Tery16

Myslím, že už žádný film o chlapovi, který se převléká za ženu ať už kvůli kariéře, rodině nebo čemukoli jinému, nebude tak dobrý a vtipný jako Tootsie. Dustin Hoffman v roli Dorothy je fakt úžasný, ale přestože strhává pozornost na sebe, nemůžete si nevšimnout i ostatních dobrých herců. Vtipná originální komedie, která pobaví i po stopadesáté. ()

1860

Hoffman mě opravdu pobavil, ale občas mi to přišlo až moc strojený a úmělý.. DOPORUČUJU ke sledování při konzumaci kafe, pojídání sušenek, diskutování s přáteli a občasným kouknutím na obrazovku a lehkým zasmáním.. ()

Castorr

Dustin Hoffman jako převlečená žena Dorothy (Tossie) je přesvědčivý. Normálně bych ho nepoznal :-) Vtipně vymyšlený příběh, kde se snaží sbalit dívku z natáčení a přitom se do něj zamiluje její otec :-) Samozřejmě jako do Tossie... Nebudu víc dodávat, mrkněte se sami. Já jsem se pobavil, film jsem viděl teprve nedávno, ale jak bude zase dávat určitě se podívám znova. ()

Paity

Modlím se k Bohu, aby přišel den, kdy Dustin Hoffman už nikdy nevezme žádnou roli, ve které by se musel převléknout za ženu... ()

Hanys_

Hoffman famózní, maskéři taky odvedli víc než slušnou práci - ale jako komedie mě to zas až tak nebralo. Ovšem natáčení toho jejich televizního seriálu nemělo chybu. Btw Lange hodně fain, ale Oscar? Really? 6/10 ()

duddek

Jak se film blíží k závěru, humoru přibývá, což je vždycky ta lepší varianta. Moje oblíbená scéna je po pokusu o pusu: "If you could just see me out of these clothes!" - "No!" :)) A hned nato Julie zvedne kukuřici místo sluchátka. ()

Ještěřák

Překvapivě slabší než MRS. DOUBTFIRE (bůhví jak, ale R. Williams jako baba dokázal D. Hoffmana přehrát), ale pořád "celorodinně koukatelný". ()

Disease

U některých filmů holt nemá cenu snažit se vstoupit podruhé do stejné řeky. Dustin Hoffman tradičně v pořádku. ()

Nethar

Klasicky výborný Hoffman, nápaditý scénář, dostatek vtipných scén (líbily se mi hlavně ty s Billem Murrayem), záruka kvalitního filmu. Nejedná se o nějakou bláznivou komedii plnou gagů založených na převlečeném muži (jako třeba dejme tomu v Někdo to rád horké), je to jemněji podané, hlouběji. ()

laepus

Psát tento komentář a dávat své hodnocení před dvaceti lety, ani neuvažuju a dám pět - je to parádní komedie. Na tom se sice dodnes nic nezměnilo, avšak přece jen se na tomto snímku čas lehce projevil a některé scény už tak nenesou jako dřív, přesto je jich stále hodně, kdy se člověk rád a upřímně naplno zasměje (vrácení prstýnku, přiznání v přímém přenosu, hlídání děcka, zpěv doktora pod oknem, opravy scén aj.). V každém případě je to film, který nestojí na ději ani na zápletce - ta je tak jednoduchá a předvídatelná jak málokdy. To co ten film dělá nesmrtelnou klasikou jsou herecké výkony všech - Hoffmanem počínaje, přes Billa Murrayho až po Charlese Durninga. V jejich podání i ty nejjednodušší repliky zní prostě dodnes skvěle. Takže za mě - poctivé čtyři hvězdy. ()