Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

ClintEastwood

John McClane se nám po dlouhých letech odpočinku vrátil do akce. Nevím, proč je v názvu ta desetinná čárka, ale to je vedlejší. Tohle nemá se Smrtonosnou pastí vyjma názvu už mnoho společného. Willis už zde prakticky nehláškuje, nekouří, nenadává (šášulu a parchanta neberu) a znovu je tak nějak nepřirozeně nesmrtelný. Navíc už není tak bystrý a dokonce dostane kung-fu lekci od holky. Záporák je také nejslabší z celé série. Co mi na filmu však nejvíce vadilo, byl někdy až zběsilý střih a díky němu nepřehlednost většiny akčních scén, kterých je zde opravdu dost. Nejvíce u mě zabodoval pád vrtulníku a akce ve výtahu - scény, které McCleana snad přitahují. Už to ale prostě nějak není ono, Bruce Willis a song u závěrečných titulků jsou největším plusem filmu. S prvními třemi díly absolutně neporovnatelné, to je úplně jiná liga. Kouzlo je pryč. ()

Rex Mundi

Vianoce vystriedal 4. júl, v úvode biele tričko kandidujúce pri konci na víťaza Chronta roka sa zmenilo na zeleno-béžové a hlavný hrdina má viac vrások, menej manželiek a rovnaké šťastie na brutálne inteligentných + šialene brutálnych teroristov ohrozujúcich samotné piliere amerického sna. Doma sme vo veselej rodinnej partičke zhodnotili, že kvôli základným chybám (napr. otáčanie sa chrbtom k protivníkom alebo ku dverám a.p.) je John McClane zrelý do dôchodku a v tomto dieli si tvorcovia už vyčerpali všetky originálne nápady. Keď už McClane vystupuje za jazdy zo stíhačky, kam sa dá ešte ísť? Žeby sa teroristi chystali napadnúť vesmírnu stanicu ISS? Tak na to si počkám! Pretože napriek rokmi vzrastajúcemu mesiášstvu amerického geroja Johna a klesajúcej súdnosti scenáristov voči tomu, čo je ešte v uveriteľných medziach tradície Smrtonosných pascí, je to stále perfektná zábava! ()

CANNIBAL

Pokud to srovnám s předchozími díly, tak se to odost zhoršilo. Ať už jde o příliš nízkou zranitelnost McClanea. Ale hlavně, úplně největším zklamáním je pro mě, že tam vedle záporných postav chybí tak známá ''dotěrná postava'', na kterou jsem si zcela zvykl. Jednoduše řečeno a shrnuto: v prvním díle jsme se setkali s ''dotěrným'' náměstkem policejního oddělení, kterého ztvárnil: Paul Gleason. Ve dvojce to byl zas ''dotěrný'' kapitán Carmin Lorenzo, kterého zvárnil Dennis Franz. Ve trojce byla ''dotěrná postava'' spíše na ústupu, ale i ten tzv. ''samaritán'', mu taky dost zavařoval. Takže s vtipností se to přeneslo do naprostého a mizerného tabu. V tomto pokračování se ho drží už jen, akorát ustrašený počitačový hacker (Justin Long), jinak už nikdo. Tohle je od tvůrců rozhodně ta nejhorší podpásovka. Taky je dost smutné, že se po tak dlouhé době a prakticky na stará kolena neusmířil se svojí Holly. A na konec v závěru filmu je zbytečně dlouhá prodleva, kde Timothy Olyphant moc dlouho mává pistolí nad hlavou Mary Elizabeth Winstead, aníž by jí zastřelil nebo se alespoň o to pokusil. Myslím si, že tohle je až přehnaně nevěrohodné, neboť by už mu po tak dlouhé době, měli povolit zcela nervy. Celkově u mě čistý Béčko! ()

Niktorius

Co na tom, že plešatý John McClane má v podání Bruce Willise pořád stejný šmrnc jako za starých dobrých časů, když je Smrtonsná past 4.0 v jádru jen sezónní záležitosti, po které za pár let neštěkne ani Wisemanův pes. Čtyřka se drží konceptu městského buddy movie akčňáku, čímž je opravdu velmi podobná trojce. Tedy až na to, že nynější McClaneův parťák je mladý hacker, v akčních pasážích odkládaný k počítačovým terminálům, aby se nepletl mezi staroškolského drsňáka Johna a jeho protivníky, které si tvůrci vypůjčili z moderní vlny akčních snímků - nadlidský atlet, či kung-fu reklama na vlasové tužidlo (prohozena skříní - účes stále drží, nabrána na kapotu džípu - účes stále drží ). Z filmu je dobřé patrná snaha konfrontovat "přestárlého" hrdinu s moderním akčním světem, v němž záporáci sice pořád střílí a exhibují v bojovém umění, ale hlavně downloadují, transferují a pomocí počítačů páchají nestydaté zločiny. McClaneův zápas s moderním světem je přitom nasnímán podle současných trendů, včetně efektních kamerových průletů a filtrů. A teď přichází balvan úrazu - konfontace moderního a starosvětského akčního filmu působí zajímavě a netuctově, to však ve výsledku ani zdaleka neplatí pro ústřední děj ani pro dílčí scény. Prostě jsme tohle všechno už jednou viděli, nic nás nedrží v napětí ani v očekávání a McClane od začátku vystupuje až příliš suveréně, takže ani na vteřinu nezapochybujete že nakonec všem těm počítaovým mizerům nakope zadky. Možná kdyby scénarista více "drtil mozek" , vitěžil by z dobrého nápadu hrdiny ve světě, který mu přestává patřít něco zábavnějšího a neohranějšího, než je jen formálně dobré a obsahově banální pokračování slavné série. ()

ripo

Až po scénu so stíhačkou sa to dalo vytiahnuť na 4 hviezdy. Ale po tom, čo predviedol gumený muž v šachte a hlavne scéna sko zo Scooby-Doo (mašírujúca sa stíhačka medzi stĺpami a kontakt Bruceho s týmto strojom) mi takmer dali do hlavy nutkanie, aby som to vypol .... Týmto si to tvorcovia posrali na doraz ...( ()

Spooner

Tak to přece jenom dokázal! Nikdo tomu ze začátku nevěřil a Wiseman byl všem spíš pro smích (mně až do trailerů taky). Jenže Wiseman se překonal a Willis se vrátil přesně tak, jak ho máme nejradši. Akční scény jsou brilantní, hlášky jsou fakt vtipný a ty okecávačky mezi akcí taky většinou šli (jenom na tom začátku je trochu nevychytal). Herecké obsazení je taky nabušené. O Willisovi se rozepisovat nemusim, tam bylo jasný, že si to bude dávat ze všech nejvíc. Na životní roli se prostě nezapomíná. Justin Long mě ale opravdu HODNĚ překvapil. Skvěle Willise doplňuje a má hodně hustejch hlášek. Olyphant zahrál dalšího výborného smrtonostného záporáka, i když ze začátku to na to moc nevypadalo. No a Maggie Q a Kevin Smith? To jsou už jenom mňamózní třešničky na dortu :-). McLane se prostě vrátil nejlépe, jak v dnešní době mohl. Na první dva díly to samozřejmě nemá, ale předchozí hravě překonává. Stará láska prostě nerezaví a McLanea budeme mít rádi vždycky. ()

Davies182

Tak na nového Willise jsem se pochopitelně velice těšil, a spoustu negativních komentářů zde nechápu :-) ! Nemohl jsem se dočkat návratu velké filmové akční hvězdy střílející hlášky od boku, která jde kvůli záchraně dcery klidně sama proti všem. Bruce se vrátil, a vyrazí vám dech jak svým skvělým charismatem, tak i moderními chytlavými akcemi. Přestřelka v pokoji rulez. ()

2Pac

Extra cool Bruce Willis a velmi slusna akcia s decentnymi trikmi, v konecnom dosledku predsa len prevazili nad opakujucim sa klise a mnozstvom logicko-technickych "nepresnoti". ...clovek uz aby sa bal splachnut bez toho, aby o tom bol niekde binarny zaznam...stare dobre kadibudky...styri bodka nula hviezdiciek... ()

Wacoslav1

Johne hrajete si na orloj v digitalnim veku prohrajete a co kdybych si pro tebe prisel ty sasku zkopal te do kulicky a usmazil ve vlastni stave to by se ti libilo jak? ano Willis je mozna orloj v digitalnim veku ale tenhle orloj sakra dobre funguje a ani super hi tech hackeri teroristi si na nej neprijdou mel sem po pravde z tohoto pokracovani trochu obavy ale kupodivu to Wiseman ktery to ma jinak u mne jako reziser za nula bodu nezvoral podarilo se dobre udelat tu konfrontaci dinosaura Mc Clana s novym vekem ve kterym si porad vystaci s osvedcenymy prostredky diky ratingu PG13 nam film sice trochu vymekl ale dohani to spoustou neotrepanych napadu a predevsim hlavni myslenka spocivajici v tom ze pocitace ridi vsechno a ten kdo je ovlada muze zpusobit totalni chaos se mi libila Olyphant jako zaporak neni podle mne tak spatnej jak tu kdekdo zminuje a tak mne srali jenom ty unrealnosti ve stylu Mc Clane versus stihacka a podobne zkratka tu ze staryho dobryho Johna misty delaji az moc velkyho supermana jinak ale urcite nadprumer ktery prijemne prekvapil a byl by dustojnym zakoncenim serie jak moc to uz brzo zjistime paty dil se blizi... ()

petero

Jasné že to nie je za 5 ale už dlho mi takú radosť nespravil žiaden film. Tie 2 hodiny v Johnovej spoločnosti stály opäť za to. John hláškuje, nasiera sa a teší zároveň a ja som sa tešil rovnako s ním keď si len tak zakričal alebo nahodil drsňácky McLaneovský ksichtík. Záporáci sú charizmatický, inteligentný a neskutočne húževnatý vďaka čomu je akcia síce prehnanejšia no i zaujímavejšia. Dokážu prežiť prerazenie výťahovej šachty na chladiči auta, pád z vrtuľníka či už riadny preplesk o stenu budovy alebo kontajneru. Keď však týchto húževnatých borcov stvárňujú Maggie Q (M:I-III) alebo Cyril Raffaelli (Okrsok 13) je to myslím opodstatnené. ()

gogo76

Willis síce pár vlasov stratil a pár kíl pribral, ale je to stále ten J.McClane zo starej drsnej školy, kde je pecka do nosa stále účinnejšia ako kung-fu. Kvalít prvého dielu nedosahuje, raz darmo, jeden z najlepších akčných filmov všetkých čias neprekonáš len tak, ale myslím si, že je o niečo lepší ako druhý a tretí, až na to, že tu chýba výraznejšia záporna postava. A.Rickman alebo J. Irons boli nezabudnuteľní.T. Olyphant je priemerný a nevýrazný. Akcie si tu užijete až-až, ale zostrel vrtuľníka autom si mohli odpustiť, pretože pri podobných scénach si väčšina povie:"Tak to už trošku prehnali!". McClainove hlášky vyvolajú úsmev (iba úsmev, od smiechu sa váľať nebudete) a pripomenú staré dobré časy. Výborná scéna so stíhačkou (tiež brať s rezervou), pripomenie veľmi podobnú scénu z filmu Pravdivé klamstvá.Na otázku, či bude piate pokračovanie Willis odpovedal, že áno, za predpokladu, že bude mať dobrý scenár. Fajn, teším sa, ale nerád by som čakal na pokračovanie ďalších dvanásť rokov. McClainova hláška:"Nie som taký chytrý ako vy, chlapci od počítačov, ale stále žijem!", skvelo vystihuje nielen celý film, ale aj nekomplikovanú postavu a charakter McClaina. Nadupaná akcia so slušným ozvučením a slušné bonusy navrh. Film 80%. ()

Mahalik

Mai? Ta asijská holka, co tak ráda kope do lidí? Jo, naposledy jsem ji viděl na dně výtahový šachty s džípem v zadku. ... co je mi po tom, že starej dobrej McClane je dávno pryč. Mě se 4.0 líbilo víc než dost a už od začátku mě akce strhla rychlostí namydlénýho blesku. Jasně, některé scény byly pořádně přitažený za vlasy, ale pokud film budete brát s nadhledem nemůže se vám nic stát. Lena Wisemana jsem považoval za zatvrzelého béčkaře, ale 4.0 mi přijde jako by to ani nenatočil on, protože všechno dává smysl a akce funguje na jedničku a hlavně je neskutečně originální. Kdežto po zkouknutí Underworldu jsem měl zkaženou náladu na celý víkend. Na druhou stranu z Die Hard budu mít infantilní úsměv ještě hodně dlouho. Pro mě stejně dobrý jako první díl. 95% ()

Happykubas

Na pokračování mé oblíbené Die Hard jsem se letos těšil snad ze všeho nejvíc! A řeknu vám Len Wiseman zvládl comeback Johna McClanea do akce na jedničku! Je nevídané, aby čtvrté pokračování slavné série úspěšného filmu po 12 letech měla stejný šmrnc jako ty předcházející - u Smrtonosné pasti 4.0 se to povedlo! Byl jsem nesmírně rád, že je to ten starý detektiv z N.Y.P.D. se svými skvělými hláškami uprostřed akce a vůbec - McClane se za těch 12 let vůbec nezměnil, v což jsem doufal! Nevadila mi ani poněkud nerealistická scéna se stíhačkou, nebo odstraňování asijské kočky, co ráda kope lidi - to ke Smrtonosné pasti patří! V tomto případě se dokonce i těším na dabing, kterého se v případě Bruce Willise doufám ujme Alexej Pyško. U mě se žádné zklamání nekonalo a celý film splnil mé potřeby z akční podívané nad očekávání! Jako fanoušek Smrtonosné pasti se už těším na to až uslyším další "Yippie-ki-yay, mothefucker!" z úst Bruce Willise v případné pětce, která by podle mě mohla být reálným řešení a doufám, že o ní už teď Century Fox přemýšlí! ()

