Zmije

USA, (1994–1999), 60 h 9 min (Minutáž: 44–92 min)

Joe Nipote, Heather Medway, J. Downing, James McCaffrey, Jeff Kaake, Dawn Stern, Dorian Harewood, Carlos Gómez, Mark Pellegrino, Ken Foree, Ric Roman Waugh (více)

Série(4) / Epizody(78)

Mesto Metropol ovláda kriminálna skupina Outfit. Tajná organizácia vyzve technika Juliana Wilksa aby zostrojil superauto Zmiju, ktoré má zničiť Outfit. Zmija potrebuje šoféra a Julian sa rozhodne zmeniť identitu bývalému šoférovi Outfitu Michaelovi Paynovi, ktorý havaroval a leží v kóme. Stáva sa z neho Joe Astor, detektív, ktorý po boku Juliana a policajta Frankieho začína bojovať proti zločinu. Prvá séria seriálu "Viper" z roku 1994 patrí k výborným kriminálnym seriálom 90 tych rokov a je najvydarenejšia z celkovo štyroch sérií. (JohnFarst)

fleker

ten seriál byl převratnej, jeden z prvnich americkejch produktů ktery si zretelne pomatuju...hned ten dil kterej sem náhodou videl jako prvni...."postrelili mě" ... "koule?" ; "koule?".....a já si řikal, houby koule, do nohy,,,co ta holka hned mysli na nejhorsi.....je viděť že na českej jazyk v americe vubec nebrali ohled....jinak by nemohli rozdavat takovyhle stupidni mena....i kdyz my na tom nejsme vo moc lip...loni sem byl na jedny brigade,,,,a tam byl člověk, kterej se menoval Lásko,,, to já tenkrát netušil, tak mi přišlo divný, když sem tam hned první den nastoupil, a uviděl ředitele toho podniku, jak vzal "jednoho takovýho" chlapa jemně za rameno a bez nějakýho zbytečně velkýho ostychu mu oznámil : "přiď za mnou potom do kanceláře lásko, potřeboval bych s tebou něco probrat"......a pak když otáčel hlavu, přísahal bych že mu volíz ucho ()

BoPo

Vždy som si užil, tú premenu červeného bouráku na strieborný a akčný nástroj spravodlivosti. Z nostalgie jedna *. Som zvedavý, či sa v dôchodkovom veku budem čudovať tomu, čo sledujem dnes, tak ako krútim krkom nad rozdielom detského a súčastného vkusu. ()

Torision

Nepamatuju si znělku,moc si nepamatuju ani herce,ani postavy,ani moc věcí okolo,ale pamatuju se,že jako malej jsem se u toho kurewsky bavil !!! ()

sidzej

Vlastne by sa dalo povedať niečo ako Knight Rider 90. rokov ja som skrátka tieto super autíčka ako harant žral takže z nostalgie 3* ktovie ako by sa mi to páčilo dnes...... ()

PauloZ

Hodnotím na základě zažitků a pocitům, co si pamatuju z doby, kdy to u nás frčelo a to mi bylo cca 12. Tehdy to bylo skvélé, high-techové a bavilo mě to neskutečně, hlvaně ty přeměny auta. Vipera jsem chtěl mít doma a bylo to mé nejoblíbenější auto ještě několik let potom. ()

frashmaker

Poměrně povedená parafráze na Knigh Ridera, kde ovšem po několika dílech, kdy si člověk vštípí stále se opakující stejný scénář už to bylo jak se říká "na jedno kopyto". Jako zábava po tom co jsem přišel ze školy to bylo však uspokojující. ()

Praxis

seriál se spoustou efektů, ale pravděpobodný cíl tvůrců - nahradit Knight Ridera - zůstal nepokořen..je to jen slabá odvařenina... ()

sta

S přáteli z vesnice jsme neustále čekali, kdy zmáčkne knoflík a bude z toho traktor. a kupodivu jsme se nikdy nedočkali. ()

blackrain

Dodge Viper bylo nádherné auto a vlastně pořád je. Vždycky jsme s bráchou čekali na jeho přeměnu, kdy se promění ve zmiji. Někdy se člověk až diví, na čem to vlastně vyrůstal. ()

Trevor

Okrajovo si spomínamže niečo takéto bežalo v televízii a ťažko to porovnávať s Knight Riderom, toho som si proste obľúbil a Zmija bežala o niečo neskôr, a už som bol asi seriálov o autíčkach prejedený. ()

Fanucci

To auto bylo super. Přišlo mi, že v každém díle bylo bohatší minimálně o jedno vylepšení sloužící k dopadávání zločinců. Nechápu jak to ten afroamerický vozíčkář stíhal:-) ()