poster

Obyčejní lidé

 • USA

  Ordinary People

 • slovenský

  Obyčajní ľudia

Drama / Psychologický

USA, 1980, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  *****

  Nepřekonaný vrchol v režisérské tvorbě Roberta Redforda. Jedno z nejlepších psychologických dramat 80. let zaslouženě získalo několk Oscarů. Mezi herci stojí za povšimnutí celá ústřední trojice. Donald Sutherland je dobrý asi pokaždé, ale i tehdy začínající Timothy Hutton se své nelehké role zhostil překvapivě dobře. Oba ovšem poněkud zastiňuje naprosto neskutečná Mary Tyler-Mooreová. Takřka neznámá herečka v tomhle snímku doslova a do písmene koncertuje.(13.11.2002)

 • Houdini
  ****

  Oscar 4 : Nejlepší film, Režie, Herec VR - Timothy Hutton, Scénář - A + 2 nominace: Herec VR - Judd Hirsch, Herečka HR - Mary Tyler Moore(9.3.2004)

 • xxmartinxx
  ****

  Typické oscarové drama - silný námět, výborní herci, ale také jistý chlad a odstup. Největší pochvalu si určitě zaslouží Hutton.(10.11.2010)

 • Fr
  ****

  ,,V ŽIVOTĚ SE STANE SPOUSTA VĚCÍ A LIDI JE OBČAS NEUMĚJÍ VYŘEŠIT...“ /// Složitej film o jednoduchejch věcech. O rodině, o strašících v duši, v hlavě a o svědomí. O tom, co všechno dokážeme držet ,,v sobě“ a bát se vyjádřit emocema nebo snad pocitama. A přitom někdy stačí jen obyčejný ,,MÁM TĚ RÁD!“ Takže vlastně film, kterej není tak úplně pro každýho. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1976 napsala Judith Guest jsem nečetl. 2.) Jsem spíš na ty rodinný dramata. 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(14.12.2013)

 • golfista
  *****

  Někdy mě napadá, jak může být někdo tak rychle tak dobrej. Takovýhle téma pro režijní debut - to je síla! Jako kdyby si chirurg pro první operaci nevybral sešití palce, ale rovnou transplantaci srdce. A ten pacient ještě pořád žije ! Bravo pane Redford.(20.10.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace