Vypravování o Lucii jsem neměla nikdy ráda, formeláky jak bysmet. Nelíbilo se mi, že dělali všude binec a všechno snědli. Jako malá jsem si hrála s plastelínou, ale pohádky o ní jsem raději přehlížela.(20.2.2008)

Druhý díl mě bavil více, ale první si také zaslouží 4 *.(6.9.2010)

Nadherny koemdialni rodinny film. "Zelenej! Modrej!"(7.9.2003)

• Ivoshek

Pro děti určitě výborný film i teď. ŽF byl nepochybně talent. Zajímavé je, že díky koprodukci se západními Němci ve filmu sice jsou čeští herci, ale západoněmecké reálie (obchoďáky narvané zbožím, pěkná auta, vybavení domácnosti u Lucie...).(11.3.2012)

Klasika, kterou clovek zna nazpamet, ale presto, kdyz bezi v TV a zrovna na to prepnu, tak se rad dokoukam :)(15.4.2008)

• - Lucčina (Žaneta Fuchsová) matka (Hana Maciuchová) najde za notami Osvaldův (Michal Hofbauer) komiks "Spiderman", ze kterého čte česky, přitom se v Československu žádný takový nevydával. (JARDAHONDA)

• - Karla Hábla (Fantomas) při postsynchronech nadaboval Miroslav Moravec, aby tak role neztratila svůj osobitý hlas.  (funhouse)

• - Když Lucie (Žaneta  Fuchsová) rozbije při mytí nádobí talíř, tak formeláci jej slepí formelou s tím, že uprostřed chybí kousek talíře a ten vyplní taky formelou. Když pak Lucka talíř otočí, tak je celý i s dílkem, který byl doplněn formelou. (Patrik256)