Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

jeaq

Dlho som sa tomuto filmu pričil,lebo som nevedel čo mam čakať, ale po jeho pozreti som dostal este niečo navyše.Ustredne trio sirôt je neskutočne sympaticke (najmä mala Sunny) a Jim Carey v ulohe Olafa exceluje.treba vidieť 8/10 ()

LucTheGreat

Učitelka češtiny nám tohle kdysi pustila místo učiva. Nekoukal jsem, jako správný rebel jsem odmítal sledovat kokotiny, co nám pouští a raději jsem pokračoval v bodání kružítkem do spolužáka. Udělal jsem tehdy dobře... Po letech klidného a spořádaného života, během něhož jsem si vypěstoval proKlausovské smýšlení, jsem však byl zajat extrémistickou skupinou pana Góra a za trest jsem byl přinucen tuto telátovinu zhlédnout... A co si budem namlouvat.. Již samotný název "Řada nešťastných příhod" o mnohém vypovídá. Já byl nešťastný celých 108 minut trvání snímku. Opravdu. Nejprve po obrazovce začal poskakovat jakýsi animovaný skřítek a já byl nešťastný, páč mám z animovaných skřítků hrůzu. Pak skřítka vyšoupli, nahodili podivně přiteplený hlas Judeho Lawa a já byl ještě nešťastnější, páč mám hrůzu i z přiteplených hlasů. A když se na scéně objevili ti proklatí haranti, začal jsem na netu vyhledávat kvalitní lano, páč Liam Aiken ve mně vyvolává už vyloženě sebevražedné sklony... Dětští 'hrdinové' jsou vůbec největší slabinou celého snímku. Neustále se trápíte tím, proč jsou tak hrozně blbí, proč v sobě nemaj špetku sebeúcty. K tomu jejich herečtí představitelé NEUMÍ HRÁT (určitou výsadu zasluhuje holčička Sunny, které ty xichtíky občas upřímně věříte, což však nemění nic na tom, že ji povětšinou máte chuť nakopat do koulí). Další obrovskou slabinou je samotný příběh. Ten je plytký jak plytký talíř! Osobně jsem se při sledování tohoto dílka vedle vyhledávání lana na netu a příležitostného spánku stihl věnovat i své nové knize "Jak jsem sledoval Lemony Snicketa a neumřel jsem", a přesto mi nic podstatného neuteklo! A když se nyní pokusím zaměřit na to pozitivní.. Snímek má oscarové nominace v estetických kategoriích, ale i když připouštím, že po vizuální stránce to opravdu tak mizerné nebylo, je to úplně k hovnu, páč se to veze s tím hnusem okolo.. Po 15 minutách mi bylo úplně šumák, jestli tamta chaloupka na srázu je šikovně postavená, jestli jsou tamty chlupy na Carreyho prdeli profesionálně naaranžovány, už mě prostě sralo všechno. Takže nakonec to jediné, co snese kritiku, je 258sekundový výstup Maryl Streep a výkon Jima Carreyho, který si svou roli vyloženě užívá... Btw málem jsem zapomněl dodat, že úplný závěr je 100% gay a boří vše, o co se film celou dobu tak zoufale snaží.. Daniel Handler alias Lemony Snicket se zkrátka nikdy neměl naučit psát... ()

Alishii

Film o dětech, ale nejsem si jistá jestli pro děti. Asi nemá cenu přemýšlet jestli by hraběte Olafa ztvárnil někdo lépe než geniální Jim Carrey a o psychicky narušené postavě tetičky Josefíny v podání Meryl Streep nemluvě. Opravdu škoda, že nebylo natočeno pokračování a zfilmováno všech 13 přeloh, možná by někomu připadalo, že se děj opakuje dokola, ale pro mě by to byla určitě podívaná... ()

V.N.

Jim Carrey opět nezklamal a nejen v dinosauří etudě, všechny své méně známé ale i slavnější herecké kolegy, dokonale překsichtil. Tečka. ()

Kubi21

Ze zvědavosti jsem si přečetl všech třináct dílů Ŕady nešťastných příhod a musím říct, že Brad Silberling dokázal tu určitou naivitu vyprávění smíšenou s morbidními tématy skvělé vystihnout a převést na plátno. I když se film tváří dost ponuře, tak z něj čiší radost a lehkost a hromada zábavy. Třešinkou je skvělé herecké obsazení nejen v dětských rolích. Meryl je úžasná, Billy Connolly vystřihl strýčka s grácií a Timothy Spall je tou správnou spojovací figurkou. Kdo ale zaslouží absolutorium je ........... úchvatný Jim Carrey. Jeho hrabě Olaf je hajzl par excellence. Já ho prostě žeru. ()

Maja238

Krásný a zároveň smutný příběh o třech dětech - sirotcích. Téměř jako od Burtona. Jim Carrey skóruje od své první scény a roztomilá Sunny od prvního zakousnutí. Existuje-li nějaký film, na který se ráda podívám třikrát za sebou, pak je to určitě Řada nešťastných příhod. ()