Xmilden

Rozhodně je to povedený film, ale opravdu by nemusel být John McClane náhražka za Supermana. Nejvíce asi zaujme Maggie Q, škoda, že ji tvůrci nechali umřít tak brzo. Také nějaký pořádný souboj s hlavním záporákem bych unesl. Prostě shrnutí 50ti letý McClane zlikvidoval i elitu během chvilky. Vím, že musí vyhrát, ale nebylo to už tentokrát moc? 75% ()

Phobia

John "Kojak" McClane má už zase patálie s teroristy, tentokrát se do toho připlete při eskortě mladého hackera. Proč, Johne, proč? Proč jsi toho výpleska Justina Dlouhého nenechat odprásknout hned v úvodu a nutil mě na něj dvě hodiny koukat? Obvyklá akční klišé jsou občas došperkována efektními scénami a nastalo i několik okamžiků, kdy jsem si v záchvatech smíchu vzpomněla na Cameronovy "True Lies" - jenže u těch byla bolavá bránice a urina ve spodním prádle záměrem. Dobrá, je to akční film a u těch se tvůrci vzájemně triumfují v absurditě, divák se nemůže divit, že hlavní hrdina přežije opravdu monstrózní big bada boom a kulky se mu vyhýbají obloukem (padouši jako obvykle nejsou schopní trefit elefanta, kdyby na nich seděl). Leč trošku té elementární logiky bych přece jen uvítala, drahý Wisemane. Je lehce otravné, jak snadno Vyliš projíždí městem, ve kterém po hackerském útoku zklabovala doprava, jak triviální je pro něj projet tunelem, co má být ucpaný hromadnou havárkou, jak po jednom opravdu big BIG bada bum zůstane v pohodě opodál stojící vrtulník (a Kojak přežije v epicentru výbuchu v otevřené dodávce). A to jsem teprve čubrněla, co všechno se dá dělat s tahačem a jak se dá baletit na padající stíhačce! Terminátor McClane prostě vzdoruje fyzikálním zákonům a veškerá zranění jsou pro něj něco jako bodnutí hmyzem. OK, to jsem přece čekala. Ale nečekala bych, že po dlouhé přestřelce a výbuchu uprostřed města bude všude klid, nikde nevykukují rozrušení, zvědaví svědci, nikdo nevolá policii, hasiče, záchranku - to musí udělat sám Vyliš poté, kdy po nějakých 15-ti minutách opouští rozestřílené, plápolající místo činu. Mám-li to shrnout, jde o zábavný akčňák, až na pár scén řemeslně dobře zvládnutý, ovšem o čtvrté star bych mohla uvažovat jedině v případě, kdyby události alespoň trochu simulovaly běžnou realitu. A závěrem bych dodala něco k vysílání filmu kanálem TV PRIMA (modří už vědí;-)): Drazí "prima" lulani, vážně vám nestačí film přerušovat co 20 minut 20-ti minutovým blokem reklam, upoutávek a tří prdelí sponzorů pořadu? To fakt musíte přímo do filmu každou chvíli narvat přes čtvrt obrazovky nějaké tři ksichty s nápisem "Cesty domů" a o chvíli později zalepit třetinu obrazovky z druhé strany nějakým posraným kalendářem, co za zblitky budete vysílat celý týden? Proč ty skvostné upoutávky na své telehovnovely vůbec přerušujete tím debilním filmem? Prasárna na entou, odpovědné osoby bych s gustem tak nakopla do prdele, že bych si musela zavazovat tkaničky skrz jejich ústa, možná přes uši! Uf, a to už jsem vychladla - psát to včera v noci, byla bych mnohem vulgárnější;-). 63% ()

