Ani studium vysoké školy nechrání před pokušením - mladistvý hrdina přestane rozlišovat hranici zákona, ale kupodivu mu ani vzdělání nepomůže, aby včas odhalil podvod na něm spáchaný. Student vysoké školy ekonomické Michal Najman si přivydělává jako deratizátor. Poté, co je obviněn z vyhubení drahých nutrií, podepisuje dluhopis na značnou částku. Důvěřivé se upíše ke splácení vysoké dlužné částky, aniž si ověří její opodstatněnost. Peníze nemá a rozhodne se je získat vekslováním a později i krádežemi. A tak se zpočátku bezúhonný mladík propadá stále hlouběji a hlouběji... (oficiální text distributora)

navision00

Tvůrci natočením tohoto filmu naprosto poplivali jeho knižní předlohu, která je dokonalá. Hlavní hrdina tam působil jako vcelku frajer, ale ve filmu je to jeliman non plus ultras!!V dnešní době mě navíc irituje to oblečení. Chápu, že se to nosilo ale proč má Zounar se svým velkým pozadím upnutý džíny chápu už míň :-)). Nehledě na to tam v jednom kuse souloží- Nicméně abych jen nehanila, pana Dlaska i Lájoše jsem si přesně tak představovala!! ()

bazmo

Ja neviem, až také strašné to zas nie je..myslím že mnohý to hodnotia až moc prísne aj ked žiadna sláva to taktiež nie je.. ()

kreyson13

Jako retro-komedie je to gut. Lájoš a jeho psí guláš je k sežrání a řezník (Škopek) je taky prima. Na krimi drama bych to teda neviděl, ale to mizerný hodnocení mě dost překvapuje. ()

sedlis odpad!

Bohuzel resp.bohudik jsem nejdrive cetl knihu od Pavla Fryborta, kterou si sousedi dokolecka pujcovali jeste za komaru a dalo se cekat, ze z filmu budu zklamany, jako tomu byva obvykle, kdyz nejdriv ctu a pak koukam na film (ted mne napada snad krome Kmotra, kde film byl minimalne stejne dobry, jako Puzzuv roman..)..tady bohuzel nelze najit nic povedeneho (snad jen role Standy Trisky v roli reznika), navic obsadit do hlavni role Zounara muze opravdu jenom vul... ()

andy60

Frýbortovu knižní předlohu jsem četl a film se jí celkem věrně drží. Tvůrci se snažili vykreslit tehdejší dobu a s tím spojené způsoby, jak přijít snadno k penězům. Proto nechápu zdejší mizerné hodnocení. Film samotný špatný není, myslím, že ho nejvíc sráží "herecký" ansámbl. Vyjma Labudy je to vážně katastrofa a Zounar - ten spíš než veksláka zahrál vidláka. ()

rebel2009

Děs běs. Kdybych před tím nečetl knihu, tak jednotlivé sekvence nepochopím a nahá Lucie Benešová to fakt nezachrání... ()

Dzejar odpad!

Režisér Prokop vysral hovno a nedal na něj poklop . . . Proto bohužel tato sračka spatřila světlo světa . . . ()

Lonelybiker

Po dlouhé době a vlastně možná poprvé vcelku jsem včera zhlédl veksláka. Pro mě to rozhodně není tak špatný film, jak si většina zdejšího osazenstva myslí. Příběhu se dá věřit, stejně tak Lucii Benešové a její "náhlé" proměně. Kvalitu herce M.Zounara rozebírat nebudu a i když srovnání s Bony se člověk neubrání, počin Jana Prokopa do odpadu nepatří. ()

PavelKral

Plytké, naivní, průhledné, nudné, infantilní, trapné, povrchní, zoufalé, laciné, ... V Playgirls zaplatil Rudolf Mos alespoň za dobrou muziku... Tady toto je hovínko pro všechny smysly. ()

Negrus

Za navození nostalgie hvězda. Za prsa paní Benešové druhá.  A za to, že jsem to ani jednou neskipnul třetí.. ()