňovat svou rodinu, má jen sebrat jednoho neškodného počítačového hračičku. Vše se změní, když vyjde najevo, že po hračičkovi jde celá skupina elitních zabijáků, jelikož ví důležité informace k jejich plánu podrobit si celé Státy...Čtyřka je opět nenudící, svižná a zpočátku i nostalgická jízda, která se veze na vlně moderních efektů, tradiční akce a ironického humoru. V hlavních rolích výborný Bruce Willis a mladík Justin Long. Skvělé pokračování série. ()

subic

V porovnání s dvojkou, které jsem dal 4 hlavně z nostalgie, když v ČR šla v kinech až asi v roce 92/93, kdy jsem chodil na střední, a trojkou, která je koukatelná, ale taková nijaká, tak musím dát lepší 3. Jestliže je jednička hyperskvělá, dvojka taková dobře syrová, tak trojka je značně pohádkoidní o jaderné hrozbě a to zůstalo i čtyřce, ta je pohádkoidní o hackerech a kyberhrozbě, ale i přesto slušné. 70% ()

Guran

Willis se vrátil do jednoho ze svých nejúspěšnějších filmů vůbec, tentokrát s lysou hlavou a stárnoucí figurou, ale přesto se mu podařilo úspěšně zakončit sérii Smrtonosné pasti. Na rozdíl od trojky, je tento díl o dost vážnější, v předchozím díle bylo hodně srandiček a Simonovo hry s McClanem a Zeusem byly hodně pro zasmání, ale zde byl předven terorismus, jako nikdy před tím. Tentokrát mají pod kontrolou celý město. Stačí jen zmáčknout kouzelné tlačitko na počítači a všechna světle ve městě zhasnou, nebo zblbnou mobilní telefony, nebo televize. Prostě film ukazuje, co dnešní technika je i schopna zavinit. Bruce willis jako vždy v roli McClanea podel báječný výkon a jeho parťák Justin Long taktéž. Opět akcí nabitá podívaná s výbornými efekty vás nenechá nadechnout, rozhodně z tohoto nebudete zklamaní! ()

mrclTV

Pozor, po tomto filme sa vám bude trojka zdať ako vynikajúci film. Dobre, aby som nebol zlý, ide o neskutočnú, šialenú a nespútanú akciu v maximálnych dávkach. Bohužiaľ nič viac. Scenár deravý ako kamión po spŕške z kanóna F-35ky, zápletka jednoduchučká, dej plochý a priamočiary, aspoň John je ešte stále vo forme a vie každému nakopať zadok. Pre zmenu ale najviac hĺáškoval mladý Matt, McClane bol hlavne na akciu. Film tiež obsahuje veľké množstvo smiešnych klišé, ako útok na deň nezávislosti (och, aké americké), únos dcéry hlavného hrdinu a hackerov, čo sa vďaka káblu nahackujú snáď aj do odpadkového koša (toho fyzického, nie toho, čo je na ploche vášho PCčka). Nečakajte žiadne intelektuálne zamýšlanie, kto hľadá totálnu akciu nebude skalamaný (veď také su vlastne všetky Die Hard). Lenže v porovnaní s prvými dielmi jasne prehráva na atmosfére. ()

Brano

Štvrte pokračovanie by som označil za najvydarenejšie v porovnaní s predchádzajúcimi. Síce to príbehovo nijak nenadväzuje na predchádzajúce časti, ale je to taký menší reštart série. Vidno, ze sa už písal rok 2007 a ten dobový pokrok tu už bolo cítiť. Myšlienka o hackeroch, ktorí chcú vyhodiť sieť na celom svete sa mi páčila. Noví herci zaujali. Ale čo sa týka negatív, tak tých tu bolo znovu viac než dosť. Akčné scény opäť nereálne. Auto, ktoré narazí do vrtuľníka, skok na stíhačku, nesmrteľný Willis, dlhá stopáž, alebo aj smiešne súboje mi tento film opäť zrazili na dno. Hodnotím ako slabší priemer. /50%/ ()

JosefTomas

Moc jsem tomu nevěřil, ale světe div se, fungovalo to. Wiseman se vybičoval k tak svéráznému výkonu, že zůstává rozum stát, co se v tom filmu vše objevilo. A popravdě, ani mi upřímně nevadí, že se přešlo z R na PG-13, protože McClane má zpět to, co mu náležitě patří. Navíc se ne úplně bere všude vážně a některé scény, které jsou na pomezí sci-fi a realitou naštěstí nechají tvůrci McClanea řádně okomentovat a zanadávat si. Jako rozlučkový film, který by řádně zakončil sérii a naposledy nechal si vzpomenout na Johna McClanea a na jeho sérii, byl bych rád, bohužel to není poslední díl. ()

horor2

Bruce Willis táhne do boje bez cigaret, sprostých slov a tu a tam někoho sejme náklaďákem :-) Čtvrté pokračování stále drží laťku vysoko nahoře, i když se upustilo od předešlých tradic a R-ková záležitost vystřídala PG-13. ()

PlayEasy

Velmi slušné pokračování s tentokrát už holohlavým Brucem a ďábelským Timothym Olyphantem, které upoutá už hned na začátku, kdy se opět rozjede nadupaná akce, která snad každému chlapovi učaruje:). Příběh je dost dobře postaven, a tak se nedivíme velkému úspěchu v kinech. Byť už je téma Problémy na Den nezávislosti už trochu klišé, tak zde to ještě poměrně funguje a nám připravil tento film velmi "příjemné" pokoukání. 80% ()

cinema_cz

Důvtipné znovuoživení (zkonfrontování s novinkami v oblasti moderní techniky i akčního žánru) klasické série. 80 % (Ci 12/2007, str. 105) ()

Jereme

Ale jo... Fajna oddechovka nad kterou člověk nesmí moc přemýšlet... Konec konců o to snad tady jde, že? Jo a navíc... Bruce je fakt machr, no ne snad? ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)