Obyčejní lidé

• slovenský

Obyčajní ľudia

Drama / Psychologický

USA, 1980, 124 min

Silné komorní drama v brilantní režii Roberta Redforda s vynikajícím hereckým obsazením. Bohužel pomalé tempo, které zapříčinilo, že jsem se dost nudil mě nutí dát nízké hodnocení, ačkoliv jsou kvality filmu nepopiratelné.(22.10.2010)

Dobrý, ale dosť nudný film, ktorý som takmer nedopozeral. Na toto musí mať človek špecifickú náladu.(9.5.2014)

Uživatel "Mahalik" k tomuhle filmu napsal skvělý komentář a já s ním naprosto souhlasím. Film je úžasný, Timothy Hutton v roli jako mladičký s vlastními vnitřními démony bojující slušný (obyčejný) syn slušných (obyčejných) rodičů ve slušném (obyčejném) filmu... sečteno a podtrženo = velmi neobyčejné, herecky výjimečné. Ostatně - Donald Sutherland a Mary Tyler Moore to rozehráli na plné čáře od začátku a skvěle se doplňují s Timothym.(28.8.2009)

"Dej mi ten foťák Calvine. Chci fotku jen vás tří. DĚLEJ DEJ MI TEN FOŤÁK!!! praví Mary Tyler Moore a přitom se usmívá takovým tím křečovitým způsobem. Příčí se jí být na fotce se svým synem, který mohl zachránit svého bratra. Bratra, kterého milovali rodiče více než toho "co ho mohl vytáhnout z tý posraný vody ven". Proto Conradovi nemůže přijít na jméno- on vlastně může za smrt jejího zlatíčka. A ona bohužel nepatří mezi ten typ žen, které ventylují své emoce skrze...co já vím, třeba krabky cigár denně, ale ona to v sobě dusí. A pak bouchne. Conrad mezitím bojuje se svými vnitřními démony a fuckuje matku jen ve své hlavě ("Haf! Haf!"). Všechno nakonec dospěje ve skvělý konec ze kterého budete mít husinu, stejně jako z úvodní chorálové písně... Někdo si může z tohoto filmu odnést jen to, že film je příručkou -Jak nevychovávat svého potomka- ti druzí (rozumější) si naopak vezmou to nejdůležitější. Ale to vám neprozradím, poněvadž kouzlo tohoto snímku spočívá práve v tom hledání... Robert Redford je magik!(30.4.2008)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(15.2.2009)

• - Elizabeth McGovern študovala počas natáčania na konzervatóriu. Vedenie školy jej povolilo opúšťať školu len na víkendy. Bolo to prvý raz kedy táto škola žiakovi umožnila natáčať počas školského roka. (fishki)

• - Filmový debut pro Timothy Huttona i Elizabeth McGovern. (D3VIL)

• - Timothy Hutton, který dostal Oscara za výkon v tomto filmu v devatenácti letech, byl i v roce 2012 nejmladším člověkem, který získal Oscara za herecký výkon. (Hans.)