Luk Skywalker

První komedie, kde se chlap převléká za ženu, kterou jsem viděl. Úsměvné je to, i když je film už dost starý a ta romantická část mi nevadí je dost originální (do jisté míry je "lesbická":-D). Dustin Hoffman ve skvělé herecké formě. ()

Rathalos

Dustin Hoffman v nezabudnutelnej legendarnej romantickej komedii prezleceny za zenu,uz z toho vyplyva a je jasne,ze bude poriadna sranda a aj bola...:-) ()

patr

Takhle ženskou nezahraje žádnej chlap. Genialita Dustina Hoffmana( i krásná role režiséra Sydneyho Pollacka) dělá z filmu jednu z nejlepších komedií. ()

Besyn

Podle ukázek jsem čekal druhé "Někdo to rád horké".Po shlednutí musím říct,že i když to jeho kvalit zdaleka nedosahovalo (no,nakonec asi těžko mohlo,že?),tak je to dost dobrá a pohodová,převleková komedie. ()

Joeey

Humorné, nápadité, herecky takřka dokonalé, protože ne každému se podaří dostat komiku a profesionální herectví do takové rovnováhy, jako se to v Tootsie povedlo Dustinu Hoffmanovi. Film má perfektní rozjezd, dobré tempo, ale ke konci trochu ztrácí dynamičnost, což ubírá na celkovém dojmu z jinak velmi zdařilé komedie. Musím však říct, že na takovéto filmy je radost koukat! ()

Jeand´Boa

Ano, vím, že existuje Někdo to rád horké...vím to, ale i tak považuji spíše tento snímek, který nyní hodnotím, za klasiku "převlekových" filmů... velice výborný počin, kde perfektně čaruje Hoffman, ale rovněž i osoby kol něj - hlavně Murray (ono to u mě ani nemohlo dopadnout jinak, neboť tyto dva "kluky" mám moc rád...)...krásně zamotaný příběh, který se nerozplétá, ale naopak se stává stále složitějším a situace se stále více jeví nevyřešitelnou a bezvýchodnou...a tak tomu je až do konce...až pak se ten gordický uzel rosekne prostě přímo - jinak by to ani nešlo...prostě klasika, jak jinak to popsat? Z muže se stává žena a časem už nejen, aby mohl něčeho dosáhnout, postupem času se s fiktivní ženou ztotožňuje - a tak to má ve správné "převlekovce" být, by byla ještě humornější...ale na to musí být pan(í) herec...a to je Hoffman beze sporu!!! ()

mardun

Jednou z nejroztomilejších věcí na filmu "Tootsie", ve kterém Dustin Hoffman hraje herečku středního věku, je to, že herečka je schopna nést většinu svých scén jako ona sama - i když ji nehrál Hoffman. . "Tootsie" funguje jako příběh, ne jako trik. Funguje to i jako spousta dalších věcí. "Tootsie" je ten druh filmu s velkým M, který dělali ve 40. letech, kdy se nebáli smíchat absurditu s vážností, společenský komentář s fraškou a trochu srdečné něhy přímo tam se smíchem. . Tento film vás přivede a odchází. Hoffman hraje Michaela Dorseyho, postavu možná ne nepodobnou samotnému Hoffmanovi v jeho mladších dobách. Michael je herec z New Yorku, bystrý, agresivní, talentovaný – a nezaměstnatelný. "Chceš říct, že mě nikdo v New Yorku nechce zaměstnat?" ptá se nevěřícně svého agenta. "Zašel bych ještě dál, Michaeli," říká jeho agent. "V Hollywoodu tě taky nikdo nechce zaměstnat." Michael má špatnou pověst, protože zaujímá postoje, hází záchvaty vzteku a interpretuje role jinak než režisér. Jak se dostat do práce? Jde s kamarádkou (Teri Garr) na konkurz do telenovely. Postavou je správkyně nemocnice středního věku. Když jeho přítelkyně práci nedostane, Michael jde domů, přemýšlí, rozhodne se odvážit, oblékne se a sám jde na konkurz. A díky skvělé improvizaci roli získá. To vede k ústřední otázce „Tootsie“: Může 40letý newyorský herec najít zdraví, štěstí a romantiku jako 40letá newyorská herečka? Dustin Hoffman je ve skutečnosti docela věrohodný jako "Dorothy", herečka. Pokud jeho hlas není úplně v pořádku, jižní přízvuk mu dovolí skřípat. Paruka a brýle jsou trochu moc, pravda, ale žena, kterou hraje Hoffman, vypadá zvláštním způsobem jako jisté skutečné ženy, které vypadají jako drag queens. Dorothy může mít problém projít v Evanstonu, ale na Manhattanu se na ni nikdo ani nepodívá. "Tootsie" se možná spokojila s tím, že se omezila na komplikace newyorského života ve vleku; mohlo to být "Victor/Victoria navštěvuje Elaine." Ale film je o něco ambicióznější. Michael Dorsey ke svému zájmu a pobavení zjistí, že Dorothy začíná žít svůj vlastní život. Je to osvobozená excentrička, žena, která na první pohled vypadá divně a vtipně, ale roste  a získává si váš obdiv tím, že stojí za tím, co je správné. Jedna z věcí, která Dorothy trápí, je způsob, jakým šovinistický režisér telenovely (Dabney Coleman) špatně zachází a uráží atraktivní mladou herečku (Jessica Lange), která v seriálu hraje sestru Julii. Dorothy a Julie se stanou přáteli a konečně i blízkými důvěrníky. Problém Dorothy je ale v tom, že muž v jejím nitru se do Julie postupně nekontrolovatelně zamiluje. Skvělá komedie, kterou miluji už když jsem ji uviděl poprvé v TV roku 87. ()

ex.it

Asi ze všech filmů, ve kterých se chlap vydává za ženskou, mám Tootsie nejradši. Dustin je skvělý jak jako muž, tak i jako žena :) ()

chrispe

,,Chtěla bych aby vypadala přitažlivější. Posuňte trojku dál." - ,,To vycouvám na chodbu." Tootsie je důkaz, že skvělé komedie prostě existují! A nemusí být sprosté, postavy se nemusí znemožňovat navzájem a přehnaně parodovat kde co. A přiznejme si... kde by celý film byl bez vynikajícího Dustina Hoffmana! ()

Kingjiri

Netrapná převlíkací komedie, která by dneska ani vzniknout nemohla. Jen mi přišlo, že se často scénáristi drželi hodně zkrátka, takže se dalo určitě vymyslet víc vtipnejch situací. A nebylo by špatný, kdyby byl příběh o něco zamotanější. Na druhou stranu, když už se nějakej fórek objevil, většinou splnil svůj účel a pobavil, stejně jako charaktery určitejch postav ("doktor" z fiktivního seriálu). Občas mě až znepokojovalo, jak přesvědčivě Dustin Hoffman jako ženská vypadal. V rámci žánru znám ale i o něco lepší a zábavnější kousky, čtyři hodně slabý hvězdy. ()

tranquill

"Vždyť jsi dělal rajče...rajče žádnou logiku nemá!" Vynikající převleková romantická komedie. Dustin Hoffman dokazuje, že je skvělý herec a díky Pollackově citlivé režii vznikl film, který se navždy zapsal do dějin nejen komediálního žánru. "Žádná žena není jako ty, vždyť seš chlap!" ()

Torgal

Film neskutočne zaseknutý v dobe svojho vzniku. Kopec starších filmov pôsobí dnes sviežejším dojmom ako táto komédia s 10 (!) Oskarovými nomináciami. Hoffman je samozrejme skvelý, rovnako ako v podstate každý, kto sa tu mihne (špeciálne ma prekvapilo keď som tu uvidel komandanta Lassarda z Policajnej akadémie v roli senilného cassanovu). Smial som sa často, ale kvôli tomu príšernému starému looku film nedokážem oceniť vyššou známkou. 7/10 ()

Biopler

Na rovinu - tento film je klasika kvôli ďalšiemu výbornému výkonu hereckého chameleóna Hoffmana. Od dôb slávneho Someone Like It Hot je viditeľný výrazný posun v maskovaní. Hoffman je v roli Dorothy jasne ženský :) Epizódka s tým, že Juliein otec už na druhom stretnutí otvára krabičku s prsteňom je prefláknutá a lacne komediálna. Tých lacných fórikov je tam ešte pár a to zráža punc. ()