poster

Obyčejní lidé

 • USA

  Ordinary People

 • slovenský

  Obyčajní ľudia

Drama / Psychologický

USA, 1980, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $54,766,923(12.5.2007)

 • lamps
  ****

  Zrovna dneska jsem viděl na You Tube video, podle kterého je oscarový triumf Ordinary People druhou největší minelou v historii zlatých sošek. Já si to ale úplně nemyslím. Je pravda, že Scorsese si dal na svém Zuřícím býkovi hodně záležet a povedlo se mu stvořit jedno z nejpůsobivějších sportovních dramat vůbec, ale i tento nádherný příběh se může pochlubit na prvotinu nevídanou režií, která nelehký námět zpracovává mistrným a procítěným způsobem. A byť jsem se v některých chvílích trošku nudil, skvělé herecké výkony a hlavně to přirozené a otevřené( obyčejné?) zakončení celkový dojem zase výrazně vylepšuje...(11.7.2012)

 • golfista
  *****

  Někdy mě napadá, jak může být někdo tak rychle tak dobrej. Takovýhle téma pro režijní debut - to je síla! Jako kdyby si chirurg pro první operaci nevybral sešití palce, ale rovnou transplantaci srdce. A ten pacient ještě pořád žije ! Bravo pane Redford.(20.10.2003)

 • Fr
  ****

  ,,V ŽIVOTĚ SE STANE SPOUSTA VĚCÍ A LIDI JE OBČAS NEUMĚJÍ VYŘEŠIT...“ /// Složitej film o jednoduchejch věcech. O rodině, o strašících v duši, v hlavě a o svědomí. O tom, co všechno dokážeme držet ,,v sobě“ a bát se vyjádřit emocema nebo snad pocitama. A přitom někdy stačí jen obyčejný ,,MÁM TĚ RÁD!“ Takže vlastně film, kterej není tak úplně pro každýho. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1976 napsala Judith Guest jsem nečetl. 2.) Jsem spíš na ty rodinný dramata. 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(14.12.2013)

 • Pepinec
  ****

  Já nevím, jestli u toho sestavování programu vůbec někdo přemýšlí, když takováhle kláda startuje ve čtvrt na jednu v noci... Už zítra je konec světa a takhle na něj ani nebudu pořádně odpočatý. Jinak na filmu oceňuji jeho nezpochybnitelnou kvalitu, i když jedním dechem dodávám, že ne vždy je největším zážitkem jízda v nablýskaném meďorourovi.(20.12.2012)

 • - Mary Tyler Moore, nominovaná na Oscara za Nejlepší herečku v hlavní roli, odehrála ve filmu méně minut, než Timothy Hutton, vítěz mužské vedlejší role. (D3VIL)

 • - Bruce Dern a Ken Howard byli zvažováni do role Calvina. (D3VIL)

 • - Timothy Hutton, který dostal Oscara za výkon v tomto filmu v devatenácti letech, byl i v roce 2012 nejmladším člověkem, který získal Oscara za herecký výkon. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace