Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

JitkaCardova

Atmosféra i morálka super, trochu křiklavé přehrávání, které jsem neměla ráda už jako dítě, a stejné výhrady bych zvlášť jako malá vznesla proti slabší logice nevyhnutelnosti (děti se nechávaly příliš snadno okřiknout a manipulovat, i když věděly, že jim nebo jejich pečovatelům jde bezprostředně o život, a jejich vynalézavé úniky z pastí by byly reálně příliš okatě nefunkční. *** Do třináctiminutových (!!) titulků je vsazen bonusový animovaný film, což mě bavilo i iritovalo zároveň. *~ ()

berg.12

Film trochu uvězněný mezi vlastní přestylizovaností a kvalitou scénáře. Tomu nepomáhá ani řada hereckých hvězd, které se v tomhle filmu pro děti vyskytují. Přesto nedokážu za tu úžasnou patinu jít s hodnocením níž. Ale dostat tohle do ruky Tim Burton, možná by měl film i nějakou duši. ()

hellstruck

Nádherná výprava, ponurá atmosféra, povedený plakát, sympatická Emily...To, co je na tomhle filmu pěkné je ale bohužel jen ten "obal". Co se týče příběhu, hned na začátku zaujal a měl slušně našlápnuto na plný počet. Postupně jsem se však přejedla tím opakováním toho samého dokola (děti přijedou k novému poručníkovi, vše se zdá ideální než se opět ukáže hrabě Olaf) a trapných póz Jima Carreyho, kterého uznávám spíše jako herce vážných (no, vážnějších) rolí. Děti jsou tak neskonale dobré, chytré a vynalézavé, že už to v polovině filmu přestane být roztomilé. Škoda, škoda, škoda. ()

NinadeL

Začalo to docela nenápadně, nejdřív jsem si myslela, že takový film není nic pro mě… ale s poměrně velkým zpožděním jsem udělala zkoušku a ta dopadla navýsost dobře. Zamilovala jsem si celý svět Lemony Snicketa a druhou polovinu loňského roku jsem věnovala shánění celé knižní Řady nešťastných příhod. Při čtení prvních čtyř knih jsem si film pouštěla ke kontrole stále znovu a znovu, aby mé zážitky byly komplexní… :) Nyní jsem u desátého dílu a nabývá to na objemu, takže poslední čtyři knihy budou totéž, jako prvních osm. Jsem netrpělivá a zároveň nadšená z každé další stránky a jenom lituju toho, že filmů nebude víc. Nebo rovnou, že autoři nesáhli po adaptaci natočené rovnou pro televizi a následně pro DVD. Totiž taková Esmé by musela být něčím neodolatelným, s tou svou láskou pro všechno, co právě letí :) Nebo trojčata a další pikantérie, které se do filmu nevešly. Takhle to vypadá, jako by celou Řadou sirotci jen trpěli u dalších a dalších opatrovníků, ale čtenáři vědí, že je to celé jenom začátek. Jim Carrey byl dobrým hrabětem Olafem, ale ne nedostižným, jinak by si pokračování musel prosadit. Filmu nevytýkám nic, koncept spojení prvních tří útlých knih a jejich následné spojení do jednoho rámcového vyprávění, to je dobré. Fungovalo by to tak i u dalšími dobrodružstvími Baudelarových velice dobře. Ohavná pila by se dala zkrátit jako pobyt u strýčka Montyho, Prufrockova přípravka by si dala záležet na uvedení trojčat na scénu a pak ty nekonečné záběry ve výtahové šachtě... No krásné by to bylo, i ty dalekohledy by se tam pro lepší pořádek vešly. V podstatě je jen škoda, že tetička Joe nebyla obsazena někým mladším a že nebyla ani krátká návštěva kina po celém dni v teráriu. Nedá se nic dělat, Řadě jsem propadla a až to celé dočtu, zbývá jen všechny doplňující knihy nakoupit v originále, protože český vydavatel se k celému fenoménu postavil dost macešsky. ()

Spiker01

Wau, naprosto kouzelná pohádka, která mě naplno vtáhla do děje již po pěti minutách. Nemohl jsem uvěřit, s jakým citem své dílo, pro mě neznámý režisér, Brad Silberling, podal a o to víc jsem byl ohromen. Vypravěčský styl tomu sedl perfektně. Absolutně jsem nevěděl do čeho jdu a proč jsem si film vytipoval, pustil jej, koukám na nějaké broučky...proboha, co jsem si to pustil? Jenže pak už to jede. Jima Carreyho bych díky famóznímu make-upu jen těžko dle vzhledu poznal, jenže jakmile začal předvádět své typické grimasy, byl jsem doma. Ihned jsem věděl, na čem tento film stojí. Takto perfektní výkon a pro něj více než typický způsob všemožných pohybových výstřelků mě absolutně dostal a právě v tomto filmu si zřejmě sáhl na úplnou špici svého komediálního talentu...a k tomu všemu umí být zároveň velmi děsivý záporák. Prostě krása PS : A ta Sunny? Všichni tři děti jsou na ty role perfektní (Klaus by byl v té době perfektní Škyták v hrané podobě), ale tak roztomilé batole už jsem dlouho neviděl...95% ()

Falko

Tento film posobil na mna, akokeby ho natocil samotny Tim Burton a mozno sa reziser Silberling pokusil nadviazat na jeho uspechy. Ja osobne som vzdy mal nejakym sposobom rad Silberlingovho CASPERA z roku 1995 alebo nadhernu fantasy dramu s Meg Ryan MESTO ANJELOV (1998). Od tohto filmu som mal asi velke ocakavania. Pacil sa mi aj pribeh, aj Jim Carrey, ktory mi akosi pripominal zleho GRINCHA (2000). Meryl Streep bola super, ako vzdy, ale cely film sa mi zdal byt akysi chladny na to, aby vo mne vzbudil nejake emocie, takze bavil ma, ale staci mi na jedno pozretie. Prekvapenim pre mna bolo mihnutie sa v malej ulohe Dustina Hoffmana, ktory si uz s Meryl Streep zahral v drame KRAMEROVA VS. KRAMER (1979)... 11.03.2009 ____ Jim Carrey - (Gróf Olaf) +++ Liam Aiken - (Klaus) +++ Emily Browning - (Violet) +++ Jude Law - (Lemony Snicket - hlas) +++ Meryl Streep - (Teta Josephine) +++ Catherine O´Hara - (Sudkyna Straussová) +++ Billy Connolly - (Strýko Monty) +++ Timothy Spall - (Pán Poe) +++ Dustin Hoffman - (Kritik) +++ Produkcia: Barry Sonnenfeld +++ Hudba: Thomas Newman +++ ()

castor

Místy skutečně šťavnaté nápady nabízí režisér Brad Silberling společně s neselhávajícím Jimem Carreym v roli hamižného a cílevědomého strýčka Olafa. Hned od prvních minut je zřejmé, že se v téhle pohádkové fantasy bude hrát na podstatně černohumornější notu. Bez křečovitých scén využívá klasických propriet pohádkového žánru a s chutí je převrací, s láskou si z nich utahuje nebo je dovádí do relativně nezvyklých point. Tvůrci nám tak vmetou několik vrchovatě úsměvných momentů, škoda jen, že s přibývajícími minutami tempo i děj ztrácí na působivosti. Na závěr se nezapomene ani na naivní dětské představy a rázem tu máme nadprůměrnou 70%ní rodinnou podívanou, okořeněnou neokoukanými dětskými tvářemi a hereckými veterány, kteří snad ani nedokáží zklamat. Lemony Snicket je prostě JINÝ!! ()

