Bylo nebylo někdy někde... Lucie se ve svých představách stává postrachem ulice. Černým děsem, královnou pralesa, vládkyní všech moří. Je fantómem města, po němž usilovně pátrá policie všech zemí světa. Jinak je to šestiletá holčička, která se už těší, jak půjde poprvé do školy. Téměř celé léto strávila u dědečka, který pro ni vymýšlel ty nejbáječnější hry. Ale všechno má svůj konec. Lucie se vrací s rodiči domů do města. To ještě neví, že její nejlepší kamarádi jsou dosud na prázdninách, a že si nebude mít s kým hrát... (Lucernafilm Video)

AndreyCSFD

,,Bang! Bang! Vzdejte se ubozí pozemštané! Jsem zvědavá, jak mi přehraješ tohle, Osvalde." pravila paní Maciuchová a bylo to stokrát vtipnější než celá palneta Yo. Skvělý film pro děti, který je opravdu o dětech. ()

zdeny99

Jindřich Polák uměl natáčet filmy. Především rodinné komedie, na které se dá dívat i v dnešní době. Tato je toho jasným důkazem. Je o zlobivé šestileté Lucii, která vinou Osvalda lozí po střechách, plaší labutě a prej rozbijí okna. Ovšem taky krade v supermarketu plastelínu, ze které obživnou dva ještě zlobivější formeláci. Díky jejich vyobrazení a rozpohybování se může o tomto filmu hovořit jako o československém trikovém kumštu. Značně tomu ovšem pomohlo to, že Lucie vznikla na objednávku západoněmecké televize. Natáčelo se v Německu, což vidíme nejvíc na autech. Všechny mají německé SPZ, u silnic jsou německé tabule. Byt u Lucie a také Osvalda vypadá moderněji, než bylo v tehdejším Československu zvykem. Roli rodičů se ujala dvojice Hanzlík s Kolářovou, kteří už partnerskou dvojici hráli v LÉTO S KOVBOJEM či NOC NA KARLŠTEJNĚ. [15873. hodnocení, 152. komentář, 72%] ()

Kochanski

super! jako malá jsem dokonce zkoušela patlat tu odpornou plastelínu... Dítě rebel - to má (a musí) mít vždy úspěch!! ()

Hopkins

Když se člověk ohlédně tak na tomto byl tak říkajíc odkojen , těšil se na to hltal to a,e abych pravdu řekl komentovat a hodnotit až dnes protože už je to tak nějak dávno zapomenuto a uloženo ve vzpomínkách. ()

tranquill

"Budeme ho mučit... žhavení lebky zvané budík..." Plastelínová zábava. kterou my, Češi, umíme. A rozhodně se povedlo i obsazení dětských rolí. Klasika. "Bojim, bojim!" ()

kondor77

Pan Polák to uměl. Moc hezký dětský film, který jsem si nikdy nenechal ujít (než jsem zestárl). Dnes už postarší slečna (či paní) Fuchsová musí určitě žasnout nad tím, kolik generací oslovila. Já jsem tu holčinu miloval. ()

bull!nka

Mám ten film ráda už od prvního podívání, i když je na něm patrné, že je ovlivněn koprodukcí pro tehdejší Západní Německo...pyžamová scéna na konci fakt nemá chybu ;o) ()

Doski

Už od malička jsem jí neměl rád a to se nezměnilo. Jakmile jsou v televizi ty trapný chobotnice, tak se směju tomu stupidnímu nápadu a většinou přepínám. 40% ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová