Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

Stanislaus

Herecký koncert Jima Carreyho, který chvílemi působil možná až příliš otravně. Dětští herci ušli - Sunny měla občas vtipné "komentáře". Meryl Streep, která měla fobii snad ze všeho, opět potěšila i ve své malé roličce. Film nabízí solidní zápletky, slušné efekty (dům na útesu, pijavice) a masky (Carrey). ()

sharky

70% dětský horor alá tim burton, kterému ale ještě trocha k té burtonově dokonalosti chybí. Film zaujme skvělým hereckým obsazením, včetně dětských rolí. ()

Dr.film

Formalistickou vytříbenost zvládá Silberling téměř až s Burtonovskou dokonalostí. V podstatě se dá říci, že "vizuál" drží snímek pohromadě. Hlavní osa příběhu jako by vypadla z televizních filmů studia Disney - totální prostoduchost. Za zmínku ještě stojí Carrey. Jeho talent tradičně válcuje ostatní kolegy a nemalou měrou se podílí na celkovém výsledku filmu. Nebýt jeho hodnotím minimálně o jednu hvězdu méně. ()

Nancy

Podle mě hodně dobře natočená černá komedie. Herci jsou ve svých rolích taky opravdu dobří a celý příběh je podle mého názoru dost celistvý na to, že je to natočené podle 3 knih. Opravdu jsem se bavila, ale má to i svá hluchá místa, a to zejména v přechodech do dalších knih. ()

anais

Skvělá výtvarná stylizace dostává na frak od dvou naprosto všedně vyhlížejících dítek, které tu vystupují jako hlavní hrdinové. Do fantaskního světa strýce Olafa prostě moc nezapadaly.Ani skvělé výkony Carreyho a Streepové nedokáží Řadu nešťastných příhod povýšit na něco víc než "jen" kvalitní dětský film. ()

Jinny

Tak trochu jiný film o inteligentních a celkem pohledných sirotcích. Zkuste se na film podívat opravdu dětskýma očima a pochopíte moje pyšné čtyři hvězdy. Závěrem... Věnováno Beatrici. Má láska k tobě je nesmrtelná. Tys, žel, nebyla. ()

poz3n

Po vizuální stránce je tenhle film výbornej, a i když efekty špičkový nejsou, tak výprava a kulisy to zachraňujou. Škoda že scénář má v sobě několik nedomyšlenejch věcí, to mi to docela kazí. Ale i tak u mě převládá ten zážitek s trochu jakoby Burtonovský podívaný. ()

HellFire

Jasně, má to být film pro děti (i když poněkud temný, takže nemohl zákonitě uspět v kinech), ale nemůžu se zbavit dojmu, že mohl dopadnou mnohem lépe. Jim Carrey kupodivu nepodává nejlepší výkon a jeho eskapády v roli Count Olafa jsou spíše trapné. Děti též vyznívají poněkud hloupě, když se mu nedokáží bránit. ()

Bauer

Povedný film!! Už když na začátku začne Jude Law vyprávět, tak mně to chytlo a nepustilo až do konce. Je to především díky detailní a špičkové výpravě. Připadá mi, že režisér Brad Silberling má rád filmy od Tima Burtona, protože tento filmy mi přípomínal právě tvorbu jíž zmíněného Burtona. Kouzelný příběh o dvou sirotcích, kterým usiluje o dědictví strýc Olaf mně uchvátil. Jim Carrey se v této roli opravdu zase předvedl a dokázal, že zahraje téměř vše a hlavně mně opět nesmírně bavil svou mimikou. Velmi mně překvapili dětští herci, kteří byli vážně výborní. Taky bych se měl zmínit o výtečné Meryl Streepové, jejíž role tetičky byla taktéž dobrá a hlavně měla dobré hlášky na to, o co by se všechno děti mohli poranit. JE pravda, že se zde najde pár slabších chil ale je jich opravdu málo a ty zabávné scény to hravě vykompenzují. Silně nadprůměrný film, jenž si kdykoliv rád znovu připomenu. ()

MáŠa

Takhle nějak si představuji moderní pohádku. Hodně hravé, hodně nadhledu, občas nějaký ten vtípek, netrapné efekty, skvělý Carrey. V rámci daného žánru dávám těch 5 hvězd, mimo žánr bych musel být o něco přísnější. ()

Sawy

Jeden z nejlepších "dětských" filmů posledních let.K dokonalosti chybí lepší propojení jednotlivých částí a film je občas dosti monotónní,ovšem Jim Carrey se překonává,vizuální stránka filmu je úchvatná a představitelé dětí jsou vybráni vskutku výtečně,hlavně Emily Browning zazářila.Potěší taky řada výborných herců ve vedlejších rolích.Harrymu Potterovi se tady co do kvality zrodila více než důstojná konkurence,je tedy škoda,že pokračování jsme se po téměř šesti letech pořád nedočkali.A přitom bych se na něj podíval s velkou chutí. 80 % ()

Coleator

Tento film stojí hlavně na výkonu Jima Carreyho - a ten je perfektní... Nějak si nedokážu představit, jak by to dopadlo, kdyby hrál Olafa někdo jiný... Ostatní herci mu zdatně sekundují (obzvlášť je třeba vyzvednout Meryl Streep) - takže za mě 5 hvězd. ()

BoPo

Rozprávka v ktorej Jim Carrey strháva na sebe všetku pozornosť. Ono to inak ani nejde. Preto predsa dostáva tie mastné šeky. Nebudete na ňu po rokoch spomínať, ale ani nadávať. Teda príjemné, ľahko zabudnuteľné niečo. Teda niečo čoho je vo filmovom svete pomerne dosť. ()

GeusX

Už je to nějaký pátek nazpět, co jsem se u tohoto dobrodružství tak báječně bavil, že jsem dal plné hodnocení. Musím si to ještě někdy znovu připomenout... ()

MoiJe

Skor 3,5, ale nechcem to hadzat medzi sedivy priemer. Vadili mi dlhsie Olafove monology a celkovo akasi pomalost filmu a obcas aj ten chlapec. Inak bolo vsetko skvele. Pozadia, Streepova, to batola, zaciatok... ()

Terva

CITÁT - Tady bláznům někdo dokonce šéfuje!........ Ocenění : Oscar '04 - masky; nominace: výprava, kostýmy, hudba.... ....Australian Film Institute - herečka ( E. Browning ).... ....Phoenix Film Critics Society Awards - masky.... Scénář : Robert Gordon podle knih Daniela Handlera. Kamera : Emmanuel Lubezki. Hudba : Thomas Newman - Ocenění - 2005 - USA Academy Awards - nominace.... ....2005 - BMI Film & TV Awards - vítěz.... ....2005 - World Soundtrack Awards - nominace.... CHYBY VE FILMU - 1 - Když se Violet podepisuje na svatební listinu, konec svého "B" stáčí dolů až pod řádek. V dalším záběru, když už tam je písmen víc, tak "B" je zcela jiné ( konec je zakroucen nahoru ). 2 - Klaus má hlavu přímo před lupou a přesto přes něj projde světlo slunce. CITÁT - Pietysykamolaviadelechiotemexity............ ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)