Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

dom156

Kurnik šopa, po 3 dnech si už vůbec nevzpomínám o čem celý ten film byl. Herecké obsazení hvězdné a výkony jsou dobré, ale dějová linka je takové plácání šutrem do vody, udělá to plesk, pár vln, ale to je bohužel tak vše. Šutr spadne na dno a už nikoho nezajímá. Tohle přirovnání sedí velmi dobře k tomuto filmu. Dávám průměrné hodnocení a na závěr bych pochválil zdařilý hudební podtext z rukou Newmana. ()

salalala

Je znát, že scénář je kompilátem tří dílů knižní série, protože příběh je hodně volný a není moc propojen, tudíž je opravdu jen řadou různých příhod. Povětšinou ani nedává moc smysl, protože některé situace jsou dost nereálné a i chování sirotků je značně nevyrovnané a leckdy nelogické. Největší potíž ale tkví v tom, že Brad Silberling neví, pro koho film točí - na děti bude moc temný, možná až nepříjemný a vážný, pro dospělé ale naopak jen decentní a málo depresivní. Nadsázka je sice znát od prvních minut, není jí tu ale tolik, aby to bylo až tak humorné a čněly z toho nějaké parodické prvky a ani černý humor, který se občas objeví, tu není až tak často. Technicky je ale vše v pořádku, protože potemnělá steampunk a gotická stylizace, které pomáhá i minimalistická hudba, funguje perfektně a prospívá i ono bezčasí, v němž se film odehrává. S tím souvisí i zdařilá výprava, která je plná bizarních domů, kostýmů a jednotlivých postav. Od občasné nudy a stereotypu filmu výrazně pomáhá obsazení, jemuž vévodí Jim Carrey, který se evidentně vyřádil a občas vše působí jako série jeho hereckých etud na různá témata. Velmi dobře mu ale sekundují i lolitkovsky krásná Emily Browning a Liam Aiken, neztratí se ale ani krásně zmatená Meryl Streep. Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events je možná neprávem zapadlý filmek, který ale mohl dopadnout o něco lépe, kdyby za ním stál odvážnější a možná zkušenější tvůrce. 60 % ()

hygienik

Nápad je to skvelý. Namiesto rozprávky plnej pozitívnej a akčnej atmosféry natočiť pochmúrnu rozprávku s nádychom archaickosti. Lenže po pol hodine doľahne na diváka nefalšovaná skľúčenosť z až príliš veľa negatívnych emócií v tomto filme. Výrazné charaktery a predovšetkým hororové výzory "strýkov a tiet", ktoré sa spočiatku javia ako zaujímavá podívaná, začnú človeku čoskoro liezť na nervy a je rád, že aspoň tie tri deti vyzerajú ako normálni ľudia. Jedná sa a akúsi kombináciu Spy kids a Frankensteina, ktorá sa tvári, že je rozprávkou pre deti. Ale úprimne, ak by som bol malé dieťa, nedopozeral by som to, lebo by som sa bál. Ak by som bol teenager, nudilo by ma to. Takže pravda, podľa mňa je, že tento film si pozrú hlavne dospelí, ako exoticko - novátorskú rozprávku. Ale po jej zhliadnutí každý ocení pozitíva starej klasiky tipu hoci aj Mrázika. Čo sa týka scenára jeho neprepracovanosť je vo filme zjavná, ale myslím, že sebelepší scenár by tej pochmúrnej atmosfére veľmi nepomohol. Chýbali tam proste svetlé - pozitívne momenty, ktoré by každá dobrá rozprávka mala obsahovať. ()

kajas

Ty dvě hvězdičky dávám jenom kvůli knižní předloze, která je fantastická. Film samotný mě dost zklamal, čekala jsem prostě víc. A vůbec by mě nenapadlo, že dramatický příběh sirotků Baudelairových se dá natočit jako KOMEDIE! Leda parodie, ale Jim Carrey jako hrabě Olaf? To přece nejde! Další díly raději netočte! ()