Barghest

Ze snímku doslova sálá černý, cynický humor přesně podle mého gusta. Na Carreyho bizarních kreacích je cosi poutavě ďábelského. Nebo ďábelsky poutavého. ()

matab

Celkem pěkné zpracování knižní ságy, kterou jsem jako malý miloval. Příběh, který je vykreslen v krásných 13 dílech si určitě zaslouží filmové zpracování. Právě za knižní předlohu i celkem povedený film celkem vysoké hodnocení. Určitě doporučuji ke shlédnutí. ()

Levak.Bob

Překvapilo mě a potěšilo, že se ve filmu několikrát objevila naprosto nádherná a krásně designově zpracovaná Tatra 603, kterou jezdí pan Poe. Jinak je ten film šílenost napůl cesty od Rrrrr směrem k Addamsově rodině. Sice má očekávatelný děj a nijak se tím netají, nicméně to taky ve výsledku nikterak nevadí a film funguje jako oddychová záležitost. ()

Johniii

Velmi originálně zpracované. Kulisy,výprava, masky a vizuální stránka filmu celkově jsou výborné a k příběhu sedí jak prdel na hrnec. Hereckým výkonům také nelze nic vytýkat. Ale co mi vadilo byl nedodělaný konec, nevím, zda byla chyba u spisovatele nebo scénárysty, protože knihu jsem nečetl, vím ale, že laciný závěr zamrzí ()

Uberlord

Škoda. Ani nevím proč, přišlo mi to zdlouhavé. Tenhle typ filmů zrovna nevyhledávám. Ovšem klobouk dolů před, opět úžasným, Jimem. Ten je tu opravdu skvělý :o) ()

Pitryx

No, je to pro cílovou skupinu, budiž. Já Jima Carreyho vůbec nemusím. Ale jinak jde o pohodový filmek, kde jsem se nudil jen občas. Šikovná kamera, svižný děj, myslím, že to vše se dá hodnotit kladně. Ale něco dost tomu chybělo. 201107299153/10352 ()

subic

Velmi hezká a propracovaná výprava se všemi těmi viktoriánskými kusy nábytku, lustrů, mříží atd. a taky jedna Tatra 603. A to je vše přátelé. Dál už jen zcela bezemoční příběh, který nikoho nedojme a ani nevyděsí. Myslel jsem si, že jeden průser jménem Grinch stačí, ale jak je vidět, tak je tu i další s hodně přehrávajícím Jimem Carreym. 50% ()

Prankster

Rozhodně fantastický výkon Jima Carreyho a Meryl Streep. Jinak mě zklamal hlavně konec, který mi přišel odfláknutý. ()

adamix

Dosť príjemná komédia s fúrou známych hercov a veľkej zábavy. Zo začiatku som si vravel - ,, To bude zase nuda :( '', no odkedy neschopný bankár ( alias Červochvost ;)) zaklopal na dvere a na schodoch sa objavila stará známa tvár Jima Carreyho, začala sa jedna VEĽKÁ zábava :). Možno to vyzerá trochu moc ,, pritiahnuté za vlasy '', ale keď si obľúbite Jima Carreyho, obľúbite si celý film. Takže herecké obsadenie super. A aj detské role boli fajn, ukázali divákom, že nielen dospelí dokážu vynikajúco zahrať sveje role. A hlavne všetci sú sympatický. Či tu máme zlodušského Jima, hadmi posadnutého Connolyho, či bojazlivú Meryl Streep. Príbehovo dobre sedí. No najviac, čo ma tu pobavilo, bolo Olafove ego. Aký bol falošný, namyslený, smiešny. Takže som to nevidel prvý a posledný krát. Zostanem zatiaľ pri štyroch hviezdach. Pri ďalšom pozretí možno zvýšim na maximum. ()

AgnesDee

Díky bohu, že tento příběh nemá šťastný, ale otevřený konec. A díky ďábelskému Jimovi jsem byla napjatá snad celý film, jak to vlastně všechno skončí. ()

Renie42

Bylo to dobré, ale ne tak tolik, abych si z toho sedla na zadek. Nejvíc mě zaujal ten dům nad útesem, kde by mi asi nebylo nejlíp, ale vizuálně stál za to. Ještě mi mozek slouží, tak mi vytanuly Květy zla. Že by to mělo něco společného, nebo shoda jmen s básníkem Baudelairem? ()

ostravak30

Přiznám se, že knihy jsem nikdy nečetl, jen vím, že existují. Trochu mě ale překvapilo, že když má film jedenáct knih, tři se vešly do ani ne dvouhodinového filmu. Tak jako tak musím říct, že mě film nezaujal. Jim Carrey má mnoho filmového talentu, který dokázal jak v Masce, tak v Lhář, lhář. Tady mu to ale nějak neštymuje přesto, že v Zajímavostech je uvedeno, že s touto rolí se opravdu ztotožnil. Na komedii mi film přišel moc slabý, celkově jde spíše o úsměvný než zábavný film. Tipl bych si, že knihy budou zajímavější než film. Celkově mi vše přišlo velmi urychlené, nedopracované v detailech. Mě série Nešťastných příhod nezaujala, ale věřím, že její fanoušci, tedy hlavně fanoušci knih, mají právo být kritičtější a asi budou mít k hodnocení snímku víc co říct neboť mohou srovnávat. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)