Rex Mundi

Môj názor je asi najbližšie k Hitman_47-ovi a presne opačný ako má movie. Niekoľkokrát som si po filme vzdychla "čo z toho mohlo byť, keby to dali Burtonovi". Po prvej tretine som sa začala nudiť a stále netrpezlivejšie čakala, kedy už bude koniec tomuto trápeniu. A nebolo to len kvôli totálne neznesiteľnému a podľa môjho názoru vyšinutému dievčatku, ktoré sedelo za mnou v kine, neustále sa mrvilo, kopalo mi do stoličky, mrmlalo si, komentovalo a vyrážalo zo seba vzdychy hrôzy. Do kina tak skoro nepôjdem, vždy tam natrafím na nejakého pošuka, ktorý neprišiel pozerať film, ale znepríjemňovať ho ostatným. Dve hviezdičky dávam za herecké výkony (Meryl Streep) a výtvarnú stránku, inak ale biedna (aj keď čierna) moderná rozprávka. ()

Trellíno

Film sám o sobě se mi líbil velice. Problém je v do očí bijící nenávaznosti a roztrhanosti jednotlivých scén, což je evidentně způsobeno tím, že byly do jednoho filmu smrsknuty 3 knížky. Proto celý snímek prakticky sestává z permanentních změn lokací a pokud by divák nedával chvíli pozor, no to by měl asi brzy v ději pěkný zmatek. Ale po formální + herecké stránce jde vytknout pouze máloco. No uvidíme co bude dál, ale nějakému tomu pokračování bych se nebránil, protože takto temně ladění "dětský" film se opravdu jen tak nevídá. Tří hvězdičky jsou málo, ale na čtyři to není. Takže bych to viděl na 70%. ()

D.Moore

Skvělý, Jim Carrey je tady vážně výtečný. Ksindl, jakým je tenhle jeho hrabě Olaf, se vážně jen tak nevidí. Tedy nevidí se především dnes - v (nejen) crazy komediích šedesátých, sedmdesátých i osmdesátých let bychom přece jenom pár jemu podobných "dobráků" určitě našli. Pochvala patří ale i Bradu Silberlingovi, protože film senzačně ubíhá, nenudí a i perfektně vypadá, kouzelní byli také představitelé všech tří dětí, nezklamala ani Meryl Strep.... No a štěk Dustina Hoffmana, to už byl takový bonbónek. Čtyři a kousek, smál jsem se od začátku do konce. ()

Niktorius

Řada nešťastných událostí je z mého pohledu slušný nástřel na čtyři hvězdičky, bohužel Brad Silberling neměl vždy úplně pevnou ruku a jeho fantazijní počin inspirovaný knihami Lemony Snicketa nakonec balancuje přesně na hranici dělící tří a čtyřhvězdičkový zážitek. Pokud by měl název filmu vystihovat jeho scénáristické kvality, dopuročoval bych jej překřít na "Řadu ne vždy šťastně podaných příhod" - v průběhu filmu se mění akorát dějiště a převlek hraběte Olafa, jinak vidíme jen sérii čtyř epizodek s permutovanou dějovou náplní. Režijně se jedná o průměr, výtvarná stylizace odkazuje k Burtonovi, je však výrazně chudší, kýčovitější a velmi okatě digitální. Ještě víc zamrzí absence emocí a nepříliš putavé postavy. Ale nebudu se tvářit, že se mi Řada nešťastných příhod nelíbila, když je opak pravdou. Herci jsou slušní, včetně těch dětských (Emily Browning má moc pěkný kukuč ;-) ) a několik podařených scének ruku v ruce s dobrým vypravěčským over-voicem drží film spolehlivě nad vodou. Pokud si dětské filmy udrží alespoň kvalitu tohoto dílka, případného rodičovství a s ním spojených návštěv dětsých filmových představení se vůbec nebojím. ()

ripo

Niekto sa chcel zahrať na Burtona a snažil sa natočiť v jeho štýle túto rozprávku. Hudba príšerná, scenár otrasný, tempo slimačie a "nadstavované" herecké kreácie Jima C. mi pomaly, ale isto trhali žily ... Takmer som vykrvácal ... ()

petero

Mal som radšej počúvnuť rozprávača na začiatku a pozrieť si nejaký veselší film ... Neucelený dej vo vizuálnom burtonovskom svete do seba ťažko zapadá. Čakal som čiernu komédiu a dostal som z toho filmového sveta depku. No aj napriek tomu sa film oplatí zhliadnuť: scéna v dome nad útesom, hlášky maličkej Sunny a priemerný Carrey. ()