Colonist

O knižní předloze k tomuto filmu vím asi jen tolik, že existuje. Když jsem pak při nudném odpoledni narazil na tento film, byl jsem docela mile překvapen. Styl vážně jak od Burtona, humor také takový černý, ale vtipný, a kvalitní herecké obsazení. Jak to dětské, tak i to dospělácké. Samozřejmě zde exceluje hlavně Jim Carrey, který se převléká, ksichtí a hláškuje jako o život. Pobaví i menší role jiných slavných herců (např. Dustin Hoffman). Film má spád, ubíhá a člověk se baví. ()

mae-geri

Bylo to... divné... Nemůžu pro tento film najít lepší slovo. Výprava s celkový styl ok, Count Olaf byl solidní slizák, ale jinak mě film moc nezaujal. Nebo spíš byl rozporuplný. Začátek zvláštní, střed skoro nuda, jak se všechno opakovalo stále dokola, a závěr konečný dojem zase trochu zvedl... 50 % ()

Aleee89

Je to jako Burton - to píšou všude a já nemůžu jinak než přitakat, protože tenhle počin mi mého oblíbeného režiséra a jeho stylizace velice připomínal. Film je to ponurý a temný, možná až krapet děsivý, ideální pohádka pro děti :-). Knižní předlohu sice neznám, takže nemůýu porovnávat, ale tipuju, že bude stejně dobrá. Když tak přemýšlím, on ten film je místy i dost komediální. Navíc se opírá o skvělé herecké výkony v čele s potrhlou postavou Meryl a ještě podivnějším Olafem Jima Carreyho. Jenže ani mladí herečtí představitelé nezůstávají pozadu a těmto hereckým esům směle šlapou na paty. Chválím tento velice svérázný film, který je prostě tak jiný, že vás zkrátka musí bavit! ()

Lennnnna

Tohle dílko mohlo mít velké ambice a nelze mu upřít originalitu. Pochmurné ladění celého filmu je skvělé, Jimmu Carrymu se nedá stoprocentně nic vytknout, ale přesto jsem se nemohla ubránit tomu, abych netrpělivě nepoposedávala. Ve skutečnosti jsem se totiž docela nudila a mou pozornost upoutaly až závěrečné titulky s fakt psycho hudbou:o)Je to trochu škoda, protože jsem očekávala něco ve stylu Harryho Pottera,kterému jsem absolutně propadla, ale bohužel film na mě vůbec nezapůsobil. ()

Fanucci

Pěkná a originální pohádka s výbornou atmosférou a geniálním Jimem Carreym, ale na mne byl její příběh příliš jednoduchý a přímočarý. Navíc mi přišlo, že film občas velice nešikovně balancuje mezi komedií (zábavu poskytuje hlavně skvělý Carrey) a smutným, dojemným příběhem (smrt rodičů, dopis na konci...) Tak 3,5 hvězdičky by bylo ideálním hodnocením. ()

Mickalle

Carrey jak ho ještě neznám a opět skvělej. Hlavně ten rozdrb vzádu, za kterej by se nemusel stydět žádnej diskant :D. ()

fmash

Zdařilá výprava, vcelku zábavná podívaná, která ale nabere na otáčkách především v závěru. Film na mě bohužel působil jakoby pocit spěchu navozujícím dojmem, který mi nedovolil vcítit se do děje a užít si lahůdkového vzhledu naplno. Na vině je patrně fragmentovitost - příběh trpí nedostatkem sevřenosti a alespoň základní jednolitosti. Jinak viz komentáře např. Isherwood, Djkoma, Adrian, abych více neopakoval již napsané. ()

easaque

po druhém shlédnutí a dalších musím zvýšit na 5*. Vím, že je to asi moc, ale vždycky, když tento film někomu pustím, tak mě stále těší. Výtvarně je hezký, příběh drží dobře pohromadě a je plný sarkastického humoru, který mám rád a navíc se dá z něho odnést i něco poučného. Je fakt, že na děti může působit strašidelně, ale když si přečtou Andersena, či Erbena, tak budou z nich mít větší depku. Z filmu je stále cítit naděje, že to jde zvládnou, když se chce a tak to má být. Jim Carrey si tu roli určitě užil a seděl mi do ní perfektně - i když kdo ví, já knihu nečetl. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Tento film jsem viděla už tolikrát, ale pořád mě překvapoval. Co mě na něm vždy přitahovalo, tak ta temnota a beznaděj. Má skvělou atmosféru, hudbu, kostýmy a herce, ale ten děj mohl být trochu propracovanější. Když jsem byla mladší, tak jsem tak náročná nebyla, ale teď mi to tam chybí. Nicméně je to super oddechovka. Doporučuji. ()

4ward

Po letech znovu zhlédnuto a ukázalo se, že jde vlastně o skvěle natočený i zahraný velmi špatný scénář. Těžko říct, jaké jsou knihy, protože z filmu působí jednoznačná zkratkovitost - věci se dějí, protože se mají dít aby uzavřely oblouk filmového vyprávění. Vedlejší postavy nemají vlastní názor či rozhodnutí a velká odhalení napovídají širší mystický kontext, místo kterého film ale nabízí jen prázdné symboly. Jednoduše nic moc nemá logiku a navzájem na sebe nenavazuje (nástřihy na malou sestřičku působí jako zcela nahodilý materiál). Z mládí si to pamatuji navíc vlastně spíš jako komedii, ale teď po letech a asi i poprvé v originálním znění, to působí jako znepokojivý film a například Carreyho projev je vlastně úplně jiného žánru. Skvělý, s každým gestem, intonací a pohybem těla perfektně přesný a postava díky této jistotě a sebekontrole má rozměr věrohodného sociopata, přestože repliky by samy o sobě mohly působit prázdně. Tímto jedním prvkem lze vlastně popsat všechny, od skvělé kamery, production designu, kostýmů až ke střihu a hudbě - sešel se nadmíru talentovaný tým, jehož výborná práce ale podivně kontrastuje s těžce podprůměrným, chaotickým a šablonovitým, scénářem. ()

HappySmile

Kdysi jsem zkoušela číst knihu, ale moc se mi to nelíbilo a po pár stránkách jsem ji odložila, proto jsem byla hodně zvědavá filmové zpracování, které je myslím naprosto úchvatné. Není to jenom film pro děti, ale humor se určitě bude líbit i dospělým. No mám chuť znovu zkusit si aspoň jeden díl Řady nešťasných příhod přečíst. ()

Vyhy

Krásné, napínavé, humorné, akční, smutné, nemající chybu...Je pravdou, že kdyby tam nehrál Jim Carrey, tak by to byl skoro horor, ale jeho humor a grimasy jsou nenapodobitelné a originální a zábavné. Jako herce ho mám rád a v tomto filmu zazářil... ()

Hees

No na tomto filme ma nič nezaujalo. Ani osud detí ani výkon Jima Carreyho. Ani scenár a veľa vecí nebolo ani vtipných čo si asi mysleli, že vtipné budú. Možno je tento film pre deti. Ak je pre deti predpokladám, že nie pre úplne malé. Tým pádom treba trochu lepší humor a trocha lepší príbeh aby sa tieto deti nenudili. Ak ten film je pre dospelých to je ešte horšie.(Hodnotenie 1,5) ()

Wiikii

Brad Silberling si po zhlédnutí Burtonovské pohádky řekl: "To zvládnu taky" .. a dal se do díla. Herci dobří, kostými také, ale zbytek se topí jako loďka mezi pijavicemi v průměrnosti a častokrát i v naprosté předvídatelnosti. .. Mohlo to být lepší, a právě Burton je důkazem. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)