Divočák

Právě se vracím z palacecinemas z nejnovější Smrtonosné pasti a přináším vám ještě "za tepla" své postřehy. Wisemanovi se to povedlo. Sice ne tak moc, jak mohlo, ale povedlo. Past čtyřka se řadí někam do dvojice k McTiernanově trojce. Obě jsou narozdíl od úžasných dvou "uzavřených" prvních dvou dílů rozběhané po celém městě a v obou se John neobejde bez parťáka. A propo McClane. Na tom se bohužel silně podepsalo stáří a taky PG-13 a už to prostě nění ten starý dobrý McClane, kterého máme tak rádi. Nekouří, nenadává a ani v soubojích mu už nevěříte tak jako dřív. I na "stísněném" prostoru se ale Bruce dokázal úctyhodně rozehrát a je to právě on a jeho hlášky, které film celou dobu nejvíc táhnou. To ale neznamená, že by za ním ostatní herci nějak zaostávali. Long sice není tak cool jako Jackson, ale jeho postavě se v podstatě nedá nic vytkout a mezi ním a McClanem to správně jiskří (I tady je ale hodně znát posun k mladšímu publiku, kdy konfliktní linii černí x bílí nahradila linie stáří x mládí). Záporáci odvádí taky slušnou práci (super trio Olyphant, Magie Q a Raffaelli) a Jedi Hacker Kevin Smith je prostě miláček;). Jediný, who sucks, je tak podivný představitel agenta Bowmana. Na akci se rozhodně dívat dá, ale její zatraceně málo (Johnovo osobní scóre - 13 mrtvých) a souboj náklaďák x stíhačka je už opravdu hodně mimo. A samotný plán teroristů? No, vymyšlené to rozhodně neměli špatně, ale asi jsem taky holt ze staré školy a klasické kradení zlatých cihel mi zkrátka přijde mnohem sympatičtější. Atmosféra starých, špinavých, upocených a ukrvácených pastí už je sice pryč, ale i tak Wiseman natočil důstojné pokračování a pořádný akční nářez pro nové tisíciletí (byť je to prostě "Modré"!?!). "Do you have anything you could call a plan?" "Yes, find Lucy, kill everybody else." ()

-bad-mad-wolf-

Nejvíc si z tohohle filmu pamatuju množství sprostých slov, který jsem na jeho adresu utrousil. Po devíti letech jsem plus mínus viděl čtyřku znovu a vlastně mi přišlo komický, jakej humbuk kolem týhle neuvěřitelný sračky byl. Není to Die Hard, všichni se chovají jako idioti, logika neexistuje a akce je stejně over the top, jako v posledních dílech Rychle a zběsile - jen nevypadá tak dobře. Superhacker, kterej se odkudkoliv připojí kamkoliv a ovládá cokoliv, to bylo možná tenkrát ještě cool, už nevim. Vlastně bych celkově radši nevěděl... ()

lesumir

Kdyz buh rozdaval stesti, tak John McClane sel do frony aspon desetkrat! V predchozich dilech taky dostaval dost zabrat, ale tady si sahl uplne na dno. Kdyz si vzpomenu na scenu, kdy stoji na nerizene stihacce, jsem v neuvereni. On neni smrtelnik, on je proste detektiv John McClane, ne straznik, ty sraci! :D Ja jsem naprosto spokojen, Die Hard 4.0 mi vratila viru v to, ze se da jeste udelat akcnak ve stylu 90. let, jeste aby nekdo udelal dobre pokracovani Leathal Weapon a budu stastny! Co se tyka vykonu, Willis vubec nepatri do stareho zeleza, naopak, dost mu to seklo. Tymothy Oplyphant se dost snazil, ve svem cernem outfitu byl dost slizky a tvrdy, tady si myslim, ze zabodoval. Malinky stek Kevina Smitha byl pomerne vtipny a Maggie G to opravdu sluselo! 9/10 ()

darkrobyk

Také tvůrci 4. Smrtonosné pasti jsou přesvědčeni, že počítačová všeovládající síť se jednoho dne stane pro lidstvo osudnou. Nikoliv terminátoři, ale obyčejní zloději by mohli poslat nejvyspělejší ekonomiku do doby kamenné. Napínavá podívaná, kde se postupně Willis mění v rambovskou trosku posledního tažení... Hlavní zloduch v podání T.Olyphanta ( to jsou ti přerostlí sloni v LOTRovi...) působí poněkud retardovaně, naštěstí dabing Aleše Procházky mu dává patřičný padoušský šmrnc. V závěru se akční thriller mění v čistou sci-fi. Tvůrci již zřejmě definitivně rezignovali na fyzikální zákony... Nic to však nemění na faktu, že se stále jedná o skvělou zábavu. ,,Co chcete dělat?" ,,Takovou blbost, co vymysleli v 60.letech - běžet!" ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)