Reiniš

Knižní předloha spojující atmosféru starých gotických hororů s dobrodružstvými Julese Verna, zápasí v zahraničí o přední příčky s Harrym Potterem. Film se nachal inspirovat prvními třemi knihami (z 12) .Nesoulad s knižní předlohou je asi jediným velkým problémem snímku. Jinak se režisérovi Bradu Silberingovi (Město Andělů, Casper) podařilo obdařit film černým humorem, krásnými obrazy a skvělým hereckým obsazením. Tomu vévodí Jim Carrey v roli Olafa, skvěle mu sekundují Meryl Streep, Billy Connoly a hlavně dobře obsazení dětští herci. Myslím, že v případném pokračování by bylo co vylepšovat, ale nemění nic na tom že Řada nešťastných příhod je dobrý film. I když nemá šťastný začátek ani konec... ()

Xmilden

Film mi celý neseděl a já se musel ze začátku dost přepínat abych přistoupil na hru kterou s námi Brad Silberling započal. Jim Carrey se vyřádil, to ano, ale já jej přece mám mnohem raději jako nemilosrdného zvířecího detektiva. PS: Inspirace Timem Burtonem nejde ani na moment přehlédnout. 55% ()

darkrobyk

Nu, asi nebylo nejšťastnější spojit první 3 díly třináctidílné série do jednoho filmu. Na druhou stranu, jeden knižní díl je na celovečerní film opravdu nedostačující. Jako vášnivý čtenář literární předlohy jsem si film nakonec pěkně užil. A mně jindy ne zcela sympatický J.Carrey odvedl slušnou práci...Jsem zvědav, jestli dojde i na Zákeřnou nemocnici, Ponurou sluj nebo Masožravý lunapark, páč tím se nám nejspíš filmová podoba úplně vymaní z ranku - pro dětského diváka... ()

kinej

Řada nešťastných příhod je průměrný rodinný film, který se rozhodně nemůže rovnat, třeba Potterovi. Příběh mě nijak zvlášť nezaujal. Je zde nadstandartní herecké obsazení, ale slavní herci zde své role odehrávají standartně. Ale Jim Carrey zde exceluje. Role strýčka Olafa mu sedla. To on filmu přidává jednu hvězdičku navíc. ()

LiVentura

Pozor na hraběte Olafa... :-)) Tragikomický příběh sirot, které na cestě životem pronásledoval nejchladnokrevnější zlosyn prahnoucí jen po jejich rodinném majetku. ()

juta

Už od začátku vyprávění příběhu jsem věděl, že to bude přesně šitý pro mě. Vizualizace nádherná, trochu mi připomínala styl Burtona, který já miluju. Kostýmy, Tatrovka a skvělá vizáž Carreyho jako takový doplněk k tomu všemu navíc. Moc příjemný film. ()

MISSha

Když začíná fantasy snímek rozjuchanou infaltivní pohádkou o nejmenším elfovy, která je následně přerušena medovým hlasem Jude Lawa, ujištující nás, že nás nic podobného rozhodně nečeká, tak už jsem začínala větřit že tohle se mi asi bude líbit. A taky líbilo, hodně. Burtonovská poetika, streampunková atmosféra a jemná Newmanova hudba, dělají z tohohle tragikomického příběhu tří osiřelých dětí, velmi poutavou podívanou, kterou mírně kazí na konci lehce nevyužitý potenciál. Ale gumový ksicht Carreyho a jeho chameleonstvý si zde užijete plnými doušky, děti jsou výtečně zahrané, potěší ve vedlejších rolích Billy Connolly, Timoty Spall, Catherine O'Hara či Meryl Streep. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)